Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jadwiga-róża, dzięki za brawko..
Musze zacząć kompetować wyprawke kosmetyczną.. zamówić pościel i pokrowiec na przewijak. To z tych najważniejszych. Potem zaczne skupiać się na sobie, tzn co i jak spakowac do szpitala.. zamówić jakąś piżamke fajną, i dodatkowo jakąś zwykłą koszule do porodu.

W realu jest promocja na pampersysleep&play 35,90, husteczki z huggies 4,60, proszek lovela 16,99 i płyn do prania dzidziuś 9,99- to tak dla chętnych. W kauflandzie za to 2xjumbo pack pampersa za 88,88zł.

Ah miałam dodać, Jadwiga- mogę sobie wyobrazić jak ciężko się przestawić z 2na1 i faktycznie pocżatkowo może ci się wydawac to nawet niemożliwe żeby wszystko pomieścić plus jeszcze maluszek. Ale jak już się urządzicie, siądziesz na kanapie i tak się porozglądasz, to stwierdzisz że strasznie przytulnie macie 🙂

to część mojego dzisiejszego dokonania..:
zrobiłam zdjęcie jak ochraniacz jest założony, teraz już leży schowany zapakowany i przygotowany..

Brakuje mi jeszcze pare elementów które musze dokupić w ikei do kompletu:
pościel będzie taka jak tutaj ten kwadracik, i pokrowiec na przewijak też w takim zielonym kolorze jak pościel.. tylko że z polarku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzien Doberek 😆 😆 😆 😆.

Ale mnie sie dzisiaj wstac nie chcialo 😮- ledwo oczy otworzylam 😁 😁. Cale szczescie od jutra 3 dni wolne 🤪 🤪.

Wczoraj jakas taka padnieta bylam normalnie cale popoludnie przelezalam- ale dzisiaj juz wszystko nadrobilam 🙂 I co ja to mialam pisac.........

A juz wiem....- normalnie coraz gorzej z moja koncentracja 😆

Paula bardzo sie ciesze, ze Szymonkiem wszystko dobrze- ucaluj go od wirtualnej ciotki 😁 😁 😁
Cherry- Wszystkiego najlepszego w dniu urodzin duuuuzo zdrowka 🙂 No i duuuuuzo milosci na kolejne lata malzenstwa 😘 😘.
Madzia- ciuszki dla bobaskow extra!! A ja wlasnie teraz we wrzesniu mam zamiar kupic dla naszej gwiazdy body z czapeczka z napisem born in 2011 normalnie mam nadzieje ze jeszcze maja 😆 😆.

A no wlasnie bylam wczoraj u lekarza na kontroli- nasiedzialam sie w tej poczekalni .......ach . .
Ale wyniki okey zadnej anemiii nie mam- branie zelaza pomaga 😆 😆. serduszko ladnie bilo tylko zastanawia mnie jedno bylo 140 uderzen na minute- i jak sprawdzilam z wczesniejszymi wynikami to raz dzidzius mial 150 i zastanawiam sie czemu teraz jest mniej. Lekarz upewanial mnie ze wszystko jest oki. A powiedzcie mi ile wasze dzidziusie maja?????!!!
niestety USG nie mialam 🥴 🥴 Ale lekarz tak wymacal mi brzuch i powiedzial ze mala lezy juz glowka do dolu 🤪 ale jeszcze moze sie nie raz przekrecic.
No nastepne 2 wizyty mam co 2 tygodnie a pozniej juz co tydzien 😁 😁 😁.
A wlasnie i dostalam zwolnienie na 100% od wrzesnia!!!! Juuuuuuuuuuuuuuupi 😁 😁 😁 😁. Jak to lekarz powiedzial musze zaczac gromadzic sily na porod 🙃 uuufffffffffffff 😮 😮 😮.
Dobra mamuski zadzieram kiece i lece 😁 😁 😁 😁
Milego dnia
Do pozniej
Pa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella moje dzieciątko miało różnie, raz 149, innym razem 144.. Lekarz mi powiedział , że czasem to zależy nawet od tego w jakiej pozycji jesteśmy. Jak lezymy długo na plecach to może być mniej. Ale nie ma podwodów do obaw. Ja dziś mam 90 dni do porodu.. a jutro już 89 😁 Wciąż pamiętam jak miałam 116, jakoś ta liczba mi tak utkwila głowie..
Noc przespałam jak dziecko. Miałam głupi sen, bo śniło mi się że poszłam nocą siusiu i jak zerknąłam do kibelka to tam była krew z wodą.. tak strasznie dużo. Więc wołałam marcina, i pamiętam tylko tyle że na rączkach mnie znosił po schodach.. Potem się obudziłam chwyciłam za brzuch i poczułam -JAJO! Szybciutko podniosłam kołderke, a tam maleństwo po prawej stronie pępka calusienkie plecki i pupcie wystawiło. Na tyle mocno że można było to wyczuć.. 🙂 Ale naprawde jakbym miała jajo w brzusiu 😁 z jednej strony brzś miękusi a z drugiej te plecki 😁 mąż się uśmiał, zaraz zaczął delikatnie głaskać i gadać do brzusia.. 🙃 Więc, jestem już po śniadanku (kakao i kromeczka z dziemem teściowej,tzn z czarnej porzeczki - nigdy nie lubiałam ale ten dzem jest pyszny bo swojskiej roboty!) Teraz znów wróciłam do łóżeczka poleżakować. Mam nadzieje że dziś nie będzie takiej duchoty jak jest ostatnio.. 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Dziękuję za całusy dla Szymusia 🙂 Wczoraj biedak płakał nam przez 3 godz bo miał taka kolkę dopiero jak przyszła druga zmiana pielęgniarek to się zainteresowały i podały mu czopek i kropelki to przeszło. To zasęła nam i bratowa i mały 🙂

