Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Nie wiem co to jest ale ja też dziś miałam ochotę na kinder bueno :-) i wysłałam męża do sklepu :-) i kupił :-) i było rozkosznie :-)
wczoraj też jadłam... Jakąs manię na kinder bueno dostałam :-)
póki co to dziś więcej siedzę w kibelku... 3 dni nic mnie nie brało w końcu dziś jak wzięło to bywam tu częściej niż na siusiu 😞
Ewcia, kurcze ale mi narobiłas ochoty na kisiel, chyba zaraz -jak tylko stąd wyjdę- sobie ugotuje 🙂 malinowy :-) albo żurawinowy :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam ,
Przepraszam,że dopiero dziś piszę ale tak mnie rwie wszystko w kroczu że tylko leże w łóżku. Byłam dzisiaj też w szpitalu zrobili mi ktg, usg i badanie i wszystko z Małym dobrze ale skurczy brak i rozwarcie na opuszek palca więc prawie żadne. Jutro znów jadę na ktg a we wtorek mnie już chyba na oddziale zostawią chyba że wcześniej urodzę w co wątpię.

Co do usg to przepływy w pępowinie i w główce prawidłowe, wody prawidłowe,macica się nie starzeje dlatego nie chcą mi jeszcze wywoływać porodu na siłę.A Mały jest już bardzo nisko dlatego też mnie tak boli pod brzuszkiem.

No nic, jak to się mówi trza czekać...

Buziaki dla Was :-***

I jeszcze raz przepraszam że dopiero dzisiaj do Was piszę:-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mam dzien meczacy bylam na badaniach pozniej przyszlismy do domu zjedlismy obiad i lody waniliowe na deser mniam maz polecial na nagranie wiec odkad on oszedl non stop mi sie spac chce,,,,ale len 🤢
Maluszek moze szmernal w brzuszku dwa razy i spi 😁 tez ma dzisiaj lenia


KAJTUCHA to jak ty tak latasz do kibelka non stop to chyba juz znaczy ze Ci sie organizm przeczyszcza przed godzina zero czyli juz a co do meza balaganiarza to ja tez chodzilam i sprzatalam ale od jakiegos czasu postanowilam ze to wkoncu ja jestem w ciazy i nie bede sie wiecej przemeczac, zostawilam dwa razy balagan i powiem Ci szczerze ze dziala jak nic bo wszyscy w domu wuedza ze lada moment ppojawi sie dzidz i wszyscy sprzataja.....oprocz mnie:laugh: :laugh:

Emmax glowa do gory jak zaczniesz rodzic to wszystko samo przyjdzie. Badz dobrej mmysli i wszystko bedzie dobrze

a mezom ktorzy rodzili z wami gratuluje odwagi, moj jednak sie nie zdecydowal i ok bo mama bedzie wiec spoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusia, że też oni nie pomyślą, że jakby jutro wywołali poród to byś na święta w domy była, no ale co tam, zawsze mamy większa szansę się spotkać w szpitalu:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No masz rację Emmax:-)
Powiedzieli mi że gdyby coś było nie tak to by mi wywoływali a tak nie ma takiej potrzeby jeszcze. Ponoć to wywoływanie wcale nie jest takie dobre dla dziecka, niestety.

Jutro się muszę zapytać czy jak mnie zatrzymają we wtorek to będą mi wywoływać czy nie ? Bo jak nie to ja pierdziele i wracam do domu może jeszcze uda mi się w święta (choć w połowie) spędzić z brzuszkiem w domu. Ta perspektywa mi bardziej odpowiada niż bycie w szpitalu. Choć z drugiej strony czego się nie robi dla Swojej małej pociechy:-)

Dobra, śmigam do łóżka.

Całuski dla Was:-***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Jejku, ale mordega! nie dosc,ze mala w nocy nie dala spac to jeszcze caly dzien buszowala i dopiero zasnela a do tego w piecu co chwile wygasa a Marcin do pracy pojechal godzine temu i wogole dzien jakis taki popaprany...

AgaW musisz uwazac,zeby zapalenia nie dostac!! jak sa twarde to sciagnij pokarm albo obudz malenstwo zeby wypilo.

