Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Shelby napisał(a):


lenymamo - z tym żuciem gumy to chyba przesada :P ale należy im się szacunek, niestety, nie masz wyjścia 😉

To przesada też tak uważam, nie mniej jednak z ich, nie mojej strony, bo napisałam to absolutnie serio. W Kuwejcie np. znane są przypadki aresztowania za żucie gumy w ramadanie. Także respekt - śmiertelnie poważnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja jestem całkowicie ciemna więc pytam.

To co ja mam wybrać avent, dr brown, lovi czy tommee tippe?

Na razie sobie w necie wybieram i wpisuje do tabelki modele.

Mam do Was jeszcze parę pytań:

    czy oprócz kombinezonu, będziecie kupowały śpiworek do wózka, czy wystarczy sam ciepły kocyk, trzeba chyba też kupić poduszeczkę do wózka

nożyczki czy obcinarka

    oliwka czy balsam do ciała, jakie płyny polecacie



    czy ewentualnie macie na oku jakiś laktator elektryczny, tańszy niż avent.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Ja widzę że chyba jestem zbyt ciemna z butelek i innych etc.

Mam póki co coś takiego - nie wiem może któraś korzystała już z rzeczy Tupperware i wie o co chodzi lub też miała doświadczenie z tą butelką....

http://www.tupperware.pl/xchg/pl/hs.xsl/958.html

i taki pojemnik na mleko w proszku:

http://www.tupperware.pl/xchg/pl/hs.xsl/829.html

Jestem przerażona 😮 😮 😮

Dziś leci a właściwie sika mi pokarm z piersi 😮 😮 😮


Szczerze mówiąc ja przy dziewczynach korzystałam z najzwyklejszych butelek Campol babies ze smoczkiem tego typu: http://allegro.pl/smoczek-silikonowy-wolny-2szt-canpol-18-115-i1728034190.html i było OK, przy Uli próbowłam na początku butelki typu balonik to połowa mleka uciekała poza buźkę, ze zwykłą było lepiej. Jedna miała kolki, druga nie, obie ulewały bardzo mocno (ale to miały po tacie 🙂). Więc tak naprawdę to dzidziuś zadecyduje czy dana butelka mu pasuje czy nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
NIe wiem dlaczego poprzednią wiadomość wzięło mi całą w ramki, cytowałam tylko pierwszy wers, reszta to nie cytat. Brrrr Wam też się tak dzieje?


nie będzie tak robić jak zaczniesz pisać po słówku "quote" . Chyba 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cygnee napisał(a):
cherry - Ty juz masz pokarm???????? mi nic nie leci, nawet siara... 😞 czy to zle??


ja mówię pokarm - nie wiem co to.... 😮 może to i ta siara czy coś.....

jest koloru biało - przeźroczystego....

Mój mąż się śmieje i mówi dziś do mnie moja krówko dojna !!! 😮 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja siostra miala taka butelke i byla z niej zadowolona
http://allegro.pl/butelka-150-ml-tommee-tippee-antykolkowa-czujnik-i1725067533.html

hmm mi tylko wydobywa sie cos z piersi gdy nacisne na sutka, zazwyczaj jest to przezroczysty plyn i w malych ilosciach ale coraz czesciej zauwazam taki zoltawy... czy to normalne ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madzia_m3 ja też jestem świeżaczkiem w tych kwestiach ale zajrzyj na strone http://www.dzieciowo.pl/ tam jets taki dział Ocenione produkty dla dzieci. Bardzo dużo rzeczy zostało ocenione przez mamy, więc może warto zajrzeć co polecają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia ja czytalam i rowniez jestem ciekawa odpowediedzi gdyz sama nie wiem... ale jesli chodzi o laktator to ja mam taki zwykly od siostry wlasnie z tommy tippee z tego co pamietam to ona kupowala caly zestaw z butelkami i jej maly do tej pory pije z butelek powoli sie przestawia na kubeczki niekapki ale je wszystko od kad skonczyl pol roku, kochany zarloczek 😁

