Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie:0
Agnieszko26 ja nie jestem zadnym znawca ale mój mały tez tak robił, chcial cały czas jesc z piersi. Okazało sie ze malutko przytył. Moje mleko było mało wartosciowe. W efekcie mleko modyfikowane i dziecko osiagneło swoja wage. Teraz wazy 4400g. Ciesze sie ze rosnie. Zle sie czuje ze nie karmie go piersia ale podjelismy wspolnie z moim Pawlem taka decyzje i tak juz zostało.

A tak poza tym to życze wam spokojnego wieczorku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
AgaW rozumiem Cię doskonale. Dlatego jestem przy kompie cały czas bo nic innego nie mogę robić. Od 1 grudnia ani razu nie ugotowałam obiadu, nie sprzątam, nic nie robię... czasami nawet nie mam się jak wykąpać. Nie wiem jakbym dała radę sama. Dzisiaj cudem Piotruś sam leży, ale to wyjątkowy dzień :laugh: Nawet wstawiłam rosół więc się mąż zdziwi, że będzie miał co zjeść. Momentami mam już załamkę... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazłam na allegro fajny wózek http://www.allegro.pl/item877495227_trwala_spacerowka_duze_kola_wysoka_jakosc.html
kolor czarny 🙂 Muszę pojechać zobaczyć go w sklepie. Niby z tego co mam można zrobić spacerówkę, ale waży 15kg, a ta z allegro 8,5 więc duża różnica.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszkow ja na twoim miejscu bym córe dokarmiła ja tak miałam z Antkiem. A dzisiaj chciałam potrzymać go na samym cycu i koszmar. Spał może z godzinke z 15 minutowymi przerwami. A teraz po butli spi juz druga godzinę.
I tak jak u Skórki zaczął normalnie przybierać w niedzielę miał 4900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgaW sama wiesz co będzie najlepsze dla Leny, ale ja bym Cię namawiała żebyś została przy cycu. Ja też się już momentami łamię i chcę lecieć do sklepu po sztuczne mleko, ale póki siedzę w domu to Misiek może wisieć przy cycu cały dzień heh 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kobietki 🙂

Dawno mnie nie było ale nie mam na nic czasu 🤪

Kamilek grzeczny chłopczyk je śpi i tak w koło 🙂 Niestety śpi tylko przy mnie na łóżku, po przełożeniu do swojego z miejsca się budzi 🥴 😞
Płacze tylko przy kąpaniu ale to też nie zawsze no i jak jest głodny 🙂
Jest ciągle smarkaty i jeszcze nie byłam z nim na spacerze, boje się 🥴

Mam pytanko kobietki wypełnialiście pewnie te dwa formularze w szpitalu one były dodane do tych pudełek, dzisiaj zadzwoniła do mnie kobitka z firmy ubezpieczeniowej miała dane moje właśnie z formularza, dzwonił do was ktoś z firmy BENEFIA? Mają fajną propozycję dla dzieci ale ja w życiu nie słyszałam o tej firmie i nie wiem...

Co do antykoncepcji to myślę o tabletkach albo wkładce wewnątrzmacicznej, ostatnio z mężem przyszalałm mam nadzieje ze nic z tego nie będzie jak karmię piersią 🥴 W piątek idę do gina to się zapytam która metoda anty dla mnie będzie lepsza 🙂

Wózki super ale ten coneco o stówę tańszy:P Też myślę o kupnie jakiegoś bo mieszkam na 2 piętrze a mój waży 18 kg i sobie nie poradzę z wnoszeniem i znoszeniem 🥴

Ten kolor mi się podoba [img size=240]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/traper_09_s.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje zdanie jest takie, że jak dziecko ma się męczyc i płakac domagając się co 15 min cyca to lepiej dokarmic sztucznie, wtedy maluszek śpi spokojnie a i mama też nie padana twarz ze zmęczenia. Ja najpierw karmię piersią a potem butelką, na noc odciągam mleko laktatorem aby M mógł nakarmic małego kiedy ja śpię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewo fajna jest ta spacerówka.

Mittka ja Antosia dokarmiam Bebilonem zielonym i nawet fajnie go toleruje.

