Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dziewczyny jeszcze w skrócie chcę Wam opowiedzieć co mnie tu spotkało. Wyrabiam ten nieszczęsny residence permit i żeby go uzyskać muszą mnie przebadać na HIV i różne inne. Nie mam z tym żadnego problemu. Ale badają też gruźlicę, jako, ze kobietom w ciązy nie rbi się rtg w zamian robi się próbę PPD czyli wstrzykuje białko pod skórę, żeby sprawdzić, czy mam "problemy" z gruźlicą. Moja próba wyszła... pozytywnie. Wg. nich mam gruźlicę, lekarz od razu chciała wysłać mnie na rtg (!!!) już nie patrzyła, ze ciąża, tylko ma być rtg i kropka. Gdy odmówiłam, była zniesmaczona i zdziwiona. Na nic przekonywanie, że my Europejczycy jako dzieciaki jesteśmy w kraju szczepieni na gruźlicę i stąd wynik fałszywie dodatni. Także nie wiem, czy zabawię tu na dłużej, bo nie widzę wyjścia z tej sytuacji. Tylko co dalej? A wiza turystyczna kończy mi się 9 sierpnia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cygnee napisał(a):
lenymamo - spokojnie, nie narazilas sie 🙂 ja lubie wszystkie zwierzaczki (oprocz pajakow - mam arachnofobie - stwierdzona), chcialam miec psa, ale niestety przy moim trybie zycia (4 lata temu) nie moglam sobie na to pozwolic... a psota czasami zachowuje sie jak pies 🙂 serio, np ostatnio lezala na moim brzuszku, maz wrocil z pracy i chcial dac buzi mi (dal) i brzuszkowi - psota zaczela na niego warczec - jak pies 🙂 tylko sie zasmialam, maz sie wkurzyl, ze ona jest wazniejsza niz on i tyle bylo z calowania 😁
a tak w ogole to sie nie denerwuj 🙂 acha i znalazlam w tabelce, ze mamy ten sam termin porodu, wiec nawet jak cos, nie zostane sama 🙂


Masz rację 🙂 będziemy pewnie "gasić światło tu na forum" jako ostatnie 🙂 Co do tych zachowań zwierzęcych, podobno koty lubią silne osobowości i to spanie na Twoim brzuchu pewnie też nie jest przypadkowe, widać, ze Ty jesteś jego Panią. Znam takie fajne powiedzenie o psach i kotach: "Głaszcze Pan swojego psa, głaszcze go i głaszcze i pieści i pod mordką i na karku... a pies taki pokorny, cicho siedzi i myśli sobie: ależ ten mój pan to musi być król, tak dotykać mogą tylko królowie. Obok siedzi kot, głaszcze go jego pan, głaszcze go, pieści, czesze futerko, a kot sobie myśli: ależ ja muszę być królem, tak głaskać można tylko królów. Coś w tym jest, co Cygnee? 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cygnee napisał(a):
i co teraz zrobisz? nie wyglada to milo... to nic dziwnego, ze sie denerwujesz...
jestesmy z Toba 🙂


Dzięi Cygnee 🙂 Poważnie - nie mamy pojęcia co zrobić. Jutro mam im jeszcze raz pokazać tę rękę na której zrobiono próbę PPD, ale moje zaczerwienienie nic się nie zmniejszyło, więc podejrzewam, ze jutro niczego nowego mi nie powiedzą. Chyba zostanie nam Ambasada Polska.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
lenymamo - trzymaj się jakoś, mam nadzieję, że wszystko się jakoś ułoży - wiadomo, systemu nie przeskoczysz, ale może coś wymyślą

bądź dzielna


Dzięki, dzięki, tylko właśnie rzecz w tym, ze ja muszę ich przeskoczyć. Jeszcze nie wiem jak, ale muszę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jestesmy z Toba !!! 🙂

co do Twojej historyjki - fakt cos w tym jest 🙂 ale powiem Ci, ze ja ja strasznie kocham i boje sie troszke, ze moze byc zazdrosna jak dzidzius przyjdzie na swiat, ale na razie staram sie o tym nie mysec.

no wlasnie, a ambasada polska nie moze potwierdzic, ze my mamy ta szczepionke robiona?? moze to by cos pomoglo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
swietne 🙂
tez myslalam o czyms takim, ale to dopiero na lato 🙂
a ja znalazlam cos takiego, co myslicie?
http://www.ebay.co.uk/itm/BN-Adjustable-Reusable-Washable-Baby-Cloth-Diaper-Nappy-/360370761485?pt=Baby_Clothing&var=&hash=item92afd73669

chyba kupie ze 2 -3 sztuki, tylko nie wiem jaki kolor 😞 wrrrrr 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cygnee napisał(a):
jestesmy z Toba !!! 🙂

co do Twojej historyjki - fakt cos w tym jest 🙂 ale powiem Ci, ze ja ja strasznie kocham i boje sie troszke, ze moze byc zazdrosna jak dzidzius przyjdzie na swiat, ale na razie staram sie o tym nie mysec.

no wlasnie, a ambasada polska nie moze potwierdzic, ze my mamy ta szczepionke robiona?? moze to by cos pomoglo?