mam na oku misiowy kombinezon, chyba go kupie i w wozku raczej bede przykrywac cieplejszym kocem spiworka nie bede kupowac, i wciaz sie zastanawiam czy jest sens kupowania wozka z gondolka czy moze tylko fotelik wpinany w stelaz bo jak maluszek sie urodzi to zacznie sie robic zimno a jesli bedzie tak zimno jak w tamtym roku to raczej nie bede wychodzic z domu bez potrzeby wiec sama juz nie wiem 🤨

moja siostra po porodzie dostala ten skarb malucha i tam byly cazki z gerbera wiec wsumie nie bede kupowac nozyczek w razie w bede uzywac swoich nozyczek jak maluszek bedzie spal
a co z reszta? ojjj naprawde nie mam pojecia

marinel ciekawa ta stronka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie przeczytałam na tej stronie ze butelki aventa te białe mają krązki i trzeba je zakladac na mokro bo inaczej mleko wycieka i zalewa na dziecko. to musi być mało praktyczne. Kukunari polecała Tomme Teppee i raczej balsamy niż oliwkę.

Chyba sie pogubię w całym tym asortymencie 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja cos kiedys czytalam ze oliwka wysusza ale czy to prawda to nie wiem, jednak ja od poczatku ciazy uzywalam oliwki bambino i zauwazylam ze jak sie nia wysmarowalam a pozniej po jakis 15 min zalozylam koszulke do spania czy jakas inna rzecz to po niedlugim czasie ta rzecz nie ladnie pachniala :/ do tej pory w szafie mam ten dziwny zapach po prostu wszystkie rzeczy mi przesiakly 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do wózka mam śpiworek i poduszeczkę - śpiworek dostałam jako dodatek do wózka i jako, że go mam to będę używać, poduszeczka to taki bardziej prostokątny jasiek, to czy jest potrzebny zależy od wózka - Gabrysi w wózku uciekała troszkę głowa do tyłu i połozna powiedziała, żeby jej dać podusię.

Ja osobiście wolę obcinaczki niż nożyczki, ale tak naprawdę ma znaczenie co Tobie bardziej do ręki pasuje, ja nie umiem nozyczkami obciąć paznokci nawet sobie.

Małe kąpałam w wodzie z oliwką i było OK, ale to też zależy od tego jaką skórę ma dziecko, jeśli bardzo suchą to lepsze są tzw. mydła bez mydła np. balneum czy oliatum.

Laktator kupowałam (a właściwie tata mi kupił) najtańszy, ręczny i zdał egzamin, jeśli nie planuje się regularnego odciągania mleka np po powrocie do pracy nie ma potrzeby kupować elektrycznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Ja jestem całkowicie ciemna więc pytam.
To co ja mam wybrać avent, dr brown, lovi czy tommee tippe?
Na razie sobie w necie wybieram i wpisuje do tabelki modele.
Mam do Was jeszcze parę pytań:

    czy oprócz kombinezonu, będziecie kupowały śpiworek do wózka, czy wystarczy sam ciepły kocyk, trzeba chyba też kupić poduszeczkę do wózka

nożyczki czy obcinarka

    oliwka czy balsam do ciała, jakie płyny polecacie


    czy ewentualnie macie na oku jakiś laktator elektryczny, tańszy niż avent.

