Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

hejka mamusie czytam i widze ze kazda ma nocke przespana ... moj maluszek budzil sie co okolo 15 min bo go ten brzuszek bolal - mam nadzieje ze to nie kolka bo noce beda nie przespane ...

bryka superowa - mozna isc juz na spacer ... a na wieczorki przydaly by sie jeszcze swiatla mijania :laugh:

ja wlasnie zjadlam sniadanko i ide troszke posprzatac zanim maluszek sie obudzi ... a tu jego fotka z smoczusiem 🙂
[img size=150]" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" /> [img size=450]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/35.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Wiktorek jest słodziutki 🙂 🙂

A mój nie chce smoczka ssać i nie wiem czy mam się martwić czy cieszyć że w przyszłości nie będzie problemu z odzwyczajeniem Bartka od smoczka 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po weekendzie 😉
U nas wszystko ok. Nie zapeszając nie mamy żadnych problemów ani w cycowaniu ani w spaniu.
Z Mariki robi się mała cwaniara. Kiedy nie śpi to uwielbia żeby ktoś stał nad nią i coś jej gadał 😉

AgnieszkoK, u mnie ani Majka ani teraz Marika nie używają smoczka 😉 Nie akceptują gumy w buzi. Jedyny minus to taki, że jak wejdą stałe posiłki i "dopajanie" to znowu może być ciężko by nauczyć pić dziecko z butelki 😉 Ale z tego co wiem, to Twój Bartuś już pije butelkę 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pikasso śliczne dzieciątko 🙂

Skórka gratuluję przetrwania bez prądu i ciepłej wody, normalnie masakra!

Mój Piotruś nie chce ani smoczka, ani butelki... nie wiem co to będzie jak trzeba go będzie karmić kaszkami 🤔

U nas jak zwykle dzień marudy, nie mogę się ruszyć na krok... już mnie tyłek boli od siedzenia :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie 🙂

A my dziś po szczepionce,kurcze serce się kraję jak kłują takiego maluszka 😞 ale Emilka dzielna była zaraz w ramionach mamusi się uspokoiła.Na razie udało mi się ją uspać w foteliku i musze ją teraz przełożyć do łóżeczka 🙂
Niunia zdrowa tylko to charczenie może się długo utrzymywać 😞 wyczytałam w necie że to może być sapka.Pani doktor kazała się do tego przyzwyczaić tylko ciekawe jak kiedy ona oddychać nieraz swobodnie nie może 😞

Ami bryka superowa 🙂
Picasso synek śliczniutki 🙂

Moja Emilka też nie chce smoczka pomimo że pije mleczko z butelki,ale cyckać smoczka z którego nic nie leci nie zamierza :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alee u grudniówek cisza. Kazda zajeta 🙂
Jesli chodzi o szczepionki to my juz tez bylismy w przychodni. Za 6 tyg nastepna. Oj bedzie krzyk. Nie beda nas lubic w przychodni jak urzadzimy taki koncert jak ostatnio 😉

A kladziecie czesto swoje pociechy na brzuszku? Lekarza mi zaleca. No i efekt jest taki ze malutki ma duzo siły. Dzwiga sie jak kołyska 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laski!

Nie mam ostatnio zupełnie czasu żeby napisać co u nas ale staram się was poczytywać w miarę regularnie.

Mittka 😘 😘 😘 😘 na ile Twój mąż pojechał?

Pikasso synek słodziutki 🙂

Ami zajebista bryka i świetny pomysł! :laugh: :laugh: :laugh:

My się dalej męczymy z zielonymi lub zielono-żółtymi kupkami 🤢 🤢 🤢 jutro idziemy w końcu do lekarza, który się tym zainteresował bo pozostała dwójka stwierdziła, że to normalne. Może i normalne ale wcześniej takich kupek nie miała i ja chce się dowiedzieć czym jest to spowodowane. Wkurza mnie takie chore podejście typu to może być wszystko w porządku albo może być infekcja ale na infekcje to my i tak nic nie mamy więc proszę dalej karmić piersią to przejdzie samo 🤢 😲 😲 jakoś przez tydzień nie przeszło ☺️ 🤨 Porąbane.Dzisiaj na szczęście kupka była bardziej pomarańczowa i mam nadzieję, że tak zostanie i nie będzie to jednorazowy wybryk.

Poza tym mała kompletnie odrzuciła cyca czyli jednym słowem FAIL no ale co poradzę, siedzę i ściągam co leci i daje małej. Jutroi muszę kupić NAN.

Skórka kładę Majkę codziennie przed kąpielą na parę minut. Też już jest silna dziewoja i trzyma główkę bardzo długo.

