Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć mamusie 🙂

Dla Agnieszek moc życzeń z okazji imienin,pociechy z maleństw i duuużo miłości 🙂

Oj zazdroszcze tym dziewczynkom co dzieciaczki tak ładnie śpią.moja niunia przez ten nosek to śpi koszmarnie 😞 chociaż dzisiaj pospałyśmy do 10 ale to bardziej ona spała a ja czuwałam bo co troche się wierciła żeby dobrze nabrać powietrza.Kurcze mogło by się to już skończyć...

frdeczkoo to Ci dopiero draka mysz w wazym łóżku.Ogólnie nie boje się myszy,ale sama nie wiem jak bym zareagowała na taką w moim łóżku :P

Moja królewna wreszcie usnęła,tylko ciekawe na jak długo.Chciałam zrobić obiad ale jak zaczne tłuc kotlety to sie obudzi więc chyba jeszcze poczekam 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

hejka dziewczynki 🙂

noc dzis byla koszmarem szkrabek jak sie obudzil o 21 to dopiero zasnol o 3 w nocy placzac nawet przez sen ... i obudzil sie przed 6 i dalej plakal ... moze od rana przespal z 2 godz... masowanie brzuszka nie pomaga, herbatka moze troszke ... juz nie daje rady
jeszcze troche to swira dostane w nocy mialam ochote zostawic go w lozeczku i wyjsc z pokoju albo przytulic go tak mocno aby na chwile sie uspokoil .... jak spi to i tak w uszacz slysze jego krzyk. - nie wyrabiam juz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześc mamusie 🙂

Agnieszki wszystkiego dobrego Wam życzę 🙂

my wróciliśmy od okulisty i wszystkie krwiaczki się wchłonęły, więc jedno mamy z głowy, a wyniku z wycinka nadal nie ma, i czekaj sobie człowieku i dostań bzika do głowy 😠 😠 😠

Lenka śpi mi praktycznie od 9 rana, na trochę przebudziła się w szpitalu zjadła i dalej śpi, ale coś się zaczyna wiercić, nawet na śpiocha musiałam ją przewinąć, ale pozostała nie wzruszona, moja Kropeczka kochana 🙂 🙂 🙂

co do macierzyńskiego to ja mam do 27 maja już z tymi dodatkowymi 2 tygodniami, ale chciałabym wykombinować jeszcze 60 dni urlopu zdrowotnego na małą, mam nadzieję, że się uda, a później się zobaczy co to będzie, ale chciałabym pobyć z Lenką jak najdłużej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry!
Najlepsze życzenia dla naszych brzuszkowych Agnieszek!
Freedeczko współczuję tel myszy...sama bym krzyku narobiła
Pikasso Twój mały jak mój dziś w nocy, od 21 do 3.30 wojował. Brzuszek go bolał bo ciągle mu się odbijało, zrobił kupkę, kilka razy serek zwrócił... Biedactwo moje kochane tak płakało... Jak tu pomoc? Dziewczyny macie jakieś wypróbowane sposoby na brzuszek maleństwa? Nie mogę patrzeć jak mój skarb tak cierpi... On płacze i ja razem z nim... Ratujcie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dziewczyny ja też z ranka walczyłam z kolką Bartka 😞
Była u mnie ciocia i mi trochę pomogła 🙂
Robiłyśmy okłady na przemian raz ja raz ona i udało się 😉
A prężył się i płakał przy tym niesamowicie 😞

Teraz śpi już dłuższy czas bo tak to tylko na 5 max 10 minut zasypiał i znów płakał 😞

Kolki naszych pociech musimy cierpliwie przeczekać niestety, jedynie możemy im ulżyć 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Miś czasami płacze i nie chce się uspokoić, ale nie wiem czy to kolki czy coś innego więc nie wiem co Wam poradzić. Czytałam, że najczęściej nic nie pomaga i trzeba to po prostu jakoś przeżyć i przeczekać -tak jak napisała AgaK.

Emmax pisałaś do pracy o te dodatkowe 2 tygodnie czy sami Ci przydzielili? Bo mi póki co dali na 20 tygodni i nie wiem czy coś do nich pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Ewa - musisz napisać do pracodawcy wniosek o przydzielenie tych dodatkowych dni urlopu. Najpóźniej na 7 dni przed końce urlopu macierzyńskiego (20 tygodni). Sprawdzałam w ZUSie.

Zaczęłam podawać Małej Vigantol z mlekiem a nie bezpośrednio do buźki i mala jakby spokojniejsza jest... Do butli bardziej precyzyjnie sie wkrapla, bo do buźki to różnie bywało 🙂

Teraz śpi moja Królewna 🙂 ale i tak nie mam czasu, żeby posiedzieć przy kompie 😞

Co do kolek to Wam nie pomogę, bo na szczęście nie wiem co to jest... 🙃

Emmax - a Ty znowu w szpitalu? Czy to była tylko wizyta kontrolna?

