Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
echh lala boje sie ze jak go dopadne w rece to moga zostac z niego strzepy... 😁 😁
moj maz rowniez mi tak grozi 🙃

paula echh jak nas podczytujesz to widzisz ze czasem jest dobrze czasem zle
ale zawsze staramy sie myslec pozytywnie 😁 a co do szczepien to chyba sa darmowe..
twoj brat wybral chyba platne bo te sa 5 w 1 czy jakos tak ? nie jestem pewna bo jeszcze na temat szczepien sie nie dowiadywalam, ale dziewczyny pewnie cos wiedza na ten temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gosia734 napisał(a):
Gosiu a co do twojej sytuacji to na prawde -BRAK MI SŁÓW!!!!!!!!!!!!!!!.
Chodzi mi o to... 🥴


GOSIU kurczę no bo szkoda mi Ciebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam wrażenie, ze nikt nie zwraca uwagi na to ze jestes w ciąży i ze traktuja Cię jak bys w ogole nie byla 🤔 🤔 🤔. W głowie mi sie to nie mieści
A sam lekarz co powiedział!!!! Wiem ze na pewno masz obowiazki bo kto ich nie ma, ale w obecnej sytuacji to TY i DZIDZIUŚ jestescie NAJWAŻNIEJSI 🙂 🙂 🙂 Boję się o ciebie abyś nie urodziła za wcześnie!!! 🤨 🤨 🤨 i mam wrazenie ze tylko my na forum tak uwazamy!!!!!! Mam nadzieje ze Cię nie urazilam tym wpisem- bo nie taki byl mój zamiar 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 napisał(a):
Gosia734 napisał(a):
Gosiu a co do twojej sytuacji to na prawde -BRAK MI SŁÓW!!!!!!!!!!!!!!!.
Chodzi mi o to... 🥴


GOSIU kurczę no bo szkoda mi Ciebie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mam wrażenie, ze nikt nie zwraca uwagi na to ze jestes w ciąży i ze traktuja Cię jak bys w ogole nie byla 🤔 🤔 🤔. W głowie mi sie to nie mieści
A sam lekarz co powiedział!!!! Wiem ze na pewno masz obowiazki bo kto ich nie ma, ale w obecnej sytuacji to TY i DZIDZIUŚ jestescie NAJWAŻNIEJSI 🙂 🙂 🙂 Boję się o ciebie abyś nie urodziła za wcześnie!!! 🤨 🤨 🤨 i mam wrazenie ze tylko my na forum tak uwazamy!!!!!! Mam nadzieje ze Cię nie urazilam tym wpisem- bo nie taki byl mój zamiar 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂



Nic nie szkodzi też mam wrażenie że nikt nie widzii tego że jestem w ciąży ale do mnie coraz bardziej to dociera i zaczynam powoli robić to co ja uważam za słuszne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
paula przypomnialam sobie o ksiazeczce ktora dostalam od siostry i wlasnie sprawdzalam ta 5 skladnikowa jest platna ale zmniejsza liczbe zastrzykow o 1-2 w czasie kazdej wizyty, jedynie poprawiasz konfort maluszka i ona jest na blonice tezec krztusiec oraz wirusowe porazenie dzieciece jest tych dawek 4 i zalecana jest by szczepic w 6-8 tyg zycia.

a jest opcja bezplatnego tylko ze blonica tezec i krztusiec to jedna szczepionka zalecany czas szczepienia to 6-8 tydz zycia dawek jest 4 a wirusowe porazenie dzieciece w 3-4 miesiacu zycia i dawek jest 3.
jak widac mozna robic te szczepienia za darmo tylko jest ich po prostu wiecej
tak samo wedlug tej ksiazeczki mozna kupowac te szczepienia w aptece i srednio te szczepionki sa tansze w aptekach o 20-30 zl a osrodek nie moze odmowic zrobienia szczepionki ktora my kupimy, tylko nie jestem pewna czy nie trzeba miec recepty na te szczepionki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu w tak zaawansowanej ciazy powinnaś szczególnie o siebie dbać, dużo odpoczywać, bo jesteś jeszcze bardzo młoda i Twój organizm różnie może zareagowac, a każdy tydzień w brzuszku jest ważny dla Twojego maluszka. Po co ma potem leżeć w inkubatorku przez kilka tygodni, lepiej mu w brzuszku i dbaj o to, by pozostał tak przynajmniej do 38 tygodnia.

