Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Czesc Dziewczyny,

ja mam termin na 12.11.2011, już zaczyna mi rosnąć brzuszek i nie mogę doczekać się kiedy poznam płec dziecka i będzie już można kupowac ubranka i urządzac pokoik 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej kobietki 🙂
Widze że kolejne listopadówki dołączyły do Naszego grona 🙂 fajnie 🙂
Ja już po badaniu prenatalnym, no i wszystko OK, maleństwo jest zdrowe, rośnie i strasznie się wierci 🙂 następme bad.prenat.w 20tyg. no i wtedy zobaczymy płeć dzidziusia 🙂
Ja tak jak Cherry biore 2xdziennie luteine i prawdopodobnie do końca ciąży
Jeśli chodzi o farbowanie włosów to prawdopodobnie jutro dokonam tego zabiegu 🙂 lekarz powiedział że w 2trymestrze już mozna tylko że farba bez amoniaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari, może to właśnie po badaniu?
Jak miałaś robione usg? Mi ostatnio jak byłam to dość długo robił, dopochwowo i pózniej czułam lekki ból, ale byłam tak podekscytowana że szybko o nim zapomniałam.
Mocno plamisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Dawno tu nie zaglądałam... przyznam szczerze- nie chciało mi się, a jeszcze teraz urwanie głowy, bo za niecały miesiąc obrona pracy :/
Po niedawnej wizycie wiem, że wszystko z dzidzią jest w porządku, wyniki badań też w normie, tylko gdzieś badanie grupy krwi chyba się zapodziało, bo nigdzie nie znalazłam, a na początku w ogóle nie zwróciłam uwagi...
kukunari, ja ostatnio też się trochę przestraszyłam, bo jakby plamka się pojawiła. Ale tylko jednorazowo i nic mnie nie bolało, dopóki się tym nie zdenerwowałam... Miałam to szczęście, że następnego dnia byłam umówiona na wizytę i okazało się, że zupełnie nie ma się czym martwić, po plamieniu śladu nie było. Obserwuj się, jakby zaczęło Cię coś boleć lub plamienie stałoby się mocniejsze, to chyba należałoby się skontaktować z lekarzem. Ale na razie nie stresuj siebie i maleństwa (chociaż sama wiem, że to niemożliwe 😉 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uhuhu jakie pustki mamy dziś....

Jak się dziś macie kochane?
Wczorajsze popołudnie męczące - pogoń za ładnymi body na 98 - 104 .... znalazłam dopiero chyba w 10 sklepie.... za to jakie piękne.... takie marynarskie - od razu się w nich zakochałam 😆 Oczywiście musiałam zawiesić oczko na innych ciuszkach dla niemowlaków... ledwo się powstrzymałam.... ale jeszcze nic nie chce kupować.... jeszcze poczekam... 😆

Wieczór rewelacyjny... nie ma jak to pogadać i spędzić miło czas z przyjaciółmi....

