Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Uaa!! Co sie tu dzieje?! Już się jakiś maluszek spieszy na świat? 😲 mam nadzieję ze z Anią wszystko w porzadku... i z jej maleństwem tez 🥴

ja właśnie licze ruchy mojego Bobaska (zalecenie od położnej) po każdym posiłku mam leżeć godzinę i liczyc 😁 😁

i na dodatek to mam ogromneeeeego stresa przed swoim niedalekim porodem!! 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
judzia napisał(a):
Uaa!! Co sie tu dzieje?! Już się jakiś maluszek spieszy na świat? 😲 mam nadzieję ze z Anią wszystko w porzadku... i z jej maleństwem tez 🥴

ja właśnie licze ruchy mojego Bobaska (zalecenie od położnej) po każdym posiłku mam leżeć godzinę i liczyc 😁 😁

i na dodatek to mam ogromneeeeego stresa przed swoim niedalekim porodem!! 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢


Judzia termin mamy ten sam i chyba ten sam stres co do porodu!!!!! A torbę juz amsz spakowaną???!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no własnie sia tak zastanawiałam która z nas pójdzie pierwsza pod ogień 😉

a skąd!! nawet nic jeszcze nie zakupiłam 😁 😁 takie rzeczy jak koszule czy szlafrok to mam, ale z tych higienicznych to absolutnie nic!! bo ja to myśle sobie że jeszcze tyyyle czasu mi zostało... 😮 a tu jeszcze jakieś dobre 3 tyg!! 🥴 🥴
myślę ze w tym tyg już popakuje wszystko... bo już czas najwyższy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzymam kciuki też :*
Mój brzuszek się uspokoił, już tak nie boli.. uff. Nie ma złego co by na dobre nie wyszło - przynajmniej torba spakowana w całości! Jutro dokupimy pampiki i sudocrem.


A tu ten hello kity którego kupiłam Mai dziś 🙂 no i kocyś, fajnie pasuje.. zdjęcie nie daje tego efektu ale warto. A mężowibaardzo się podoba!


Ja już zmykam spać, bo zmęczona jestem :* Buziaczki na dobranoc!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczynki ja dopiero dotarlam do domu.... a tu takie newsy...
kurcze czyzby przyszla pora na pierwsze rozpakowania listopadowek??? 😮
Wyglada na to, ze juz dlugo to nie potrwa i wkrotce Ania urodzi swoja dzidzie... Nie wazne kiedy, nawazniejsze zeby szybko, w miare bezbolesnie a przede wszystkim zdrowa dzidziunie urodzila. Fakt, ze moze dosc wczesnie ale przeciez wczesniaki rodza sie dosc czesto i czesto zdrowe jak rybki uszczesliwiaja swoich rodziacow bedac juz na swiecie 🙂...Zdrowka dla obojga- Tego musimy zyczyc Aniuli i dziecince!!!!

My dzis spedzilismy na sesji cale 5 godzin - uffffffffffff padam z nog...ciekawa jestem jakie beda efekty ....a potem pojechalismy na kolacje do znajomych, ktorzy mieli super wiesci, ze w kwietniu zostana rodzicami 🤪 - ciesze sie jak nie wiem 😁

Jesli chodzi o zwyczaje szpitalne - to jak ja rodizlam Mie to nikt mi jej nie zabieral nawet na chwile, byla caly czas ze mna i chwale to sobie... nie chcialabym aby mi ja zabierali nawet na minute bylam taka przeszczesliwa, ze nie moglam sie na nia napatrzec. Od poczatku sie nia zajmowalam i choc bylam zmeczona po porodzie chcialam byc przy niej, spac przy niej.
Tutaj to sie nazywa rooming in - czyli przebywanie z dzickiem w tym samym pokoju juz od urodzenia.... Ma to swoje korzysci udowodnione:
- dzieci placza mniej i latwiej sie uspokajaja przy mamie
-wbrew pozorom mamy lepiej odpoczywaja majac malenstwo przy sobie nie zamartwiajac sie o nie nie widzac go
-dzieciaczki sa karmione od razu jak poczuja glod, bo reakcja matki jest wlasciwie natychmiastowa
- mleko w piesiach powstaje szybciej i wiecej
- my decydujemy w jaki sposob uspokajac dziecko np. czy podawac mu smoczek, kiedy przewijac itp...
- wiemy kiedy je przebrac, przewinac, nakarmic- reaagujemy natychmiast - nie mamy pewnosci ile dziecko lezy placzac w sali ogolnej zanim ktos zareaguje i je nam przyniesie
- a przede wszystkim mamy pewnosc, ze nie podmienia nam dziecka
Jesli w waszych szpitalach jest rooming in - nie znam polskiej nazwy wybaczcie- to polecam. Przemyslcie to.