Agnieszkom STO LAT! (ja mam w kwietniu, wiec nie zgarniam dziś życzonek 🙂 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewo tak jak Akompf pisze o te dodatkowe 2 tyg macierzyńskiego trzeba napisać podanie do pracodawcy i on musi wyrazić zgodę, ale podanie musi być, ja już napisałam z automatu bo nie mam zamiaru z tego rezygnować, w ogóle jakieś śmieszne przepisy pisac podanie jakby od razu nie mogli dać 2 2 tygodni 😉

Akompf na szczęście to była tylko kontrola, ale odbywała sie w przychodni szpitalnej, prawie 3 godz nam tam zeszło, bo zakrapianie oczek trwało 1,5 godz, ale najważniejsze, że wszystko ok z tymi oczkami 🙂 ale jeszcze tyle przed nami ale wierzę, że wszystko bedzie dobrze z moją Kropeczką 🙂

a Kropeczka dzisiaj miała wyjątkowy dzień śpiocha, sami też pospaliśmy 2 godzinki, hehe mam nadzieję, że cały czas będzie taka grzeczniutka:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

A ja walczę z moim Bartkiem ze spaniem bo coś teraz spać nie chce 😞 Zaśnie na 5 minut i oczy jak 5 złotych za chwilę robi 😞
Nawet posta dobrze nie zaczęłam pisać a już się kręci w łóżeczku i krząka coś pod noskiem 😉
Jestem mega padnięta po dzisiejszym dniu bo najpierw głowa bolała, potem gości miałam a i jeszcze ta kolka z ranka i teraz spać nie chce mały smarkacz a i starszemu sie obrywa bo też już chce spać a nawet nie mam jak mu do wanny wody napuścić 😞

Kochane mamusie życzę Wam przespanej nocki 🙂 😘 😘 😘 😘 DOBRANOC 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć laski!

AgaK ja też walczyłam wczoraj z Mają do 24, od 21 spała mi na rękach bo jak ją tylko położyłam to zaraz się budziła i w krzyk. Myślałam że oszaleje, ręce odpadna a kręgosłup się złamie. W dodatku co godzinę pobudka, grzanie mleczka po czym mojej księżniczce już się nie chciało wieć znów do kuchni...ja pier..... Oczywiście odespac nocki też teraz nie dała bo ją brzusio męczył i waliła wielgachną kupe :laugh: :laugh: :laugh: moje dziecko to właśnie tak ma, że przez całą noc się nie załatwia ale jak juz ię obudzi to taaaaaaaaaaaaaka kupa aż po pachy :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Teraz zamiast spać to sobie leży w wózeczku bo w łóżku jej się nie chce (bo tak to by mama też mogła ale po co)i gapi się na karuzele.

Rany ale jestem mega zmęczona 🤨

Mam nadzieję, że wasze nocki były lepsze.

Miłego dnia mamuski!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj pustki na forum, wczoraj i jeszcze dzisiaj 😉

PannoNikt, jeśli chodzi o krwawienie to wystąpiło zanim wzięłam zastrzyk: A karmię często, na żądanie od samego początku, a nawet i bez żądania 😉 Więc nie mam takich duzych przerw w karmieniu (dopiero trzy ostatnie noce). A krwawienia były już dwa. No nic jeszcze sobie poobserwuję.

A moja Nati już trzecią noc jakiś śpioch niesamowity. Pierwszej nocy pobiła rekord jak wspomniałam, spala 12h z przerwą na karmienie. Wczoraj spała 9h 😲 i zjadła i później pospała jeszcze z godzinę, ale tak dosyć niespokojnie, pewnie się przeżarła. A dzisiaj znowu spała 7h, nakarmiłam ją znowu i śpi jeszcze, czyli już 3,5h 😮
Rany mój Aniołek robi się bardziej anielski niż diabelski 🙂

Co do kolek, to jak znajdę dłuższą chwilę czasu to napiszę Wam jakie znalazłam sposoby na tego mojego małego pioruna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuśki 🙂

Na początek spóźnione ale szczere życzenia dla naszych Agnieszek 😘

U nas nocka wspaniała tylko jedno małe jedzonko koło czwrtej i kimonko. Teraz też chwila dla mnie bo Antoś śpi.

