Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ale swierdzam, że absolutnie nie rozumiem lekarzy, lekarka (inna niż zazwyczaj) wpierw mnie zrabała, że jestem nieodpowiedzialna, że po dwóch cesarkach jestem w trzeciej ciązy itp. I rózwnocześnie zaczyna nadawać o antykoncepcji i ja ją pytam o podwiązanie jajowodów to ona znowy z papą na mnie, że jestem za wygodna bo chciałabym antykoncepcję "cudzymi rekami, to nie jest uregulowane prawnie, i że moge za 5 lat miec innego partnera i chcieć dziecko (CZWARTE) i wtedy ich pozwę do sadu. Nic nie rozumiem z tego 😮 😮 😮
I to już drugi lekarz który mi mówi, ze trzecia ciąza po dwóch cesarkach jest niebezpieczna a na wspomnienie o podwiazaniu jajowodów to zaczyna gadać o enentualnej 4 ciązy 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cztery kupy w ciągu jednego dnia, a ile siku to nie wiadomo. Łooo boziu zastanawiałam się właśnie czy to nie przesada brać całą paczkę pampersów do szpitala, ale chyba będzie to konieczne. Na liście mam napisane paczka pampersów 3-6 kg a w mojej jest 42 sztuki to chyba wezmę całą.

Martka3 no w końcu masz spokój z tym diabetologiem 🙂 super wieści!

Gosia734 jak urodzisz w niedzielę to Kinia będzie obchodzić urodzinki tak jak mój mąż 6 listopada 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pisałam do Mdg87 i napisała "Hej. Mam leżeć i czekać. Ktg wyszło ok. Krew mi pobrali do badań. Głodna jestem i czekam na obiad. Mam nadzieje, że mały wyjdzie wcześniej."
A Anie chyba miała mieć jutro cesarkę ale się już długo nie odzywała... Może urodziła??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martka3 napisał(a):
Ale swierdzam, że absolutnie nie rozumiem lekarzy, lekarka (inna niż zazwyczaj) wpierw mnie zrabała, że jestem nieodpowiedzialna, że po dwóch cesarkach jestem w trzeciej ciązy itp. I rózwnocześnie zaczyna nadawać o antykoncepcji i ja ją pytam o podwiązanie jajowodów to ona znowy z papą na mnie, że jestem za wygodna bo chciałabym antykoncepcję "cudzymi rekami, to nie jest uregulowane prawnie, i że moge za 5 lat miec innego partnera i chcieć dziecko (CZWARTE) i wtedy ich pozwę do sadu. Nic nie rozumiem z tego 😮 😮 😮
I to już drugi lekarz który mi mówi, ze trzecia ciąza po dwóch cesarkach jest niebezpieczna a na wspomnienie o podwiazaniu jajowodów to zaczyna gadać o enentualnej 4 ciązy 🤢 🤢 🤢


ręce opadają 😞 niektórzy lekarze to w ogóle nie mają wyczucia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zania napisał(a):


Gosia734 jak urodzisz w niedzielę to Kinia będzie obchodzić urodzinki tak jak mój mąż 6 listopada 🙂

I tak jak moja teściowa... 🙂 A co do kup to moja pielucha podobno była każda jedna zaznaczona także 4 to jeszcze bardzo dobrze... 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zania napisał(a):
A majtki bawełniane bierzecie do szpitala? Czy tylko te siateczkowe?


ja biorę tylko te jednorazowe! zawsze mąż może mi dowieść, jeśli będę czegoś potrzebować

ostatnio zastanawiałam się, czy potrzebne są kubek i sztućce, skoro nie widnieją na liście szpitalnej? ale chyba wezmę!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Shelby napisał(a):
zania napisał(a):
A majtki bawełniane bierzecie do szpitala? Czy tylko te siateczkowe?


ja biorę tylko te jednorazowe! zawsze mąż może mi dowieść, jeśli będę czegoś potrzebować

ostatnio zastanawiałam się, czy potrzebne są kubek i sztućce, skoro nie widnieją na liście szpitalnej? ale chyba wezmę!