Lecę po twaróg na leniwe jupiiii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurdcze co za okropny dzień!

Połozyłam sie i nie mogłam zasnąć bo Kacperek tak szalał że trudno było.... Potem przysnełam zaledwie na godzinkę. Ogólnie miałam jakiś światłowstręt, aż zasłoniłam rolety w całym mieszkaniu i tak siedziałam i było mi dobrze. Potem w pośpiechu gotowałam obiad ... bo mąż zaraz będzie. Jak wszedł to ja od razu w ryk że to że tamto masakra - musiał pomyśleć że jakaś psychiczna jestem.... Potem się załamałam tym, że wyglądam strasznie a on na to że ładnie wyglądam i że woli jak chodze bez makijażu 😮 😮 😮 Teraz pojechał na zakupy. Jest taki kochany 😘

Co do szczepień to wczoraj gadałm ze swoim i stwierdziliśmy że zapiszemy Kacpra do przychodni gdzie pracuje Mama mojego męża. Zawsze będzie szybciej w razie "w" dostać się do lekarza. I wszystkie szczepienia i bilanse będzie wykonywać babcia 🙂 🙂 🙂 Tylko żeby później nie bał sie do babci jeździć hihi.... 🙂 🙂 🙂 ehhh co to będzie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki moje zapomniała dodać

Yenefer śpioszki cudaśne 🙂 🙂 🙂

Marinel panterka boska - taka stylowa 🙂 🙂 🙂 (po za tym uwielbiam ten sklep - parcowałam tam kiedys i mam same dobre wspomnienia z tego okresu)

Lala chudzino śliczna moja 🙂 🙂 🙂 brzuś piękny. Piękną macie sypialnie i ubranka też śliczne 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Brzusie 🙂 Trochę mnie nie było. Mam ostatnio gorsze dni bardzo bolą mnie plecy normalnie wyć mi się chce. Kobietki oszczędzajcie się żeby Maluszki jak najdłużej mieszkały w brzuszkach a widzę, że niektóre z nas naprawdę maja ciężko. Lala masz piękną sypialnie i w ogóle śliczna ciężarówka z Ciebie a panterka Marinel to istne cudo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to mój dzisiejszy obiadek 🙂 Zapiekanka wyszła pyszna, aczkolwiek mogłam dodać troszkę więcej mięska, ale poprawię to następnym razem. Poprosiłam panią w sklepie o zmielenie karkóweczki, dlatego mięsko było wyjątkowo pyszne 🙂
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=484cf73164551903][IMG]http://images35.fotosik.pl/912/484cf73164551903m.jpg[/IMG][/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
A to mój dzisiejszy obiadek 🙂 Zapiekanka wyszła pyszna, aczkolwiek mogłam dodać troszkę więcej mięska, ale poprawię to następnym razem. Poprosiłam panią w sklepie o zmielenie karkóweczki, dlatego mięsko było wyjątkowo pyszne 🙂
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=484cf73164551903][IMG]http://images35.fotosik.pl/912/484cf73164551903m.jpg[/IMG][/URL]


A można prosić o przepis.... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
yenefer07 napisał(a):
A to mój dzisiejszy obiadek 🙂 Zapiekanka wyszła pyszna, aczkolwiek mogłam dodać troszkę więcej mięska, ale poprawię to następnym razem. Poprosiłam panią w sklepie o zmielenie karkóweczki, dlatego mięsko było wyjątkowo pyszne 🙂
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=484cf73164551903][IMG]http://images35.fotosik.pl/912/484cf73164551903m.jpg[/IMG][/URL]


A można prosić o przepis.... ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cherry napisał(a):
yenefer07 napisał(a):
A to mój dzisiejszy obiadek 🙂 Zapiekanka wyszła pyszna, aczkolwiek mogłam dodać troszkę więcej mięska, ale poprawię to następnym razem. Poprosiłam panią w sklepie o zmielenie karkóweczki, dlatego mięsko było wyjątkowo pyszne 🙂
[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=484cf73164551903][IMG]http://images35.fotosik.pl/912/484cf73164551903m.jpg[/IMG][/URL]


A można prosić o przepis.... ?




