Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A wlasnie mialam pisac do Gosi 734-- Kochana trzymam kciuki na Ciebie nie przemeczja sie tam przy zbieraniu ziemniakow!!!! Kochana jestem pelna podziwu bo mi jest ciezko teraz po cokolwiek sie schylic a ty musisz pracowac!!!!!
TRZYMAJ SIĘ 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Zauważyłam, że z ruchami maleństwa to każdego dnia inna z nas się martwi, mój ostatnio znowu zaczął wariować, ale w niedzielę jakoś zawsze jest spokojniejszy, więc dzisiaj choćby nie wiem co, nie będę panikować i spokojnie poczekam do jutra. Też mi się marzy już ten listopad, wczoraj po raz kolejny przeglądałam ciuszki i już się nie mogę doczekać kiedy zacznę je prać i prasować, nawet szufladę w komodzie już przygotowałam...ale poczekam z tym chyba do końca września.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosia734 a o czym ten referat?
Ale dziś pospałam. Obudziłam się o 7 ale potem znowu zasnęłam, patrzę na zegarek a tam 10.47. No i teraz to juz na pewno nie zdążę z tą magisterką do jutra ale co tam widocznie moje maleństwo potrzebowało snu. Wczoraj pisałam do 23 więc dziś odespałam. Bylismy na zaupach z mężem i na lodach z truskawkami 🙂 Nie wiem czy to nie ostatnie lody tego lata skoro zapowiadają deszcz od przyszłego tygodnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć moje kochane 🙂 🙂 🙂

Ja dzis tez w ogóle nie pospałam nad ranem zaatakował mnie taaaaki skurcz że aż się darłam - oczywiście skurcz łydki! Oczywiście trzyma mnie aż do teraz !

Mały odkąd wyszłam wczoraj od mojego Taty kopie jak szalony cały brzuch mi się rusza a jak Krzysiek (mój mężuś ) pocałował brzuchala to wyłapał kopniaka w policzek 😁 😁 😁

Dziewczynki macie jakieślinki na allegro gdzie można kupić nosidło w miarę tanie? My dostaliśmy ten Maxi Cosi od tego holendra ale jest problem. Dostaliśmy je bez bazy a baza sama sporo kosztuje. Bez bazy z przodu nie zamontuję bo mam poduszkę powietrzną. A z tyłu nie wiem jak? Chyba że wy wiecie jak przypiąć bezpiecznie takie nosidło w aucie bez bazy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry ja nie wiem , bo się nie znam na tym - jeszcze. Może w necie poszukaj czegoś na ten temat (chociaż pewnie szukałaś już 😉 )

My dzisiaj mamy gości, tzn znajomi wpadają wieczorem.. wiec bede miała troszku roboty..
Wybraliśmy się z mężulkiem na zakupy.. Przy okazji kupiłam dwie poszewki na przewijak, butelke 250ml, dwa małe ręczniczki z disneya i chusteczki nawilżające dla córci. Chusteczki kupiliśmy za 28zł za 6 paczek z pampersa więc sie ciesze bo zawsze coś zaoszczędziliśmy.. Teraz padam bo jakoś zmęczona strasznie jestem ..

Co do ruchów maluszka.. Maja ostatnio jakoś spokojna, chociaż ma swoje momenty ADHD , a wczoraj zauważyłam, że jak się zdenerwowałam na męża to córa dostała czkawki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
ella 1 u Ciebie już 31 tydzień i 4 dni...jejku już tak niedużo Ci czasu zostało do przywitania maleństwa na świecie...co prawda wyprzedzasz mnie tylko o 2 tyg, ale każdy tydzień oczekiwania dla mnie to wieczność 🙂


Kochana dla mnie tak samo KAZDY DZIEN TO WIECZNOŚĆ 😆 😆 😆 😆.
Czym blizej tym bardziej nie moge sie doczekac 🙂 🙂

Wlasnie jedziemy z mezulkiem synkiem i paraa przyjaciół na basen 🙂
DO pozniej 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry - nie potrzeba bazy, by dobrze zainstalować fotelik
wkładasz do auta, tyłem do kierunku jazdy i przypinasz pasem, to co u Ciebie przypada na dolną część brzucha u dzidzi idzie na tej części siedzącej, a to co u Ciebie idzie na ramię, to u dziecka za fotelik

także nie musisz kupować nic nowego 😉

tak naprawdę, baza nadaje się tylko do samochodów, które mają tzw. system isofix, a ja go np. wcale nie mam

dziękujemy Wam dziewczyny za wsparcie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry myślę że da się zamontować fotelik w samochodzie bez bazy - bo rozumiem że mówiąc nosidło masz na myśli fotelik a baza to ta podkładka co się zakłada pod? Ja też mam maxicosi, póki co w piwnicy siedzi ale chyba z boku jest naklejka z instrukcją...Koleżanka ma chicco i też montuje je w swoim samochodzie na bazie a w innych bez- więc się da 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już po zakupach i właśnie robimy obiadek, oczywiście nie obyło się bez kupienia czegoś dla naszej dzidzi 🙂 Kupiliśmy taki leżaczek z wibracjami...nie jest jakiś tam super, bo widziałam lepsze, ale był w promocji więc kupiliśmy, postanowiliśmy nie przepłacać,bo moja przyszła szwagierka ma w Polsce taki fajny z fisher price i już nam proponowała, że potem nam go odda, a ja chciałam mieć jakikolwiek na początek 🙂
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala, czkawka? 🙂 A ja nie potrafię jej rozpoznać... Najczęściej czuję jak się niunia rozpycha na wszystkie strony, a podobno jeszcze powinna mieć sporo miejsca. A tu co rusz jakaś ręka, noga czy pupa wystaje 🙂

