Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

Udało Wam się znaleźć przelicznik pomiaru tej glukozy? Wiem tylko że 7,8 mmol/lodpowiada 140mg%. Ale co z innymi pomiarami, nie mozna tego przeliczyc? Wasze laboratoria tez podawały w mg%?
już znalazłam jakby ktoś chciał podaję link
http://www.xido.pl/index.php?page=przelicznik-mg-mmol

z tego przelicznika wychodzi na to ze moja glukoza na czczo 63mg% a po 75g 103mg%.
Jutro mam wizytę, ale pewnie będzie standardowe badanie na fotelu, waga i ciśnienie oraz słuchanie serduszka.
Lala89 a jak Twoja dzisiejsza wizyta?
Cherry pysznego grillowania życzę!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej brzuchatki. Ja już po wizycie i.. zakupach.

Widzę, że toczyła się dyskusja odnośnie ilości usg.. U nas w przychodni przysługują tylko 3 na całą ciążę. Ale chyba zwariowałabym gdybym miała tak czekać.. Dlatego chodzę prywatnie ( a właściwie dlatego, że jak byłam się zapisać w przychdni w marcu kiedy dowiedziałam się o ciązy, to pani z recepcji kazała mi przyjśc na pierwszą wizyte w lipcu 😮 )

No więc teraz o dzisiejszej wizycie.
Z dzidziusiem wszystko OK. Lekarz dokładnie oglądał serduszko, nerki żołądeczek, pokazywał przepone pęcherz itd. Termin porodu się nie zmienie. Płeć potwierdzona już w 1000%, pokazywał mi chyba pięć razy wargi sromowe żebym wreszcie uwierzyła 😁, mała ma prawie 36cm długości i troszke ponad kilogram. Dostałam pochwałe za moją wage - bo od ostatniej wizyty nic mi nie przybyło - dalej 56. Czyli 6kg na plusie od początku ciąży. Zobaczymy jak będzie dalej. Co do pozycji małej to leży sobie tak że po prawej stronie pępka ma główke, a po lewej dupcie i nóżki. Mam nadzieje że się obróci, jak czytam wasze wypowiedzi 🙂
Serduszo bije jak dzwon (dzwoneczek 🙂) .. Więc jestem bardzo bardzo szczęśliwa.

Mąż odebrał mnie po wizycie, bo niestety sam na nią nie zdążył.. Potem pojechaliśmy ''uczcić'' wizyte do kfc, oj wiem fastfood, ale już za mną chodziło strasznie.
Potem wyprawa do rosmanna, kupiłam sobie wkładi laktacyjne z babydream - nie mam pojęcia jekie są, ale cena to 6,70 za 30szt. I kupiliśmy jeszcze pake z huggies. Tzn, w kartoniku paczka pampersów newborn od 2-5kg 27szt, plus chusteczki nawilżające newborn, i czapeczka a cena 19,90 więc kupilismy taki zestaw jako ''startowy'' do szpitala.

Jutro ide po skierowania na kolejne badania, i odwiedze apteke bo plauje kupić te podkłady poporodowe itd.. no zobaczymy.

Wiecie będe miała CÓRECZKE! Wciąż nie mogę wyjść z podziwu.. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lala89 super przeczytać takie dobre wieści.
Właśnie dostałam zaproszenie na urodziny znajomych, którzy ponad rok starają się o dzidziusia i nic. Nie wiem czy nie będzie im przykro jak będę... Impreza w stylu KID Party z balonikami i czapeczkami na głowie. Dodam że koleżanka ma 30 a jej mąż 34 urodziny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny poruszacie temat zakupów......dostałam namiary od koleżanki na sklep internetowy belli......ona tam już kilka razy zamawiała.....teraz zrobimy wspólne zakupy bo powyżej pewnej kwoty nie płaci się za przesyłkę......sklep nazywa się „blizejciebie.pl”
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Lala89 super przeczytać takie dobre wieści.
Właśnie dostałam zaproszenie na urodziny znajomych, którzy ponad rok starają się o dzidziusia i nic. Nie wiem czy nie będzie im przykro jak będę... Impreza w stylu KID Party z balonikami i czapeczkami na głowie. Dodam że koleżanka ma 30 a jej mąż 34 urodziny 🙂

