Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Paula i Madzia_m3. Muszę przyznac że straszny mam dylemat. Niby lekarz stwierdzil ze anatomia płodu w porządku a że jest dobrym specjalistą to powinnam mu wierzyć. Ale ja nie widziałam co on sprawdza. Nie wiem czy w 12 miniu jest w stanie sprawdzic to wszystko i jeszcze policzyc pomiary. Chociaz to liczy chyba komputer?
Madzia Ty dostałaś te 3 kartki wydruki po zwykłym badaniu 2d? Ile ono trwało?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tak Marinel wszystkie wymiary zostały podane po usg 2d. Trwało koło 20 minut.
Pan profesor oglądał wszystko po kolei, patrzył czy krew chyba dobrze dopływa( takie kolorki na ekranie).
Potem miałam inną końcówką małego pokazane 3d, ale to było tylko dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Kochane proponuję lekturę ( ale dla tych co mają spokojne podejście do porodu):

http://jak-byc-mama.pl/2009/11/25/porod-relacja/
i dalsza część
http://jak-byc-mama.pl/2009/11/29/porod-relacja-cd/


już przeczytałam 🙂 nie było źle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki 🙂

My juz po kolejnym usg.... zrobiłam jak mówiłam..... Lekarka nie wiedząc o prywatnym usg zrobiła mi dziś ponownie 🙂 🙂 🙂 Usg trwało strasznie długo bo ponad 30 min.... Pomierzyła i pooglądała potem pokazała co i jak 🙂 🙂 🙂 Zatem płeć potwierdzona chłop jak nic 🙂 🙂 🙂 Dwóch niezależnych od siebie lekarzy mówi że chłop to chłop 🙂 🙂 🙂 Kacperek kochany 🙂 🙂 🙂 Fika koziołki i dzis był nułożony pośladkowo... Pani doktor mówi, że mam się jeszcze nic nie martwić bo jeszcze ze 100 razy zmieni ułożenie. Wczoraj właśnie był jakiś hiper aktywny więc pewnie wtedy fikołka zrobił 🙂 🙂 🙂 Pomiary znacznie się zwiększyły w ciągu tych 10 dni 🙂 🙂 🙂 I prezentują się następująco:

BPD (wymiar dwuciemieniowy główki, czyli szerokość główki od ciemienia do ciemienia)- 5.56 cm
HC – obwód główki - 20,68 cm
OFD – wymiar potyliczno-czołowy - 7,63 cm
AC – obwód brzucha dziecka - 17,67 cm
FL – długość kości udowej - 3,7 cm
Waga 492,37 g

W sumie to tyle 12.08.2011 mam kolejne usg 🙂 🙂 🙂

Acha wszystkie narządy były opisywane i wszystko jest w porządku 🙂

Serduszko było mega 🙂 Takie w powiększeniu pokazywane 🙂

Zawsze jak miałam usg to pani robiła pomiary i pokazywała jednocześnie mi. Tym razem inaczej było tzn 20 min sama oglądała coś tam mierzyła i drukowała a potem obróciła ekran i 10 min pokazywała mi powoli wszystko tłumacząc 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry świetne wieści. A czemu byłas 10 dni temu prywatnie skoro to w przychodni takie dokładne Ci zrobili? No i kolejne tak szybko 12 sierpnia? Na każdej wizycie masz usg? Ja mam mieć u swojego lekarza dopiero na przełomie pażdziernika i listopada. Niby bierze pieniadze za usg a tak rzadko wykonuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry porównałam Twoje pomiary z moimi ze srody i sa wieksze niż Twoje a Twój maluszek starszy od mojego. Rzeczywiście ten lekarz nie zartowal że mam kupowac duże ciuszki. Szkoda ze mi wagi nie podał.

