Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
martka3 napisał(a):
lenymama napisał(a):
Dwa komplety pościeli uważam, że w zupełności wystarczą. Jeden pierzesz, drugi na zmianę. Inna sprawa, że potem włącza się czynnik rozpieszczania, rozpuszczania, niepotrzebnego wyrzucania pieniędzy i kupujemy kolejne i kolejne. Bo nowe wzory, bo z królewną, bo z supermanem.... Oj tak.... w ten sposób moje dziecko uzbierało 7 kompletów.

Oj tak!!!

święta prawda! 🙂
ja mam dwa komplety po Maćku i dokupiłam jeden nowy i uważam, że świat z głową, w zupełności wystarczy. Mam też jeden śpiworek do spania, a na rożku ja Maćka kładłam na podłodze/łóżku, kładłam na leżaczek do karmienia, potem na przewijak, a teraz służy Maćkowi do zabawy w namiocie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wracam do tematu, zna któraś z Was powody tragedii tej dziewczyny z września? Serduszko przestało bić, a wiadomo coś więcej, jakie powody? Próbowałam dzisiaj odnaleźć co się stało, ale tam chyba ze sto stron jednego dnia, dla mnie to za dużo. Widzę, że te kobity tam się poróżniły i na to poświęcają kilka stron a o tragedii chyba jest niewiele. Może któraś z Was wie coś więcej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Siedzę dzisiaj na posterunku czyt.: na Forum, bo w Katarze wolnych 5 dni, na basen za gorąco, na zakupy mi się nie chce. No to siedzę bezproduktywnie w necie... właśnie znalazłam coś o pewnej "odpowiedzialnej" pielęgniarce... http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/gorzow-wielkopolski/pijana-pielegniarka-na-oddziale-noworodkow,1,4835180,region-wiadomosc.html
Kiedyś podobna sytuacja miała miejsce tylko w innym szpitalu i tam pielęgniarki wkładały sobie wcześniaki do kieszeni, robiąc sobie zdjęcia - pamiętacie? Boże daj rozum!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczynki.
Teraz troszeczkę rzadziej tu do Was zaglądam bo męża mam w domu. Jest na L4- główny powód kaszel, gardło, katar, ale myślałam że dostanie góra tydzień zwolnienia, ale lekarz wypisał mu 2 tyg, do 12 września. Fajnie bo 10 września mamy wesele i przynajmniej poniedziałek po poprawinach sobie odpocznie, a od wtorku do pracy.
Wczoraj czytałam forum wrześniówek i normalnie się rozbeczałam po przeczytaniu dwóch postów jakie napisała ta kobieta 😞 to coś strasznego i niewyobrażalnego!
Dziś przyszło zamówione łóżeczko- nie wiem jeszcze jakie jest, dowiem się dopiero jak wrócę z dzidzią do domu bo mój mąż powiedział, że go rozłoży jak będę w szpitalu. Ja bym już chciała, ale on myśli rozsądniej. Wiem że niektóre z Was mają już rozłożone np. Lala, ale my nie mamy pokoju dziecięcego tylko nasza mała rodzinka musi się pomieścić w jednym pokoiku. Wymiar łóżeczka- 120/60. A wy jakie kupujecie?
14A11 pytałaś gdzie będę rodzić- zamierzam na Ujastek w Krakowie i chciałabym żeby moja gin odbierała poród. A ty wybrałaś już szpital?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie Gosia, jaki duży i okrąglutki! super!
my też będziemy mieszkać w jednym pokoju, Maciek w swoim, bo musi się wysypiać 🙂 no i nie chcemy zabierać jego terytorium, bo by był bardzo zazdrosny 🙂
a historia wrześniówki też mną wstrząsnęła, bo ciąża była prawidłowa i nic nie wskazywało na taką tragedię....
a gdzie się podziały z naszego forum cygnee, kukunari i ella1? halo, dziewuszki, tu się pisze i zagląda!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzisiaj robiłam badanie krwi, moczu i drugi raz toksoplazmozę (pierwszy raz w 7 tyg ciąży). Mam nadzieję, że nie zaraziłam się tym cholerstwem. Wyniki za 2 dni, wizyta za tydzień 7 września.

