Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

ja ostatnio na wizycie zanim miałam usg to lekarz przyłozył mi coś do brzucha (chyba to sie nazywa echokardiograf) i na cały gabinet było słychac bicie serduszka mojego Maleństwa. Powiedzial że buje miarowo 157 razy/min. Może Wam lekarze też tym sprawdzą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć dziewczynki! Nie było mnie cały dzień i miałam trochę do nadrobienia. Jeśli chodzi o USG ja miałam robione na każdej wizycie czyli w 6, 10, 14 tyg. a teraz będę mieć w 18 tyg czyli już w tą środę! 😁 chodzę prywatnie i płacę za każdą wizytę 80 zł. Jestem bardzo zadowolona z mojej pani ginekolog, poleciła mi ją moja siostra bo prowadziła jej drugą ciążę i odbierała poród! Poza tym fajnie opisuje mi podczas usg co robi mój maluszek. 🙂 trochę współczuję że niektóre z was nie mają okazji widzieć swoje dzieciaczki za każdym razem. Ale już w listopadzie będziemy się im przyglądały 24 h na dobę! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha zapomniałam zameldować, że promotor zatwierdził mi prace mgr (jupi!), a obronę będę mieć końcem czerwca, ewentualnie początkiem lipca 😁 i na rozstępy również używam Perfecta Mama Dax Cosmetics. Mogę wam śmiało polecić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że piszecie o tych kremach na rozstępy bo muszę zacząć o tym myśleć. Póki co brzuszek mały i smaruję się oliwką po kapieli.

Jakaś radość mnie ogarnęła ze stanu bycia w ciązy i podziekowałam mężowi, że zdecydował za nas, że to już czas, bo ja się nie mogłam zdecydować 🙂 a on namawiał, namawiał no i mnie przekonał 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wróciłam... 🙂

zabieram się zaraz za porządki bo tu wszystko jest - dopiero co szafy skręciliśmy, a rzeczy nadal w kartonach. Dziewczynki z mieszkaniami to na pewno się Wam poukłada. My mieszkaliśmy u jednych i u drugich rodziców. Wynajmowaliśmy też kawalerkę. Nigdy nie przepuszczaliśmy, że możemy dostać kredyt mieszkaniowy. I udało się. Na mieszkanko też czekaliśmy niecały rok potem wykończenie trwało 2 miesiące. Więc moje drogie prędzej czy później będziecie na swoim - zobaczycie. 🙂 Tylko spokojnie bez nerwów. My też kupiliśmy nezbyt duże mieszkanoko bo jakieś 50m2 z kawałkiem (salonik z aneksem + 2 pokoje i łazienka). w berka może i nie da się bawić, ale jesteśmy tu na swoim. Nie wątpcie nigdy w swoje marzenia bo spełnią się. Marzenia im dłużej wyczekane tym lepiej smakują.... 🙂

Jestem głodna dziś co chwilka - zjadłam około 15 ogórków małosolny. Zaraz będę robić sałatkę a potem gofry mniam mniam. wyżerka dziś 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Zaraz będę robić sałatkę a potem gofry mniam mniam. wyżerka dziś 🤪

cholera jasna! a tak mam daleko do Ciebie, a szczujesz mnie tymi małosolnymi mniam mniam 🙂
co do mieszkania, to u nas też bywało różnie. Rok przed ślubem mieszkaliśmy sami na wynajętym, ale po 2 miesiącach samodzielności umarł mój tata i zamieszkaliśmy z moją mamą. Mieliśmy swój pokój i nie było tak źle. Może troche brak prywatności tak do końca (np. jak zaprosić znajomych na piffko?), ale nie narzekaliśmy. Mieszkaliśmy z nią 4 lata, a teraz od 4 lat na swoim M2. Dwa pokoje, ale za to 48 m2, więc nie klitki i kuchnia nie dziupla! Oczywiście w kredycie, ale już połowę spłaciliśmy 🙂 A marzenia o małym białym domku pozostały i liczymy, że je zamienimy na real 🙂 grunt to nie tracić nadziei i wierzyć, że da się w życiu wiele zdziałać...To tak optymistycznie, mimo pochmurnego nieba i zimnego wiatru. Powiew od Sandry z IRL czy jak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez wynajmuje mieszkanie ale myslimy powoli o swoim ale to moze za kilka lat, bo kredyty nas przerazaja. Moze kiedys sie dorobimy. To mieszkanie obecnie ma 2 fajne pokoje i kuchnie. Brakuje mi tylko prysznica bo mamy wanne ;(

co do zachcianek to zjadlabym fasolke po bretonsku. Najchetniej taki chlebek w niej zanurzony mniammm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosiaq napisał(a):
my też mamy wannę i prysznic bierzemy w wersji "kościołowej" tzn. na kolanach 🙂 🙂 🙂


heh no ja też tak muszę 🙂 ale nie lubie wanny. W kabinie jest cieplej bo się można zamknąć i parująca woda grzeje. A w wannie to tylko się można wywalić jak się stanie 🙂 Ciekawa jestem czy po porodzie nie będzie trudno wejść do takiej wysokiej wanny 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
Hej Brzuszki!!! U mnie masakra jestem chorą Grypa żołądkowa Czuje się fatalnie normalnie ostatnimi siłami zwlekłam się przed kompa 😞 Mam dość

zjedz marchwiankę z ryżem i sucharki lub sam chleb i pamiętaj o płynach, bo się odwodnisz. Uszy do góry 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
14A11 napisał(a):
Hej Brzuszki!!! U mnie masakra jestem chorą Grypa żołądkowa Czuje się fatalnie normalnie ostatnimi siłami zwlekłam się przed kompa 😞 Mam dość

zjedz marchwiankę z ryżem i sucharki lub sam chleb i pamiętaj o płynach, bo się odwodnisz. Uszy do góry 😉


Mamusia moja kochana zrobiła mi dziś taką papkę właśnie ryz z marchewka i o dziwo smakowało. Idę do łóżka ale wcześniej do toalety niestety. Piszecie tak dużo że jak już tu wrócę to chyba tydzień będę czytać, ale mam l4 także z czasem nie będzie problemu. Trzymajcie się kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):

A marzenia o małym białym domku pozostały i liczymy, że je zamienimy na real 🙂 grunt to nie tracić nadziei i wierzyć, że da się w życiu wiele zdziałać...To tak optymistycznie, mimo pochmurnego nieba i zimnego wiatru. Powiew od Sandry z IRL czy jak?