Dobra idę prasować..... jestem nieprzytomna ze zmęczenia.... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Jestem jedną z grudniówek, moja Lenka ma 18 dni, chciałam się was poradzić - czy to normalne że moja niunia bardzo mało śpi, w dzień sypia po 5-10min. i ciągle chce być przy cycu, jestem załamana bo wiecznie jest marudna, przeciąga się, wygina, często jej się odbija, ale nie sądzę że to kolka, bo by się pewnie wtedy darła. Zaczęłam ją już dokarmiać Nan1, bo siedziała przy każdym cycku ok. 1h i dalej była głodna. Nie wiem co robić żeby spała, ja chodzę już jak śnięta, mam doła 😞 .
Czy wasze dzieciaczki też tak mają?
Ja mam już syna 12-letniego, ale nigdy nie miałam takich problemów, jadł i spał po 3h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej grudniuwki czytam Was i staram sie nadrobic ale raczej to niemozliwe jak mi komp tak zamula...Wiolcia a od kiedy karmisz mała mieszanum pokarmem butelka cyc???bo byc moze a raczej napewno kupki sie tak zmieniaja pod wpływem sztucznego mleka? 🙂 ile mamusiek z Was karmi cycem bo widze ze coraz mniej??niepotepiam absolutnie tylko tak z ciekawosci sie pytam...pozdrawiam Was goraca sliczne te Wasze Słodziaki i jak szybko rosna 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab to twoja Ksiezniczka Noworoczna 🙂Gratuluje..pytasz o te spanie i siedzenie przy cycu ja Ci powiem ze moja nahjstarsza córka(dzis juz 13letnia)było podobnie i zwalałam na to ze mam mało pokarmu i ona sie nienajada wiec pokryjomu dokarmiałam bebikiem i automatycznie wszystko sie unormowało..i spanie i jedzenie ale decyzja nalezy do Ciebie co postanowisz zawsze mozesz jeszcze skonsultowac to z pediatra 🙂powodzenia i zycze wyspanych spokojnych nocek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorkowo 🙂

Witaj AgaB 🙂 A powiedz czy dajesz swojej Lence wit.K ???
Ja też tak miałam i okazało się że witamina K tak na niego wpływała 😞 Był nad pobudzony denerwował się przy cycku i nie chciał spać i tak jak piszesz max po 15 min spał, a teraz to i prześpi 2 godzinki i jest o wiele spokojniejszy 😉

A ja zostałam sama bo mężunio do pracy pojechał i wróci najprawdopodobniej w środę ale następnego tygodnia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Doruniu! Jeszcze nie dokarmiałam małej sztucznym mlekiem, przez cały czas jest na moim odciągnientym mleczku tyle że zamiast cyca ciągnie z butli i właśnie dlatego zastanawia mnie kolor kupek bo nic w diecie nie zmieniłam od urodzenia Majeczki.Ona po prostu na widok cyca dostaje szału :laugh: :laugh: Wyjątek.

AgaB Majka dopóki nie dałam jej smoczka też była non stop na cycu a wiem, że się najadała na bank a nawet przejadała i dlatego była nerwowa i nie spała a jak była nerwowa to co cyca i tak w kołko. Może spróbuj dać smoczka i zacznij stopniowo przedłużać czas pomiędzy posiłkami. Najprawdopodobniej Twoje dziecko ma silną potrzebę ssania i tyle. Może własnie je za duzo i boli je brzuszek a ty dalej nie potrzebnie do cyca przystawiasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez czytam co piszecie ale kompletnie czasu brak by cos naskrobac. Lenka ciągle potrzebuje aby skupiac nad nią uwagę. A to cyc, a to noszenie na rękach...

Teraz już zasnęła po kąpanku i jedzonku, mam nadzieję że pośpi z 4 godz chociaż.

Wiolka masz rację, że dociekasz co z tymi kupkami. Lepiej dmuchac na zimne.




Ja też zmykam spac bo oczy mi się zamykają...

Trzymajcie się mamuski :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze na dobranoc fotka


Buziaki ode mnie i Lenki 😘 [img size=267]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Snapshot_20100118_4__320x200_.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wieczornie 🙂
oj ale dostałam w kość w nocy... Mały co godzinę płakał, dzień wcześniej nie robił kupki i myślałam że to może dlatego a on po prostu chciał mleka. I co godz cyc. Nie najadał się bo ledwo zassał to zasypial... Od północy do 4 rano walczyłam, zasnął i o 6 normalna planowa pobudka, godzina karmienia, potem musiałam zmienić opatrunek bo przez noc to mi ciekło i ciekło to świństwo, podmycie i o 8 poszłam spać. Do 11... Ale jak padłam z małym w ciągu dnia to 3godz spalam... W ciągu dnia dziecko jak aniołek. A nad ranem coś mu źle...oby dziś było lepiej...
Wczoraj dałam małemu smoczka pierwszy raz bo strasznie płacze jak się budzi albo po kąpieli więc po namowach mamy w końcu pękłam i dałam ale daje tylko na chwilę, jak się obudzi i go przewijam dosłownie na 5 minut albo kiedy ja muszę iść do wc i po się podmyć bo muszę za każdym razem to żeby nie płakał to daje mu smoka. Byłam przeciwna ale się przełamałam 🙂
Wiolka jak mały w szpitalu był na mieszanym to też robił takie zielono żółte kupki. Dzisiaj zrobił pomarańczowa 🙂 nie wiem czy to dlatego że ja pije sok z marchwii... Ale kupa była wielka 🙂
jutro przyjeżdża położna i mam nadzieję że zdejmie mi szwy i wtedy wszystko mi rana wyleci. Normalnie będę się modlić!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczynki!

