Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
wiecie jaki numer.... 😆

wylicytowałam na allegro bluzkę ciążową aż za 8,90 PLN. Przyszła bluzeczka -bardzo ładna, ale drugą dostałam gratis.... Więc mam 2 bluzki za 8,90 z kosztami wysyłki aż całe 12 zł.

😆 🤪 😁 🤪 😁 🤪 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hejka 🙂
Co do biustu to u mnie przed ciaza bylo małe B a teraz juz 80C baaaardzo sie ciesze z tej zmiany i mam nadzieje ze mi zostanie po porodzie 😉 😉 😉 😉 😉
Co do płci to siedze mysle i mysle i naprawde nie mam pojecia kto mieszka w brzusiu 🙂 🙂 Ale jeszcze tylko 11 dni i beeedziemy wiedziec 🙂
Cherry ale super ci sie udalo jak ty to wynalazlas ja jak patrze na allegro to wszystkie bluzeczki powyzej 40 zl 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze się chyba pożalić, bo jeszcze nic ciążowego sobie nie kupiłam. Widziałam kiedyś spódniczkę z takim szerokim pasem na brzuszek za 30 zł ale miała takie brzydkie plamki na tym pasku z przodu więc odpuściłam. Pewnie dlatego że nadal mieszczę się w swoje ubrania. Czasem zapominam sobie że jestem w ciązy bo w ogóle tego nie widać. Poza wypryskami które pojawiły mi się niemal na całym ciele i nie mogę się ich pozbyć. Mam nadzieję, że te hormony juz mi odpuszczą 🙂

Wkraczam powoli w 2 trymestr i chyba zacznę wierzyć że będzie lepszy pod względem energii i chęci do czegokolwiek. Dzisiaj jestem straszne roztrzesiona przez te obawy o moje Maleństwo ale mam nadzieję, że jutro uda mi się skończyć zajęcia w przedszkolu i troszkę się uspokoję.
Zawsze jak jestem w przedszkolu to zadziwiają mnie imiona dzieciaczków.
Oprócz Jasiów, Stasiów i innych znanych imion po dziadkach jest sporo takich imion jak Bruno, Iwo, Tymek, Błażej, Witold a nawet Samuel. W przypadku dziewczynek górują Julie, Zuzie i Maje ale czesto spotykam też Wiktorie i Virginie a nawet Nadie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjecie mojego Maleństwa zrobione w sobotę. 12t2d wzrost 5,76 cm. USG robione przez brzuch. 1 czerwca mam u swojego lekarza USG genetyczne.

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/708/zdjcie1348d.jpg/][IMG]http://img708.imageshack.us/img708/8416/zdjcie1348d.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
Tak ogladalam lozeczka. Co myslicie o tym? http://allegro.pl/lozeczko-kojec-mummy-love-2poz-karuzelka-moskit-i1617299809.html


Bardzo fajne łóżeczko choc powiem szczerze, że drewniane bardziej mi sie podobaja z baldachimem- ale nie bede kupowac takeigo gdyz w domku mam dwa turystyczne łóżeczka po starszym synku i uwazam ze bezsensu byloby wydawac pieniadze na kolejne łóżeczko. Moja bratowa miala bardzo podobne i bardzo sobie chwalila.
A co do drewnianych łózeczek to moj kubus jak mial pol roczku to strasznie sie krecil i wchodzily mu nozki i raczki miedzy szczebelki i konczylo sie to wieloma pobudkami w nocy, dlatego kupilismy turystyczne łóżeczko- i sluzylo nam baaardzo dlugo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 napisał(a):
Dziewczyny ja w koncu znalazłam furę dla naszego maleństwa- napiszcie co sadzicie. myślę o kolorze C9!!!!!!!!!!!!