Zastanawiałam się jakim cudem wrześniówki mają ponad 8000 stron, a my "tylko" ponad tysiąc- ale przeglądając ich forum zauważyłam, że prawie cały czas cytują i mają jeden post np. na stronę. Myślę, że u nas jest bardziej przejrzyście 😁

Marinel ty boisz się pić kawy? Ja przez całą ciążę nie napiłam się łyka alkoholu, choć kilka osób mi mówiło, że np. lampka wina czy łyk piwa nie zaszkodzi dziecku, jednak za każdym razem odmawiałam. Ale kawę piję rozpuszczalną z mleczkiem tak co drugi dzień- powinnam zrezygnować? Teraz idziemy na wesele i zastanawiam się czy toast wznieś kieliszkiem szampana czy tymbarkiem? Ale raczej zrezygnuję z szampana. Co radzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój gin mówi, że łyczek szampana jeszcze nie zaszkodzi i nawet zalecił wypicie małego kieliszka jak się dowiedzieliśmy, że na 100% siedzi we mnie chłopczyk 🙂 ale nie napiłam się....
chociaż z Maćkiem miałam straszną ochotę na piwo, więc czasem chlipnęłam łyczek od męża lub kupowałam karmi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kawa nie szkodzi w rozsądnych ilościach tzn. jedna dziennie, chyba że masz nadciśnienie. Moja położna cały czas karze sprawdzać czy ciśnienie OK. Bo mieli już kilka poważnych przypadków. Ja mam za to tak niskie ciśnienie 80/60 80/50, puls wysoki bo ponad 100 i mimo tego pulsu za każdym razem słyszę proszę wypić kawę.

Ale raz na tydzień nie potrafię odmówić sobie puszki coli, nie wiem ale cola nigdy mi tak dobrze jak w ciąży nie smakowała 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zgadzam się z Wami, bez przesady, ciążą nie choroba i jeśli nie ma przeciwwskazań dlaczego nie wypić smacznej kawy? Ponieważ nie ciągnie mnie do kofeiny, to piję raz na dwa trzy dni, ale bez wyrzutów słowo. Zaniu, pewnie łyczek szampana nikomu jeszcze nie zaszkodził, ale jak znam mamusine obawy, to i tak go nie wypijesz 😉 Poza tym pomyśl, że jeden łyczek zabawy Ci nie polepszy, więc jak masz się denerwować, to po prostu zrezygnuj. Powiem Wam, ze mój gin z Polski do którego chodziłam jeszcze z Lenką zalecał picie kieliszka czerwonego wina zamiast Nospy 🙂 Dwa razy wtedy spróbowałam, ale miałam takie wyrzuty, że zaprzestałam tego alkoholowego procederu 🙂)
A co do płodności wrześniówek Bogu dziękować za nasz umiarkowany temperament. Nie wiem, kto by nadążył to śledzić.
Cygnee, Ella halo, halo?? Odezwijcie się.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć 🙂 🙂 🙂

Jestem jestem dziewczyny 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Wczoraj miałam jakegoś nerwa 😠 😠 😠 i chodziłam jak osa bzycząc na domowników 😁 😁 😁. Ale pospałam pospałam i przeszło 😁 😁 😁 😁.

Gosia extra brzusio- jaki duzy juz Extra 🤪 🤪. A Tobie sie data porodu zmieniła??? bo z tego co pameitam to miałas chyba po 10tym???

Dziewczyny ja to juz bym chciała listopad zebysmy tuliły nasze bąble 🙂 🙂 🙂 🙂.

A co do drinków...................... oj dziewczyny nie mówcie- ostatnio kolezanka przywiozła mi winko białe stoi i czeka az bedzie mozna........ a na piwko wieccie jaką mam ochote mniaaaaaaaaaaaam........ 😁 😁 🙂
A na te ciasta to tez mi ochote narobiłyście......
Mam pytanko- a ten biszkopt z sama galaretka nie bedzie za suchy????!!!

A wlasnie dzis odebrałam zwolnienie lekarskie od jponiedzialku do 16 października 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 Jeszcze jutro i pojutrze w pracy i odpoczynek 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪.

A jak tam u Was koncowka Wakacji???!!

No i wlasnie Gosia trzymam kciuki za pierwszoklasiste!!!!!!
To juz jutro ten wielki dzień: 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...