Marinel jeżeli gospodarze bez konieczności a pewnie z przyjemnością zaprosili sobie gości, to na pewno przykrości im nie zrobicie 😉 (żart) Wiem o czym piszesz, bo mamy wśród swoich znajomych podobną sytuację i też czasami czuję, że zbyt dużo rozmów schodzi na tematy dzieci, jakby nie było - im obce. Na pewno będziecie rozmawiali o ciąży to nieuniknione 🙂 a dla higieny towarzyskiej zrównoważ rozmowę rzeczami zupełnie niezwiązanym z dziećmi i będzie ok. I miłej imprezy! Baaaardzo chętnie wypiłabym słodkiego drinka prawdziwego (!) z alkoholem ( a jakże) i do tego zapaliła papierosa 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak, to już czwarty raz lekarz mi potwierdza.. ale wiecie jak to jest. Tzn, ja zawsze marzyłam o córeczce, a kiedy zaszłam w ciąże byłam pewna że to chłopczyk. Nie wiem skąd takie przekonanie, nawet na poczatu kupowałam pajace i bodziaki z autkami, w większosci niebieskie.. Dopiero jak lekarz już mi zaczął wmawiać że to córka to w komodzie pojawiły się róże, sukienki.. jakieś hello kity 😁
A teraz to już chyba moge całkowicie poświęcić się zakupom typu ''GIRL'' Bo gdyby te jajeczka tam były, to w 100% nie przeoczyłabym tego ani ja ani lekarz. No a że dzidzia ułożona idealnie żeby ją podglądać, to coz moge innego zrobić jak nareszcie uwierzć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeśli jest na 1000% pewne to musisz uwierzyć 🙂.....Ja na początku chciałam mieć dziewczynkę, choć czułam, że to będzie chłopiec....mój mąż był od samego początku pewien chłopca....jak On to mówił: " będzie chłopak.....w końcu wiem co robiłem 😉"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala 89 , ale jak też tak mam jak Ty. Dwóch lekarzy mi potwierdziło płeć, a ja nadal się obawiam niespodzianki. Nie chodzi o to , że gdyby urodziła się córeczka, to byłabym niezadowolona...ale o to , że jednak nastawiłam się na chłopca i wszystkie zakupy też robię pod chłopca i w momencie, kiedy dziecko rodzi się innej płci, to jest to jakiś kłopot, bo ani ciuszków itp, kto ma wtedy czas na nowe zakupy i dodatkowe pieniądze...próbuje sobie wmówić , że przecież dwóch rożnych lekarzy nie mogło się mylić!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lanymamo a ja bym napiła się dobrego wina 🙂 Jeszcze 3 mies ciazy plus może 6 mies karmienia i się napiję 🙂
Może podpowiecie co można kupic solenizantom na urodziny? Jakoś nie mam pojęcia. Niby impreza w stylu kiczowatym (jak to okresliła koleżanka, bo nawet kubki i talerzyki będą plastikowe) ale prezenty chyba powinny być poważne?!

znacznie częstsze są pomyłki jeśli lekarze stwierdzają dziewczynke a rodzi się chłopiec wiec jak potwierdzili chłopca to ja bym była pewna.
Wsród znajomych w lipcu tez miała byc dziewczynka bo tak pokazywało usg do końca ciazy a urodził się chłopak i wszyscy w koło mi wmawiają żebym do końca nie wierzyła w to usg. Nawet moja mama uważa że będzie chłopiec. Szkoda że to nie mój lekarz stwierdzał płeć a kolejna szansa dopiero w 36 tyg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja polecam drinka: cincina lemo, do tego sprite, kostki lodu, limonka i liście mięty! przepyszne :P oczywiście ja terazi pije takie drinki bezalkoholowe.. ale bardzo fajne na upalne dni. Zamiast cincina można dac martini albo coś w takim stylu.. no i wygląd takiego drinka też robi swoje. Dobranoc brzszki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczyny przestańcie już marzyć o tych winach i miętach z limonką 🙂 Wypijcie przed snem szklankę wody i do łóżek 🙂))

madzia_m3 - a co mi tam jeszcze dorzucę, skoro już zrobiła się taka lista, to mogłabym codziennie raczyć się serami pleśniowymi z czerwonym winem i bagietką, ale łososiem zakrapianym białym też nie pogardziłabym 😉
Ehhhh, no to idę po tę wodę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam z rana,

Lenymama jeszcze większego smaka mi narobiłaś. Mam tez do Ciebie pytanko, chyba Ty też masz problemy z tarczycą. Czy miałaś robione badania na przeciwciała? Przekazano nam, że osoby z obecnymi przeciwciałami przekazują problem z tarczycą dzieciom. Czy znasz może szczegóły? Ja właśnie się wkurzyłam bo mi nikt takiego badanie nie zrobił, a podobno powinno być robione przy każdej niedoczynności.

W Gdańsku bezchmurnie, ale trzynaście stopni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam słonecznie 🙂
madziu - u nas też zimno :|

apropos jedzenia - moja teściowa nie może się nadziwić, że nie jem sera pleśniowego (który uwielbiam), ostatnio spotkała się z koleżanką, która też oczekuje wnuka i sobie pogadały o tym, że te ciężarne to tego nie jedzą, a to tamtego i już nie wiadomo, co jedzą, a co nie - ach... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niejedzenie sera pleśniowego to akurat jest w pełni uzasadnione.