W szpitalach jek nie masz to Ci dadzą albo normalne albo plastikowe - to zalezy od szpitala - ale wydaje mi się, że lepiej mieć własne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaniu ja biorę połowę paczki pampersów care pramium czyli 36sztuk nr 1 (2-5kg). Jak zobaczyłam jakie one maleńkie to się rozczuliłam.
Chyba wezmę jedną parę normalnych majtek bo pewnie dopóki nie urodze będę mogła chodzić w normalnych a gdyby te w których pojadę trzeba było zmienić to zawsze jedne będą w zanadrzu. Położna mówiła że mogę byc w majtkach dopóki nie będzie rozrwarcia takiego że będę już na fotelu.

Jeszcze 2h i wizyta 🙂
Martka super wieści ale nie rozumiem gadania lekarzy. Przecież każde dziecko to prawdziwy dar!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co szpital to inne reguły. Planuje się spakować na 2 dni, i zostawić przygotowane rzeczy w szafie, gdyby okazało się, że mamy zostać dłużej. Pieluszek biore 20 sztuk, paczke chusteczek. Starałam się zminimalizować torbe, bo rosła niebagatelnie 🙂

Marta, lekarze to nie mają wyczucia. Pamietam, jak kiedyś chodziłam po pigułki i za każdym razem musiałam się nasłuchać, że to niezdrowe, że trzeba rodzić, że mężczyzna nie bedzie mnie szanował, że najpierw ślub potem sex.. itp. Ale jak za 3 razem, po czekaniu na wizyte w poczekalni pełnej mocno nieletnich brzuchatych matek, z chłopakami wyglądającymi jak ich dzieci, pani znowu przymierzała sie do gatki, to wyszłam po prostu...i więcej nie skorzystałam z przychodni publicznej 🙂 Ciekawe co mówiła tym młodym? Brawo, teraz tylko ślub i jesteś spełniona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny bez pigułek tez da radę i metoda termiczna ma wskaźnik perla od 0.2-3. O wiele mniejszy niż nie jedna metoda antykoncepcyjna, tabletki jednoskładnikowe czy prezerwatywa.

Ja niestety nie mogę stosować antykoncepcji, częsta sprawa przy problemach onkologicznych. Hormony wzmagają te sprawy 😞. Daliśmy naprawdę radę stosując zwykłą wstrzemięźliwość w czasie od 10-20 dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej!!!
wywołujecie mnie w myslach...
nie było mnie troche musialam ogarnac wszystko wysprzatac poprasowac itd... oczywiscie jeszcze troche prasowania mi zostalo ale musze to zrobic zeby mezowi nie zostawiac bo hehe ciezko widze wyprasowane rzeczy spod jego reki 😁 😁 na szczescie oprocz tego mam juz wszystklo gotowe....dzieki bogu 😆 😆 😆 jutro mam byc na 8 w szpitalu no i zobaczymy co bedzie dalej...
a dzis wieczorem to chyba ze 3 godz z wanny nie wyjde musze sie ogolic a to po pierwsze nie bedzie latwe a po drugir tak sie zapuscilam ze wstyd!!! no ale trzeba jakos wygladac hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniusia dobrze ze jesteś bo już miałam do Ciebie pisać. Może jutro przywitasz swojego synka tak jak mdg87 jeśli dzisiaj nie urodzi.

Jeszcze Bulhakova milczy...

Ja długo brałam tabletki ale jak odstawiłam to obiecałam sobie ze już nigdy ich nie wezmę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chciałabym bardzo ale zobaczymy.. teraz juz jestem spokojna wszystko jest przygotowane wiec moze byc jutro pojutrze albo kiedy tam bedzie czas:]:] przygotowalam nawet fotelik ubranka na wyjscie dla siebie i malego zeby maz nie rozwalil pol szafy wiec niech sie dzieje wola boga 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...