Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć lasencje!

Byłam rano na badaniach i jestem lżejsza o dokładnie 161 zł 😠 Masakra jakaś, no ale trudno. Już nie wspominając o tym, że absolutnie nikt nie przepuści w kolejce ciężarnej, nawet miejsca na ławeczce nie ustąpi!

Byłam też po prezent dla mamy i w tej herbaciarni wybrałam fajne rzeczy, jejku ile jest rodzajów herbat, jak pani mi dawała do powąchania to normalnie cud miód 🙂 Takie smaki, że szczęka opada hehe. Ładnie to zapakowała i myślę, że mama będzie zadowolona 🙂

Persy ja nie wiem jak Ty dajesz radę w trasie, twardzielka z Ciebie 😉

Fredeczko ja też sobie od razu zapisałam przepis na torta bo przyda mi się za tydzień 😉

AgaK współczuję  Leż dzisiaj w łóżeczku i pij jakieś herbatki ziołowe.

Gosiu brawo!!! Przyda Ci się dzień leniucha 🙂

Dagim współczuję przeprawy z wózkiem, ale jak złość Wam przejdzie to będziecie się z tego śmiali :laugh:

AgnieszkoW ja niestety nic nie wiem na temat opadającego brzuszka, ale skoro lekarz nie zauważył nic niepokojącego to pewnie wszystko gra. Takie uroki trzeciego trymestru 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Żebys wiedział Ewo że znieczulica totalna. Ostatnio na poczcie byłam, kolejka długa że szok i nikt mnie nie puścił... dopiero młoda dzieczyna z dzieckiem około 2,5 letnim na ręku mnie puściła przed siebie.... chociaż się opierałam, bo przeciez z kobiety z małymi dziećmi powinny miec takie przywileje jak cięzarne... echh , szkoda słów...
A co do prezentu to myślę, że mama Twoja się ucieszy 🙂 jeśli lubi pić herbatki to na pewno sprawisz jej przyjemność 🙂 zrsztą moim zdaniem liczy się pamięć, a nie prezent, ale Ty wpadłaś na bardzo oryginalny pomysł.

Persy tez by mogła nam dac link na NK 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kobietki 🙂
Musiałam iść znów się zdrzemnąć a potem po Kamila do zerówki jechać 🙂
Jest mi trochę lepiej ale jeszcze coś siedzi mi na tym żołądku i kupiłam sobie wodę gazowana aby pobudzić ten żołądek do pracy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczyny!
Ja też byłąm u lekarza wczoraj i wszystko ok, powiedział ze mam przyjsc za miesiąc, troche sie zdziwiłam ze nie za 2 tyg, ale co tam, powiedziałam mu tylko że nie wiem czy zdązę i nie urodzę wczesniej 🙂
Co masza na mysli Panno Nikt kiedy piszesz o strasznej nocy??
masz na myśli zgagę czy kurcze nóg! ja od kilku dni śpię przynajmniej pół niocy na siedząco po tym jak budzi mnie paląca zgaga 🙂 a z kurczami już sobie poradziłam magnezem, polecam bo pomaga.
I jeszce chciałam Was zapytać czy też nie macie już w czym chodzić? ja to poprostu tragedia chodząca w niczym się nie dopinam, chodzę tylko w getrach, wydaje mi się ze wyglądam monstrualnie, az mi sie odechciewa pokazywać ludziom, . Z drugiej strony szkoda mi troche pieniędzy na kupowanie kertki tylko na miesiąc.. no ale nie wiem, chyba w końcu bede musiała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ,
Ewa, czytałam właśnie o tym, że nie trzeba ciuszków dla dziecka brać do szpitala, tylko na wyjście. A Ty jedziesz do tego szpitala przed porodem czy nie ?Bo ja właśnie nie wiem jak to jest ? Czy trzeba jechać tam się deklarować? Chyba nie!

Pisałyście o teściowych, ja muszę Wam napisać,że mam wspaniałą teściową i nie raz usłyszałam od niej,że dbam o jej syna i że jestem dla niego dobrą żoną. Moi teściowie mieszkają 115km od nas,ale co miesiąc zawsze do nich jeździmy i mam nadzieję ,że w I czy II dzień świąt przyjadą do nas zobaczyć wnusia.

Zgodnie z obietnicą wklejam zdjęcie buziulki mojego Synka:-) [img size=300]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/skanuj0002.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgusiuW z tego co czytam wynika, że nie trzeba jechać wcześniej, nie trzeba też płacić za poród rodzinny. Po prostu jeśli ma się ochotę to można się umówić na zwiedzanie oddziału. Z tego co wiem po prostu podczas zwiedzania możesz sobie załatwić położną albo osobną salę. Będziesz opłacała którąś z tych rzeczy??? Wiem, że położna to koszt 600zł płatne jako cegiełka na szpital 🤪 Dla mnie to trochę za dużo więc idę na żywioł, w końcu i tak będą musieli się mną zająć.

Zdjęcie z USG super 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AgusiaW śliczny jest Twój synek 🙂

Aga84 jak piszesz posta to pod oknem wiadomości jest opcja dołącz obraz, klikasz na przeglądaj, wybierasz ze swojego kompa zdjęcie, klikasz na nie i gotowe... tylko zdjęcie musi byc odpowiednio zmniejszone bo duże nie wejdzie ...

Zgryz a ja chodze w kurtce narciarskiej, która kupiłam w tamtym roku jak jechaliśmy w góry 🙂 tez ledwo się w niej dopinam , ale jeszcze jakoś daje rade i tez mi szkoda wydawać kase na kurtke, w której pochodze 2 miesiące...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa84, żąrtujesz ze położna to koszt 600 zł??? kurcze myslałam ze trochę mniej... też chciałam się umowić z połżną, ale po ty co przeczytałam to raczej nie stać mnie na takie luksusy. A w sumie masz racje i tak muszą sie nami zając w koncu płacimy ubezpieczenie. Ale jednak boje się strasznie ze trafie na jakiegoś wrednego babona. tego się boje chyba najbardziej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agusia , aj tez nie popieram łapówkarstwa. Ale wtej sytuacji nazwałam bym to sobie inaczej na własny urzytek, zreszta nigdy nie mysłam o tym jak o łapówce, bo umawiasz się poprostu z położną , że to ona odbierze poród a nie kto inny i jak się zacznie to przyjedzie do szpitala na twoj telefon. Ja tak zrobiłam w poprzedniej ciązy i miałam komfort, ze nie trafie na "babona" jakiegoś. Ale interesowałam się tym troche teraz, jak załatwić sobie taką położną i nie jest to juz takie proste jak kiedyś, bo położnym nie wolno się juz tak umawiać z pacjentkami, przynajmniej w moim szpitalu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam specjalny program do zmniejszania zdjęc, ale wiem ze dziewczyny zmniejszają je też w Paintcie chyba... tez nie jestem aż tak bardzo obeznana z komputerem...

Ale AgaK dobrze mówi, najlepiej na NK powrzucaj i problem z głowy 🙂
Chociaż tam tez zdjęcia muszą mieć odpowiednią wielkość 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co..ja bede rodzic w prywatnej klinice ale poniewaz chodze do lekarza ktory jest zastepca ordynatora to pojde na NFZ bo maja umowe podipisana.. sala porodowa jest osobne.. pilka wanna, hustawka i rodzisz tak jak Ty chcesz.. oplacenie poloznej kosztuje okolo 300 zl.. ale w to akurat zainwestuje.. lekarz mi poleci polozna na nastepnej wizycie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...