Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

kajtucha jeśli czujesz ruchy dziecka to chyba nie powinnaś mieć powodów do obaw, tym bardziej, że jeszcze masz trochę do terminu, a co mają powiedzieć dziewczyny po terminie 🙂
no ale my raczej cię tu nie uspokoimy, może pojedź do szpitala żeby cie zbadali lub wybierz się na wizytę prywatną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Kochana emmax, bardzo Ci dziękuję za troskę, ale mnie naprawdę nie trzeba uspokajać... ja nie panikuję, nie denerwuję się... nie wmawiam sobie że coś jest nie tak i na tą chwilę nie potrzebuję nigdie jechać 🙂 siedzę w domku u mam wszystko w nosie 🙂 Nie mam żadnych obaw że coś się już dzieje nie tak czy coś w tym stylu. Po prostu stwierdzam fakt że jestem pozbawiona opieki lekarskiej na miesiąc przed porodem a napewno byłoby mi milej gdybym w razie czego mogła zadzwonić do gina, iśc na wizytę czy cokolwiek... dzielę się z wami moimi przemyśleniami, a troska o dobro dziecka jest wg mnie naturalnym odruchem 🙂
Jestem spokojna, wyluzowana, zniecierpliowiona i tylko tyle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mam pytanko? Czy kupiła któras z was TERMOMETR W SMOCZKU? Nie mam pojecia jak go czyscic aby nie zaszkodzic dziecku. W ulotce napisali ze czyscic sucha sciereczka ale mnie wydaje sie to niedorzeczne. Najchetniej bym go wyparzyła- tylko czy sie wtedy nie popsuje???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Wy zazdroscicie kupki a ja tesknie strasznie za kopniaczkami mojej kruszynki w brzuszku... 🙂

Asiula a pieczywo wasa z wedlina albo serem i pomidorkiem ? albo z twarozkiem? ja wlasciwie to wszystko jem , oprocz kapusty,grochu itd . smazone ,pieczone jem normalnie i nic malej po tym nie jest. tylko jak za ktoryms razem mandarynki jadlam to jej wyskoczylo kilka krostek kolo pupki wiec juz nie jem mandarynek. do tego jem kaszke manna , banany, jablka itd 🙂 marchewke tez uwielbiam mniaaam! 🙂 rybki 🙂



A mi czop nie odszedl :P polozna wyciagnela... odeszly wody wtedy wziela mnie na fotel wyjela czop i wolala lekarza, ze glowka wychodzi :P

Emmax ja w poniedzialek urodzilam i w srode bylam w domu 🙂
pamietam jak pediatra powiedzial "bardzo mi przykro ale musimy sie pozegnac" i ja sie balam ,ze cos z mala nie tak i ze zabiora ja odemnie ale spytalam sie ,czy do domu a on z usmiechem ,ze tak 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Skórka niestety nie mam termometru w smoczku więc Ci nie pomoge 😞 kupiłam taki przykładany do czoła i ucha i całe szczęście bo moja Emilka krzywi się na smoczek i nie miała bym jej jak zmierzyć temperatury.

AgnieszkoK a my też od rana walczyliśmy ze spaniem,nawet jak wyszłam do szkoły to mąż dzielnie znosił i bujał małą przez godzine.Dopiero po 14 zasnęła i śpi do teraz i pewnie pośpi do samej kąpieli.

Kajtucha moja bidulko tak bym Cię chciała pocieszyć,ale już żadne słowa sensowne nie przychodzą mi do głowy.Wiem że już się bardzo niecierpliwisz na dodatek perspektywa że nie można iść skonsultować się do swojego lekarza nie jest optymistyczna.Trzymaj sie dzielnie kochana,synek wynagrodzi Ci te wszystkie zmartwienia potem.Życze Ci żeby jak najszybciej się już zaczeło 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajnie udało mi się troszkę zdrzemnąć :laugh:

Mały teraz śpi jak aniołek ale jeszcze troszkę i do kąpieli trzeba będzie szykować 😉

Fredeczka która nie tęskni za kopniaczkami pewnie tylko te które jeszcze nie urodziły :laugh: :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mittka dziękuję:-) kochane jesteście :-) moja gin się wypieła na pacjentki bo jej się kasa skończyła i nawet telefonu już nie odbiera... No cóż, życie :-)

kurcze wchodzę tu po dwóch godzinach z nadzieją że będzie co czytać a tu prawie pusto...
Napisałam dziś do Karolci bo się troszkę zmartwiłam że się na brzuszku nie pokazała a już od poniedziałku jest w domku, ale u niej wszystko ok, ciągle zajmuje się Sandrą więc można jej wybaczyć tą nieobecność :-) ja z pewnością robiłabym tak samo :-) była dziś w szpitalu na zdjęciu szwów, mówiła że może zajrzy ale goście się jej zapowiedzieli więc nie obiecuje. Ale na nk wstawiła zdjęcia małej. Nie wiem czy widziałyscie? Ale słodka jest! Z reszta jak wszystkie nasze dzieci :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc kobietki 🙂

Stęskniłam sie za Wami okropnie 🙂

Maleńka słodko sobie śpi już jakąś 3 godzinke, nawet ja sobie przy niej pospałam.
Jest cudowna, tak ją mocno kocham, że nie da sie tego opisac słowami.
Poród miałam koszmarny, ale to prawda, że jak kładą dziecko na piersi to zapomina się o wszystkim...

