Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam

Ja muszę kosmetyki jeszcze kupić - chcę kupić ziajkę ale na pierwsze dni mam Emollium. Dostałam od teściowej po 30 próbek emulsji do kąpieli, emulsji do włosów i emulsji po kąpieli. Usiadłam któregoś dnia i po przelewałam to do butelek i ma tak za darmo po 200 ml każdego z produktów.... 🙂 🙂 🙂 nie ma jak gratisy od przedstawicieli medycznych 🙂 🙂 🙂

Siły mnie opuściły.... 😞 Piszecie że Wam zimno ja mam jakieś klimaterium chyba.... bo jest mi tak gorąco że związać włosy musiałam i pootwierać okna w mieszkaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witajcie dziewczyny;D dziś mam świetny humor 🙂 bo... znowu wygrałam!!!
Tym razem wygrałam termometr wielofunkcyjny!
To on:
Termometr TOPCOM 5 w 1:

- pomiar temperatury ciała w uchu
- pomiar temperatury ciała na czole
- pomiar temperatury mleka, jedzenia, wody do kąpieli
- wyświetlanie temperatury pokojowej
- wyświetlanie daty i godziny

Czas pomiaru: 2 sekundy, pamięć: 30 wyników

Termometr dostarczany w praktycznym i estetycznym etui.
Oraz:
Opakowanie 3 torebek do sterylizacji mikrofalowej

Torebki sprawdzają się idealnie podczas pobytu poza domem. W ciągu 3 minut umożliwiają wysterylizowanie smoczków, butelek, odciągaczy pokarmu. Wystarczy dostęp do kuchenki mikrofalowej.
1 torebka = 20 razy użycia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Witam

Ja muszę kosmetyki jeszcze kupić - chcę kupić ziajkę ale na pierwsze dni mam Emollium. Dostałam od teściowej po 30 próbek emulsji do kąpieli, emulsji do włosów i emulsji po kąpieli. Usiadłam któregoś dnia i po przelewałam to do butelek i ma tak za darmo po 200 ml każdego z produktów.... 🙂 🙂 🙂 nie ma jak gratisy od przedstawicieli medycznych 🙂 🙂 🙂

Siły mnie opuściły.... 😞 Piszecie że Wam zimno ja mam jakieś klimaterium chyba.... bo jest mi tak gorąco że związać włosy musiałam i pootwierać okna w mieszkaniu.


ja to miałam wczoraj - zgrzałam się i chodziłam wszędzie otwierałam okna, a mamusia: oj bo Cię zawieje :P

poza tym ciągle otwieram w nocy okno, bo mi duszno! a mąż marznie 😉 dobrze, że kołderka ciepła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
14A11 napisał(a):
Hej Dziewczynki Witam z rana 🙂 Jestem bardzo nie wyspana Normalnie mega bezsenność mnie dopadła a dodam że padam ze zmeczenia

Dziewczyny jaki krem do bużki dla maluszka taki do użytku codziennego???


14A11 wiesz co mi pomaga? Budzę się o 4 - 5 rano, spać też nie mogę, jak już przelecę przez internet, biorę książkę i nie wychodzę z łóżka, czytam na leżąco, w końcu zawsze dopada mnie dziad piaskowy. Bezsenność jest okropna, a co gorsza "wchodzi w krew".


Właśnie to książkę bym poczytała tak po nocy ale spie z meżem który chodzi do pracy i nie chcę mu przeszkadzać a że mieszkamy z teściami w bloku to nie ma innego wolnego pokoju wiec tak leze i leze i leze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej... U mnie nocka rewelacujna... Chyba ani raz się nie obudziłam 🙂 🙂 o 6 rano tylko do wc ale jak się próbowałam podnieść to strasznie mnie zaczęło kłuć w brzuchu myślałam że się porycze... 😞 Ale dosyć szybko minęło... Później miałam tylko bóle jak na okres.... Na szczęście już jest dobrze.. Nic nie boli 🙂
Ania może już dziś będzie tuliła szkraba eh zazdroszczę jej... Też bym już chciała... Życzę jej szybkiego bezbolesnego porodu... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
I ja witam, nocka w miarę przespana, co ostatnio mnie tak cieszy , jakby to było niewiadomo co 🙂

paula_jot gratuluje wygranych i życzę powodzenia dzisiaj!!!