Mam taką nadzieję, że oni pomogą. Bo, tak poważnie, to dom w Polsce wynajęliśmy, i nie ma dokąd wracać. Zaczyna nam się palić pod nogami, nieźle...
Wiesz, jak my przynieśliśmy Lenkę do domu, to nasze psy, traktowane dotychczas jak dzieci zachowały się nadzwyczaj dziwnie, cieszyły się, że ja wróciłam do domu, a Lenką w ogóle się nie interesowały. Tłumaczymy to sobie w ten sposób, ze miała taki sam zapach jak ja i widocznie uznały ją za coś naszego, bo niuchnęły ją jeden raz i dawaj skakać po mnie z radością, że jestem nareszcie w domu. Suce zdarzyło się potem gdy Lenka była już starsza warknąć na nią, ale pilnowałam tego bardzo, było to raczej incydentalne zachowanie. Wydaje mi się, ze chyba ze strony Twojej Psoty nic dziecku nie grozi. Mnóstwo znajomych ma koty i same dobre doświadczenia, więc zapas się nie martw, pewnie będzie sobie mościła spanko w wózku albo łóżeczku 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cygnee napisał(a):
swietne 🙂
tez myslalam o czyms takim, ale to dopiero na lato 🙂
a ja znalazlam cos takiego, co myslicie?
http://www.ebay.co.uk/itm/BN-Adjustable-Reusable-Washable-Baby-Cloth-Diaper-Nappy-/360370761485?pt=Baby_Clothing&var=&hash=item92afd73669

chyba kupie ze 2 -3 sztuki, tylko nie wiem jaki kolor 😞 wrrrrr 😠


Fajne, mnie się podobają te zielone i błękitne. To fajny pomysł na lato, na pewno uchronią przed wpadką 🙂 szczególnie w basenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel słodziarski masz brzuszek.
Lenymamo - będzie dobrze, na pewno.
Nasz poprzedni kocurek uwielbiał układać się na drzemki w wózku Ulki 🙂 i mała (szczególnie 7-8 miesięczna bardzo "delikatna" istotka) mogła z nim robić wszystko, termosić itp a on spał przytulony do niej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula_jot napisał(a):
Zobaczcie to:
http://allegro.pl/wesole-czapeczki-i-majtusie-38cm-sesja-foto-rozne-i1722482391.html
mordeczka sama się uśmiecha 🙂

Bardzo fajna jest ta szara myszka Mickey, tylko jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że w większości, te czapki są za ciężkie i męczące dla tych maluszków, nie macie tak? Wyglądają na grube wełniane czapy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martka3 napisał(a):
Marinel słodziarski masz brzuszek.
Lenymamo - będzie dobrze, na pewno.
Nasz poprzedni kocurek uwielbiał układać się na drzemki w wózku Ulki 🙂 i mała (szczególnie 7-8 miesięczna bardzo "delikatna" istotka) mogła z nim robić wszystko, termosić itp a on spał przytulony do niej.


Dzięki 🙂 Dam Wam znać co i jak, mimo wszystko mam nadzieję, ze nie będzie to post z Polski 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lenymama będzie dobrze, na pewno można temu zaradzić.

Cygnee nigdy nie wiadomo, która kiedy urodzi popatrz na forum lipcówek, dziewczyny są 7 dni po terminach i nic...

Ja odebrałam wyniki, cukier to mój organizm szybko chyba bardzo trawi bo przed podaniem poziom 77 a po podaniu 75 g 89 😜. Najważniejsze, że widać ze te hormony na tarczycę zaczęły działać, bo moje badania podskoczyły do dolnej normy 🙃 Zresztą w poniedziałek idę do endokrynologa to się dowiem. A na posiew trzeba czekać aż 3 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 napisał(a):
Lenymama będzie dobrze, na pewno można temu zaradzić.

Cygnee nigdy nie wiadomo, która kiedy urodzi popatrz na forum lipcówek, dziewczyny są 7 dni po terminach i nic...

Ja odebrałam wyniki, cukier to mój organizm szybko chyba bardzo trawi bo przed podaniem poziom 77 a po podaniu 75 g 89 😜. Najważniejsze, że widać ze te hormony na tarczycę zaczęły działać, bo moje badania podskoczyły do dolnej normy 🙃 Zresztą w poniedziałek idę do endokrynologa to się dowiem. A na posiew trzeba czekać aż 3 dni.


\"Cukrowe\" wyniki masz naprawdę świetne, 89 przy normie (o ile dobrze pamietam) do 120 🙂 łał.
Super że z tarczycą lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hehe paula nie przesadzaj 😉, cały zeszły tydzień byłam na antybiotyku 😉.

Znowu się oczy zamykają paranoja. Spałam od 23.00-07.00.

A te czapeczki słodkie, ale sprawiają wrażenie bardzo ciężkich.

Patrzcie jaka pidżama 😉. http://ubranamama.pl/alle/auk/VS/pizamy/VS_p_018.jpg
Mówicie jednak, że lepiej, żeby była koszula.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...