Jutro Karpacz i Szklarska Poręba.... połazić trzeba... mózg przewietrzyć.... 😁

A jak Wy Kochane się macie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
skontaktowalam sie wczoraj z moim lekarzem i powiedzial, ze gdyby sie nasililo plamienie to mam do niego przyjsc dzis... ale dzis juz sladu nie ma po plamieniu, wiec chyba sie wstrzymam... boli zadnych nie mialam - oczywisicie do czasu, bo jak zaczelam plamic to od razu sobie jakies bolesci wkrecalam 😜
Tak wiec mam nadzije, ze plamienie nie wroci ani sie tez nie nasili...
Pogoda u mnie dzis koszmarna - łepetyna mi peka od rana... na szczescie tatus zabral corcie na dlugi spacerek 🙂 A ja szykuje pyszna zupke dyniowa 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj na tej akcji SZCZĘSLIWE MACIERZYŃSTWO i zrobiłam sobie USG. Dzidzia ma 5,76 cm a serduszko bije 168 razy na minutę. Pani powiedziała ze wszystko jest dobrze policzyła paluszki, pokazywała mi kolanko, sprawdzała żołądeczek, jelita i jeszcze przepływ krwi i powiedziała, że wszystko jest bardzo dobrze 😉 Dzidzia bardzo się wierciła, machała rączkami, odbijała się dupką i przewracała na plecka. W ogóle nie widac u mnie brzuszka i pani bardzo się dziwiła że ja w ciąży jestem 🙂 Patrzyła na mnie ze zdziwieniem i powiedziała, ze nie wie czy będzie coś widać przez brzuch a innego USG nie może zrobić 🙂 Chyba się nawet cieszę że tego brzuszka tak nie widać, bo mam jeszcze dużo pracy na uczelni i z dzieciakami w przedszkolu.
Strasznie fajnie było zobaczyć swoje Maleństwo.
Porozmawiałam chwilę o wyborze szpitala z położną. Fajnie było zobaczyc jak się kąpie maluszka 🙂
Nie podobał mi się tylko pokaz wiązania chust bo nei jestem przekonana do nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kukunari napisał(a):
skontaktowalam sie wczoraj z moim lekarzem i powiedzial, ze gdyby sie nasililo plamienie to mam do niego przyjsc dzis... ale dzis juz sladu nie ma po plamieniu, wiec chyba sie wstrzymam... boli zadnych nie mialam - oczywisicie do czasu, bo jak zaczelam plamic to od razu sobie jakies bolesci wkrecalam 😜
Tak wiec mam nadzije, ze plamienie nie wroci ani sie tez nie nasili...
Pogoda u mnie dzis koszmarna - łepetyna mi peka od rana... na szczescie tatus zabral corcie na dlugi spacerek 🙂 A ja szykuje pyszna zupke dyniowa 😁


Bardzo się cieszę, że wszystko w porządku u Ciebie....Wczoraj się zmartwiłam, ale jednak wiedziałam, że to nic poważniejszego. Musisz troszkę wrzucić na luzzzz i nie myśleć o tym.... Bo będzie dobrze, na bank będzie dobrze....

Pozdrawiam cieplutko....

p.s. wcinam ogórki kiszone.... 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel naprawdę nie ma co żałować braku brzuszka - moja ciąża o tydz młodsza a już nie wchodzę w żadne stare spodnie. Tym bardziej byłam zaskoczona jak wczoraj u gin weszłam na wagę i okazało się że schudłam kg. Ale brzuch ewidentnie już wystaje i wcale nie wygląda pięknie na tym etapie - jakbym była wiecznie wzdęta 😉 Moja dzidzia miała wczoraj 52,5 mm i też wyprawiała akrobacje 😁 Ale byłam zaskoczona ile już widać - nos, wargi - szok.
Cherry pusto dziś na forum bo wypatrujemy końca świata 😜 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tym końcem świata to chyba nie dziś.... Już dawno po 18.00 a tu nic....
Ja pulchna zawsze byłam a też mi brzunio zaczyna wywalać....
Pożyczyłam o psiapsióły taką wielką encyklopedię ciąży... Siedziałam i czytałam .... o mało wytrzeszczu oczu nie dostałam.... wow 😮

Ja dzidzie zobacze dopiero 8 czerwca.... uuuu jeszcze tyleeeeeeeeeee

AAAA i dzwoniłam do szpitala toksoplazoze - badania ze skierowaniem mam bezpłatne 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja też już się rozglądam za strojami bardziej luźnymi 🙂

widziałam dziś jedne spodnie w second handzie, ale chyba byśmy się z mężem oboje do nich zmieścili 😉

a w sklepie to wiadomo - można kupić jeansy za 129 lub 159 złotych 😁 ale przeżyłam szok, bo w orsay`u znalazłam spodnie z pasem, 3/4 rybaczki jeansy - fajne i nie aż tak drogie - 89 złotych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby popatrz trochę na allegro... tam można do 70 zł kupić nowe ciążowe spodnie...
Hehehe te wielkie które widziałaś razem z mężem pewnie by na mnie świetnie leżały.... 😉

Mam juz spodenki ciążowe z H&M - niestety te drogie, ale na jedne mogłam sobie pozwolić.
Kupiłam tez fajne tuniki - o dziwo kolorowe a nie czarne lub ciemne - aż mąż się zdziwił....