Aj i dziewczyny, jak ja bym już chciała być przynajmniej 37 tygodniu,no tak się nie mogę doczekać tego mojego szkraba, że mogłabym już jutro rodzić...wiem, ze na każdą z nas w końcu przyjdzie pora, ale to czekanie tak się dłuży!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
Ania napisała, ze poki co ma skurcze i dalej rozwarcie na 5 cm. czeka na wolna sale porodowa. na razie prawie nic nie boli i mowia, ze dzisiaj urodzi.

Lece do szkoly i na to ktg, bo umre...


Gosiu koniecznie daj znać jak tam po KTG!!!!!!!!!!!!


Jejku ale emocje 🤪 🤪 🤪 Ania juz porzytuli dzisiaj swojego bąbelka--może bedzie to początek baby boom??!!!!!! 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Kochane 😁 😁
u mnie jakieś samopoczucie do niczego 😞 dzidzia od wczoraj coś słabo sie rusza (w ciągu godziny nawet nie naliczyłam 10 ruchów, a robie to 3 razy dziennie po każdym posiłku) i się troche martwie 🤨 🤨
dziś wizyta 🥴 🥴 ciekawe co mi lekarz powie... Pewnie tyle co zawsze, czyli: wszystko jest w porządku... i to wszytsko 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehhhh czyli jak zdenerwować ciężarną nie odbierać 5 telefonów.... eeeeeeeeeehhhh po 2 komórki i stacjonarny - matko święta to jak do Azerbejdżanu się dodzwonić! Oczywiście mam na myśli moich rodziców!

No w końcu dodzwonisz się a sieć u cieka i dwa razy rozłącza - poziom irytacji - ekstremalny!

😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny!!!

No wieć byłam na tym drogim i dokładnym usg i było warto!!! Dr Jaczyńska jest rewelacyjna, bardzo dokładna, wyjasnia wszystko wyczerpująco, bada kazdy szczególik.
Okazało się, żę wód płodowych nie przybywa, jest więcej niż średnia, bo 19 cm AFI, ale to jest wciąż norma 😁 😁 😁 Czyli nie ma wielowodzia, wad genetycznych z tym związanych itd.
Mały ma głowkę dokładnie na swój wiek, tylko pomiar w tym okresie liczy sie z obwodu głowy, a nie z jakiejśc przekątnej, bo już w tym okresie ciązy pomiar z przekątnej jest niediagnostyczny. Zbadała wszystkie przepływy, dokładnie co tam w głowce siedzi i jak powiedziła że jest wszystko w idealnym porzadku to wiecie co, po prostu nie mogłam sie opanowac, brzuch zaczął mi skakać a z oczu płynęly łzy. Starałam sie opanowac, ale trudno mi było. Widocznie tyle stresu nagromadziło sie przez te 3 tygodnie od ostatniego badania.

No i jeszcze jednego się dowiedziałam, co moze i Was zainteresuje, że jeśli dzidziuś ułożony jest prawidłowo główką w dół, to czy ma pępowinę wokól szyi czy nie, to mu nic nie grozi, bo ma za sobą jeszcze sporo luźnej pępowiny, a przy porodzie robią ktg i widza czy wszystko jest OK. Inaczej jest kiedy dziecko jest ułożenie pośladkowe, wówczas może mu się ewentualnie ta pepowina zacisnąć i dlatego wtedy robi się cc, zeby uniknąc takiego ryzyka. I że w ogóle jest błędem podawanie przyszłej mamie do wiadomości o tej pępowinie, jeśłi ułożenie dziecka jest główką w dół, bo może taka mama wylądować u psychiatry z nerwow (opinia pani Doktor - ja się zgadzam, bardzo sie zgadzam).
Podsumowując; wszystkioe parametry (a było ich chyba aż z 10) wyszły dokładnie w środku normy!! 😁 🙃 😁 a na koniec dostałam trzy fotki buzi Maluszka i tak jak wczoraj jedna z nas powiedziała, dla mnie jako mamy JEST TAKI ŚLICZNY! I NAJPIĘKNIEJSZY NA ŚWIECIE!
Zrobiłam aparatem tel zdjecie tego zdjęcia i wysłałam mms do Siostry, Mamy i Siostry ciotec Iciotecznej. Mama oglądała zdjecie na wyswietlaczu przez lupę! I podobno wszystkie się popłakały ze wzruszenia.