Gosia, ja się dziś też popłakałam przez mojego... Potem mi mówił, że nie mam poczucia humoru i nie potrafię normalnie rozmawiać, a za chwilę przepraszał, a ja poszłam... jeść 🙂 I już mi lepiej 🙂 Za dwa tygodnie wraca, to może mniej będziemy się kłócić niż do tej pory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Do mnie mój zostaje tylko na weekend... I to nie zawsze...;/
Pisze referat i już mam dość... Wszystko jest tak napisane że nic z tego nie można zrozumieć.... Siedzę i próbuje to jakoś rozszyfrować i przekształcić z języka prawnego na potoczny.
Atmosfera troszkę lepsza... Kręgosłup mnie strasznie boli... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też pisanie nie za bardzo idzie więc się objadam słodyczami. Nie lubię tego!
Moja Emilka tez się rozpycha i czesto zadaje mi takie serie boksów potem chwila przerwy i znowu seria. Czasem widzę jak brzuch faluje ale nie mogę rozpoznac czy to rączki, nóżki czy pupcia 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia 734 jak jak za dlugo siedze lub leze w jednej pozycji tez narzekam na kregoslup :] niesty dziewczyny mam zamiar rodzic naturalnie i zastanawiam sie nad znieczuleniem zewnatrzoponowym jakie jest wasze zdanie wiecie cos wiecej na jego temat?? bol? skutecznosc?skutki uboczne? tylko tak z doswiadcenia albo od innych rodzacych a nie z artykulow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To co piszę wiem ze szkoły rodzenia od położnej.
Mogą wystąpić :
- problemy z ciśnieniem równoważne z bardzo silnym bólem głowy i zawrotami

- wydłużenie II fazy porodu

- jeśli rozwarcie będzie duże i będzie cię boleć to nikt Ci nie poda środka bo możesz urodzić wczesniej niż zacznie działać

- leżysz podczas porodu

-rzadko problemy z kręgosłupem


Maxi Cosi można montować pasami, baza . Jednak z bazą to jeden z najbezpieczniejszych fotelików.

Byłam na spacerku, zjadłam lody z bananami i czekoladą. Ale Kubuś nadal cicho sza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć, dziewczynki!
my właśnie zjechaliśmy z plaży 🙂 chłopaki powariowali na maxa! i spiekłam sobie twarz na raka, a niby tak nie było upalnie 🙂
od wczoraj piorę 🙂 dzisiaj druga pralka już wyschła. Nie robię kilku prań w jeden dzień, bo nie mam gdzie tego wszystkiego rozwiesić, no i plecy bolą przy długim prasowaniu. choć i tak się wycwaniłam i prasuję na siedząco (przynoszę wysoki stołek z kuchni, taki prawie barowy) i oglądam tv 🙂 a jaka radocha z segregowania takich malutkich ciuszków!!! szkoda, że wiele metek z rozmiarem mam obciętych, bo gryzły Maćka, więc układam rozmiarami trochę na oko 🙂
Madziu! Z pewnością nie raz myślisz o Kubusiu, więc nie mów tak, że nie myślałaś o Nim. Wiadomo, że praca jest ważna i człek chce być odpowiedzialny i obowiązkowy. Wierzę w lepszą, nową pracę...
Mój Filip też dzisiaj nie chce się ruszać, kilka razy było parę kopniaków, ale zaraz zjem coś słodkiego chyba... może rodzynki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i od jutra na zwolnienie... muszę znaleźć sobie jakieś zajęcie... bym porządki generalne porobiła, ale podnoszenie rąk, stawanie na krzesło, aż strach teraz...Zresztą kręgosłup też boli, jak dłużej postoję, podziwiam te panie co prasują bo ja nie daję rady...

Jak pisałyście ja bym też chciała, żeby był tak koniec października...

Przeczytałam cały Język Niemowląt i mam takie mieszane odczucia o tej książce... chyba za bardzo amerykańska jak dla mnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuję za odpowiedź 🙂
Bałam się, że będzie całkiem bezużyteczny! Nie znam się na tym. Bazy w takim razie nie będziemy kupować bo jest strasznie droga około 300-400 zł 🙂 Chyba że później wykombinujemy jakieś środki...

Jak wracaliśmy od rodziców to zajechaliśmy do tesco i kupiliśmy tam na przecenie taki fajny kombinezon z grubego misia / polaru z kapturkiem obszytym futerkiem 🙂 🙂 🙂 Bardzo ucieszył mnie ten zakup. Wzięliśmy rozmiar 68 mam nadzieję że na ten sezon wystarczy 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...