Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
acha co do aspiratora - to kuzynka (matka blizniakow) przywiezie mi takie cudo - mowi, ze jest niezastapione, a ma jeszcze cos co sie do odkurzacza podlacza i jakiesz szpitalne urzadzenie - ale uzywa ciagle tylko tej rurki 🙂 wiec na razie zdam sie na nia 🙂

a tak na marginesie, to jestem przeszczesliwa, bo juz we wtorek przylatuje do mnie kawaleczek Polski 🙂 Alicja (kuzynka od blizniakow), moja chrzestna i moja mama 🙂 zostaja tylko 4 dni - ale i tak bylam w szoku, ze Ala zostawi chlopakow na tak dlugo 🙂 no a mama zostaje juz u mnie... mam tylko nadzieje, ze nie bedziemy sie zbytnio klocic, choc wszyscy twierdza, ze znajac nas to pewnie bedzie na porzadku dziennym i zaczynaja sie martwic czy nie urodze przez mame przed terminem 😲 no ale zobaczymy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari dobrze że się odezwałaś :*
Cygnee to fajnie, bo będziesz mieć pomoc przy dziecku - a do tego miło chyba spędzić czas z kimś kogo nie widzi się tak często jak się chce.

Powiedzcie ile z was ma baldachim do łóżeczka.. po wczorajszym linku od cherry znalazłam taki z szyfonu - bardzo mi się podoba.. http://allegro.pl/baldachim-z-szyfonu-duzy-wybor-balbina-i1837304401.html jest to tylko taki dodatek, nie wiem czy dziecku robi to jakąś różnice. Do mojej pościeli musiałabym wybrać wzór z zielonej krateczki.. sama nie wiem. Taki baldachim plus stojak do niego z przesyłką wyniesie tyle samo co leżaczek bujaczek.. a podoba mi się ten http://allegro.pl/bujaczek-lezaczek-koochi-i1843325843.html Chyba lepiej zainwestować w ten bujaczek.. Chce zaoszczędzić jak najwięcej kasy, bo po kupnie nowego telewizora odtwarzacza bluray i naprawy auta pozbyliśmy się oszczędności :/ Do dzidziusia wszystko mamy, brakuje tylko wózka (który dziadki kupią) No i jeszcze brakuje nam rzeczy do pielęgnacji pępuszka, pudru do dupci, i sudocremu .. Szpitalne ubranka na wyjście chce kupic moja mama, mam tyle ubranek ale ona chce upić i już, nie protestuje bo do tego ma byc dołączony zestaw wyprawki (swterek wełniany, śpiochy czapusia) który przyda się na chrzciny w styczniu.
A że wszystko kupiliśmy sobie sami, to dam im też wnuczke troche rozpieścić.. bo co chcą nam kupić to już mamy 🙂

Ja o 11.00 jade do cioci na ogródek więc bede wieczorkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂
Jak to fajnie wiedzieć, że u kolejnej Mamuśki alarm okazał się fałszywy (Kukunari) 🙂

