Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Ewa no to Piotruś daje rodzicom popalić 🙂

ze spacerkiem się wstrzymaj bo wieje wiatr i to dosyć mocno, a w domku tego nie widać 😠

Ewa a za poród rodzinny płaciliście jakąś cegiełkę, czy coś dawaliście do szpitala, jak to wygląda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Witajcie grudniowo 🙂

Wreszcie udało mi się zajrzeć na chwileczkę. U Nas już choina do sufitu, światełka w każdym pokoju, klimat świąteczny czuć 🙂
Będą to dla Nas wyjątkowe Święta, po pierwsze: MAMY BASIEŃKĘ, po drugie: są to Nasze pierwsze wspólne Święta, poznaliśmy się rok temu 25 grudnia. Moja Córeczka Bułeczka, mój Koziołek Matołek malutki z dnia na dzień jest piękniejszy i bystrzejszy. Oczka ma już takie śliczne i wyraźne, rozgląda się i niczym nie przypomina rytmu: spać, jeść, spać,jeść...W dzień śpi właściwie dwa razy po ok 1,5 godzinki, pozostały czas spędza na poznawaniu świata 🙂

Pędzę więc wykorzystać chwilę i zająć się sobą, trzeba zrzucić pozostały po ciąży kilogram, waga jak u Akompf stanęła w miejscu i ani dalej drgnie ;/

Pozdrawiam Was wszystkie
MAMA (!!!!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no już jestem 🙂

ktg było fajne-serducho Bartka tak waliło :P a on obkopał elektrody ze wszystkich stron :laugh: śmialiśmy sie, że sie zorientował, że jest na podsłuchu 😁 😁 no i okazało sie, że ta lekarka, która nas badała to polka, więc już znam 3 polki w moim szpitalu a podobno na ginekologii jest ich 14 :P

mam sie zgłosic za 4 dni czyli 25.12 ale to dobrze- w Wigilie sobie podjem- mama już zrobiła uszka i inne pyszności i jutro wysyła do nas 🙃

a do szpitala mam 10 min samochodem więc to nie problem podjechac nawet codziennie jak trzeba będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karolcia witaj spowrotem.
Ewa brawo Piotruś dał mamusi umyć naczynia 🙂 moja niuńka też na razie śpi,a mama się leni :P powiesiłam dwa prania i trzeba by się wziąść za jakieś porządki.Dziś zadzwoniłam do znajomej która jest fryzjerką i umówiłam się na czwartek,mam nadzieję że uda mi się wyskoczyć zrobić coś z fryzurką bo wyglądam koszmarnie,miałyśmy robić kolorek,ale tyle czasu moja kruszynka bez cyca to chyba nie wytrzyma :P

Anja fajnie że wszystko w porządku,szkoda tylko że w święto musisz się fatygować do szpitala,ale najważniejsze jest żeby mały był teraz pod stałą kontrolą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jeny jaka słodziaśna Emilka... Normalnie te wasze maleństwa rozczulają niesamowicie...ach jak wam zazdroszczę, że macie już swoje pociechy i te święta będą wyjątkowe... My z mężem specjalnie wcześniej planowaliśmy ciążę i staraliśmy się już od zeszłego roku, żeby na święta maleństwo było z nami. Trochę chodziło o to, że mój mąż poraz kolejny nie spędzi świąt ze swoją córką, więc miałam taki tajny plan, by te święta były dla niego wyjątkowe i spędzone z syneczkiem, a tu klops... niestety, wszystko się obsunęło w czasie, ale mam nadzieję, że święta w przyszłym roku spędzimy we czwórkę, my, nasz synek i Wikunia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was dziewczynki
Wczoraj to sie stracha najadlam. Odszedl mi czop zlapaly mnie skurcze i tak do 7rano pospalam 3h i teraz od 10 mam skurcze co5-7min a czop to u mnie wyglada jak koncowka okresu a brzuch jak skala... Mam czekac do ok 13-14 i zadzwonic do szpitala i powiedziec jak tam dalej....pisze wam teraz bo zgubilam gdzies Agi nr