Ajj nie chce mi sie dalej czytac, wybaczcie ...

tylko napiszcie czy ktoras urodzila? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej lasencje 🙂

Ja dziś mam urwanie głowy 🤢 Rodzinka zwaliła się zobaczyć małego więc nawet czasu nie miałam aby do Was zaglądnąć 😉

Ale już sobie pojechali uff :P :P Jednym słowem jestem padnięta 🤢

Mam wiadomość od Zgryz:

"ZATRZYMALI MNIE DZIŚ W SZPITALU, BYĆ MOŻE PRZED ŚWIĘTAMI WYWOŁAJĄ PORÓD, A WYJDĘ PO ŚWIĘTACH. BUZIAKI DLA GRUDNIÓWEK 😘 "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej, biedna zgryz...
a mojej Wiki jakies brzydkie krostki wyskoczyly na pitusi i nie wiem co z tym zrobic... we wtorek przyjdzie polozna to sie jej spytam.

I mi jakies krostki na plecach powyskakiwaly, teraz na rekach jakas wysypka ale taka jak kaszka... nigdy nie mialam tego typu problemow :/ nie wiem skad to sie wzielo...

Waga stoi a tu jeszcze 9kg do zrzucenia ehh :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja czekam az siostra i szwagier przyjada i moi rodzice 🙂 ajj nie widzialam siorki od czerwca...

i dzwonil moj brat,ze nie wie czy przyjedzie na Swieta bo poki co to nie dostal pieniedzy za prace i jak nie dostanie to nie przyjedzie 😞
glupio tak jakos bez niego by bylo...


hehehe a wczoraj zpomnialam wam pisac jak sie usmialam jak sprzedawalismy samochod. Haha kolesie ktorzy kupowali nawet kocyk sobie rozlozyli i pod samochod sie wsuwali z latarka i wogole to kazdy centymetr auta chyba obejrzeli.

Papa dziewczyny, milego wieczoru,
brzuchatkom porodowych nocy a mamusiom spokojnych 🙂

moja Wiki caly dzien buszowala od 7 rano i dopiero o 17 zasnela wiec jest szansa ze sie wyspie... ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja Niunia wykapana, najedzona śpi sobie smacznie i tak jej dam pospać do 23.00 a potem obudze na cyca i też pójdę spac 🙂

Biedna Zgyz , wspólczuję pobytu w szpitalu na święta, ale najważniejsze, żeby wszystko było dobrze.

Ja na spacer to chyba dopiero wyjdę po Nowym Roku, boję się z Lenką wcześniej ...

Ja nie mam wagi w domu, nawet nie wiem ile schudłam i czy w ogóle cos schudlam

I też pozwoliłam sobie dziś na 4 wafelki śmietankowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mnie wkurza pisanie postów przez telefon... Ciągle coś źle nacisnę i mi się internet wyłącza...
Wystarczy sekunda żeby z aniołka zrobić ze mnie potwora... Przed chwilą tuliłam się do męża a teraz go porządnie opierd... Myśli sobie że pójdę mu zrobić kanapki do pracy na dziś noc, co robię normalnie na codzień oprócz niedziel bo skoro jest w domu to raz może sobie sam zrobić, a jemu najlepiej żebym ja zrobiła a on sobie będzie siedział na kanapie przed tv i oglądał po raz setny DOM... I jemu się dostało, i psu, dobrze że rodziców nie ma bo jeszcze oni by dostali też...
Właśnie dzwoni teściowa... W czwartek dzwoniła do męża i pytała jak się czuje a on jej powiedział że ma do mnie zadzwonić i zapytać bo skąd on może wiedzieć co ja teraz czuje no i niby miała zadzwonić jeszcze w czwartek... Czekałam choć niechętnie... Piątek, sobota cisza, teraz dzwoni ale póki co pół godziny gada ze swoim syneczkiem więc pewnie nie będę miała okazji nacieszyć się jej głosem w słuchawce. Co jak co ale miło byłoby gdyby choć raz zadzwoniła DO MNIE i zapytała o wnuka... No ale cóż... Przynajmniej nie muszę się denerwować jeszcze jej tekstami bo pewnie nie raz usłyszałabym że nie mam w czymś racji

ciekawe co ze Zgryz. Kurcze głupio tak przez święta w szpitalu... No ale najważniejsze że w razie czego ma stałą opiekę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajtucha, na pocieszenia my też mamy realne zagrożenie świąt w szpitalu:laugh: ale mnie to jakoś nie wzrusza:P

uciekam do łóżeczka bo mi się oczka zamykają, dobranoc brzuszki, i nie zapomnijcie o kciukach, żeby to nie była ta noc 😉

