Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
no mam nadzieje ze ten sam! moj maluszek zaczyna sie wykruszac bo z 3 listopada zrobil sie 1 ale nie pozwole mu wczesniej wyjsc 😁 😁


wlasnie sie dowiedzialam ze bede miec gosci wiec ja pewnie zrobie kalafiorka z bulka i jajkiem ziemniaczki kotlecika z piersi kurczaka oraz mizerie z ogoreczkow 🙂 a do tego hmm moze cos upieke na przyklad murzynka z jablkiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):
no mam nadzieje ze ten sam! moj maluszek zaczyna sie wykruszac bo z 3 listopada zrobil sie 1 ale nie pozwole mu wczesniej wyjsc 😁 😁


wlasnie sie dowiedzialam ze bede miec gosci wiec ja pewnie zrobie kalafiorka z bulka i jajkiem ziemniaczki kotlecika z piersi kurczaka oraz mizerie z ogoreczkow 🙂 a do tego hmm moze cos upieke na przyklad murzynka z jablkiem


jeszcze będziesz go prosić żeby już wychodził 😁 😁 hahaha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi lekarka w moim rodzinnym miescie powiedziala ze termin mam na 3 listopada ale moge urodzic dwa tygodnie wczesniej albo pozniej zas w szpitalu w opolu powiedzieli mi ze mam termin na 12 listopada innym razem na 9 listopada wiec niewiem na ktory termin mam patrzec wiec trzymam sie wersji pierwszej, pewnie ktoras mi powie abym sie trzymala wg miesiaczki no wlasnie dokladnie nie pamietam kiedy byla moja ostatnia miesiaczka mam nie regularne i nie pamietam dokladnej daty 🤢
ale wazne by maluszek sie urodzil zdrowy !

shelby myslisz ze bedzie tak zle ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No też tak myślę, że lepiej urodzić kilka dni przed terminem, niż potem stresować się, że termin minął a maluch w brzuchu (odsyłam na forum do lipcówek), a do szpitala tak chętnie nie przyjmują

Jadwiga dokładnie trzymaj się daty z miesiączki. Ja też już miałam różne daty z usg, ta z mojej miesiączki jest najpóźniejsza więc tego się trzymam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia masz rację. Tak jak moja bratowa miała termin od 18-21 lipca, a urodziła nagle 8 lipca bez żadnych początkowych objawów 🙂 A tak to tylko chodzisz i się denerwujesz 🙂
Hehe i widzę, że tak samo obserwujemy forum lipcówek 🙂 Ja juz czytałam nawet czerwcówek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):
mi lekarka w moim rodzinnym miescie powiedziala ze termin mam na 3 listopada ale moge urodzic dwa tygodnie wczesniej albo pozniej zas w szpitalu w opolu powiedzieli mi ze mam termin na 12 listopada innym razem na 9 listopada wiec niewiem na ktory termin mam patrzec wiec trzymam sie wersji pierwszej, pewnie ktoras mi powie abym sie trzymala wg miesiaczki no wlasnie dokladnie nie pamietam kiedy byla moja ostatnia miesiaczka mam nie regularne i nie pamietam dokladnej daty 🤢
ale wazne by maluszek sie urodzil zdrowy !

shelby myslisz ze bedzie tak zle ?


a nie nie, nic z tych rzeczy 😁 po prostu pod koniec już się nie chce 😁 moja siostra chodziła i się zastanawiała, co ma robić, żeby popędzić dzidziusia do wyjścia ;D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja chciala bym urodzic 6 listopada 🙂 moj siostrzeniec sie urodzil tego dnia, no wlasnie moja siostra miala termin na 20 listopada bolal ja mostek pojechali do szpitala bo juz wytrzymac nie mogla a tu jej lekarz mowi ze ma pani rozwarcie 7 cm! bedziemy rodzic 😁 😁
🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wam powiemz e tez bym chciala urodzic przed terminem- ale wtedy przenisie sie juz na pazdziernik. A jak dzidzius urodzi sie listopadzie to bedzie tak:

Sierpien - MAMA urodzinki
Wrzesien -KUBUS urodzinki
Pazdziernik- TATA urodzinki
Listopad- MAJA urodzinki
no a w grudniu SWIETA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzuszki ale się rozpisałyście! Ale do dobrze bo miałam co czytac do obiadu 🙂 Na obiad zjadłam 7 kanapek z wędliną pomidorkiem ogorkiem i serem 🙂 I jeszcze się oblizuję za czymś słodkim 🙂 Ten murzynek z jabłkiem brzmi nieźle. Narobiłyście mi ochoty na pyszności a waga pokazuje coraz więcej .... Apetyt mnie przeraża.
Paula Szymek sliczny. Widzę że zielony kolor dominuje. Czy też długo nie znali płci?
Madzia_m3 ja też biorę Asmag bo dała mi go pani w aptece jak pytałam o nospe na twardy brzuszek. Biore tylko po 1 tabletce dziennie i żadnych skurczy nie mam. Brzuszek tez miekki.
Tez zaglądam do lipcówek. Ja tam mogę urodzić w 40 tyg 🙂 Chociaz lekarz powiedział ze od 38 tyg będziemy działać żeby przyspieszyć i powie mi co robić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie porównuję co badają w 3 trymestrze a co w 2 bo nadal nie wiem czy iść jutro na to usg 3d czy poczekać do 30 tyg bo bardziej mi zalezy na ocenie dziecka, jego narządów itp. niz na tym żeby zobaczyc np. jego twarzyczke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi moja pani ginekolog powiedziała, że ze swoją miękka szyjka ( mimo, że jest długa i zamknięta) mam predyspozycje do wcześniejszego porodu.

P.S Cygnee jak wrócisz czekam na relację co to za badanka po naszych przejściach, bo mi nic takiego nie zlecono.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel mi gin powiedziała, że jeśli chcesz sprawdzić narządy czy wszystko ok itp. to najlepiej w 18-22 tyg ciąży. A z tego co widzę to Ty jeszcze jesteś w 22 więc może warto teraz? Poczytaj więcej na różnych stronach, artukułach nie polecam opierania się na jakichkolwiek forach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Ja właśnie porównuję co badają w 3 trymestrze a co w 2 bo nadal nie wiem czy iść jutro na to usg 3d czy poczekać do 30 tyg bo bardziej mi zalezy na ocenie dziecka, jego narządów itp. niz na tym żeby zobaczyc np. jego twarzyczke.


Obraz prawidłowej pracy serca najbardziej wiarygodny jest do 24 tygodnia. Potem serduszko jest już duże i ciężko wszystko oglądnąć. Podobno najbardziej miarodajne jest to usg w 24 tygodniu, a w zasadzie do 24 tygodnia . Tak mówił mi lekarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...