Kolorek fajny. Mam zamiar kupic wozek w odcieniu bezu lub bez z brazem. Stwierdzilam jednak ze wozek kupie- gondola-spacerowka, bez fotelika bo malo w zime sie bedzie korzystac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
ella1 napisał(a):
Dziewczyny ja w koncu znalazłam furę dla naszego maleństwa- napiszcie co sadzicie. myślę o kolorze C9!!!!!!!!!!!!

Kolorek fajny. Mam zamiar kupic wozek w odcieniu bezu lub bez z brazem. Stwierdzilam jednak ze wozek kupie- gondola-spacerowka, bez fotelika bo malo w zime sie bedzie korzystac.


U nas fotelik to podstawa oboje z mezem bardzo duzo jezdzimy autem wiec mysle ze łatwo bedzie po porstu wpiac fotelik w stelaz i isc na zakupy 🙂 🙂 Ale wiadomo kazdy bierze według swojego gustu 😉 😉 😉
Tak sobie dzisiaj zajrzałam na forum do czerwcówek 2011 i juz 2 dziewczyny urodziły- i tak sie zastanawiam jak to bedzie u nas 🙃 😁 🙃 😁 🙃 😁 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ella1 bardzo fajny wózek. Ja chyba skuszę się na taki fotelik chociaz wózek mam z chicco i nie wiem czy nie będę musiała dokupic fotelika tej samej firmy żeby mi pasował na stelaż. U nas nosidełko to tez podstawa bo mój mąż wszedzie autem a niestety nie wyobrażam sobie wnosić wózka do trwamwaju, więc nawet pomyślałam o kupieniu dla siebie jakiegoś małego autka żebym nie musiała się męczyć w miejskiej komunikacji zbiorowej. Wózek mam w czarno-białą kratkę i nie wiem czy będzie pasował jak się urodzi dziewczynka 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
ella1 bardzo fajny wózek. Ja chyba skuszę się na taki fotelik chociaz wózek mam z chicco i nie wiem czy nie będę musiała dokupic fotelika tej samej firmy żeby mi pasował na stelaż. U nas nosidełko to tez podstawa bo mój mąż wszedzie autem a niestety nie wyobrażam sobie wnosić wózka do trwamwaju, więc nawet pomyślałam o kupieniu dla siebie jakiegoś małego autka żebym nie musiała się męczyć w miejskiej komunikacji zbiorowej. Wózek mam w czarno-białą kratkę i nie wiem czy będzie pasował jak się urodzi dziewczynka 🤨


Poszukaj sobie w internecie informacji o foteliku do swojego wózka napewno znajdziesz wszystko łącznie z ceną A co do kolorku to uwazam, ze czarno-biala kratka pasuje zarowno dla chlopca jak i dziewczynki 🙂 Ja tez chce kupic wozek w takim mozna powiedziec uniwersalnym kolorze- pozniej bedzie łatwiej przy sprzedazy 😉 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 napisał(a):
Dziewczyny ja w koncu znalazłam furę dla naszego maleństwa- napiszcie co sadzicie. myślę o kolorze C9!!!!!!!!!!!!

http://allegro.pl/bexa-b4x-fotelik-samoch-kola-pompow-rozne-kolory-i1624743866.html


ella1 - swietny wybor 😁 moja Mia miala taki wozek tylko ze BEXA B3 kolor S5 (w twoim C5)
http://allegro.pl/bexa-b3-wozki-3w1-fotelik-samoch-kola-pompowan-i1624743865.html
3w1 - razem z fotelikiem - swietny wozek na duzych dmuchanych kolkach - wygodny do prowadzenia w na praktycznie kazdym terenie a najwazniejsze wygodny dla dziecka - duza gondola/ szerokie siedzisko spacerowe - fotelik samochodowy latwy w montazu.... moglabym o nim pisac i pisac wiec jesli masz jakies konkretne pytania to smialo - odpowiem. poza tym moja bratowa ma tez taki kolor S10 i nadal uzywaja i sa rowniez zadowoleni. Ja pisze ze moja Mia miala bo juz niestety nie ma 😞 jak miala 11miesiecy ktos nam ukradl wersje spacerowa z klatki w ktorej jest zaledwie 4 apartamenty i zamykane na domofon 😞 Widocznie komus sie spodobal 😞 a myslelismy ze zostanie dla drugiej dzidzi.... 😞 no coz znow bedziemy musieli jakis kupic ale jeszcze o tym nie mysle... pewnie nie kupie tkaiego samego bo jest problem z transportem z PL do IRL - duze koszty...i kupie cos tu na miejscu -zastanawiam sie czy nie uzywanego.... Zostala mi gondola i fotelik jesli kotos chce z checia sprzedam (wozek-stelaz i spacerowka poszlyyyyyyyy) 😉
Tak wiec jak masz jakies dreczace pyania to wal smialo 😉