Dziewczyny prosze o radę jak poradzić sobie szybko i skutecznie z bolącymi brodawkami... strasznie bolą jak Mała zaczyna ciągnąć..potem jak juz dyda, to jakoś idzie przeżyc. Bepanten nie za bardzo mi pomaga 😞


Zdjęcie Lenki (najprawdopodobniej tak będzie miała na imię:laugh: ) wtsawię jak sie troszke ogrnę.

Całuję mocno wszystkie:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguś witaj spowrotem i jeszcze raz wielkie gratulacje 🙂
Co do sutków to mnie nadal bolą czasem ja smarowałam bepantenem ale to na poranione a na bolące nie mam pojęcia.Chyba trzeba przeczekać 🙂
Imie bardzo ładne i czekamy z niecierpliwością na zdjęcia małej Lenki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki ja juz spowrotem wszystko spokojnie
Oczywiscie moja dzidzi nie lubi jak mame podlaczaja do maszyny z gdzie kontroluja serduszko i zostalam skopana za wszystkie czasy 🙂
Ale nic z porodu wody nie odeszly a co do uplawow to powiedziala ze to po prostu geste uplawy tak czasem sie zdarza kobietom w ciazy 😠 😠 😠 no co za baba:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Ale ok jestem w domu nadal 2w1...Ide cos jesc bo od jedzenia ktore mi tam kazali zjesc zanim mnie wypuscili zrobilam sie jeszcze bardziej glodna 🤢 🙃


Skorka ja mam termometr w smoczku ale jeszcze jestem 2w1 wiec nie wiem jak go czyscic ale wydaje mi sie ze mozesz go po prostu sparzyc goraca woda i tyle a pozniej juz nie musisz go az tak czyscic bo i tak przeciez tylko dzidzi go uzywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AguśW26 witaj z powrotem i jeszcze raz serdeczne gratulacje 🙂

Ja też czekam z niecierpliwością na fotkę Lenki i w ogóle imię jest przesłodkie :laugh:

Mnie tez bolały brodawki podczas karmienia nawet do teraz szczególnie jak lewą zaczyna doić ale uzbroiłam się w cierpliwość i jakoś później jest ok 😉 Dobrze jest jak przed karmieniem rozmasujesz brodawkę dość ciepłą wodą 🙂 Ja spróbowałam raz i faktycznie pomaga ale z lenistwa nie chce mi się powtarzać tej czynności i troszkę cierpię :P

My też już po kąpieli i po cycu a mały tak słodko sobie śpi :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mały dzisiaj też coś nie pała sympatią do mamusi i kopie tak że aż boli... Jakby tego było mało krzyż mnie tak nawala że ruszyć się nie mogę. Trochę się nastałam w kuchni więc teraz mam za karę...
W odróżnieniu do mojego synka, który tylko za cel ostatnich dni stawia sobie skopać matkę, mój piesek chyba czuje że coś się szykuje i nie odstępuje mnie na krok, wszędzie za mną chodzi, pilnuje, wtula się we mnie i w ogóle jest taki kochany... Aż mi go żal bo już niedługo zazdrość go zje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak śpię jak mnie mamusia wykapie i nakarmi 🤪 [img size=374]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie0017.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Mamusie i Brzusie 🙂 jak sie czujecie???
widze ze niektore maja problemy z kolkami 😞 a probowalyscie suszarke do wlosow???wiem brzmi absurdalnie ale pomaga 🙂 siora na poczatku mnie zwyzywala a teraz sama uzywa 🙂
oczywiscie przez spioszki czy body zeby nie na gola skorke i masowac delikatnie z ruchami zegara...wogole udowdnione jest to ze dziecko uspakaja sie przy odkurzaczu suszarkach itd i cos w tym jest a do tego cieple powietrze przynosi ulge.
No i ja mam dla Mojego Malego lek sprawdzony wlasnie przez siostrzenice nazywa sie Debradit jest on na recepte ale mysle ze kazdy lekarz przepisze w przypadku kolek jest naprawde super. Mozna tez uzywac espumisan dla dzieci w kroplach ale niestety nie pomaga on przy ostrych atakach a niestety takie sa na poczatku...
Mam nadzieje ze chociaz troszke pomoglam 🙂
Trzymcie sie cieplutko zycze samych wspanialych chwil a Mamusiom 2w1 zycze jak najszybszych i w miare bezbolesnych porodow i zdrowych pociech 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...