Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ania_xx napisał(a):
mój lekarz prowadzący jest ze świętej rodziny. czy coś wiadomo co z tą drugą ania???

Ja też planuję rodzić w św. rodzinie ale rozmawiałam z sąsiadką która jest położną na patologii ciązy, że np we wrześniu bardzo czesto zamykali szpital i odsyłali bo nie mieli miejsc. Jak drugi szpital biorę pod uwagę Polną - myslę, że z tego to chyba nie odeślą bo prowadzą leczenie mojej cukrzycy, muszę sie tylko dowiedzieć co tam ewentualnie muszę zabrać dla siebie i malego (może nic?????)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
jak napiszesz pismo o darmowy poród rodzinny to nie płacisz a normalnie 300zł
w torbie rzeczy dla siebie :koszula reczniki klapki kosmetyki kubek sztućce ja mam podkłady poporodowe z bell. najwazniesze dokumenty z całej ciąży dobrze je w domu jakoś logicznie ułożyć mi mój lekarz powiedział że dla maluszka nic nie przynosimy tylko dopiero po odbiór na odbiór trzeba mieć też fotelik bo podobno inaczej dziecka nie wydadzą 🙃 🙃
BARDZO WAZNE ZABIERZCIE WODE MINERALNA 0,5L BO JAK TAM TRAFIŁAM NA NOC I JEJ NIE MIAŁAM TO DO RANA NIC NIE PIŁAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tego bólu postanowiłam spakować torbe do końca i oto co mam:

dla mnie:
2 piżamy
szlafrok
kapcie
stanik do karmienia (taki sportowy)
2 pary skarpetek
2 ręczniki duży i mały
3 podkłady na łóżko 60x90
2 paczki podkładów poporodowych belli po 10szt
wkładki laktacyjne (baby dream z rosmana)
5 par majtek wielorazowych z siateczki
chusteczki
papier toaletowy
recznik papierowy
Szampon do włosów
paste i szczoteczke do zebów
mydło zapachowe
mydło szare
kubek
sztućce
talerzyk

Dla dziecka:
kocyk polarowy 100x100
niedrapki
skarpetki x 2
czapeczka
2 pieluszki tetrowe
krem bambino
rem nivea na każdą pogode
chusteczki nawilżające huggies newborn
patyczki higieniczne

brakuje mi tylko sudocremu i pampersów pampersa ( bo mam huggiesy )
a dla mnie tylko kosmetyczka(czyli tusz, pomadka ewentualnie podkład czy puder), żeby nie straszyć na oddziale 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
LALA89 dołóż dokumenty ja mam w teczce i ułożyłam je w koszulki np usg i wg daty to jest ważne przy przyjęciu bo mi teraz z nerwów wszystko się posypało na podłogę nic znaleźć nie mogłam 100razy przeglądałam i nic dopiero pielęgniarka mi pomogła bo mąż też sam nie wiedział czego szukamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny - dziś zamiast żelazka jest shopping day!

my poszaleliśmy - kupiliśmy łóżeczko, materac, wypełnienie do pościeli, prześcieradło, łapki niedrapki, podkłady z belli dla mnie, majtki jednorazowe

muszę tylko jeszcze upolować jakąś ładną haftowaną pościel, ale to już na allegro!

teraz jeszcze jedziemy do auchana, to pewnie kupię ten proszek bobaskowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my własnie dziś wszystko przygotowaliśmy Rozłożyliśmy łóżeczko z materacykiem prześcieradłem i poduszką klin oraz przewijakiem. Wszystko przykryłam kocykiem żeby sie nie kurzyło 🙂 Torba też spakowana po ostatnich moich bólach tak sie wystraszyłam, że teraz już chce mieć wszystko gotowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na Polnej dają koszulę + szlafrok......podkłady też dają ale warto mieć swoje na wszelki wypadek...na pewno trzeba mieć swoje majtki poporodowe bo tego chyba nie dają.....jeśli chodzi o dziecko to trzeba mieć jedynie chusteczki nawilżone do pupy......ciuszki tylko do wyjścia dla dziecka.....te informacje mam od koleżanek, które rodziły w tym roku.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha no i trzeba mieć swój kubek i sztućce (wiem, że jak ktoś zapomni to dramatu nie ma bo panie z kuchni wypożyczą) o kosmetykach, klapkach ręcznikach itd nie wspominam bo oczywiście to każdy musi mieć 🙂 choć ja się obawiam, że jakbym się w ostatniej chwili pakowała to pewnie czegoś bym zapomniała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martka nie ma problemu.....na temat Polnej wiem, bo chcę tam rodzić ale o św. Rodzinie i Raszei to dopiero właśnie zbieram informacje 🙂

Aha i z ciekawostek (wiem od koleżanki, która rodziła w czerwcu) na polnej wycofują się (podobno) z niedrapek....ponieważ uważają, że jest to zbiorowisko bakterii itd....chodzi o to, iż dziecko pcha rączki do buzi.....nie wiem czy w ogóle ich nie zakładają.....ja biorę swoje i pewnie założę.....ale nie wiem na 100% czy faktycznie nie każą ich zakładać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja odchowałam dwójkę dzieci i niegdy nie używałam niedrapek, jakoś nie bylo potrzeby, a nie przepraszam jak moja 5 latka miala ospę to jej zalożyłam na noc skarpetki na dłonie 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a na temat POLNEJ moja koleżanka pojechała wczoraj ok 18 bo wody odeszły zaraz minie 24godziny jeszcze nie urodziła skurcze regularne a rozwarcia długo nie było pełnego już w-ogóle nie ma siły biedna tam leży tyle godzin w bólach dokładnie nie wiem szczegółów nie chce jej męczyć telefonami jeszcze jest tam bez męża bo on zrezygnował z rodzinnego wszystko wam napiszę jak się to skończy ale szpitala chyba nie polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Melduję się back.

Padam ze zmęczenia. Jeszcze raz napiszę nie nawiedzę Ikei, za te tłumy ludzi które się przewalają. Kupiłam co miałam również kosmetyki penatena w super pharm.

Wracając zajechaliśmy po materac do łóżeczka dla Kubusia (dawno wybrany) a i kupiłam śliczne ciepłe kanarkowe śpioszki na 62.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...