Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
bti a przygotowałaś coś? bo ja to nigdy nie mam fajnych pomysłów... wczoraj pytałam o prezent dla mamy, a w sobotę mój mąż ma imieniny, a za tydzień urodziny i nie mam pojęcia co zrobić!!!! w urodziny chciałam romantyczną kolację zrobić, taki wieczór przy świecach, ale babcia nas zaszczyci swoją obecnością na weekend więc dupa zbita 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hmmm ja już wróciłam z zakupów i przychodni. Nie było mnie raptem kilka godzin, a tu widzę zawrzało. Próbowałam nadrobić, ale niestety. Jak było cs istotnego lub coś do mnie to proszę napiszcie, bo nie dam rady przeczytać wszystkiego wstecz.

Miałam jeszcze pogawędkę z położną, wydotykała brzuch i posłuchałyśmy serca Natki. Wszystko w porządku. Za dokładnie 10 dni kończy mi się okres, w którym poród nosi miano wcześniejszego, czyli jeszcze 10 dni muszę się mocno oszczędzać i będzie już niezagrożony poród, a zwyczajny.
Położna kazała zacząc spacerować więcej, 15 min-przerwa-15min przerwa itd. No a poza tym ćwieczenia w dalszym ciagu. A skurcze są normalne, ale będą bardziej bolesne, tak mi powiedziała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta hmmm ja czytałam, że jeżeli dziecko urodzi sie do 37tc to nosi miano wcześniejszego, po 37 tc jest dopiero zwyczajny, tak też mi powiedziano a widzę, że termin masz po mnie, więc ke pasa? Fajnie, że z wami wszystko w pożądku, ja się zabieram za ćwiczenia i nijak mi to nie wychodzi :laugh: mam jakiś słomiany zapał co do tego :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rany Wiolu, dzisiaj? To chyba już na szybko musisz coś kupić.
Ja zawsze prezent dla faceta i nie tylko mojego wybieram na podstawie jesgo zapatrywań, hobby i męskich gadżetów, więc cięzko doradzić jeśli sie nie wie co lubi.
Ale chyba z takich uniwersalnych to jest zegarek, portfel, sygnet, męska bransoletka, spinki do mankietów, sprzęt elektroniczny, coś do ubrania. Ale myślę, że Ty wiesz czym najlepiej wprawić go w zadowolenie, to Twój prywatny facet 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emmax, ja też nie mam skurczy, ale czasem coś mnie pobolewa.

W pierwszej ciąży też nie miałam skurczy, aż do 38 tygodnia. Wtedy się zaczęło... 2 tygodnie nieprzespanych nocy przez skurcze 🤨

Nie jestem dobra w podpowiedziach co kupić na prezent 🤨

Marta, a może to chodzi o to, że za 10 dni może spokojnie nastąpić poród, bo dziecko urodzi się przed terminem, ale nie będzie to tzw. skrajne wcześniactwo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka Ty jestes najlepszym prezentem dla niego 😉 😉
Moze kup mu cos co bedzie mu przydatne a przy okazji bedzie mu przypominalo ze juz niedlugo bedzie tatusiem..
Ja jak ostatnio robilam zakupy to wypatrzylam taki swietny kubek na ktorym po zalaniu goraca woda pokazywalo sie : "SUPER DADDY" ale to mu kupilam tak bez okazji chociaz mozna to dolaczyc do prezentu..bardzo mu sie to spodobalo.
Ciezko cos wymyslic moze cos mi wpadnie to ci napisze 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie wiem Wiolu, widocznie tu inaczej są oni kształceni 😮 , co kraj to obyczaj. Jak dla mnie to każdy poród nawet tydzień przed terminem jest wczesny, bo przed terminem. Osmy miesiąc się kończy, więc wszystkie narządy już kończą swój rozwój, a w 9 maluch tylko do reszty nabiera wagi i pewnie kolorów 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 😉

te moje skurcze sa bardzo slabe, bezbolesne ale jednak sa hmm...

Aga84 ja ta torbe szykuje juz od jakiegos miesiaca :P

Dziewczyny ta lewatywe trzeba kupic? hmm... i to sa jakies tabletki czy jak? a wenflon po co? kurcze ja wiem ,ze mam wziac szlafrok, wyniki badan i jesli chce swoja koszule to swoja koszule a tak to wszystko daja... hmm...

Agnieszki ja najpierw chodzilam po sklepach i ceny porownywalam wszystkiego :P udalo mi sie na tym zaoszczedzic pewnie jakies 200-300zl :P 😁

Wiolka a w lezaczku bujaczku nie mozesZ? albo na macie edukacyjnej? 🙂

nooo widze,ze wszystkie o tym samym :P ja bym jednak bujaczka na zadnej stol itp nie stawiala :/

Bti gdzie Ty sie kobieto ukrywalas? 😁 :P



Jesli chodzi o bujanie to sama nie wiem... duzo problemow ale pewnie babcia mala i tak bedzie bujac jak ja bede w szkole bo babcie tak maja 😉

AgaW kawal dziewczuchy z Twojej cory! moja miala w 31tc + 5 dni 1650 :P


Moja "tesciowa" to mojej corci pewnie nigdy nawet nie zobaczy 😉 chyba ,ze przypadkiem ja gdzies spotkam albo na zdj...

AgusiaW to ja 12kg na plusie :P zazdroszcze Ci tego 1kg...

Ja poki co naturalnie 🙂

Julia87 ja tez bym przyjela mame pod swoj dach. Ona przyjela mnie z moja malutka rodzinka 😉 tzn moja malutka rodzinke przyjmuje bo ja tutaj wczesniej mieszkalam 😉

Bti wszystkiego naj naj naj 🙂

W mamo to ja listopadowym ma byc kalendarz szczepien a o tym to ja z siostra chyba pogadam bo zna sie na tych wszyskich szczepionkach.

Wiolka w PL strasznie drogie sa szczepionki :/ a co do prezentu dla meza to nie wiem... :P ja Marcinowi na gwiazdke bransolete mam zamiar kupic 😉

Nadrobilam! jupiii :P

A teraz ide cyknac fotki moich wczorajszych zdobyczy i wam wkleje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach to pewnie o to chodzi, że wchodzisz w 9 miesiąc za 9 dni i tak jak pisała PannaNikt nie będzie to skrajne wcześniactwo. To akurat mówiła mi moja siostra i mama a przeczytałam w chorwackim poradniku więc podobnie.

Kurde felek no właśnie z moim mężem to jest taki zarąbiście ogromny problem, bo wszystko o czym napisałaś Marta to sobie sam kupuje jak jest w stanach a te gadgety typu super daddy to nie mam gdzie kupić tutaj, bij zabij nie wiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to Wiola witaj w klubie. Ja na szczęście mam więcej czasu żeby coś wymyślić 🤔

Moja znajoma z pracy rodziła w tamtym roku miesiąc przed terminem i jej dziecko nie zostało uznane za wcześniaka bo ważyło więcej niż 2 kg. Więc nawet nie co kraj to obyczaj, tylko co lekarz to swoja teoria.

Ja mam bardzo napięty brzuch, ale skurczów nie mam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczka czekamy na fotki
Wiolka to zrob romantyczna kolacje przy swiecach, ubierz sie jakos no wiesz wieczorowo(nawet jesli bedziecie w domu) poloz na jego talerzu czerwona roze i koerte a w kopercie mozesz mu zafundowac brnsolete z data waszego pierwszego spotkania 🙂
Pomysl na szybkiego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...