Gosiu, miałaś rację, nie warto martwic sie na zapas i denerwować, co Ci niniejszym teraz dededykuję. Dla uspokojenia jeszcze Ci powiem, ze właśnie ta pani doktor uspokajała mnie, że jeśli w szpitalu robią jakiesś badania, to w przypadku niepokojących wyników NAPRAWDĘ ich nie lekceważą, muszą to być tylko jakieś wyniki ponad normę, więc widocznie to tętno 180 nie było dla nich niepokojące. Tak więc i Ty w tej sytuacji możesz się spodziewać, że wszystko będzie OK.

Shelby, jak ja Ci współczuję, sama mam często to samo, nawet teraz. Najpierw od 2 do 5 m-ca wymioty codziennie, cały dzień, aż do wieczora, kiedy nagle wszystko odchodizło i mogłam zjeść najbardziej wymyślne dania, a od pobudki do 19 następnego dnia ciąg dalszy. potem wszystko pięknie przeszło, i od 7 m-ca znowu wróciło, na szczęście w mnie drastycznej formie, nie codziennie i nie cały dzień. Tak więc TRZYMAJMY SIĘ JAKOŚ. Już niedługo, co nie? 🙂

Niezależnie od wszelkich niedogodności od wczoraj jestem szczęśliwa, z radością oczekuję Mojego Błażejka i nawet poród nie wydaje mi się tak straszny (ciekawe co powiem po 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
judzia napisał(a):
Witam Kochane 😁 😁
u mnie jakieś samopoczucie do niczego 😞 dzidzia od wczoraj coś słabo sie rusza (w ciągu godziny nawet nie naliczyłam 10 ruchów, a robie to 3 razy dziennie po każdym posiłku) i się troche martwie 🤨 🤨
dziś wizyta 🥴 🥴 ciekawe co mi lekarz powie... Pewnie tyle co zawsze, czyli: wszystko jest w porządku... i to wszytsko 😠[/quote

Judzia doskonale Cię rozumiem, ja tez mialam miec wizyte na dzis ale przeneisli mi na 25 października!!!! 😠 😠
Daj znać jak tam po wizycie
- moja Maja tez jakas spokojna 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Judzia ja nie liczę ruchów w ogóle, bo chyba bym zwariowała, czasami mój maluch przez cały dzień potrafi wariować, a czasem przez cały dzień się tylko wypnie parę razy i buszuje dopiero w nocy 🙂
Masz dziś wizytę , więc lekarz na pewno sprawdzi jak się czuje maleństwo , więc już się martw!

No i oczywiście trzymam kciuki za Anię!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

judzia napisał(a):
Witam Kochane 😁 😁
u mnie jakieś samopoczucie do niczego 😞 dzidzia od wczoraj coś słabo sie rusza (w ciągu godziny nawet nie naliczyłam 10 ruchów, a robie to 3 razy dziennie po każdym posiłku) i się troche martwie 🤨 🤨
dziś wizyta 🥴 🥴 ciekawe co mi lekarz powie... Pewnie tyle co zawsze, czyli: wszystko jest w porządku... i to wszytsko 😠


A ile ruchów wyczuwasz? Mnie na ktg powiedzieli, że w późnym okresie ciąży wystarczy 6 ruchów wyczuć i jest OK. I że wraz ze wzrostem dzidziusia ruchów czuje się coraz mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...