Lala89 super, że już masz tyle rzeczy zrobionych. Ja najpierw czekam na remont.
Dziewczyny mam pytanie czy mogę wziąć L4 tylko na tydzień? Bo nigdy nie brałam zwolnień i nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ella tętno jest ok, mój Mały też ma pomiędzy 140-150. Mi też lekarka przekazała, że od 32 tygodnia wizyty co 2 tygodnie. Ja mam usg 8 września a wizytę 19 września.

Paula zwolnienie oczywiście możesz wziąć tylko na tydzień. Ja już brałam wcześniej na dwa tygodnie. To było w I trymestrze, wtedy musiałam leżeć plackiem. Teraz planuję już na dobre od 1 października, jak dam radę.


Lala podziwiam, że masz już wszystko gotowe. U mnie na razie w pokoju dziecięcym stoi tylko fotel i wózek.

Dobra ja mykam, idę zaopatrzyć się w jakieś ciuchy na jesień. Bo niestety wieloryb się w nic nie mieści ... Nie mam wyjścia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ella1 mówisz o słabsej koncentracji? Ja napisałam moim fachowcom od remontu że w dużym pokoju ma być kolor wrzosowy błękit zamiast wrzosowy pastelowy i szukali po całym Krakowie a takiego koloru przecież nie ma. Ech nie wiem jak ja to zrobiłam.
Paula_jot myslę że spokojnie możesz wziąc L4 na 1 tydzień.
Lala89 jestem pod wrażeniem tego co przygotowałaś. A ile już masz pampersów 🙂
Miłego dnia życzę, Ja dziś się opiekuję dwoma siostrzenicami, jedna ma 3 latka a druga 7. Po wczorajszej ich wizycie mamy urwaną klamkę w łazience bo ta mała tak szarpała że klamka pękła 🙂 Zobaczymy co będzie dzisiaj bo zostają az do jutra 🙂 Na pewno nie dadzą mi odpocząć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie 🙂

lala - piękna fotka, pokoik gotowy, tylko czekać na maluszka 🙂

paula - z tego, co ja wiem, L4 to zwykłe zwolnienie, które możesz dostać również jak jesteś chora - więc może trwać krótko lub dłużej

ellunia - tętnem się nie martw, wczoraj czytałam, że dopiero jakby spadło poniżej 100 to jest powód by się martwić, a ostatnio pani doktor zmierzyła i nawet mi nie powiedziała, ani do karty nie wpisała :| także nie wiem, jakie było, poprzednio chyba 150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do bicia serduszka to moja dzidzia miała 160 potem 150 potem 144 a ostatnio nawet 138. Najwazniejsze czy bije miarowo. Zapytałam lekarza czy to normalne że tak spada to mi powiedział że od pewnego momentu ciązy zaczyna bic troszkę mniej razy na minutę. Po urodzeniu chyba ważne żeby biło ponad 100 razy na minutę, wtedy dostaje 2 pkt Apgar, ale nie pamiętam dokładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel powodzenia i wspaniałej zabawy życzę 😁.

Tętno maluszka maleje czym bliżej do porodu.

Jeszcze Wam napiszę, że na tej szkole rodzenia byliśmy dwa razy i za każdym razem wychodzimy z trzema innymi siatkami z reklamami, efekt jest jaki, że po dwóch spotkaniach mam już 3 złote butelki aventu, masę kremów do pielęgnacji dla siebie i dla małego, pieluszki, kupony rabatowe do sklepów dla dzieci nawet na 30 %. Jak tak dalej pójdzie to nie wiem po co ja te buteleczki kupiłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja ostatnio taką złotą butelkę dostałam w zestawie "chłopiec czy dziewczynka" u lekarza, ale z tego co pamiętam, wcześniej jakoś te zestawy były bogatsze (był np. sudocream i inne takie), a u mnie już niestety nie, a same wiecie, ile wart jest ten krem 😉

ale jakże miło jest coś dostać! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzięki, to bardzo cenna informacja!
moja bratowa używała go dużo i często, ale pewnie niesłusznie 😉

słuchajcie, kupujecie łóżeczko turystyczne? oczywiście jako turystyczne, a nie jako normalne?

i przy okazji - słodkie, nie? i chyba niedrogo http://allegro.pl/wyprawka-niemowleca-piecioczesciowa-roz-62-i1768245078.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
dzięki, to bardzo cenna informacja!
moja bratowa używała go dużo i często, ale pewnie niesłusznie 😉

słuchajcie, kupujecie łóżeczko turystyczne? oczywiście jako turystyczne, a nie jako normalne?

i przy okazji - słodkie, nie? i chyba niedrogo http://allegro.pl/wyprawka-niemowleca-piecioczesciowa-roz-62-i1768245078.html


Słodziarski ten komplet.
Co do łózeczka wydaje mi się, że nie ma co się spieszyć i kupić wtedy kiedy bedzie potrzebne,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...