Mittka Twoja Emilka jest po prostu przeurocza 😘 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuje w imieniu Emilki 🙂

Kajtucha plan rzeczywiście bardzo fajny,szkoda że na razie nici z niego 😞 ale masz racje za rok napewno Wam się uda i tego Ci z całego serca życze 😘

Kurcze Julka no to idziesz rodzić,teraz tylko czekać aż skurcze staną się częstsze i możesz śmigać do szpitala.Powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no widze ze u nas jakies postepy 🙂

maly wlasnie zasnal bo od 8 rano nie spal.. tzn spal ale co 20 minut budzil sie z placzem a mnie dzis jeszcze tak glowa boli..

d poszedl dzis do pracy, i maly chyba wyczul brak taty.. mama mu chyba nie wystarcza ale nie ma wyjscia 🙂

wykapalam sie bo przyjada rodzice z babcia i dziadkiem odwiedzic pierwszy raz prawnuka 🙂

juz nie moge sie doczekac az wyjde z domu w czw... tylko z domu do auta i na wigilie do rodzicow ale zawsze cos..

moze pogoda bedzie ladniejsza a wlasciwie lagodniejsza po swietach to pojde z malym na spacer...

wlasnie sie przeciaga wiec chyba nie bedzie dlugo spac.. cos mu sie poprzestawialo.. zawsze ladnie spal...

ale sie rozpisalam... jak jest maly to teraz jakos brak czasu na brzuszka.. jak maly spi to trzeba zawsze cos zrobic albo i mnie oko poleci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff... Basieńka zasnęła i moge umyć w końcu lodówkę 🙂 póki w niej pusto 🙂 bo jak mężunio wróci z zakupami to będzie trudniej 🙂:P :P

Julia - no to Ci się udało, bylebyś na święta już w domu była 🙂 bo to ostatni dzwonek ;]

U mnie choinka już stoi od 2 dni :] - cud natury bo trochę łysawą mężuś wybrał 🙂 bo spieszno mu było i ciemno 🙂 Ale z tym przybraniem prezentuje się wysmienicie 🙂 hahahahaha
czerwono-srebrne bombki i koraliki i srebrne serduszka 🙂 hehehe a juz za rok Basia tez będzie wieszać ozdoby 🙂 a za dwa latka może i zrobi jakieś samodzielnie 🙂

Kajtucha - pobiegaj po schodach :P

Mittka - Emilka jest śliczna 🙂 i podobna do Ciebie! Tylko kolor włosków po tatusiu chyba nie?

Uciekam, będe później!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf, ja już wszystkiego próbowałam... schody, długie spacery, seks, pranie ręczne, porządki, mycie ścian, masowanie sutków, herbatka z liści malin, zbieranie zapałek z podłogi, rozmawiałam z moim dzieckiem ale ono mi na każdym kroku udowadnia jak bardzo ma mnie w nosie i że jest mu w brzuszku dobrze... Nic nie działa, nie próbowałam tylko oleju rycynowego ale dla mnie to za duży hardcore...
A tam, przyjdzie czas to wyjdzie 🙂 właśnie ma czkwakę 🙂
No nic, teraz musze trochę w domu ogranąc, pranko powiesić, sprzątnąć syf który zrobiłam piekąc tort dla tatusia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julia no to czekamy na wieści! Może już dzisiaj będziesz mamusią 🙂

Dziewczyny wstawcie fotki swoich choinek!!!

