Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witam 🙂

a my właśnie wróciliśmy od lekarza, mały urósł 2 cm i waży 4535 g czyli przytył 535 g od urodzenia a dziś ma równo 3 tygodnie 😆 😆 😆 matko jak ten czas leci...
no i lekarka kazała mi małego piersią karmic ale co ja mam zrobic jak on na widok cyca chce uciekac gdzie pieprz rośnie... tak więc ściągam mleko no i butelką dokarmiam... ehh... jak ja zazdroszcze mamom które tylko piersią karmią...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Hej dziewczęta!

Basia od 4 rano marudna, nie mogę jej okiełznać więc zaglądam tylko na chwilkę.

Wiolka jeśli Twoja Majka już na Twoim mleczku ma problem z zielonymi kupkami to może lepiej kup jej inne mleczko niż NAN. Moja Basia bardzo długo robiła zielone i bardzo twarde kupki, nie wiedziałam od czego,aż dowiedziałam się,że mleka NAN są wzbogacane w żelazo, które nawet u dorosłych powoduje zatwardzenie i stąd też podobno zielony kolor. Więc jeśli Majka ma jakiekolwiek kłopoty z brzuszkiem to może lepiej chuchać na zimne.Po zmianie mleczka u Basi zielone kupki zniknęły i nie pojawiły się ani razu.

Pozdrawiam i biegnę do Basi bo wzywa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć lasencje 🙂

Akompf buziaki dla Basi z okazji skończenia 2 miesięcy 😘 Ale ten czas leci 🙂 Pamiętam, że Twój poród mocno przeżywałam bo zaskoczyłaś nas dużo wcześniej niż powinnaś 😉 Siedziałam przed komputerem i krzyczałam do męża -Akompf rodzi! :laugh:

Anju to już kawał mężczyzny z Twojego Bartusia 🙂

AgaW masz śliczne zdjęcia z Leną. Ja tylko Piotrkowi pstrykam, a we dwójkę mamy chyba tylko 2 zdjęcia... muszę to nadrobić.

Pikasso może rzeczywiście Twój synek domaga się prezenciku jakiegoś 😉

A ja wcinam właśnie śniadanko, jestem bardzo zdziwiona, że Piotrek śpi o tej porze 🤪 U nas od wczoraj na fali temat wakacji, znaleźliśmy super domek nad morzem i jest wolny termin, który nam odpowiada więc się zastanawiamy czy rezerwować. W ogóle jestem w szoku, że domki nad polskim morzem są takie oblegane... dopiero styczeń, a zostało mało wolnych terminów. Nigdy tak wcześnie nie myślałam o wakacjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anju i Wiolu tak sobie pomyślałam, że jak Wasze pociechy wolą butelkę to może spróbujcie je karmić nakładając na brodawki nakładki silikonowe.....

A ja dopiero jem sniadanie, Lenka chwilkę pospała, ale tylko tyle bym mogła się szybko umyć i ubrać i znów wisi przy cycu:laugh:

Ewo ja też mam mało zdjęć z Lenką, może z 10 🙂
A co do wakacji to też byśmy chcieli gdzies pojechać, chociaż nie wiem jak to będzie z czasem i z kasą, bo wykańczamy nasz domek a to strasznie dużo kosztuje.
I też pamietam jak Akompf rodziła, jak sie dowiedziałyśmy że jej wody na zakupach odeszły, to naprawde był szok 😲
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam

Aniu i Wiolu ja już od 2 tygodni dokarmiam Antka sztucznym mlekiem. Nie mam z tego powodu wyrzutów sumienia że jestem nie dobrą matką bo nie daję rady wykarmić swojego dziecka. Dla mnie najważniejsze jest to że Antoś jest w końcu najedzony a ja nie jestem zmęczona i mogę mu poświęcić tyle czsu ile potrzebuje a nie padam na twarz. Tak było do tej pory.

Wiolu ja mam tylko to szczęście że Antoś nie odrzucił piersi.A co do kupek to nie mamy problemu i nie są zielone
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzisiaj istrna katastrofa, cała noc Majka była u mnie na rękach tak ją bolał brzuszek 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞 😞

Ami dzięki za radę co do NANa.

AgnieszkoW probowalam z nakladkami małej to też nie pasuje.