Ja też proszę o przepis 🙂 Wygląda pysznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cherry ja ten przepis mam z internetu, tylko pozamieniałam troszkę składniki. Jak obejrzysz filmik to rób wszystko dokładnie według przepisu, tylko ja zamiast sałatki z dnia poprzedniego jak dodała ta babka...usmażyłam mięsko z cebulką, czosnkiem, pokrojoną w kostkę cukinią i pieczarkami.Dodałam tez ciut więcej przecieru + więcej przypraw...parę kropel sosu sojowego i tabasco, ale to jak kto lubi. I na wierzch położyłam ugotowane w vegecie brokuły. Ale reszta jak z przepisu. Nastepnym razem dodam też kukurydzę 🙂
Tutaj podaj wyświetlaną nazwę linku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje 🙂 Jak kończą mi się pomysły na obiadki to czasem sobie szperam po internecie i wyszukuje przepisy takie jak ten, tylko zazwyczaj je przerabiam po swojemu 😉
A teraz uciekam obejrzeć sobie "Krzyk 4"...na pewno okaże się totalnym kiczem, ale nie ma dziś w tv ani żadnego programu rozrywkowego ani mojego serialu , więc tylko to m i pozostało 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lala89 sypialnie masz boską. Ślicznie w niej i taki porządek. Nie dziwię się że mieszkanko Twojej Majeczki też takie ładne 🙂 i ładnie Ci z nim.
Zajadam właśnie leniwe Gosiaq. Aż Emilka dostała czkawki jeśli to rytmiczne pukanie to czkawka. Już myślałam że mi nei wyjdą bo wszystko się mi kleiło do rąk ale podratowałam się mąką i są przepyszne. Będę je robić mojej córci i mówić ze to według przepisu cioci Gosi z Pomorza 🙂
Dziewczyny dziękuje za miłe słowa, ta panterka jest taak welurkowa i naprawdę cudnie to wygląda. Dałam za ten komplecik 7zł na wyprzedaży 🙂 mam już kilka takich fajnych ciuszków, bo wydaje mi się że takie zwykłe śpioszki i bodziaki będę zakładać małej w domku, a jak będziemy jechać w goście to będziemy się stroić. Sztruksowe spodnie też wyglądają odjazdowo w rozmiarze 62. Ten panterkowy komplecik jest na 56 ale wygląda na większy. Kupiłam też buciki w H&M.
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/405/butym.jpg/][IMG]http://img405.imageshack.us/img405/372/butym.jpg[/IMG][/URL]
Mój mąz zapytał z wrażenia jaki to rozmiar 🙂 i powiedział że jak się urodzi taka "kluska" to od razu jej założymy 🙂 bo tak naprawdę one są na 4-6 mies według metki 🙂
Coś nie bardzo mogę chodzić bo mi strasznie ciąży u dołu brzuszek. Tak się napina... Oj byle do środowej wizyty! miałam jutro jechac po szlafrok i pidżamki ale chyba będzie trzeba leżeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Lala, Ty chudzielcu! 😜 Z Zanią dwie chudziny jesteście, a ja patrzę, że coraz bardziej mam na czym siadać 😉

Chyba jakaś lawina fochów jest, bo i ja nafochana chodzę od wczoraj... tylko że mnie przeważnie trzyma 2-3 dni nawet... I moja siostra też się z chłopakiem pokłóciła, ale ona nie ciążowa, to szybko jej przeszło 😉

Gosiu, ja się coraz bardziej martwię o Ciebie... jak tak dalej będzie, to Ty zaraz urodzisz! Ale może jest szansa, że dzięki wolnemu od szkoły uda Ci się jednak trochę więcej leżeć...

Madzia, jak to w drugiej fazie do szpitala? Przecież druga faza to już skurcze parte, rozwarcie na 10cm, główka wstawiona... Ja wiem, że nie powinno się panikować i przy delikatnych skurczach jechać do szpitala, ale przecież też nie na ostatnią chwilę...

Miałam dziś poćwiczyć i co? Głowa mnie rozbolała i tyle z mojego ćwiczenia było...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ManaLoa ja też słyszłałam ze pierwszą fazę porodu lepiej spędzić w domu, wziąć prysznic i nie panikować, chyba że do szpitala się jedzie 40km! Podobno u części kobiet wystepują skurcze a jak przyjadą na porodówkę to nie ma po nich śladu. Od razu trzeba jechac jak odejdą wody albo czop sluzowo-krwisty. Ważne zeby zapamiętac ile tych wód było. Lekarz mówił że jak się rozetrze kropelkę wód płodowych w palcach to są takie jak puder, mam nadzieję że dobrze zapamiętałam, najwyżej w środę go jeszcze zapytam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...