Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
ella1, brzuszek już niezły! jesteś 9 dni dalej ode mnie w ciąży i chyba niedługo Cię dogonię 🙂 chociaż mam trochę obsesję, że brzuszek rośnie mi za szybko, bo porównuję do pierwszej ciąży (całkiem niepotrzebnie), ale nic na to nie poradzę 🤢. Co prawda mój jest mniejszy od Waszych, ale całkiem inny w tej ciąży. Teraz jakby rozlewa mi się na boki, tak się otłuszczam jakby 😁 A z Maćkiem to tylko piłeczka z przodu 😆 A to już za 4 tygodnie mam półmetek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczynki, ostatnio nie mam czasu tu napisać 🙂 A to gdzies jedziemy z mężulkiem, a to jaieś urodzinki itd. W sobote byliśmy na urodzinkach babci, dzisiaj u cioci, jutro u kumpeli 🙂 W srode planujemy niespodzianke dla moich siostrzyczek z okazji dnia dziecka (15 i 16lat) w czwartek dzien matki, potem w piątek wypad ze znajomymi do kina i w sobote mąż umówił się tez z tymi samymi znajomymi że wpadną do nas - leci liga mistrzów 😁 ahh, strasznie napięty grafik 🙂

Wiecie co, chyba zaczynam czuć maluszka. Szczególnie wieczorem zawsze po godzinie 20.30 i rano kiedy leże po przebudzeniu, to też tak około godziny 9.00. Sprawdziłam to, bo myślałam że to może jelita, ale kiedy czułam że się rusza przyłożyłam reke do brzusia i lekko docisłam. Po wyczuciu swojego tętna żeby nie podniecać się że to dziecko, poczułam jak maluszek ''przewraca się'' tak jakby się odwrócił w drugą strone. Dość gwałtowne ruchy. Od kilku dni czuje coś takiego,jakby do balonika z wodą ktoś włożył słomke i zaczął puszczać bąbelki. Coś się przelewa czasem jakby. Nie umiem tego określić. Zauważyłam, że często jak wieczorem zjem coś czekoladowego, to po około 20 minutach to czuje. To takie śmieszne uczucie, jakby ktoś do bardzo gumowej piłki włożył buszującego chomika. Nie mówię, że czuję kopniaki i pukanie od środka, bo na to jest wczesnie. Ale teraz potrafie rozróżnić, kiedy maluszek śpi a kiedy fika. Oczywiście kiedy mamusia grzecznie leniuchuje 😁 Macie coś takiego? Rozmawiałam z kumpelą położną i ona mi to potwierdziła, ale wiecie jak to jest. 14 tydzień to jeszcze wcześnie..

🙂



ella1, super brzusio!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiaq napisał(a):
ella1, brzuszek już niezły! jesteś 9 dni dalej ode mnie w ciąży i chyba niedługo Cię dogonię 🙂 chociaż mam trochę obsesję, że brzuszek rośnie mi za szybko, bo porównuję do pierwszej ciąży (całkiem niepotrzebnie), ale nic na to nie poradzę 🤢. Co prawda mój jest mniejszy od Waszych, ale całkiem inny w tej ciąży. Teraz jakby rozlewa mi się na boki, tak się otłuszczam jakby 😁 A z Maćkiem to tylko piłeczka z przodu 😆 A to już za 4 tygodnie mam półmetek!


U mnie tez jest roznica miedzy pierwsza ciaza- i nie tylko w wygladzie brzuszka ale w samopoczuciu i objawach 🙂 Kazda ciąża jest niepowtarzalna 🙂
Zmykam lulu 🙂 Jutro do pracy!!!!
paaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 napisał(a):
gosiaq napisał(a):
ella1, brzuszek już niezły! jesteś 9 dni dalej ode mnie w ciąży i chyba niedługo Cię dogonię 🙂 chociaż mam trochę obsesję, że brzuszek rośnie mi za szybko, bo porównuję do pierwszej ciąży (całkiem niepotrzebnie), ale nic na to nie poradzę 🤢. Co prawda mój jest mniejszy od Waszych, ale całkiem inny w tej ciąży. Teraz jakby rozlewa mi się na boki, tak się otłuszczam jakby 😁 A z Maćkiem to tylko piłeczka z przodu 😆 A to już za 4 tygodnie mam półmetek!