Co do pośladkowego ułożenia to dzidzie jeszcze fikają koziołki i pozycje zmieniają. Moja dzidzia cały czas kopie po lewej stronie pępka, a na usg wyszlo ze ułozona podłużnie główkowo. Tylko 3% dzieci pozostaje w pozycji posladkowej i to chyba wykrytej na znacznie późniejszym etapie ciazy jak juz nie ma miejsca żeby się odwócic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Cherry świetne wieści. A czemu byłas 10 dni temu prywatnie skoro to w przychodni takie dokłądne Ci zrobili? No i kolejne tak szybko 12 sierpnia? Na każdedj wizycie masz usg? Ja mam mieć u swojego lekarza dopiero na przełomie pażdziernika i listopada. Niby bierze pieniadze za usg a tak rzadko wykonuje.


Byłam prywatnie bo ostatnie usg z nfz-tu miałam w 12tc i się martwiłam.... Dziś byłam na kontrolnej wizycie a Pani doktor do mnie mówi że idziemy na usg ... no to ja że idziemy a co 🤪

Kolejne dlatego że wyjeżdżam do Holandii i będę miała dokładne badania przed wakacjami... i na fotelu i usg tak się umówiłam i tak doktor zapisała w karcie. Marinel nie mam na każdej wizycie.... teraz tak się podniecam ale po tym 12 sierpnia następne będe miała po 30 tc....no chyba że znów pójdę prywatnie 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel to będziesz miała wielkoluda bo na podstawie jakiś tak pomiarów (nie wiem jakich) szacowana waga noworodka +4000 😮 😮 😮 Wiec jak Twoje maleństwo utrzyma przyrost to będzie bardzo duże ....

Tak mam na wydruku z usg już drugi raz.... 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry, mój jest nawet trochę cięższy.

No małych niemowlaków to my nie będziemy miały 😉.

Ja miałam ostatnie w 23 tygodniu. Następne mam w 31, więc to będzie wrzesień koło 15.

Na wizytę chodzę co miesiąc, ale wtedy mam tylko badanie na fotelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry napisał(a):
Marinel to będziesz miała wielkoluda bo na podstawie jakiś tak pomiarów (nie wiem jakich) szacowana waga noworodka +4000 😮 😮 😮 Wiec jak Twoje maleństwo utrzyma przyrost to będzie bardzo duże ....

Tak mam na wydruku z usg już drugi raz.... 😁 😁 😁


Cherry nawet nie strasz. Z mężem mielismy po 4kg 🙂 Lubie jak sie rodza duze dzieci bo wydaje mi sie ze to okazy zdrowia ale wiadomo trudniej urodzić. Jak sie zdecyduje na to usg 3d to zobacze jaka wagę mi powiedzą i czy się potwierdzą wymiary.


Super ze masz juz taką pewnosc co do plci. Mozesz szaleć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku dziewczyny jak z przekupami... cieszę się z Waszych wyników i bardzo mnie cieszy że wasze dzieciaczki są większe lub mniejsze.... Jestem dumna ze swoje Kacpra i koniec. Skoro doktor jeden i drugi mówi że będzie duże to będzie .... Nie będę tego negować... bo to on skończył medycynę nie ja. A skoro Ci Shelby nie powiedział to nie wiem może zadzwoń do niego i Ci powie a może nie nie wiem...Lub upomnij się o to na kolejnej wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Macie tu tabelkę i przestańcie się przekomarzać 😁
Poniżej średnia waga dziecka dla 9-39 tygodnia ciąży.
9-10 tydzień - 5 g
11-12 tydzień - 12 g
13-14 tydzień - 25 g
15-16 tydzień - 80 g
17-18 tydzień - 150 g
19-20 tydzień - 260 g
21-22 tydzień - 350 g
23-24 tydzień - 540 g
25-26 tydzień - 900 g
27-28 tydzień - 1100 g
29-30 tydzień - 1360 g
31-32 tydzień - 1800 g
33-34 tydzień - 2250 g
35-36 tydzień - 2750 g
37-38 tydzień - 3100 g
39-40 tydzień - 3600 g



Ważne, żeby dzieci zdrowe były, a czy będzie mniej ważyć o 0,5 kg naprawdę nieistotne. Byle nie ważyło mniej niż 2,5 kg. Dziecko to nie jest maszyna, która rośnie i rozwija się u każdego tak samo w brzusiu w danym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...