Aniu a co do dokarmiania to zgadzam sie z Tobą ale to jest tylko nasze zdanie a dziewczyny muszą zdecydować same. Ja juz nie miałam siły aby dłużej się męczyć tym bardziej że mam jeszcze jedno dziecko którym też muszę się zająć. A tak to cały mój czas poświęcałam Antosiowi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam tylko kolor inny 🙂
Oj do aniołka to mu trochę brakuje:laugh: Często się zdarza że cały dzień wisi przy cycu co jest bardzo denerwujące bo nic nie mogę zrobić ale mi przez myśl nie przeszło żeby mu butelkę podać...
Ostatnio był ważony i w tydzień przytył 30 deko a miesięcznie powinien 70 karmiony piersią 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak, gosiag dziewczyny muszą same podjąc decyzję 🙂

ja sobie troche ułatwiłam życie i nie żałuję, mały ładnie przybiera na wadze, wysypia sie i ja też przy okazji :P

mój wózek waży 18 kg 🤢 🤢 🤢
chyba bede musiała pomyślec o czymś lżejszym bo sama nie dam rady znieśc go z 2 piętra 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiu i Ewo ten wózek który ja zakupiłam waży 10,5 kilo ale ja pozwoliłam sobie taki kupić bo mieszkam w domku jednorodzinnym i nie mam schodów ale owszem nawet jak dla mnie to on jest leciutki w porównaniu z tym o teraz mam głęboki 🙂
A Wy jak mieszkacie w bloku to lepiej kupić ten lżejszy ale jak się mój prowadzi to dokładnie nie wiem bo dopiero latem go wypróbuję a tak po domu to super 🙂 🙂 🙂
Tak ja mam taki co Asia wkleiła fotkę tylko że czerwony 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgnieszkoW musisz skontrolować czy Lenka dobrze przybiera i jeśli nie bolą Cię piersi jak ona je to powinno być wszystko dobrze i może ma taki okres.A jeśli nie przybiera dobrze to może warto się zastanowić nad dokarmieniem,ale to oczywiście musisz sobie przemyśleć.Wierze że i tak będziesz wiedziała co dla Twojej córeczki najlepsze 🙂

Ja też musze się zastanowić nad zmianą mleka dla mojej niuni może to coś pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do karmienia dziewczyny ja też wmawiałam sobie że długo będę karmić tylko piersią ale niestety musiałam i butelkę włączyć w menu Bartka bo nie dawałam rady jak zaczął się tak denerwować przy cycu 😞
Owszem karmię go piersią ale to muszę wyczuć jaki humorek ma mój synek, no i nocka też tylko na cycu 😉 I karmie go Bebiko1 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie jestem bardzo ciekawa ile mój Piotruś waży bo coś po ciuszkach widzę, że niedługo będziemy się przerzucać na rozmiar 68 :laugh: 🤪

Ja uciekam na małe zakupki, może będą jakieś fajne ciuszki dla mojego bąbla 😉 Jak zwykle ja biegiem do sklepu, a mąż z Piotrkiem będą jeździć po prakingu :laugh: Piotrek uwielbia spać w aucie, wystarczy że mąż odpali silnik i ruszy, a on już kima :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maluch w nocy budzi się co godzinę, w dzień niemal nie wypuszcza brodawki z buzi. Trudno oprzeć się wrażeniu, że to, co jest w piersiach, zwyczajnie mu nie wystarcza. Tymczasem to nieprawda. Noworodki często domagają się piersi, bo jedzą po troszeczku, nie mają po prostu siły długo ssać. Z czasem przerwy między karmieniami zaczną się wydłużać.

Gdy maluch ma około sześciu tygodni, znowu zaczyna co chwila domagać się cycusia. Oznacza to, że prawdopodobnie jego potrzeby wzrosły, a piersi nie zdążyły się jeszcze do tego przystosować. Zamiast biec do sklepu po mieszankę, połóż się z maluchem na cały dzień do łóżka i pozwól mu ssać, kiedy tylko zechce. Następnego dnia produkcja na pewno się zwiększy. Jeśli za mało, zafunduj sobie jeszcze jeden dzień leżakowania.

I pamiętaj - dopóki maluch prawidłowo przybywa na wadze, nie ma powodu do niepokoju.