U mnie tez jest roznica miedzy pierwsza ciaza- i nie tylko w wygladzie brzuszka ale w samopoczuciu i objawach 🙂 Kazda ciąża jest niepowtarzalna 🙂
Zmykam lulu 🙂 Jutro do pracy!!!!
paaaa

U mnie objawy takie same: bez większych problemów 😁 wyniki ok, bez mdłości, senność taka sama jak w pierwszej ciąży, dużo śmiechu (bo lubię), czasem płaczliwość bez powodu, energia tryskająca uszami, a spadki formy wieczorem - tak uchodzi powietrze ze mnie 😁 Więc z grubsza tak samo, tylko w kształtach jestem inna. A może to dziewuszka tym razem rośnie we mnie? Okaże się na początku lipca ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
Dziewczyny brałam magne b6 ale teraz mąż mi kupił tańszy magnesium b6 czy każdy magnez w ciąży jest dobry?? A jak nie to skąd mam wiedzieć ze tego akurat nie można??? na opakowaniu nic o ciązy nie pisze


sprawdz sklad ilosciowy obu opakowan - np w necie jesli sklad jest podobny to nie ma przeciwwkakzan aby go brac. mi lekarz polecil magnez (nie sprecyzowal jaki) jesli sie znow pojawia nerwobole w posladku o ktorych wam wczesniej pisalam...podobno dobry jest tez na skurcze konczyn, ktore siep ojawia u niektorych z nas w nieco pozniejszych okresach.... Na razie biore kompleks witamin Vitaminer prenatal - super cena!! polecam - zostal mi jeszcze z okresu karmienia piersia 🙂

Mnie sie dzis i wczoraj zdawalo, ze mi sie cos pod skora brzuszka przetoczylo tak dziwnie 🙂 Czyzby to dzidzius??? Hmmm ciezko powiedziec na tym etapie łatwo to pomylic z bombelkowaniem jelitowym 😜 Ja chyba gruboskorna jestem musze poczuc prawdziwe kopale zeby miec pewnosc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
14A11 napisał(a):
Dziewczyny brałam magne b6 ale teraz mąż mi kupił tańszy magnesium b6 czy każdy magnez w ciąży jest dobry?? A jak nie to skąd mam wiedzieć ze tego akurat nie można??? na opakowaniu nic o ciązy nie pisze


sprawdz sklad ilosciowy obu opakowan - np w necie jesli sklad jest podobny to nie ma przeciwwkakzan aby go brac. mi lekarz polecil magnez (nie sprecyzowal jaki) jesli sie znow pojawia nerwobole w posladku o ktorych wam wczesniej pisalam...podobno dobry jest tez na skurcze konczyn, ktore siep ojawia u niektorych z nas w nieco pozniejszych okresach.... Na razie biore kompleks witamin Vitaminer prenatal - super cena!! polecam - zostal mi jeszcze z okresu karmienia piersia 🙂

Mnie sie dzis i wczoraj zdawalo, ze mi sie cos pod skora brzuszka przetoczylo tak dziwnie 🙂 Czyzby to dzidzius??? Hmmm ciezko powiedziec na tym etapie łatwo to pomylic z bombelkowaniem jelitowym 😜 Ja chyba gruboskorna jestem musze poczuc prawdziwe kopale zeby miec pewnosc 😉

Jak Ty jesteś gruboskórna, to ja pewnie ślepa! A prawdziwe kopale to jeszcze będziemy przeklinać 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
dziewczyny co sie tak lenicie ostatnio z postami??? 😜
ja lubie podczytywac co tam skrobniecie.... 😁

Już się tłumaczę: jestem straszetnie zabiegana ostatnio, bo szykuję Dzień Matki, potem Dzień Dziecka i urodziny Maćka. W dodatku praca mnie wykańcza czasem, więc nie piszę, bo bym tylko marudziła. No i pogoda sprzyja, więc my w terenie się bujamy 🙂 Ale czytam Was/nas na bieżąco 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂 wczoraj byłam w aptece i Pani poleciła mi właśnie Vitaminer Prenatal za 40 tabletek zapłaciłam 11 zł a całe opakowanie 60 tabletek 17 zł. Powiedziała, że schodzą tak dobrze, że muszą zamawiać więcej niż zwykle. Powiedziała, że w tym roku to chyba będzie wysyp dzidziusiów 🙂 Ja jeszcze nic nie czuje ale pewnie przyjdzie i na mnie pora 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂

powiem szczerze, że jestem w szoku - zaokrąglił mi się brzuszek. zaczyna przybierać kształty typowe dla ciąży... ale dziwne jest to, że robi się duży (to chyba przesuwające się trzewia - by zrobić miejsce macicy). Myślę tak ponieważ czytałam, iż na tym etapie dno macicy jest dwa palce od spojenia łonowego czyli bardzo nisko....