P.S.
Z fotelika korzysta sie duzo wbrew pozorom (nawet w zimie)- po pierwsze na szybkie zakupki po drugie wizyty lekarskie/szczepienia wygodnie miec fotelik wczepiany od razu do wozka w tej wersji wozkow fotelik posiada przykrycie i daszek nie trzeba czescto spiacego szkraba odpinac,odkrywac i przekladac do gondoli- polecam!!Nam sie bardzo przydal na krotko trwale wyjazdy bez gramolenia sie z gondola.... Ale to moje zdanie... Pozniej okolo polroczku i tak trzeba kupic inny fotelik dla dziecka od 9-18kg bo te pierwsze sa tylko do max 11kg i najzwyczajniej ciasno w nim maluchom, przez co sien iecierpliwia w czasie jazdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Już się tak cieszyłam, że od czasu do czasu czuję "mizianie" w brzuszku, ato akurat ostatnio cisza... cholera jasna! czy aby wszystko ok? Zamartwiam się i mam obsesyjne myślenie na ten temat....Wizytę mam za 2 tygodnie. Niby rozumek podpowiada, że jeszcze wcześnie - dzisiaj mam równo 16 tygodni skończone. Ale serducho drży.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[size=5]Kukunari - no wiesz co?! Ja nie wiem jak ludzie moga tak robić- przyjsc i poprostu sobie wziac wasz wózek 😠 😠 😠 😠 😠
Ale fajnie teraz na pewno go kupie. Jeszcze jak go tak wychwalasz to po prostu ten wózeczek jest MÓJ hehehhe 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Kukunari słuchaj bo na poczatku zastanawiałam sie nad wersja ta co ty miałas 3 kołową-ale jak kiedys z mezem bylismy w sklepie i on jezdzil sobie innym 3-kołowym to jak podniosl wózek opierajac go tylko na pierwszym kole to wozeczek byl niestabilny kiwal sie na boki!!!!! Dlatego zdecydowalismy sie na wersje 2 mniejsze kółka z przodu
a powiedz mi gondola ma to regulowane oparcie- czy fajnie jest to zrobione????
I bardzomnie ucieszyl fakt ze gondola duza bo na zime trzeba miec gdzie upchac spiworek i kolderke 😉 😉 😉 😉 😉
A powiedz mi o zwrotnosci wózka? Zadnych problemow?? a i jeszcze jedno- wpinanie i wypinanie roznych czesci nie sprawia kłopotow?? 🤔 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gosiaq nie martw się na pewno jest wszystko ok! Ja jeszcze nie odczuwam żadnych ruchów, nie mam żadnego kontaktu z maleństwem ale wierzę, że on tam jest i sobie buszuje tylko delikatnie 🙂 U Ciebie pewnie też tak jest! Jeszcze poczujesz maluszka!!! Ja też bardzo się martwię o moją dzidzię, zwłaszcza o to czy będzie zdrowa, czy jej czymś nie zaszkodziłam. Tez tak macie? Jak sobie z tym radzicie?