Mittko Emilka rzeczywiście śpi słodziutko 🙂

Aga84 mojemu synkowi też się poprzestawiało, na początku tak ładnie spał, a teraz tylko na rękach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agusiaw napisała eska, że zostawili ją w szpitalu, leży na patologii i czeka na decyzję czy będę wywoływać poród bo skurczy nadal nie ma 🙂

A mnie tak mocno kuje pod lewymi żebrami, że masakra 😠 W ogóle to od tygodnia strasznie chce mi się spać w dzień i muszę się na trochę położyć, ciekawe jak długo jeszcze sobie tak pośpie w dzień 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc dziewczynki 🙂

Nadrobiłam forum 🙂

Co do imion to dodam jeszcze oprócz tych, które proponowały dziewczyny Darię i Kingę 🙂

Była dzis u mnie połozna. Nie ma żadnych zastrzeżeń co do rozwoju Lenki.
Ale kurcze cos Malutkiej czerwone plamki powyskakiwały na ciałku, na cos uczulona jest. Na razie kazała mi zrezygnować z oliwki i wykapac Niunie w krochmalu, zobaczymy czy cos się porawi.
Poza tym zdjeła mi szwy, Jezu jaka ulga 🙂 czuję sie jak nowo narodzona, w końcu mogę sobie usiąść porządnie na dupie 🙂

Malutka dzis w nocy nie dała mi pospac. Prawie co godzine budziła sie na cyca, za to teraz spi juz dobre 2 godziny i czekam własnie aż mąz przywiezie choinkę i będziemy ubierać.

I też sie nie moge doczekać czwartku bo w końcu wyjdę z domku , co prawda też tylko do samochodu bo jedziemy na wigilie do teściów, ale zawsze to coś.

Anja poród przychodzi w najmniej niespodziewanym momencie, tak że ne czekaj na 25 grudnia. Ja dziś miałam miec wizytę u gin , ale że urodziłam to już nie musze iść :laugh: a moja Lenka jutro juz będzie miała tydzień.

Kajtucha tak jak napisałam Anji - to sie może zdarzyc nawet za chwilkę 🙂 tak że bądź cierpliwa kochana.

Mittko śliczna jest Twoja Emilka, zreszta jak wszystkie grudniowe dzieciaczki 🙂

AguśK dużo zdrówka dla starszego synka 🙂

Julio trzymam kciuki 😘

Idę cos zjeść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax to kłócie pod żebrami towarzyszy mi przez pół ciąży. Żebra i plecy, tak mnie boli, kłuje... Masakra, ja mam już dosyć...
Aguś, no ja dziś już nie urodze bo mały daje się ostro we znaki...
W końcu mogę się położyć. Skończyłam wszystko i teraz czas nadrobić zaległości tv :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja sie przespałam troszke bo w nocy niemgłam- jakieś dziwne myśli mi do głowy przychodziły... o cesarce i w ogóle... 🤨

kajtucha jak wyszło ciasto dla taty?

mittko Emilka cudowna!!!

pamiętacie taki tekst z "Epoki lodowcowej 1"

"... i to ma byc niby władca świata...? nóżki jak serdelki... pare kłaków..."

dziś w szpitalu jak mamuśki jezdziły ze swoimi kilkudniowymi dzieciaczkami to mój M cały czas mówił: zobacz władce świata 😁 😁 😁

kurcze niesamowity cud istnienia!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Anja, cud istnienia 🙂

A ja ubrałam choinke, jest troche skromna , muszę dokupic jeszcze parę ozdób i powiesić cukierki, ale cieszę się jak małe dziecko 🙂 pierwsza choinka mojej maleńkiej Leneczki 🙂

Kajtucha moje Lenka ruszała się tuz przed porodem, więc to nie jest regułą, że dzieci są mało aktywne gdy zbliża się godzina zero 🙂

Ewo proszę, oto moja choinka 🙂 żywa i pachnąca 🙂 [img size=150]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC05671__320x200_.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja Lenusia po kąpanku 🙂 [img size=267]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC05662__320x200_.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jakie sliczne Wasze diewczynki sa 🙂 🙂a i choineczka tez ładna..aga 26 🙂 to która pojechała sie wypakowac???ale dziewczyny zrobicie giazdkowe prezenty te co jeszcze nieurodziły 🙂 🙂mocne buziole posyłam...dzis zaczełam robic bigos...potem jeszcze rybe po grecku i ciasto na pierogi..mniam mniam ale cos przytyje na te swieta hi hi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...