Skocz do zawartości

Witajcie Listopadówki 2011 | Forum o ciąży


coriana

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
yyyyyyyy to mam stresa.... idę dziś uczyć się (przypomnać) jak prowadzi się samochód. Mąż w sobotę kupił mi autko, żeby mi i bąblowi było łatwiej się przemieszczać. Atuko babskie małe oczywiście używane ale moje.... ale będzie heca za kierownicą nie siedziałam 1,5 roku 😮

Uwaga pirat na drogach 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • gosiaq

    1781

  • Cherry

    2655

  • Shelby

    2530

  • madzia_m3

    1652

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja planuję zakupy mebli i wózka we wrześniu. Tylko jest jedno -ale- z wózkami, że we wrześniu w niektórych sklepach wchodzą nowe kolekcje na 2012 rok i podobno ceny wózków potrafią podskoczyć. Podobno też te starsze kolekcje w sierpniu w takich sklepach hurtowych potrafią być przecenione o 30 %. To jednak spora różnica w przypadku takich wydatków.
Jestem zwolennikiem kupienia porządnego wózka, takiego, który posłuży jeśli znowu nam powiększy się rodzina. Pamiętajcie, żeby w xlanderze była możliwość leżącej spacerówki ( tak doradzają koleżanki które maja kilkoro dzieci).


Jeśli chodzi o mebelki, ja zdecydowałam, że kupuję przez internet, zazwyczaj dostawa jest gratis. Różnica z ceną z normalnego sklepu kształtuje się na poziomie 10-20%. Jeśli chodzi o rodzaj to się waham. Wiem, że meble powinny w miarę rosnąć z dzieckiem. Mnie osobiście nie stać na zakup mebli typowo niemowlęce- dziecięcych, bo po dwóch latach będzie potrzebna zmiana. Dlatego planuję kupienie łóżeczka 140x70, które ma zdejmowaną obudowę i potem posłuży jako łóżko.

Jak będzie w praktyce zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do zakupów, ja póki co się nie rozkręcam, bo jeszcze mnie czeka przeprowadzka, więc po co to nosić dwa razy, jak można po prostu kupić później 😁

a że się przeprowadzam z mniejszego miasta do większego, to wiadomo, że później będę miała większy wybór 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madzia_m3 nie widac u ciebie suwaczka wiec jak wygenerujesz kody do niego to masz tam takie cos:

BBCode (PseudoHTML, UBBCode)
Używany w większości for, które nie zezwalają na kod html.

wklej ten caly adres a ten co masz teraz usun.


Ja wozek i lozeczko mam juz upatrzone ale moze sie cos do pazdziernika zmieni. Wozek 3 w 1 a lozeczko turystyczne.
Co do cen to roznie bywa ale moze trafi sie okazja i sie jeszcze taniej kupi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
odnośnie łóżeczka, dawałam już kiedyś ten link, ale ponawiam

http://dziendobrytvn.plejada.pl/26,48405,news,,1,,wybieramy_lozeczko_dla_dziecka,aktualnosci_detal.html#autoplay

fizjoterapeuta doradza odnośnie łóżeczka, mówi bardzo ciekawe i ważne rzeczy, obejrzyjcie w wolnej chwili, zanim wybierzecie mebelek

Cherry - powodzenia za kółkiem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie, nie boję się kupować przez internet. Staram się zawsze wcześniej zasięgnąć opinii o danym sklepie. Kupowałam już meble, AGD, lekarstwa itp. Prawo UE bardzo dobrze chroni klienta, zawsze masz prawo do zwrotu w ciągu tygodnia. Dlatego jeśli chodzi o meble to już warto owy zakup uczynić trochę wcześniej. Nie chce przepłacać, bo za tą różnicę mogę kupić choćby sporo ciuszków.
Oczywiście miałam na początku opory, ale mój kochany mężuś wszystkie wątpliwości rozwiał.

Macie rację przydała by się jakaś wygrana w totka 😉. Poza tym wiem, że dziadkowie tak chcieli być już dziadkami, że pomogą. Pieniążki nie są najważniejsze ( jest bardzo ciężko jak ich brakuje), nasz maluch i tak bardziej będzie zadowolony z ciepła i miłości która dostanie od Nas i naprawdę będzie mu bez różnicy czy będzie miał śpioszki za 10 czy 30 zł. Oczywiście jeśli planujemy kolejnego dzidziusia warto kupić porządniejsze, ale bez szaleństw. Wiem, że każda by z Nas chciała jak najlepiej, ale z umiarem 😉 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
martka3 napisał(a):
stówka


moja bierze 100zł za wizyty a jak z usg to 180zł- jest droga i nie wiem czy do końca jestem z niej zadowolona bo jest moim zdaniem pazerna powiedziała mi ze za przyjazd do porodu chce 1500zł a jak jest nawet na dyżurze to nie ma obowiązku odbierać mojego porodu....wkurzyła mnie tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ania_xx napisał(a):
martka3 napisał(a):
stówka


moja bierze 100zł za wizyty a jak z usg to 180zł- jest droga i nie wiem czy do końca jestem z niej zadowolona bo jest moim zdaniem pazerna powiedziała mi ze za przyjazd do porodu chce 1500zł a jak jest nawet na dyżurze to nie ma obowiązku odbierać mojego porodu....wkurzyła mnie tym


Szczerze to chyba niezbyt miło usłyszeć to z ust lekarza. Co za babsztyl 😉 Moja to chyba jakiś lekarz z powołania. Przyjmuje w 3 przychodniach na raz - we wszystkich na nfz. Kolejki są do niej masakryczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Myślę, że przy wielkich mrozach maluch powinien zostać w domku.

Zimą trzeba naprawdę być ostrożnym. Po dwóch tygodniach można zacząć od otwierania okna, potem balkon, a na końcu na dwór na 5 min, 10 min i tak sukcesywnie. Dużo cierpliwości będziemy musiały mieć przy ubieraniu 🙂

U mnie tradycją rodzinną jest spędzanie świąt na wsi. Mam nadzieję, że do tego czasu zahartuję trochę maluszka tak żeby było OK. Jak już pisałyście to będą cudowne święta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no niby wszyscy mówią że spacery są ważne na pewno będzie zimno ale nie zamierzam siedzieć do wiosny w domu z maleństwem podobno w zimie się hartuje nie zamierzam trzymać wciąż na dworze ale krótki spacer myślę że jest wskazany a musi mieć we wózku cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W kwesti wózków.
Ja do obu córeczek miałam różne wózki, kupowałam uzywane (2 funkcyjne) , później sprzedawałam dalej bo było mi szkoda miejsca na przechowywanie tak dużej rzeczy.
I jeszcze jedno, często się zakłada, że wózek 2 lub 3 funkcyjny bedzie się uzywać 2-3 lata, ale to się, rzadko kiedy sprawdza, bo te spacerówki zazwyczaj są za wielkie i rodzice kupują wtedy mniejszą (szczególnie po złożeniu) spacerówke.
Spacerówką od dwufunkcynego starsza córaj jezdziła do roku i młodsza po pół roku przeszła na spacerówkę ("parasolkę" z sztywnym opuszczanym oparciem) - którą jeszcze mam, kupiłam nową i posłuży jeszcze 3 maludzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja chodze prywatnie do ordynatora odziału gin-poł, ale on tez za miły to nie jest... jak mi robil cytologie to łzy mi naplynely do oczu jak mi wlozyl to plastikowe!!!
az mi sie nieprzyjemnie robi jak sobie pomysle ze niedlugo bede musiala do niego isc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
 Udostępnij to


×
×
  • Dodaj nową pozycję...