a ja nadal rozmyślam nad imieniem dla mojej Niuni, podrzućcie jakieś pomysły:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kajtucha ale nerwa zlapalas....no juz....usiadz oddychaj gleboko lap buziaka na pocieszenie 😘 😘 ja za to nie jestem zla ale mam jak zwykle klopot z oddychaniem.... rety juz mam dosyc ciazy, chcialabym juz miec to za soba byc w domu i pisac teraz z wami jako mamusia a nie nadal brzuchata 😠 :laugh: jeszcze na dodatek mama mnie dzis pocieszyla kupila mi dzis spodnie bo jest tak zimno ze poprosilam zeby mi kupila spodnie dresowe ocieplane(super sa) rozm.16 (PRZED CIAZA ROZM.8) i jak je przymierzylam to byly w sam raz a moja mama do mnie :wiekszych nie maja 😠 😠 :laugh: :laugh:
i moj mezunio tez dzis stwierdzil ze teraz wydaje sie jakas krotsza bo mnie nogi pomniejszaja 😠 😠 😠 mam 169cm i 75kg a wczesniej 169cm i 55kg 😠 😠 😠 :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ale mnie pocieszaja a jaki maja ubaw przy tym

Heh ale ja sie smieje bo tylko teraz moga mi dokuczac :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak : julia mi się podoba dla m oklepane, Lena mi się podoba m kręci nosem, maja jemu się podoba mi niby tez ale nie jestem przekonana do tego imienia jako do osoby dorosłej, Oliwia tak sobie, Hania mi się nie podoba i nigdy nie było brane pod uwagę, ale generalnie masz całkiem przyjemny zestaw imion:P
mi sie podoba paulina, mężowi ni no i ja mam kuzynkę Paulinę, podoba mi sie tez klaudia i karolinka, ehhh ja na prawdę nie wiem jak jej dać na imię 😠 😠 😠 POMOCY dziewczyny liczę na was 😉 :P :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emmax tu masz kilka imion dla dziewczynek z mojej listy jak Ci jakies przypasuje
Nicole, Carmen, Daisy, Chantal, Jennifer, Claudia,
...Nie pamietam juz wszystkich bo nie wiem gdzie mam katrke z imionami dla chlopczyka i dziewczynki jak ja znajde to moge Ci napisac wiecej imion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze jak nie wiedziałam jaką będę mieć dzidzię to dla dziewczynki miałam takie imiona:
-Aurelia
-Marcelina
-Dominika
-Aleksandra
-Natalia
-Kinga
-Marcjanna
-Martyna
-Marietta

Emmax może z tych moich propozycji któreś się spodoba Tobie i mężowi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julka, dziękuję za buziaka :-) i wzajemnie :-) ja też już ledwo ledwo z tym brzuchem, już mam dosyć... Pocieszam się że najpóźniej za dwa tyg urodze bo skierowanie mam na tydzień po terminie. Oczywiście mam nadzieję że jak tylko pójdę ze skierowaniem to od razu się mną zajmą a nie zostawia na obserwacji czy odesla do domu jak Agusie... Ale za wszelką cenę chciałabym się obyć bez oxy... A no i chciałam Ci powiedzieć że ja przy wzroście 165cm ważę dużo więcej niż Ty... Nie zdarzyłam zrzucić tego co przytyłam topiac smutki w jedzeniu na bezrobociu w domu, to zaszłam w ciążę i jeszcze doszło mi dodatkowe 24kg... Więc ja to już w ogóle mogę narzekać na złe samopoczucie. Nigdy do szczupłych nie należałam, jak przytyłam to nosiłam rozmiar 12,14 a teraz... W stare spodnie nie wchodzę ale kupiłam sobie jakieś na allegro latem, tylko nie po rozmiarze a po podanych cm. Rozmiaru nie znam, nie kupuje sobie teraz rzeczy... Wiem tylko że mama kupiła mi na gwiazdkę dresy w rozmiarze XXL... Na szczęście mąż mi nie docina odnośnie wagi i wyglądu więc jest oki :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anju nic się nie denerwuj i pisz jakby co! W najgorszym wypadku zostawia Cię po to byś w końcu urodziła :-)
Antosia i Emilka mi się też podobają :-) Dominika też ale siostra Artura tak ma na imię to odpadło, Natalka bardzo mi się podobało ale... mój były dał tak swojej córce więc byłoby dziwnie gdybym ja też miała Natalię :-) kurcze dużo jest imion, my z mężem nie mogliśmy się zdecydować na imię dla chłopca, jego propozycje mnie odrzucały, moje jego... W końcu ja wybrałam Szymona a mąż musi się do tego imienia przyzwyczaić. I tyle :-) to ja będę cierpiała przy porodzie więc wzamian za to chociaż niech mam prawo do wyboru imienia :-) a mąż niech wybierze drugie :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...