Ella no Ty Mamuniu, zgrabna jesteś niemożliwie i tak zastanawiam się gdzie Ty masz te nadprogramowe kilogramy? Brzuszek masz baaardzo zgrabny 🙂 Pisałam już Ci jaka z Ciebie mamcia, no nie? Pamiętasz? I podtrzymuję 🙂 A co do pierworodnego, to piękne, dorodne dziecię urodziłaś 🙂
Z Fridą, mam 4letnie doświadczenie i to wyłącznie pozytywne. Mnie zdarzyło się mieć katar w czasie gdy miała go Lenka, ale pewnie było to nie do uniknięcia, raczej nie wiążę tego z Fridą. Chociaż przyznam, ze dzisiaj mnie to zastanowiło, ciekawe spostrzeżenie. I na pewno warto pomyśleć o tej elektrycznej. Ale póki co mamy starą dobrą Fridę.
Miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dodam, że wczoraj byłam okropna :/ zmierzła zła wkurzona i nie wiem co jeszcze.. najlepsze jest to że sama nie wiem czemu. Szukałam zaczepki u męża, ale wczoraj był okropnie wyrozumiały 😮 Skończyło się tak że zaciągnął mnie do wyrka przytulił i kazał iść spać a sam oglądał film. Oj bulgotałam coś pod nosem, ale szybko zasnęłam. O dziwo w nocy wstałam tylko 2razy! 🤪 szok. Moje spacery do wc to przynajmniej 10 - 15.
Wkurzałam się nawet o to, że mam założony stanik, że mi w nim źle 🤔 że mam długie getry na sobie po domu .. Musiałam przebrać się w piżamke z krótkimi gatkami. Szalony dzień. Dobrze, że dziś jest lepiej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala, taki baldachim to chyba marzenie z dzieciństwa każdej mamusi. Powiem Ci, że strasznie mi się to podoba, jest słodki, romantyczny, ale czy praktyczny? Pewnie nie. Wiadomo, ze to zbiorowisko kurzu i roztoczy, ale przecież wyprać, też nie problem. Wiesz mnie się wydaje, ze jak Ci bardzo zależy to kup, jak masz być szczęśliwsza - kup) Ja zamontowałam Lence w pokoiku, ale dopiero gdy miała 3 latka. pamiętam jaka byłam zadowolona z siebie, latałam wiecznie oglądać ten jej pokoik, stałam oparta o futrynę i rozdziawiałam buzię w uśmiechu. Prałam tę firankę raz na miesiąc i z głowy, no ale dziecko już dużo starsze 🙂 Zaraz poszukam, bo powinnam mieć gdzieś foto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lala89 myślę, że dziecku nie robi różnicy czy ma baldachim czy nie, uważam, że jest to dodatkowy gadżet dla rodziców, ale tak jak napisała lenymama, niezwykle uroczy. Ja osobiście nie mam baldachimu, ale tylko dlatego, że duże łóżeczko dopiero kupię na wiosnę po powrocie do Polski, tutaj będę mieć kołyskę, a do niej zestawy z baldachimem są dość drogie, i na 4 miesiące po prostu nie opłaca mi się kupować. Jeżeli miałbym wybierać między bujaczkiem, a baldachimem, to na pewno wybrałabym bujaczek...ale gdyby udało mi się coś przyoszczędzić, to może bym i baldachim dokupiła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Udało się, znalazłam te fotki, teraz jak patrzę na ten pokoik, to aż mi łezka się w oku kręci, bo tu dziecko moje poza łóżkiem w pokoiku nie ma nic, więc ta zwykła firanka służąca za baldachim urasta już do rangi cuda świata 🙂

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=8a9913193c214da3][IMG]http://images47.fotosik.pl/1123/8a9913193c214da3m.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kukunari! wreszcie!!!! 😉 nie zostawiaj nas na tak długo, co?
Lenymamo! ja to się cieszę, że jesteś zdyscyplinowana i piszesz codziennie 🙂 🙂 🙂 A Lenka po prostu urocza! a pokoik jaki kolorowy 🙂
Mnie wczoraj ostro się brzuch stawiał i miałam bóle miesiączkowe jakby i wcale nie było miło, ale za to Filip mnie pokopał, więc wiedziałam, że u niego jest ok 🙂
Nocka boska 🙂 wyspana jak nie wiem co 🙂 I tak sobie uzmysłowiłam, że nigdy nie wstałam w nocy do toalety 🙂
Lala! bujaczek jest super! zdecydowanie jestem "za" 🙂 i nie fochaj się już hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam moje drogie 🙂 🙂 🙂

My wstaliśmy chyba byliśmy naprawdę zmęczeni bo od 22 pospaliśmy do 8.30 😮 pewnie było by dłużej, ale mąż do pracy i kozule do wyprasowania miałam. Do toalety to ja wstaje standardowo 2 razy w ciągu nocy - zdarza się i trzy... Dzis starsznie się wierciłam bo podbrzusze mnie bolało z rana od zmiany pozycji z boku na bok. Straszne to jest i jeszcze przy tym biodra tak chrupią i strzelają 😮 😮 😮 Mały tez skakał z boku na bok i nawert nóżkę nad ranem mogłam wyczuć 🙂 🙂 🙂

Dobra idę... muszę wsiąść w ten swój pojazd i na pocztę podjechać powysyłać to co trzeba. ..

Kukunari dobrze że sę odezwałaś bo naprawdę już się martwiłam.