Madziu! to może ja się też nieśmiało wypowiem, jako \"stara matka\" 😉:
1. butelki: ja używałam Avent (to nieprawda z zamykaniem na mokro czy coś 🙂), normalnie się je zakręca jak już w niej będzie mleko lub herbatka. Nam dobrze służyły, a mój maluch też je zaakceptował. Potem mieliśmy Canpola niekapki i też było ok. Najważniejsze, żeby było Wam wygodnie 🙂
2. Kombinezon: ja kupiłam kombinezon z używek, niewiele noszony, na wierzchu sztruks, w środku cieńszy polarek. Do tego na spód wózka planuję kocyk, ale cienki. Przykrywać, a właściwie opatulać będę grubszym kocykiem-kupiłam w rozmiarze 100 cm na 140 cm i z pewnością wystarczy. Oprócz tego będę miała osłonkę na nogi czy jak to nazwać-to, co się naciąga na wózek. Mój zestaw: kombinezon+kocyk (lub śpiworek, bo też mam). Bez poduszki, bo niemowlę jej nie potrzebuje, może jedynie podłożę kocyk ten na dole dwa razy w okolicach główki.
3. Ja stosuję wyłącznie obcinacz, nożyczkami nie umiem 🥴 Do dzisiaj Maćkowi obcinaczem pazurki traktuję. I obcinałam nie na śpiąco, bo wolę jak dziecko jest świadome, co się przy nim robi i zawsze wszystko tłumaczę (nawet jeśli nie bardzo jeszcze rozumie), ale poznaje ton głosu.
4. Kąpiel i po kąpieli. My stosowaliśmy i będziemy stosować płyn do kąpieli Johnson&Johnson + oliwka z tej samej firmy. Nie wlewałam płynu do wody, lecz normalnie namydlałam bobaska i spłukiwałam. Pierwsze kąpiele trwały okoły 2 minuty, ale i tak byłam strasznie przejęta.
5. Laktator. Ja mam Avent ręczną wersję. Myślę, że większość jest dobrej jakości. Ja ściągałam mleko tylko i wyłącznie wtedy, gdy musiałam wyjść na dłużej z domu lub akurat wypadły wesela 🙂 Zresztą przydał się bardzo, bo Maciek odrzucił pierś po dwóch miesiącach. Był głodny, ale na widok piersi odwracał głowę i płakał. Więc ściągałam pokarm do butelki przez 3 tygodnie i cierpliwie czekałam aż zapomni, że już nie lubi cycocha 🙂 Wróciliśmy potem do karmienia na 2 miesiące chyba.
Madziu! I reszta dziewczyn! Pamiętajcie, że i tak nie ma jednej najwłaściwszej recepty i rad, w jakie sprzęty się zaopatrzyć. Trochę róbcie na czuja, trochę jak Wam będzie wygodnie, a trochę jak Maluszek zdecyduje. 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pamiętajcie, że i tak nie ma jednej najwłaściwszej recepty i rad, w jakie sprzęty się zaopatrzyć. Trochę róbcie na czuja, trochę jak Wam będzie wygodnie, a trochę jak Maluszek zdecyduje.



gosiu święte słowa!! jednak ja jako pierworodka troszke sie obawiam chciala bym aby wszystko bylo wporzadku i chciala bym jak wszystkie mamuski dobrze dla naszych maluszkow, i jak dla mnie wszyskie rady sa przydatne gdyz moge wysluchac roznych opini i podjac jakas decyzje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a też prawda, posłuchać nigdy nie zaszkodzi. a po kilku wersjach swój własny pogląd też się wyrobi 🙂 aaaa, co do wózka! ja zdecydowanie będę miała gondolkę, bo spacery na 100% będą. zresztą na mojej "prowincji" ( w sensie w małym miasteczku) nie zamierzam korzystać z samochodu tak często, więc spacer, spacer i jeszcze raz spacer... oby tylko zima mnie za mocno nie denerwowała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alee mam na cos ochote... tylko czuje sie taka pelna a jadlam dzis tylko sniadanie co prawda po 12 ale jakos tak mi ciezko... 😮 😮

pamietacie co wam pisalam o wlascicielce mieszkania? no to odwolowywala spotkanie z z dnia na dzien wkoncu dzisiaj przyszedl jej maz, chcielismy zobaczyc rachunki i dowiedziec sie za co tak naprawde placilismy tak duze rachunki a ten przyszedl bez zadnych rachunkow popatrzyl sie powiedzial ze on sie tym nie zajmuje i jego zoneczka przyjdzie w sobote i pokaze nam rachunki no i spisze liczniki i podliczy nas i moze dopiero wtedy gdy zaplacimy wyrownanie to odda nam kaucje no kurde jakie wyrownanie ?! to oni nam sa winni kasie a do soboty chcielismy sie z tad wyprowadzic 😠

ojjj i znow mam nerwa
ale sie wyzalilam i troszke mi lepiej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...