Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
nie no mój Tato zawsze tez kończy rozmowę po amerykańsku.... ani cześć ani papapapa tylko się wyłącza.... I często jest tak że ja jeszcze nawijam a tam nikogo już nie ma 😮

A co to jakaś stronka z przepisami ?

Mogę jeszcze raz prosić namiary.... 🙂

Uciekam do tego dentystologa.... Będę później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Shelby z tym bananowcem jeśli to ten

http://www.kwestiasmaku.com/desery/ciasta/bananowiec/przepis.html

to jestem ciekawa Twojego zdania ja robiłam dla siebie i brata, bo uwielbiamy banany, ale niestety ten przepis nie trafił w nasze gusta. Uwaga z tym lukrem, bo jego zbyt duża ilość moim zdaniem psuje ciasto.

Dla osób lubiących babki gorąco polecam najlepszą babkę pod słońcem :

http://www.kwestiasmaku.com/desery/babka/babka_migdalowa/przepis.html

Zresztą wszystkie przepisy Asi są wspaniałe, czasem to kwestia gustu tego co się lubi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia - jakie pyszności - lubię ciasta z białą czekoladą 🙂

mamy jeszcze pyyyyszny tort z wesela, jak bananowiec będzie ble, to zajemy weselnym tortem królewskim 🙂

a następne ciasto, jakie zrobię to chyba to
http://gotowanie.onet.pl/38069,0,1,cieple_czekoladowe_ciasto,przepis.html
przy czym bez rumu :P i chyba zamienię sobie tę gorzką czekoladę na mleczną 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby mi się wydaje że właśnie cały smak popsuł ten lukier.

Znam podobne ciasto:

http://www.kwestiasmaku.com/desery/babka/marmurkowa/babka_marmurkowa.html

Ja tą babkę robiłam 1000 razy, nigdy to ale nigdy się nie zawiodłam. Jest to ciasto dla tych co lubią mokre babki, a nie suche ( asia coś tam marudziła na stronie ale nie słusznie). Powiem tylko, że moi przyjaciele z Japonii (byli u nas kilka dni w Polsce), wsunęli we dwójkę całą, mimo, że nie znoszą cynamonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wróciłam jeeeeeeeee jeeeeeeeeeeeeee 🤪 🤪 🤪 i nie bolało ha bo nie miało co 🤪 🤪 🤪

Pod domkiem wyrosły mi namioty 😮 😮 😮

Pielgrzymka do Częstochowy śpi... Kościół mamy zaraz przy osiedlu i czasami mszę słychać w mieszkaniu (jak mam okna otwarte) więc teraz widzę że pielgrzymka korzysta z dostępnego terenu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry zmotywowałaś mnie! Ja też muszę iść w końcu drugi trymestr to najlepszy czas na zabiegi ząbkowe 🙂

Mój dzisiejszy power powli się wypala...

Dziewczyny pisałyście o spodniach z H&M. Kupiłam kiedyś jeansy na wyprzedaży i jedne są świetne, uwielbiam je. Drugie założyłam kiedyś i całe nogi miałam niebieskie. Od razu poszłam się kąpac i woda leciała niebieściutka! Te jasne nie farbują a ciemne tak. Mam nadzieję że tylko do pierwszego prania.

Napiłabym się takiej prawdziwej czekolady na gorąco. Znacie jakiś przepis?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie pomogę bo nie znam przepisu 😞

Ja mam straszną ochotę na pomidoryki ze śmietanką i cebulką i takie też zrobie na kolację 😜

Kacper kopie jak szalony a to chyba przez zjedzoną czekoladową pryncypałkę 😜

Może wymocz te spodnie jeszcze przed praniem ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
Ja kiedyś używałam 10 hours sleep effect i dla mnie był beznadziejny! Za to szczerze moge polecić podkład max factor Miracle Touch lub L'oreal True Match


skończył mi się i chyba jednak się wybiorę po ten ostatni bo jest akurat w promocji w rossmanie ale jednak babka mi odradzała bo mówiła że strasznie szybko wysycha Niestety nawet na czas ciąży nie mogłam odstawić ponieważ wyskakują mi prychy gdzie nie gdzie. Ach te hormony... cóż uroki ciąży hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj dla mnie krostki w ciązy to jakaś zmora. Miały zniknąc a ciągle gdzies jakaś wyskoczy. Przed ciaza było dużo lepiej. Ja kupiłam zamiast podkładu Bioderma Compact z filtrem 50 w jasnym odcieniu i używam jak jest słońce. Przez lipiec nie było zbyt często okazji jak na taki wydatek, ale moze w sierpniu się przyda.

Nawet u nas mówią o Ramadanie: nie wolno jeść, uprawiać seksu a nawet przełykac śliny 🙂 wow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tam True Match L'oreala uzywałam kilka lat i wcale mi szybko nie wysychał, starczał mi na ok 3 miesiące codziennego stosowania, teraz przerzuciłam sie na max factor, bo lepiej matuje i nakłada sie go gąbeczką...a maluje się całą ciąże, dzieku temu lepiej się czuje i wygladam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Miałam się Was jeszcze zapytać czy też macie już problem z siadaniem ze złączonymi nogami? Głupie ale od jakiegoś tygodnia jak siadam np. na kanapie automatycznie siadam w lekkim rozkroku.... i robie to podświadomie co do tej pory sie nie zdarzało... Też tak macie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry mi wyskakują na szyi. Bardzo dziwne miejsce sobie znalazły bo wcześniej tam mi nie wychodziły.
Ja jeszcze siadam ze złączonymi nogami ale jak poczuję że Emilka się wierci to nogi rozkładam lub opuszczam kolana. Dzisiaj sobie pomyslalam ze ja sie w ogole nie czuje jak w ciązy, ale to cale szczescie ze nic mi nie dolega z tych ciazowych dolegliwosci. Moze to dlatego że brzuch taki mały i jak mam spodnie z wysokim pasem to nawet mi nie przeszkadza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nio ja też bardzo dobrze ię czuję i chwała za to !

Oby tak do końca - oczywiście coraz częściej łapie zmęczenie ale da sie przeżyć....

Czytałam teraz artykuł na temat kontaktu z dzieckiem .... jestem zachwycona musze cześciej pieścić brzuszek.... Najbardziej zaskoczył mnie fakt że Dzidzia rozróżnia dłonie Mamy od Taty !

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/Dziecko-w-brzuchu-nawiaz-z-nim-kontakt-to-wazne_34909.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
ja tak siadam :P

dzisiaj poszliśmy z mężusiem do polo marketu (około 3 km cały spacer) i czułam jak mi brzuch ciągnie w dół - tak w okolicach żeber uczucie bólu jakbym worek ziemniaków zawiesiła na wysokości pasa...
macie coś takiego?


Czasami tak i wtedy spina mi się macica i wtedy wiem że to te skurcze braxtona-hicksa potem przechodzi - trwa to chwilkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...