Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Moja siostra obydwie córki urodziła w 7 miesiącu. Obydwie zdrowiutkie, a ta młodsza była takim grubaskiem po 3 miesiącu, że mówiliśmy na nią pudzianowska, a przeleżała miesiąc w Prokocimiu po urodzeniu.
Ja też spakuję sobie torbę we wrześniu. Nniech czeka do listopada a nawet poczatku grudnia 🙂
U nas tez dzisiaj piękna pogoda. Mam wolne i nie wiem co ze sobą poczac. Chyba pojadę po prezenty bo w niedziele jedziemy na rocznicę ślubu rodziców, do tego urodziny brata i imieniny taty. Tylko co by im tu kupić ? 🙂
Zastanawiam się czy na kontrolę przychodzą do ciężarnej czy do firmy, bo mi szef powiedział że zgłosił drugie L4 i pewnie w poniedziałek będzie miał kontrolę. Ma w firmie 3 ciężarne i po dwóch pierwszych byli u niego, a ciężarnych nie stresowali.


Jeśli chodzi o rocznicę ślubu rodziców to my ostatnio kupiliśmy bilety do teatru Rodzice byli bardzo zadowoleni 🙂
Dziewczyny zdałam mój egzamin 7 lipca i nareszcie mam wakacje. Mogę się wysypiać do której
chcę, oglądac tv, chodzić na spacery bez wyrzutów sumienia, że się nie uczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):

Z jednej strony nie rozumiem jak po cytologii może wystąpić plamienie a po stosunku nie.


po cytologi moze wystapic plamienie bo lekarz pobiera tkanke do badania - najprosciej mowiac zdziera kawalek wewnetrznej tkanki,robiac nam mala rane...
a trakcie stosunku, jesli jest dobre nawilzenie i zbytnio sie nie wyczynia - typu ostry sexior to do naruszenia tkanek nie dochodzi.


14A11 - gratulacje - nareszcie upragnione wakacje zdala od ksiazek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny chyba się skusze już teraz na wózek u nas w mama i ja są spore promocje. Potem mogę zapłacić za ten sam model z nowej kolekcji 500 zł więcej. Te pieniążki mogę przeznaczyć na coś innego.

Powiedźcie mi czy myślałyście już o butelkach i smoczkach jakie będziecie kupować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Dziewczyny chyba się skusze już teraz na wózek u nas w mama i ja są spore promocje. Potem mogę zapłacić za ten sam model z nowej kolekcji 500 zł więcej. Te pieniążki mogę przeznaczyć na coś innego.

Powiedźcie mi czy myślałyście już o butelkach i smoczkach jakie będziecie kupować.

co do wózka, to i ja bym się skusiła raczej. bo faktycznie 500 zl wiecej to duuuzo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
madzia_m3 napisał(a):

Z jednej strony nie rozumiem jak po cytologii może wystąpić plamienie a po stosunku nie.


po cytologi moze wystapic plamienie bo lekarz pobiera tkanke do badania - najprosciej mowiac zdziera kawalek wewnetrznej tkanki,robiac nam mala rane...
a trakcie stosunku, jesli jest dobre nawilzenie i zbytnio sie nie wyczynia - typu ostry sexior to do naruszenia tkanek nie dochodzi.

no właśnie wiem, tym bardziej, że jakoś byłam spięta na fotelu i wziernik czułam barzdiej niż zwykle, więc pewnie dlatego. nie ma paniki, ale nie jest fajnie zobaczyć plamki na majtasach 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
te butelki aventu są szklane ?

nie, nie są. Ja sprawdziłam z pierwszym bąblem. są naprawdę dobre. ja kupiłam w necie dwupak: 125 ml i 260 ml za 25 zł z przesyłką. w naszych sklepach jedna kosztuje 19,90 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14A11 ja tez gratuluję i zyczę dużo leniuchowania!
Madzia_m3 ja na pewno będe kupowała butelkę z aventu koniecznie z oznaczeniem O%BPA bo bisphenol A jest bardzo szkodliwy. Na początek raczej małą taką 100-150 ml zeby była lekka. smoczki są fajne takie silikonowe przezroczyste. I tak bedzie trzeba pewnie po pewnym czasie zmienić.
Co do wózka to widząc taką promocję chyba bym się nie zastanawiała.
Ja muszę kupić fotelik Chicco ale nie mogę znależć żadnego który w testach miałby bardzo dobrą opinię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowała któraś z Was leginsy ciązowe takie z panelem na brzuszek? Zastanawiam się nad takimi bo gumka z tych zwykłych uciska mi brzuszek. Dzisiaj okazało się ze wszystkie spodenki i spódniczki sa za ciasne i sie nie dopinają na brzuszku. Pora na letnie zakupy ciazowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
kupowała któraś z Was leginsy ciązowe takie z panelem na brzuszek? Zastanawiam się nad takimi bo gumka z tych zwykłych uciska mi brzuszek. Dzisiaj okazało się ze wszystkie spodenki i spódniczki sa za ciasne i sie nie dopinają na brzuszku. Pora na letnie zakupy ciazowe.