Ja jadłam w pierwszym semestrze nagminnie szprotki, potem mnie tak nastraszyli, że nie biorę do ust.

Moja teściowa była w Bułgarii i przywiozła mi białe winko. Ja mówię, że nie wolno pić alkoholu w ciąży. Komentarz był taki, że wino to prawie nie alkohol i ona w ciąży piła bardzo dużo, bo miało zapotrzebowanie na kwaśne ( dobre białe wino nie jest przecież kwaśne Już teraz wiem skąd mój mąż ma taki pociąg do wina.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Niejedzenie sera pleśniowego to akurat jest w pełni uzasadnione.

Ja jadłam w pierwszym semestrze nagminnie szprotki, potem mnie tak nastraszyli, że nie biorę do ust.

Moja teściowa była w Bułgarii i przywiozła mi białe winko. Ja mówię, że nie wolno pić alkoholu w ciąży. Komentarz był taki, że wino to prawie nie alkohol i ona w ciąży piła bardzo dużo, bo miało zapotrzebowanie na kwaśne ( dobre białe wino nie jest przecież kwaśne Już teraz wiem skąd mój mąż ma taki pociąg do wina.


Dzieńdoberek Mamusie,

czasami mi się wydaje, że nasi rodzice są jeszcze młodzi, bo czasy się zmieniły, bo uprawiają sporty, jeżdżą na wakacje i śmieją się z lubieżnych żarcików, a czasami jak choćby po tym co przeczytałam - że jednak dzielą nas lata świetlne, różnica pokoleń i świadomości. Nie zapytałaś madzia_m3 dlaczego cytryny nie lizała 😉 tylko winem gasiła pociąg do tego smaku? 🙂)

Co do tarczycy, przeciwciała należy mierzyć regularnie, ale nieczęsto, z tego co pamiętam (raz na pół roku). Jeśli chcesz mogę dowiedzieć się więcej od swojej lekarz, bo dzisiaj jadę właśnie na badanie ft3, ft4, tsh, a jutro, pojutrze konsultuję wyniki ze swoją endokrynolog z Polski. Przeciwciała miałam robione na początku ciąży, miałam wtedy bardzo niskie - co mnie ogromnie cieszy. Ale to choroba postępująca, jeszcze da o sobie znać, niestety. Wiem, że przy niedoczynności przeciwciała badać trzeba na pewno, ale nie mam pojęcia jak to jest w ciąży, gdy choroba ujawnia się tylko na "tę chwilę".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z Krakowa, u nas na razie słonecznie.
jestem juz po śniadanku a na obiadek będą łazanki.
Madziu_m3 moja teściowa też ostatnio stwierdziła że w ciazy powinnam jeść i pić wszystko na co mam ochotę także napić się wina i szampana, a ja nawet kawy boje się napić, chociaż chodzi za mna taka dobra cappuccino. Jeszcze trochę i się napiję 🙂
Muszę jeszcze wybrać się na lody z sosem truskawkowym póki dosyc ciepło.
Po południu ide posłuchac bicie serduszka mojej Skarby, jutro mam pierwsze zajęcia w szkole rodzenia a we wtorek za tydzień pogadanka z położną 🙂 Ale będę wyedukowana hihi 🙂

Aha za moim mężem chodzi dobre ciasto z galaretkA. ZNACIE JAKIS PRZEPIS NA SZYBKIE I ŁATWE CIASTO?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochana - szybkie i łatwe - tiramisu 🙂 i spełnisz ochotę na kawę! 🙂
moczysz biszkopciki w kawie
układasz pierwszą warstwę, mieszasz ser mascarpone z cukrem pudrem, a potem z ubitą śmietaną (w proporcji 2:1)
układasz warstwę kremu na biszkopty, znów na to biszkopty i znów krem, posypujesz kakao i wstawiasz do lodówki,
a gdy się schłodzi delektujesz się pysznym smakiem 🙂

a ewentualnie, gdy mąż ma ochotę na galaretkę - możesz kupić spód biszkoptowy, wysypać na niego malinki i zalać tężejącą galaretką, do tego bita śmietana i pychotka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shelby dziękuje za przepisy. Już mi slinka cieknie na to tiramisu 🙂 Najpóźniej w weekend będę się nim delektować, a w nastepnym tygodniu galaretką 🙂 Super ten przepis na tiramisu bo nie trzeba dodawac masy z żółtek. Mam nadzieję że dobiorę dobrze proporcje składników.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...