Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Kostka drożdży taka na oko o wymiarach 4 x 7 (prostokąt) ma 100 g ale częto mozna kupić takie mini kosteczki to one mają po 30 g.

Marinel jak walniesz mu pizze na grubym to nie wiem czy się nie naje bo mój po takiej pęka a też lubi sobie sporawo zjeść.

Szczepiłam siebie i męża co roku. Teraz wiadomo nie mogę, ale mąż ma się zaszczepić i już 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cherry mój maz zamawia pizze o srednicy 45 cm na grubym i sam ją zjada. Niestety je tylko raz dziennie i dlatego tak duzo na raz.
Madziu przesyłam ciepłe myśli! Nie myśl o pracy. Kubuś wazniejszy!
Shelby robiłam kiedys te ciabatty i wyszły rewelacyjne. Z prawdziwym masełkiem pycha!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiaq już się tak nie spinam bo pani promotor powiedziała że jestesmy dużo do przodu, Częśc teoretyczna zaliczona, 65 dzieci przebadanych, resztę mogę przebadać po nowym roku jako oderwanie się od pieluch. Poza tym jesli lekarz powie że mam leżec bo Emilka się spieszy na świat to leżę do samego końca i nie wracam na zajęcia w pażdzierniku tylko biore urlop na pół roku i dzięk,i temu mogę studiować później jeszcze rok lub mimo urlopu obronić się w czerwcu lub wrześniu. Najwyżej postudiuję rok dłużej ale nie będę zostawiała Emilki ani na chwilę aż skończy rok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LENIWE Gosi
50 dkg twarogu, 3 jaja, 1 szklanka mąki, sól, masło, bułka tarta. Twaróg+żółtka+mąka+sól+piana z białek. Zrobić wałeczki i pokroić skośnie. Masło stopić na patelce, polać i podsypać cukrem..


ja spisałam wszytskie przepisy do worda i mam pod ręką
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam kolejne pytanie....

Zbierała któraś z Was kiedyś encyklopedię zdrowia dziecka?

Ja mam od psiapsiółki całe segregatory. Jeśli któraś z Was jest zainteresowana to ja zeskanuję i wyslę na maila. Jeśli któraś chce to wyślijcie swój adres na mojego priva.

Kolejno oprócz poszczególnych tygodni opisane są tematy takie jak:
- ciążą po terminie
- indukcja porodu
-skąd biorą się skurcze macicy
-emocje w czasie porodu
-przygotowanie do porodu w domu
-rozpoznawanie pierwszych objawów porodu
-pierwszy okres porodu
-drugi okres porodu
-trzeci okres porodu
-jak długo będzie trwał poród
-jak poprawnie oddychać podczas porodu
-gdy odejdą wody płodowe
-z czego warto korzystać podczas porodu
-kiedy do szpitala

GENERALNIE SPORO TEGO JEST. MOGŁABYM ZESKANOWAĆ I JUTRO POWYSYŁAĆ ALE W CZĘŚCIACH BY SIĘ NIE ZAPCHAŁY SKRZYNKI.JjEŚLI CHCECIE TO DAJCIE ZNAC NA FORUM A POTEM PODEŚLIJCIE NA PRIVA ADRESY MAILOWE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ella1 napisał(a):
dziewczyny pamietacie moze na ktorej stronie byl ten przepis gosi na leniwe---- niemoge go znaleźć!!!!!!!!!!!! 😲 😲 😲 😲 😲 😲

50 dag twarogu, szklanka mąki, 3 żółtka, sól = wymieszać na w miarę jednolitą masę. Dodać delikatnie pianę z 1,5 jaja, uformować wałeczki i do wody! Jeśli ciasto jest za mokre, dodaj troszkę mąki 🙂 Polej stopionym masłem i posyp cukrem lu jak tam lubicie 🙂 Smacznego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dałam mąkę pszenną do pizzy typ 550. Zastanawiam się od czego zależy miękkość ciasta? Od ilości drożdży?
Przyprawy oregano i bazylię dam na składniki. Do ciasta dałam tylko sól.
O Emilka ma czkawkę po jabłku i bananie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jadwiga-roza napisał(a):
cherry a jaka make dajesz ?? tzn obojetne jaka czy moze masz swoj typ do tego ciasta ? i dodajesz ziola do ciasta, czy moze do sosu ?


zwykłą pszenną typ 450 najczęściej. wiesz sypię oregano do mąki ale tez na dodatki bo wtedy jest bardziej aromatyczna 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
Cherry, kochana, ja jestem bardzo chętna, ale jak sobie pomyślę, ile czasu musiałabyś spędzić przy skanerze, to aż mam wyrzuty sumienia


Jak chcesz to noł problem 😁 😁 😁 - podzielę na parę dni.... hahaha co ja mam innego do roboty...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marinel napisał(a):
LENIWE Gosi
50 dkg twarogu, 3 jaja, 1 szklanka mąki, sól, masło, bułka tarta. Twaróg+żółtka+mąka+sól+piana z białek. Zrobić wałeczki i pokroić skośnie. Masło stopić na patelce, polać i podsypać cukrem..


ja spisałam wszytskie przepisy do worda i mam pod ręką


MARINEL DZIEKUJE BRAWKO DLA CIEBIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...