AgnieszkoK i AgnieszkoW - wyglądacie kwitnąco!

Ami - świetna bryka, znaczek rewelacyjny 🙂

AgaB - witaj wśród grudniówek! Moja Basia też tak ma, cały dzień marudna a jak wieczorem już zaśnie to śpi 6 godzin!
Poraz kolejny mi pomogłyście! Od ostatniej wizyty u lekarza podaję małej po 2 krople wit. D (wczesniej 1) i tak się składa, ze mała się marudna zrobiła od tego czasu. Czytam w necie, na forach, że Vigantol, który podaję może powodować takie zachowania!! Muszę zmienić na zwykłą wit D. A Wy jaką podajecie?

Dorunia - ja jeszcze karmię wyłącznie piersią i to z czestotliwością 4 razy na godzinę 🙂 hahahaha
Wykończy mnie ta Maluda!

Aha!!! MOJA KRÓLEWNA CÓRCIA KOŃCZY DZIŚ 2 MIESIĄCE!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój młodszy wykapany a teraz czas na starszego 😉

Ja już się z Wami pożegnam na dziś więc życzę Wam miłej i przespanej w miarę możliwości nocki 🙂

Dobranoc 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha ale ja nie mieszam mleka, Maja je tylko i wyłącznie moje mleko (póki jeszcze je mam).

Dorunia podaję wit. D3 jak nie zapomnę ☺️ ☺️ ☺️ i nie sądzę, żeby to było od tego.

AgnieszkoW prześliczne zdjęcie!

Akompf wszystkiego najlepszego dla królewny!!!! 🤪

Moja maleńka wykompana, najedzona i śpi a ja w końcu mogę zjeść kolację i zabierać się za ściąganie jedzonka na noc i nadrabianie serialu 🙃 :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze z nałogu zaglądnęłam do Was :laugh: :laugh:

Faktycznie Akompf dużo zdrówka dla Basi 😘 😘
Jak ten czas szybko leci :laugh: :laugh: :laugh:
A jeszcze niedawno zastanawiałyśmy się która pierwsza się rozpakuje :laugh: :laugh:
AgnieszkoW ślicznie wyglądacie z Lenką 🤪 🤪

A mój bzibziołek już się przebudza i zaraz cyca będzie się domagał :laugh: :laugh:

No nic uciekam bo jeszcze łóżko muszę pościelić 😉

Dobranoc jeszcze raz 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu juz polnoc a my jeszcze nie spimy ... maly jaki marudny jest ale dam rade ...
ja podaje witamine k i d3 w takich kapsulkach i nie zauwazylam aby moj maluszek byl jakis pobudzony po nich...
dobra uciekam pobujac jeszcze malego marude to moze zasnie
a dzis konczy miesiac moze domaga sie jakiegos prezentu lub innego traktowania w tym dniu :laugh: :laugh: kto wie

dobranoc mamusie :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ

LENKA NIE DA MI POSPAC, W NOCY TO JESZCZE JAKO TAKO, ALE Z RANA...NIE SPI JUZ OD 7.00 I MECZY CYCA...

AKOMPF JA RANO PODAJE 2 KROPELKI WIT D3 TAKIEJ W BUTELECZCE MAM, A WIECZOREM WIT K.
NO I BASIA TO JUZ POWAZNA KOBIETA, 2 MIESACE ... HO HO :laugh:

LENKE TEZ COS BRZUSZEK MECZY. KUPKI ROBI, MA MIEKI BRZUNIO, ALE CZASEM SIE PREZY I CZERWONA ROBI NA BUZCE...

KAJTUCHA DOBRZE ZE MASZ POMOC W DOMKU. Z DNIA NA DZIEN BEDZIE CI LEPIEJ, ZOBACZYSZ 🙂

WIOLKA ZAMIAST ISC SPAC TO TY MASZ JESZCZE SIŁE NA SERIALE:laugh:

ALE MAM OSTATNIO SNY...W ROLI GŁOWNEJ MÓJ MĄŻ I JA :laugh: FISIUJE JUZ:laugh:


MIŁEGO DNIA KOBIETKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...