ja mam takie - nawet dzis na sobie 🙂 jednak nie sprawdzaja sie jak jest cieplo bo mi jest za cieplo, poza tym jakos sie przyzywczailam po porzedniej ciazy miec brzuch ciagle odkryty - w tamtej ciazy bylo latwo, bo na Fuerte w bikini smigalam ale w tej stram sie przykrywac brzuch najmniejsza iloscia odziezy i najlzejsza jaka mozna. Dzis mam te leginsy na sobie a pas mam wywiniety w dol, tak samo robie w jeansach z pasem...

Co do butelek to przy Mii mielismy serie Tommee Tippee closer to nature - najbardziej anatomicznie zblizone do piersi. Nadal z nich korzystamy przy spozywaniu mleczka. Sa plastikowe ale ich plusem jest to ,ze skladaja sie tylko z trzech czesci butelki, zakretki i smoczka, z tego co wiem to Aventa maja wiecej czesci do skladania i do mycia 😉 poza tym z tej serii sa tez butelki antykolkowe!
Ja jestem zadowolona i dla drugiej dzidzi rowniez kupie serie tych butelek.
W pierwszej ciazy kupilam taki zestaw:
http://4bobas.pl/karmienie-butelki-do-karmienia-c-36_64/zestaw-poczatkowy-do-karmienia-piersia-nowosc-tommee-tippee-p-2524
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
butelka aventa to butelka ( 🙂 ), nakrętka, smoczek i nasadka na butelkę 🙃
dla mnie niestety dwie stowki na zestaw butelek to duzo, wiec na razie dwie butelki beda musialy wystarczyc. Zreszta czy listopadowe dzidziusie tez sie przepaja? Sandra, podpowiesz? Maciek czerwcowy, wiec po pierwszym tygodniu popijal herbatke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zmykam dziewczynki, bo zbieramy się już do wyjścia. Czeka nas jazda nocą, nie chce iśc spać bo mężuś po pracy i wolę go ''pilnować'' tzn mówić do niego 😉 Wracamy w niedziele za tydzień :*

Buziolki i dużo zdrówka, ahh no i nie szalejcie tu aż tak bardzo bo mi braknie czasu zeby nadrobić 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
butelka aventa to butelka ( 🙂 ), nakrętka, smoczek i nasadka na butelkę 🙃
dla mnie niestety dwie stowki na zestaw butelek to duzo, wiec na razie dwie butelki beda musialy wystarczyc. Zreszta czy listopadowe dzidziusie tez sie przepaja? Sandra, podpowiesz? Maciek czerwcowy, wiec po pierwszym tygodniu popijal herbatke 🙂


chodzi ci o dopajanie np. podawanie wody itp? w celu uzupelnienia plynow?
Jesli niemowle jest tylko na piersi nie trzeba podawac mu dodatkowych plynow w postaci wody czy herbatek chyba, ze antykolkowe w wypadku kiedy miewa kolki. No i nie goraczkuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien Doberek 🙂 🙂 🙂 🙂
Kolejny weekend- ale ten czas leci. u mnie swieci slonko 🙂
Co do butelek to ja mam juz kupione z AVENTU- przy kubie bylam zadowolona wiec i teraz wzielam te same 🙂. Smoczki mam firmy NUK- bralam z doswiadczenia 🙂 🙂
Dziewczyny ja musze sie tez nie dlugo na jakies zakupy wybrac bo juz prawie wszystko ciasne- oczywiscie oprocz spodni ciazowych. 😆 😆 😆
Wczoraj Przebieralam sie przy kubisiu a on od mnie: Mamo ale ty masz duuuuuuzy brzuch!!!!!!
wiec tak jak to w tej piosence dla dzieci: " a ja rosne i rosne i nie dlugo przerosne mame tate i sosne" 😆 😆 😆
Milego dnia brzuszki 🙂 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...