Dziewczyny pierś to jest najlepsze co może być dla dzieciaczka,wiem co przechodzicie,ja wiele razy chciałam zrezygnować z karmienia,ale całe szczęście przeszło mi,potrafiłam siedzieć z Małą przy cycu po 7 godzin,jeszcze fiksowała wypluwała i płakałaprzy tym,płakać mi się chciało,sutki pogryzione,sisiałam z bólu przez 3 tygodnie,z czasem się unormowało,chociaż czasami to wisi dalej na cycu po kilka godzin,przybiera 1000-1200g na miesiąc,i mimo mojego wrażenia że mam mało pokarmu jest go dość,nie dokarmiam ani nie dopajam niczym,mam nadzieję że mi się uda do pół roku na samym cycolku wytrzymać.
To jest tylko moja opinia na ten temat,wybór należy do Was mamusie,ale ja teraz wiem że warto,nie wiemy co to sa kolki,jem wszystko po troszku i jest dobrze.

Trzymam kciuki za Was 😘 pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosiu ja wiem że karmienie piersią jest najlepsze dla dziecka. Ale ja już nie dawałam rady. Dość że po cesarce miałam brzuch obolały to jeszcze mój Antoś ponad cztery kilo ważył i jeszcze jedno dziecko którym tez trzeba sie zająć.
Na szczęście Antoś nie odrzucił piersi i dalej go karmię, ale butla tez idzie w ruch. Nie żałuje tej decyzji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gosiu82 gratuluje determinacji i cierpliwości 🙂 🙂
Ja niestety nie mam ani tego ani tego jeżeli chodzi o karmienie piersią ale ja nie zrezygnowałam z piersi po prostu tylko dokarmiam sztucznym mleczkiem 😉 😉 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej laseczki 🙂

kobietki nie poddawajcie sie z tym karmieniem, jak to moja położna powiedziała pokarm jest w głowie i trzeba sobie wmawiać, że mam pokarm, wiem łatwo powiedzieć, ale ta walka jest strasznie trudna, ja jak na razie nie narzekam bo mam wystarczająco.

Moja Kropeczka śpi a ja czekam, żeby ja nakarmić, a ona jak suseł:laugh:

kajtucha z tym smrodem to się uśmiałam, ale niestety ja tez tak śmierdziałam, że aż mi wstyd było, a nogi to masakra jakaś taki smród, ale teraz już przeszło:laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj u mnie też brak tych dwóch rzeczy po za tym mając drugie dziecko ciężko położyć się na cały dzień z maleństwem i tylko jemu czas poświęcać bo niestety się tak nie da 😞 pewnie i dlatego ja też musze dokarmiać.

No nic maleńka zasnęła więc ide sobie zrobić kolacyjke.Biedne moje drugie dziecko dobrze że jest na tyle duża żeby sobie sama zrobić jeść bo inaczej musiała by się długo naczekać na tą kolacje 🤨

Dobranoc dziewczynki spokojnej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, rzeczywiście coraz więcej naszych grudniowych dzieci jest dokarmianych, ale najważniejsze, że zdrowo rosną 🙂 🙂

Ja to w sumie potwierdzam słowa Gosi82 🙂 Mam zamiar karmić przez pierwsze pół roku wyłącznie piersią i wiem, że mi się to uda...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj mamuśki ale mój mały dał mi wieczorem popalić 🤢
Miał kolkę i nawet kropelki mu nie pomogły albo pomogły tylko o wiele później zaczęły działać 😞 W między czasie masowałam brzuszek i może też troszkę pomogło 🤨

Życzę Wam przespanej nocki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewuszki, ja tylko na chwilę, bo mała 4 dzień marudna jak diabli ;( dziś ją przytrzymaliśmy troche w łóżeczku i pobeczała troche (wymuszała krzyk) i po 10 minutach uspokoiła się i leżała sobie spokojnie a pozniej znowu przewinęliśmy, do cyca i ładnie sobie zasneła... Coś czuję, ze nas córcia sobie wokół palca próbuje owinąć 🙂 Nie powiem, serce mi pękało, ale czasami trzeba pokazać kto w tym domu rzśdzi 😁

Widzę, że sporo z Was dokarmia 🙂 Ja zmeczona do nieprzytomności ale walczę o tą laktację jak lwica 😁 ale NAN1 stoi na szafce w razie awarii "baru mlecznego" 🙂

Fajne spacerówki 😁

A dziś byliśmy u okulisty. wszystko ok. Kolejna wizyta za rok ;]
Jutro do gina! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...