Wierzycie jak inni mówią o ładnie wyglądasz chyba będzie chłopak....?
Zastanawiam się czy dzidzia mają wpływ na nasz wygląd? Wszyscy mówią, że ślicznie wyglądam i wogóle same komplementy..... (wiem wiem cóz za skromność 😲 - PRZEPRASZAM :cheer 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki 🙂 Piękna pogoda przez ostatnie dni spędzam prawie cały czas na polu cudownie
Dziewczynki może znacie jakąś fajną książkę o pielęgnacji niemowlaczka i małych dzieci musze sie w jakąś literaturę zaopatrzyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
Shelby popatrz trochę na allegro... tam można do 70 zł kupić nowe ciążowe spodnie...
Hehehe te wielkie które widziałaś razem z mężem pewnie by na mnie świetnie leżały.... 😉


no fakt, ale na allegro nie ma opcji przymierzalni 😁 różne są spodenki, ale ja mam specyficzne kształty i wolę sprawdzić, co i jak leży, żeby potem nie żałować 🙂

ja tam aż taka szczupła znów nie jestem, mąż też nie, ale te spodnie to serio było dużo za dużo jak na mnie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
Witajcie Brzuszki 🙂 Piękna pogoda przez ostatnie dni spędzam prawie cały czas na polu cudownie
Dziewczynki może znacie jakąś fajną książkę o pielęgnacji niemowlaczka i małych dzieci musze sie w jakąś literaturę zaopatrzyć.


ja ostatnio czytałam "Bobas. Instrukcja Obsługi" - fajnie napisane, utrzymane w stylu instrukcji obsługi do sprzętu, ale treściowo zupełnie na poważnie, sprytne triki, jak radzić sobie z tym, że dziecko buszuje w nocy, a śpi w dzień, wiele dobrych rad, o karmieniu, kąpielach, pielęgnacji, jak sobie radzić w przypadkach chorobowych i zagrożeniowych... naprawdę świetna pozycja 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i stało się !!! 😮

Od dwóch dni swędział mnie brzuch .... a dziś wieczorem mocno.... więc zaglądam a tam ROZSTĘPY - czerwoniutkie, świeżutkie....- wyglądam jakby mnie ktoś podrapał po brzuchu.... idą tak od dołu.... TRAGEDIA a to dopiero 4 miesiąc..... Przecież po ciąży to brzuch zaorany będę miała.... Tragedia - dół na maxa 😉 W sumie mogłam to przewidzieć (mam do tego tendencje- wcześniej jak tyłam i chudłam to powstawały i znikały ), ale nie w czwartym miesiącu.... 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
14A11 napisał(a):
Witajcie Brzuszki 🙂 Piękna pogoda przez ostatnie dni spędzam prawie cały czas na polu cudownie
Dziewczynki może znacie jakąś fajną książkę o pielęgnacji niemowlaczka i małych dzieci musze sie w jakąś literaturę zaopatrzyć.


Ja polecam "Jezyk niemowlat" i "Pirwszy rok zycia dziecka" - druga z tej samej serii co "W oczekiwaniu na dziecko" moze nie sa instrukcjami obslugi ale odpowiadaja na pytania dot. pielengnacji, rozsadnego rozkladu dnia maluszka, problemow, ktore najczesciej mozna spotkac na poczatku i nie tylko....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ksiązki Pawła Zawitkowskiego wydają mi się ciekawe.

Dziewczyny jakie witaminy bierzecie od drugiego trymestru? Kontynuujecie Femibion 2 czy zmieniacie?
Zastanawiam się jakie wybrac bo mam już dosyć łykania tabletek ;( a coś chyba musze brać

Miłej niedzieli bo pogoda sprzyja!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
ksiązki Pawła Zawitkowskiego wydają mi się ciekawe.

Dziewczyny jakie witaminy bierzecie od drugiego trymestru? Kontynuujecie Femibion 2 czy zmieniacie?
Zastanawiam się jakie wybrac bo mam już dosyć łykania tabletek ;( a coś chyba musze brać
Miłej niedzieli bo pogoda sprzyja!!!


Witajcie,

Ja niestety nie moge brac femibionu poniewaz po nich odbija mi sie sledziami co jest dla mnie meczace. Jedyne witaminy ktore biore to Falvit Mama. Pozdroweczka...

My zaraz wyjezdzamy... 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...