Lece sie ubrac bo zaraz jedziemy do lekarza. Majkę wysypało na twarzy strasznie, takie suche male krostki. Jestem załamana 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Najlepsze życzenia dla Basieńki! Niesamowite że to już 2 miesiące...
U nas też nocka kiepska. W dzień po prostu nie mam dziecka a w nocy jakiś koszmar. Cyc-spanie-łózeczko-płacz, cyc-spanie-łózeczko-płacz i tak w kółko trzy godziny. Smokiem go nie oszukam... Kosmos. A w dzien-cisza. Czy śpi czy nie śpi jakby dziecka nie było w domu.
Położna mi zdjęła dziś szwy. Kurcze myślałam że mam zwykle i jak mi zdejmie to dziurkami ruszy mi ten syf a tu dupa, są rozpuszczalne i odcięła mi tylko końcówki. Nie powiem, poczułam ulgę. Już mnie tak nie ciągnie 🙂 teraz czekam za koleżanka bo ma przyjść z córka zobaczyć małego. Całe szczęście że mój aniołek śpi bo Zośka pewnie chciałaby go na ręce a 5,5latce bałabym się dać dziecko...
A mam takie intymne pytanie 🙂 czy po porodzie wam też wydawało się ciągle że śmierdzicie potem? Moja kuzynka mówi że ona też tak miała. Trzy razy myłam się pod pachami, raz za razem, bo ciągle miałam "czucie" że się nie doszorowałam bo ciągle mi śmierdziało aż za trzecim razem po prostu odpuściłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka mamy 🙂
moj szkrab tez ma szorstkie czolo i takie suche ze jak sie niekiedy drapnie to mu skora schodzi ... w szpitalu powiedzieli ze bedzie mu skora zchodzic bo zostal przenoszony w ciazy - ale czy mam sie niepokoic przeciez juz miesiac minal - maze go za zadko smaruje go oliwka
ide na sniadanko dopuki lezy spokojnie bo pozniej to nie bede miec czasu ... wiem ze juz po poludniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kajtucha ja tez tak mialam - tez myslalam ze ciagle smierdze do tego jeszcze te odchody wiec nie chialam nawet z nikim sie widziec bo by pomyslal ze sie nie mylam chyba z miesiac ... teraz juz jest dobrze tylko te odchody jeszcze smierdza choc teraz leci taka zolta wydzielina - zakladam takie zapachowe podpaski bo chyba bym nie wyrobila dluzej z tym smrodem ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pikasso ja do buźki używam kremu Atoperal Baby i nawet ładnie pozbyliśmy sie tej szorstkości na czole. Oliwki nie używam bo podobno zatyka pory. Nie wiem ile w tym prawdy ale takie opinie słyszałam wśród matek jeszcze w szpitalu.

Kajtucha musisz to przeboleć dopuki hormony nie zaczną normalnie funkcjonować. Chyba wszystkie na początku miałyśmy podobny problem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂

Jej ale miałam przeboje z Bartkiem w nocy :laugh: Od 3 do 6 nie spał a o 6.30 musiałam wstać i tyle z mojej nocki było :laugh: :laugh: Ale jak starszego do zerówki odprowadziłam to potem w kimonko dalej i tak do 11 pospaliśmy z Bartkiem :laugh: :laugh:

Potem zrobiliśmy sobie 2 godzinny spacer bo pogoda raczyła się poprawić i nawet słoneczko wychodziło za chmur 🙂 🙂 🙂

Mój mały tez ma szorstkie czoło i też mu łuszczy się skórka 😉

Akompf dla Basi milion całusków 😘 😘 😘 😘 😘

Lecę do mojego wrzaskuna bo właśnie płacze :P :P :P

Miłego popołudnia 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie 🙂

AgnieszkoW super zdjęcie z Lenką a ja to chyba ze dwa tylko z Emilką mam 🤔

Akompf buziaki dla Basieńki 😘 😘 Czas leci niesamowicie a najbardziej widać właśnie po dzieciach.
Moja starsza córa w tym roku do komuni a jak Emilka ma założoną czapeczke to kropka w kropke podobna do starszej siostry jak była mała 🙂

A to może ja też zmienie NAN chociaż z kupkami nie mamy problemów,ale może dlatego charczy.
U nas nocka po staremu czyli do pierwszej spanko a potem to takie dżymanko 🙂 ja już nie mam pomysłu jak ją mam układać żeby jej się dobrze oddychało 🤨

Kajtucha to Szymonkowi pewnie się poprzestawiała nocka z dniem skoro w dzień śpi a w nocy marudzi

Wiola odezwij się co tam z Majeczką co to jej na buźcie wyskoczyło.

Gosiag a jakie mleczko podajesz Antosiowi??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszko84 niestety trzeba to przecierpieć 😞 😞 😞
A brak czasu to teraz normalka 😉

Mamusie, przysłali mi spacerówkę i mogę powiedzieć jest extra 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Kurcze że do lata tak daleko 😠 :laugh: :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Bartek na szczęście rzadko ma kolki ale jak już mu się przypałęta to cholerstwo to ja mu daję Esputikon 😉 Kosztuje około 15 złotych 🙂

A to letnia bryka Bartka :laugh: :laugh: [img size=353]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSCF9420.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamusie myślałyście już o antykoncepcji??? 🤨

Tu mam linka o antykoncepcji dla matek karmiących tzn jakę metodę wybrać i tak nie wiem czy wkładkę domaciczną czy tabletki a może zastrzyk 😉

http://www.forumginekologiczne.pl/txt/a,5337,0,0,0,1,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgaK ja wybieram tabletki 😉
Wózek super. Dobrze się prowadzi? Lekki jest? Też się nad nim zastanawiam bo ten mój to strasznie ciężki.

Agnieszko84 daje Ci w kość Twój synek. Mój Miś ma czasem napady płaczu i krzyku - nie wiem czy to kolka czy co - to nic nie pomaga 😞 Musi mu minąć i tyle, na szczęście nie zdarza się to często.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...