Inna sprawa jest to, ze zaraz po porodzie Mii zalozono branzoletke z GPS w razie gdyby ktos chcial ukradkiem wyniesc dziecko ze szpitala lub podmienic... Czy takie GPS uzywa sie w PL w szpitalach??? Wiecie?? pytam z ciekawosci???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My właśnie wróciliśmy z urodzin teściowej i pierwsze co to musiałam włączyć kompa i dowiedzieć się co z Anią.....to dobrze, że się uspokoiło...oby rozwarcie nie postępowało.....
Co do wątku dot. szpitala na Polnej to wszystkie moje znajome tam rodziły i były zadowolone, choć wszystko zależy od osób, które są na zmianie....wiem, że opnie są różne....ale za Polną przemawia fakt, iż jest to najlepiej wyposażony szpital w Wlkp. gdyby coś się działo to tam reakcja jest natychmiastowa.....nie trzeba tracić cennych minut na przewożenie dziecka z innego szpitala na Polną (oby nie było takiej potrzeby).....minusem szpitala jest jego wielkość....to moloch... jak to mówią "fabryka dzieci" mam nadzieje, że moje wspomnienia z porodu i pobytu w szpitalu będą pozytywne 🙂
Dobranoc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
Czy takie GPS uzywa sie w PL w szpitalach??? Wiecie?? pytam z ciekawosci???


W Poznaniu chyba nie zakładają....przynajmniej w szpitalu na Polnej nic o tym nie słyszałam.....jeśli chodzi o dzieci to na Polnej są przy matce i zgadzam się z Tobą , że jest to lepsze rozwiązanie....wydaje mi się, iż będę chciała mieć je cały czas przy sobie 🙂 W św. Rodzinie w której chcą rodzić Ania i Martka dzieci chyba są w oddzielnym pomieszczeniu ale plusem jest fakt iż pielęgniarki przynoszą dziecko na każde życzenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam raniutko 😉,

Chyba teraz już ze wszystkich Polskich szpitalach jest system room in... chyba że cc to wtedy później przywożą dziecko, ale nie nakładają GPS tylko papierową bransoletkę z nazwiskiem.

Ja tradycyjnie w nocy z jednego bolącego biodra na drugie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień Doberek Brzuszki!!!!!

U nas noc spokojna- obeszło się bez wstawania 😆 😆.

Wiecie jak u mnie dzis ziiimno-tylko 2 st na dworze!!!!! Brrrrrrrry 😮 😮 😮 Juz sobie rozpaliłam w kominku 🙂 🙂 🙂 🙂

Własnie piore sobie szlafrok i jak wyschnie zaczynam pakowanie torby!!!!!!

Lala- chinka piekna ah KOCHAM ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej,

ja wstałam.Nie mam jeszcze wieści od Ani. Jeśli do 12 sama się nie odezwie to do niej napiszę. Teraz poczekamy bo pewnie obchód jakoś jest.

U nas noc przespana - jedynie co to zmiana strony spania jest bardzo bolesna.... Tak leżąć w łóżku zastanawiałam się czy taki ból też odczuwają osoby bardzo grube? Boli mnie to przelewanie brzucha z boku na bok.... wtedy czuję taki dziwne uczucie w podbrzuszu - jakby coś tam się naciągało i prawie urywało...

Śniadanko juz dawno zjedzone - pomiar po godzinie zrobiony - pozostajemy w normie 🙂 🙂 🙂
Nowy numer M jak mam juz prawie przeczytany 🙂 🙂 🙂 tak od rana przy dwóch herbatkach pochłonęłam większość jednym tchem 🙂 😁 🙂 😁


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzusie 🙂 u nas zaczęły grzać kaloryfery i obudziłam się dzis z potwornym bólem gardła 😞 i w ogóle coś mnie mocno bierze.

Jakieś 2,5 miesiąca temu bardzo pokłóciłam się z mamą od tego czasu nie mamy kontaktu Poszło o pierdołę Teraz zarządzała moich przeprosin za jej błąd Bardzo mi jej brak i chciałabym by teraz była ze mną ale nie chce przepraszać jak nie jestem winna Myślałam że jej przejdzie i skontaktuje się ze mną Ona nic nie wie co ze mna i małym zostawiła mnie w tak ważnym momencie zycia Bardzo mi przykro
Sorki że się żale ale dziś bardzo chciałabym przytulić sie do mamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...