Wiolu a te nasze maluszki to sie chyba wczoraj wieczorem umówiły bo Antos tez dał mi popalić. Na rękach było źle jak go połozyłam to jeszcze gorzej 😞 Ale po kąpieli padł i przespał prawie całą nockę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej lasencje jak tam nocka ...
u nas jak zwykle maruda nie spi nawt teraz - jak przestaje go bujac to otwiera oczy 😠 i po spaniu...
nawet sniadania nie jadlam a strasznie burczy mi w brzuszku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczynki 🙂

my noc ok, 2 razy pobudka na cyca i spanko do 9, ale moja Królewna niestety zajarzyła zasypianie na rękach i tak jej najlepiej, ale w nocy zaśnie sama.

dziewczyny które załatwiały becikowe, napiszcie dokładnie jakie dokumenty składałyście, bo chciałabym załatwić to na 1 raz;
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamuśki 😁

U nas nocka ok 🙂

Mały teraz śpi a ja korzystam z wolnej chwili i idę pranie powiesić :P

A co do kąpieli to mój brzdąc uwielbia się kąpać tylko zaczyna płakać jak go ubieram :laugh: Wtedy to jest jeden wielki krzyk :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj sie lubi ubierac gorzej zeby go rozebrac wtedy ma takie sztywneraczki ze nie da bluzeczki sciagnac - a facetka np w przychodni musi czekac az sie troszke uspokoi bo inaczej nic nie zrobi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emmax ja musiałam mieć zaświadczenie z MOPS-u tam gdzie jestem zameldowana że nie brałam becikowego u nich. No oczywiście zaświadczenie od lekarza, dowód mój i mojego no i wypisywałam na miejscu wniosek.

A co do kąpieli to Antoś uwielbia sie mysiać ale ubierac to nie za bardzo i wrzask jest niemiłosierny 🤪 . Dobrze że mieszkamy w domku i nie mam sąsiadów koło siebie bo by pomyśleli że dziecko morduję 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień doberek 🙂

Laski dzięki za odpowiedź w sprawie macierzyńskiego 🙂

Co do spania to już jakoś od 2 tygodni mój Piotruś zasypia ok. 24 i śpi do 6-7 🤪 Mam wielką nadzieję, że tak mu już zostanie 🙂

Co do kąpania to Piotrek płacze jak go wkładamy do wanienki, potem jest nawet trochę zadowolony i znowu płacze jak go wyjmujemy 🤢

No i wzywa mnie mój maruder kochany, buźka i miłego dnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emmax potrzebne jest tak
-Skrócony akt urodzenia dziecka
-ksero dowodu osobistego Twoje i męża chyba że zrobią to na miejscu
-zaświadczenie o dochodach Twoje i męża z urzędu skarbowego jeżeli starasz się o rodzinne
-no i tak jak Gosia napisała zaświadczenie od lekarza
- A i jeżeli pieniądze mają przelać na konto to jeszcze nr konta weź ze sobą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZESC LASKI

DZIEKUJE ZA ZYCZENIA IMIENINOWE 😘

JA JAK ZWYKLE PISZE POSTA Z LENKA NA KOLANACH. WCZORAJ BIEDNA ZNOWU MIAŁA KOLKE. KUPIŁAM KROPELKI ESPUMISAN I PO PÓŁ GODZINIE JAK REKA ODJĄŁ 🙂

PICASSO LENKA TEZ NIE LUBIŁA SIE KĄPAC. ZACZEŁAM JA OWIJAĆ W PIELUSZKE TETROWA I TAK WKŁADAĆ DO WANIENKI A W WANIENCE DOPIERO Z TEJ PIELUSZKI JĄ ODWIJAM I OD TAMTEJ PORY UWIELBIA SIĘ PLUSKAĆ 🙂
A UBIERAĆ SIE TEZ NIE CIERPI, ALE I NA TO ZNAJDE PATENT:laugh:

LENKA W NOCY BUDZI SIE TAK OKOŁO CO 4 GODZ A W DZIEŃ BARDZO MALUTKO SPI

BYŁYSMY JUZ NA SPACERKU, ALE ZIMNO , BRRRRR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tego jeszcze nie było, żeby nasz wątek był na 2 stronie! 😲 😲 😲

Nie mam czau żeby pisać za bardzo bo mam przeboje z Majką, coś jest strasznie marudna, pomieszało jej się i muszę się dostosować do jej rytmu spania i jedzenia bo teraz wszystko na odwrót a ona wkurzona że mama sie tak wolno uczy :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie grudniówki ale wstyd, wątek na 2 stronie 😉 😠

a Kropeczka ma dzisiaj dzień marudy, fakt pospałyśmy 2 godz po południu razem ale to chyba najbardziej marudny dzień od urodzenia, ale i tak się wynudziłam:laugh:

a my jeszcze nie byłysmy na spacerku, miałysmy iść w niedzielę a tu takie mrozy i znów nici z tego, szkoda:laugh: 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...