Ja jeszcze nic nie czuję ... poza chyba zwykłymi efektami trawienia...

Macie piękniaste brzuszki 😆 PRZEPIĘKNE.... 😆

Nasza niedzielna wyprawa się udała... Zamek Książ zwiedzony i Świątynia Wang w Karpaczu .... Było cudnie... 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula_jot napisał(a):
Cherry zazdroszczę 🙂 eh ja cały tydzień w pracy, a weekend do szkoły 😞 niestety sesja się zbliża i nauki jeszcze więcej, a za oknem taka piękna pogoda...


Powiem szczerze, że nie zazdroszczę.... (cieszę się, że mam to już za sobą). Sesje, egzaminy, koła.... masakra... Pogoda owszem ciągnie.... Nie wiem czy przypadkiem do tego nie wrócę.... w październiku wybieram się na podyplomówkę....jeśli mój kierunek w końcu otworzą.... 😆 Mam nadzieję, że tak... 😆

P.s. miałam dziś iść na mega długi spacer, ale z trudnością się poruszam nawet po domku - łydki mnie strasznie bolą - nie wiem dlaczego....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak ja wam zazdrosze tej pieknej pogody w PL tutaj w Irlandii jest 11-max 15 stopni co 15min pada a wiatr wieje taki, ze glowy urywa 🥴 - ja dziekuje za takia wiosne/lato tutaj to raczej obrzydliwa jesien jest 😞 Pocieszjace jest jedynie to, ze za niecaly miesiac pojedziemy na wakacje wygrzac tyleczki 🙂 a pod koniec lipca zawitamy w PL wiec rzymajcie tam dla nas ta sliczna pogodzinke 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nic mi się nie chce........... matko ale leń dziś ze mnie..... mam nadzieję, że nam to przejdzie..... 😮

Dziewczynki kuje Was bardzo to szarpanie przy rozciąganiu macicy? Czy też macie zwiększony apetyt na seks.... ? kurde moje libido jest za wysokie .... eh i te sny erotyczne... też tak macie? 😮

p.s z depilacją spokojnie póki co sobie radze... 🙂

Kukunari 3maj się tam cieplutko.... u nas słonecznie... chciałbym Ci podesłać trochę tej pięknej pogody.... więc musisz się skoncentrować i odebrać mój przekaz..... 😆

Daj znać czy chociaż na chwilę jest jaśniej 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
Jak ja wam zazdrosze tej pieknej pogody w PL tutaj w Irlandii jest 11-max 15 stopni co 15min pada a wiatr wieje taki, ze glowy urywa 🥴 - ja dziekuje za takia wiosne/lato tutaj to raczej obrzydliwa jesien jest 😞 Pocieszjace jest jedynie to, ze za niecaly miesiac pojedziemy na wakacje wygrzac tyleczki 🙂 a pod koniec lipca zawitamy w PL wiec rzymajcie tam dla nas ta sliczna pogodzinke 😁


kukunari, w Londynie tez wieje i mimo ze slonce swieci to jest zimno, a lata i goraca sie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny wystawiacie troche swoje cialka na slonce? Mnie brat ostatnio przepedzal z laweczki, mowil ze nie powinnam siedziec na sloncu, ale troche to chyba nie zaszkodzi. Poza tym to jak mam taka blada chodzic. Chcialam troche slonca zlapac, mam swoj slub za 2 tygodnie i nie chce byc biala jak moja sukienka.
Mysle tez o spray tan, tak jednorazowo, pojsc i spryskac cialo, czy ktoras korzysta lub korzystala w przeszlosci?
Pozdrawiam wszystkie brzuszki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mia7 napisał(a):
Dziewczyny wystawiacie troche swoje cialka na slonce? Mnie brat ostatnio przepedzal z laweczki, mowil ze nie powinnam siedziec na sloncu, ale troche to chyba nie zaszkodzi. Poza tym to jak mam taka blada chodzic. Chcialam troche slonca zlapac, mam swoj slub za 2 tygodnie i nie chce byc biala jak moja sukienka.
Mysle tez o spray tan, tak jednorazowo, pojsc i spryskac cialo, czy ktoras korzysta lub korzystala w przeszlosci?
Pozdrawiam wszystkie brzuszki