Lenymamo pokoik śliczny a Lenta piękna 🙂 🙂 🙂

Leće - tzn jadę... Będę za jakieś dwie godzinki 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kobiety 🙂 🙂

u mnie tez nocka jakoś dziwnie przespana 😮 aby jeden start do toalety 🙂 a czasem tak mam, że zanim się zwlekę z łóżka to juz prawie nie dotrzymuje 😁 😁

Lenymamo! z Lenki piękna dziewczynka!! 🙂 🙂
Kukunari, dobrze, że wszystko u Was w porządku 😉
Baldachimu do łóżeczka nie kupowałam, choć miałam chęć bo ładnie wygląda.. 🙂

a czytałyście, ile kobitek z października urodziło?? 🙂 🙂 fantastyczne to jest!!! 🤪
aż sie popłakałam (to chyba te hormony 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję bardzo dziewczynki 🙂 Ale nie powtórzę Lence 🙂
Ostatnio powiedziała do mnie, żebym, zobaczyła czy ładnie namalowała obrazek, gdy powiedziałam jej, że pięknie, to odpowiedziała: zdolna jestem prawda? Kurcze i tak się zastanawiam, czy chwaleniem dziecka tez można zrobić mu krzywdę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lenymama napisał(a):
Dziękuję bardzo dziewczynki 🙂 Ale nie powtórzę Lence 🙂
Ostatnio powiedziała do mnie, żebym, zobaczyła czy ładnie namalowała obrazek, gdy powiedziałam jej, że pięknie, to odpowiedziała: zdolna jestem prawda? Kurcze i tak się zastanawiam, czy chwaleniem dziecka tez można zrobić mu krzywdę?

hehhe ja tak nie uważam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki nie pisałam wczoraj bo nie miałam cały dzień neta- mąż dzwonił i pytał co się dzieje ale mieli jakąś awarię i dopiero dziś wszystko śmiga 🙂
Yenefer mi osobiście bardziej się podoba wózek Vector, a kolor to chyba 14 🤨 zawsze trudno się zdecydować jak jest tak duży wybór. My też jeszcze nie mamy wybranego wózka, choć pokazywałam ostatnio mężowi ten wózek Etno co ma Gosiaq i stwierdził, że ciekawy 🙂 noo będzie problem z wyborem...
Jak czytałam o waszym podglądaniu się na Facebooku to aż zaczęłam żałować, że nie mam. Też bym pooglądała sobie wasze buzinki 😞 a na NK można Was znaleźć?
Mam pytanie odnośnie prania. Ja wyprałam wszystko w proszku Lovella, ale nie dałam żadnego płynu do płukania bo nie mam specjalnego. Myślicie że sam proszek wystarczy? Będziecie używać płynów do płukania?

A i jeszcze historyjka z wczoraj... Oglądamy sobie z mężem Top Model leżąc w łóżku i w czasie przerwy reklamowali Princesse. Tak smacznie wyglądała, że nagle poczułam potrzebę zjedzenia takowego produktu 🙂 Wiec mówię do męża, że chciałabym Princesse mleczną i czy nie skoczyłby na stacje benzynową mi ją kupić (bo mieszkamy niedaleko). Popatrzył się tak na mnie dziwnie bo myślał, że żartuje ale ja zrobiłam kocie oczy ze Shreka i on pomimo tego że leżał już w samych majtusiach podniósł dupeczkę i zaczął się ubierać 🤪 Tylko mruczał coś pod nosem czy nie mogliby przed 22 reklamować np. proszków do prania, a nie słodyczy hihihi.
Po 10 minutach chrupałam pyszne ciasteczko oglądając dalszą część Top Modelek 😁 Kochany mężuś 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Ale mam lenia...


Ja też 🙂 Całe szczęście że mam w lodówce pierogi to ugotuje je mężusiowi.... sam tak chciał!

Ja zaobserwowałam w sobie dziwną skłonność do magazynowania mięsa na później! 😮 😮 😮 Co dziennie coś przytargam z zakupów do zamrażalnika.... W poniedziałek mielone drobiowe, we wtorek piersi, wczoraj szynka a dziś łosoś.... Niedługo nie będę miała miejsca... Nie wiem po co to kupuję ale zawsze przyświeca mi myśl przyda się. Mam tak od jakiegoś miesiąca.... Dwie szuflady wyładowane miechem 😮 😮 😮

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...