Kukunari nie wiem jak można ukraść dziecku wózek. No ale skoro kradną nawet rowery to widocznie na wózki też się porywają. Karygodnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq ja tylko czulam babelki co najpredzej byly jelita. Tak to nic jeszcze nie czuje. Nie ma czym sie martwic, bedzie ( musi byc) dobrze i niedlugo maluszki dadza nam o sobie znac.
Kobitki wrzucajcie zdjecia brzuszkow a nie sie lenicie!!! 😉 🤪 🙃 😁 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
Cześć dziewczyny!
Już się tak cieszyłam, że od czasu do czasu czuję "mizianie" w brzuszku, ato akurat ostatnio cisza... cholera jasna! czy aby wszystko ok? Zamartwiam się i mam obsesyjne myślenie na ten temat....Wizytę mam za 2 tygodnie. Niby rozumek podpowiada, że jeszcze wcześnie - dzisiaj mam równo 16 tygodni skończone. Ale serducho drży.....


Gosia ja dzisiaj tez siadam i patrze na brzuch ale jeszcze nic nie czuje ani nie widze a mi juz 17 tc stuknął. Czasem cos poczuje w brzuchu ale sama nie wiem czy to czasem nie jelita ja mam usg za 11 dni i postaram sie niezwariowac do tego czasu 😮 Mam nadzieje ze babel da mi znac nie dlugo o sobie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mdg87 napisał(a):
gosiaq ja tylko czulam babelki co najpredzej byly jelita. Tak to nic jeszcze nie czuje. Nie ma czym sie martwic, bedzie ( musi byc) dobrze i niedlugo maluszki dadza nam o sobie znac.
Kobitki wrzucajcie zdjecia brzuszkow a nie sie lenicie!!! 😉 🤪 🙃 😁 😆


mdg87 ale masz sliczny brzuszek. Ja bym chętnie wrzuciłą swój ale wygląda tak jakbym sobie pojadła. Nie przypomina ciązowego nic a nic 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
mdg87 napisał(a):
gosiaq ja tylko czulam babelki co najpredzej byly jelita. Tak to nic jeszcze nie czuje. Nie ma czym sie martwic, bedzie ( musi byc) dobrze i niedlugo maluszki dadza nam o sobie znac.
Kobitki wrzucajcie zdjecia brzuszkow a nie sie lenicie!!! 😉 🤪 🙃 😁 😆


mdg87 ale masz sliczny brzuszek. Ja bym chętnie wrzuciłą swój ale wygląda tak jakbym sobie pojadła. Nie przypomina ciązowego nic a nic 😞

Dzięki za słowa wsparcia...Dzisiaj wieczorkiem chyba sobie poważnie porozmawiam z moim Maleństwem-nie można tak mamy denerwować... Marinel, wrzuć, pozazdrościmy Tobie 😁 Moja szefowa dzisiaj zauważyła, że już u mnie powoli widać, chociaż nadal w swoich spodniach sprzed ciąży i jako-taką elegancję udaje się zachować w pracy. Przytyłam ok. 2 kg. Biust elegancko urósł (teraz obfite C), ale i brzuszek też.
Jutro Dzień Matki! Pewnie wzruszę się w przedszkolu... A Wam, obecne pełne Mamusie i te przyszłe, życzę dużo cierpliwości do otoczenia, garstkę czasu dla siebie i spełniania marzeń, bo bez marzeń blado jakoś w życiu! Cieszcie się małymi rzeczami i dostrzegajcie w nich swoje własne malutkie sukcesy! Całuski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
Trochę mnie nie było a tu tyle czytanie. Ja na dzień dzisiejszy wybrałam imię a raczej imiona Kuba lu Emilia/Maja co myślicie???

No u nas też Majka - chyba same Majki będą, bo teraz bardzo popularne. Dla chłopca może Marcel? Generalnie imiona to sprawa bardzo indywidualna, więc najbardziej Wam ma się podobać i pasowac do dziecka, a potem dorosłego 😁 Dla mnie jeszcze ważne jest to, żeby imię było w miarę przetłumaczalne na inne języki (ang . głównie) oraz jakoś współbrzmiało z nazwiskiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...