spray tan jest najmniej szkodliwa metoda sztucznego "opalania". i nawet niezle wyglada. na slonce sie wystawiam,ale raczej na spacerach lub wystawiam same nozki na balkon. w lato pewnie poplazuje popoludniami z pareo na brzuszku i kapelutkiem na glowie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mia7 napisał(a):
Dziewczyny wystawiacie troche swoje cialka na slonce? Mnie brat ostatnio przepedzal z laweczki, mowil ze nie powinnam siedziec na sloncu, ale troche to chyba nie zaszkodzi. Poza mym to jak mam taka blada chodzic. Chcialam troche slonca zlapac, mam swoj slub za 2 tygodnie i nie chce byc biala jak moja sukienka.
Mysle tez o spray tan, tak jednorazowo, pojsc i spryskac cialo, czy ktoras korzysta lub korzystala w przeszlosci?
Pozdrawiam wszystkie brzuszki


Ja znów czytałam, że opalać się można z tym że brzunio należy zasłaniać i zeby ze słońcem nie przesadzać.... Pamiętaj o tym jednak że skóra u kobiety w ciąży szybciej się opala a co za tym idzie potrzeba jest większa ochrona przed promieniowaniem UV. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mia7 ja korzystałam z opalania natryskowego w kainie przed swoim slubem. Pryskałam sie w czwartek a ślub miałam w sobotę. powiem Ci że wygladałam na bardzo opaloną a mam bardzo jasną karnację. z białą sukienką komponowała się ta opalenizna cudnie. W ogóle mi to nie pobrudziło sukienki i nie pachniało brzydko jak samoopalacz. Najgorzej jak się zmywa bo schodzi trochę nieróznomiernie i miałam jaśniejsze miejsca np. pod biustem bo tam się scierało od biustonosza. Ale zaczyna schodzić tak po około tygodniu więc na slubie będziesz wyglądac naprawdę pięknie. Ja mam bardzo jasną karnację więc pryskałam się najjaśniejszym odcieniem. Wiem że sa róznice w jakości tych spryskiwaczy i niektórzy narzekają na brudzenie ubrania, ale ja byłam dwa razy przed slubem i byłam bardzo zadowolona.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mdg87 napisał(a):
Staram sie troszke opalic chodzac, ale wiadomo nie wolno przesadzic i nie wylegiwac sie w samo poludnie na sloncu. Slyszalam, ze po dluzszym opalaniu mozna dostac plam na skorze.

opalanie opalaniem, ale jaki ładny brzuszek masz wstawiony na profilu 😆 wg mojego ostatniego usg przesunięty mam termin porodu na 8 listopada (tak jak Ty), a wg ostatniej miesiączki na 10 listopada... ciekawe jak to wyjdzie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mia7 napisał(a):
Dziewczyny wystawiacie troche swoje cialka na slonce? Mnie brat ostatnio przepedzal z laweczki, mowil ze nie powinnam siedziec na sloncu, ale troche to chyba nie zaszkodzi. Poza tym to jak mam taka blada chodzic. Chcialam troche slonca zlapac, mam swoj slub za 2 tygodnie i nie chce byc biala jak moja sukienka.
Mysle tez o spray tan, tak jednorazowo, pojsc i spryskac cialo, czy ktoras korzysta lub korzystala w przeszlosci?
Pozdrawiam wszystkie brzuszki

z opalania natryskowego korzystałam i w skali od 1-10 oceniam na 8. kolor wyszedl bardzo ładny- ja tez jestem jasnej karnacji jednak w sposob jaki opalenizna zaczeła schodzic najbardziej mi sie nie podobało. Powychodzily mi plamy - ale w sumie najwazniejszy jest efekt pozadany w danym dniu 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...