U nas to samo wprawdzie dopiero się wprowadzamy i jeszcze się nie nacieszyliśmy ale wiemy, że kiedyś..... domek kupimy.... Ehhh marzenia..... 😆

My też mamy wannę, mieliśmy kabinę wcześniej i nam się zatęskniło do wanny pewnie za rok będę płakać na wspomnienie o brodziku z prysznicem 🥴

Sałatka zrobiona..... teraz jak mój mężuś skończy wiercić to zrobię gofry (mężusiowi z bita śmietaną a ja wole same lub z odrobiną dżemiku truskawkowego). Mąż ma taką wielką wiertarkę i jak zaczoł wiercić to chyba bąbel się przestraszył...

p.s. z tym stetoskopem to chyba jakiś wkręt bo ja nic nie słyszę...! 😠 może tylko flaczki 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
Hej Brzuszki!!! U mnie masakra jestem chorą Grypa żołądkowa Czuje się fatalnie normalnie ostatnimi siłami zwlekłam się przed kompa 😞 Mam dość


Uważaj na siebie , ja miałam w zeszłym tygodniu to samo i odwodniłam sie w jeden dzień !!!! Sama bym nie wymyśliła że to niebezpieczne ale wieczorem miałam zaplanowane usg genetyczne więc mnie mąż zawiózł ( a właściwie moje zwłoki z woreczkiem na rz...) i lekarz od razu wypisał skierowanie do szpitala.....Dali mi 3 kroplówki i leki przeciwwymiotne w czopkach heh bo zwracałam nawet czystą wodę 🤢 No i uświadomili mnie że przy odwodnieniu zmniejsza sie przepływ krwi przez łożysko - to dlatego tak trzeba uważać. Sprawdź jak wyglada Twój język 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
Hej Brzuszki!!! U mnie masakra jestem chorą Grypa żołądkowa Czuje się fatalnie normalnie ostatnimi siłami zwlekłam się przed kompa 😞 Mam dość


Moje kochane biedactwo 🙂 Będzie dobrze 🙂 Myk myk i przejdzie.... 🙂 Zobaczysz 🙂 Teraz hop do łóżeczka 🙂 3maj się cieplutko i zdrowiejcie... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny macie pomysł jak usmacznić jogurt naturalny? Chcę go zjeść ale nie sam nie bardzo mi smakuje. Nie mam kiwi ani truskawek bo bym dodała 😞 Coś polecacie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Dziewczyny macie pomysł jak usmacznić jogurt naturalny? Chcę go zjeść ale nie sam nie bardzo mi smakuje. Nie mam kiwi ani truskawek bo bym dodała 😞 Coś polecacie?


to mnie zagiełaś..... muesli masz? hehehe strasznie pomysłowe hehe 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry napisał(a):
Marinel napisał(a):
Dziewczyny macie pomysł jak usmacznić jogurt naturalny? Chcę go zjeść ale nie sam nie bardzo mi smakuje. Nie mam kiwi ani truskawek bo bym dodała 😞 Coś polecacie?


to mnie zagiełaś..... muesli masz? hehehe strasznie pomysłowe hehe 🙃 😁


o to już jakiś pomysł! Muesli jem z mlekiem. W ogóle teraz codziennie piję mleko albo kakao i zastanawiam się czy z białkiem nie przesadzam. Bo kanapki 2 albo 3 razy dziennie też z twarozkiem 🙂 Uwielniam hochland z rzodkiewkami mniam mniam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj od 16 co chwilę mnie cos gilgocze w brzuszku. Może dzidzia 🙂 Tak się zastanawiam czy nie za wcześnie, bo pierwsze takie gilgiotki zaczęłam czuć w 14 tyg ale były rzadkie. A teraz juz kilka razy mi się to zdarzyło. Nie wiem czy te ruchy dziecka to muszą byc takie kopniaki że az skóra na brzuchu zacznie się ruszać? 🙂 Bo jak przykładam rękę to nic mi w nią nie uderza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
Dzisiaj od 16 co chwilę mnie cos gilgocze w brzuszku. Może dzidzia 🙂 Tak się zastanawiam czy nie za wcześnie, bo pierwsze takie gilgiotki zaczęłam czuć w 14 tyg ale były rzadkie. A teraz juz kilka razy mi się to zdarzyło. Nie wiem czy te ruchy dziecka to muszą byc takie kopniaki że az skóra na brzuchu zacznie się ruszać? 🙂 Bo jak przykładam rękę to nic mi w nią nie uderza


mam dziś dokładnie tak samo gilgocze. jakbym miała baloniki z powietrzem pod skórą ... hehe dziwne ciekawe czy to bąbel...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja odwiedzilam dzisiaj brata. A teraz jem truskawki z cukrem i smietanka 🙂
Zaraz bede robila kanapki.

Co do mieszkania to my narazie mieszkamy z tesciami, nie jest zle choc mogloby byc lepiej. Ale zaczynamy sie budowac na dzialce, wiec jeszcze z 1,5 roku i bedziemy na swoim 🙂
Akurat dzidzia podrosnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...