Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Moja Basia też miała ciemieniuchę na brwiach okropną, sypały jej się te łuski do oczek, czasem aż się ropka żółta sączyła. U nas już po dwóch użyciach sprawę rozwiązał preparat na ciemieniuchę z firmy SVR, dostępny tylko w aptekach. Kosmetyki z tej firmy są rewelacyjne ale niestety bardzo drogie i gdyby nie to,że siostra mojego M jest przedstawicielką i nas zaopatrza to na pewno nie mogłabym sobie na nie pozwolić 🤢 Sama głupia oliwka kosztuje ok. 50 zł. Teraz Siostra M idzie na macierzyński i nie będzie miała już takiegoi dostępu do bezpłatnych kosmetyków i nie wiem jak nasza Basia to przetrwa, jest przyzwyczajona tylko do tej firmy i próba posmarowania jej np kremem na mróz firmy DAX skończyła się uczuleniem na całej buźce. Tak czy inaczej,ciemieniucha zginęła nam pięknie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ha udało się :laugh:
Ewo dziekuję jak weszłam na poczte to ani jednego luda nie było 🤪 jeszcze ciasteczka w sklepie zdążyłam kupić :P jednak z momentem otwierania drzwi domofonu moje dziąciątko wyczuło mamusie i już nie spało 😁

Co do karmienia to rzeczywiście sprawa indywidualna i osobiście nie czuję się gorsza że dokarmiam malutką,robie wszystko żeby utrzymać to nocne karmienie cycusiem a przecież w nocy najbardziej wartościowy pokarm jest podobno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc krejzolki 😉
Stesknilam sie wiec zagladam ale za zaleglosci to ni huhu nie nadrabiam... Bylismy dzis na badaniu sluchu ksiezniczki bo jak urodzilam to miala zero odp z lewego uszka ale to dlatego ze byly pewnie wody plodowe bo tu nie odssysaja ani z niska ani z uszu wiec bylismy dzis i na szczescie jest wszystko ok tylko mnie nastraszyli bo siedzialam dzis jak na szpilkach....:laugh: :laugh:
Boju moja krolewna spi na mnie jak zabka nozki i raczki na bok i tak spi, coz tak sobie chce w dzien spac i co ja moge,,jak ja dam do lozeczka to sie wierci i robi smutne minki a jak u mamy na piersi to spi jak suselek 😘 😘 😘 😘
Boju jak ja ja KOOOOOOOOOOOOOOOCHAMaz sie czasem rozklejam i poplakuje jak patrze jak sobie lula 😘 😘 😘 😘

Ahh napisalam sie
A co tam u Was???
Dopiero co czekalysmy na grudzien a tu juz koniec stycznia 🤪
Jak ten czas leci 😎 😎 To juz niedlugo wakacje i smigamy nad morze jupii 😎 😎 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój mąż rozmawiał dzisiaj z pediatrą o tym, że Piotruś jest taki niespokojny od kilku dni i ciągle płacze i kazała przynieść jutro mocz do badania. Ponoć zakłada się na noc taki woreczek i dziecko siusia tam zamiast do pieluchy. No i czekając na wyniki badań będzie kolejny stres bo człowiek zawsze coś sobie w głowie uroi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[code:1][/code:1]Hej dziewczyny!

Wiolka u mojej malej tak samo wygladala wysypka... zastanawiam sie,czy nie ma skazy bialkowej bo juz nie karmie cycem i niby schodzi ale powoli jakos...

AgaW ojjj owszem czasu malo... jak niunka spi to staram sie zrobic wszystko zalegle albo przespac z nia.

PannaNikt a moze pierwszy okres dostalas?

Edyta moja mala ma zaparcia. To od melka nan? wiec co zostaje jeszcze? bebilon chyba tylko? kurcze, te bebilony drogie sa jak cholera.

Asiula moja mala miala taka sucha skore miedzy brewkami. Pediatra mowil,zeby kupic gliceryne i smarowac i pomoglo.

ewa moja Wiki jest tez niespokojna ale na rekach sie uspokaja 🙂

a mam pyt. CHRZCILA JUZ KTORAS Z WAS DZIECIATKO??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie!
Gosiu82 śliczny wierszyk masz ustawiony w podpisie!
U nas był dziś pediatra do Szymka. Z małym wszystko ok tylko musimy zrobić badanie krwi na ta żółtaczkę bo mówi że wg niego będzie miał ponad 10... Ach jak pomyśle o kłóciu go w pietkę to samej mi się ryczec chce...
Co do mojego brzucha, powiedział że jest dobrze, podusił mnie i powiedział że jeśli ten antybiotyk pomógł to jest ok. Najlepsze jest to że jak mi położna odcięła wczoraj końcówki szwu to słuchajcie-jestem jak nowo narodzona! Zero ograniczeń, położyłam się na boku pierwszy raz po porodzie! Ale tylko na lewym bo na prawym nie dam rady bo ta opuchlizna mnie ciągnie.
No a co do nocy... Od 1 do 5 walczyłam z małym... Jadł płakał leżał z oczami szeroko otwartymi płakał jadł... Ciężko... A pokarmu mam tyle że leci mi po brzuchu i wykarmiłabym ze trójkę dzieci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka mamuski ... dlugo mnie az tak nie bbylo ale do nadrobienia sporo 😠
moj szkrab tez ma ciemieniuche ale smaruje go oliwka i szczoteczka czesze to i powolutku schodzi ...
co do karmienia piersia to zbytnio maly nie chce ciagnac woli butle - coraz czesciej podaje butelke bo jest strasznie niespokojny i krzyczy strasznie jak chce dac cyca ... nie mam przez to zadnych wyzutow sumienia choc wiecej jest pracy przy tym bo tak to wyciaglam cyca i jadl a terz musze wode gotowac i studzic ... to troszke czasu zajmuje...
a powiedzcie macie jakis sposob na kapanie swoich dzieciaczkow ... bo moj to krzyczy jak by go kos ze skory obdzieral tak nie lubi sie kopac choc w wodzie troszke sie uspokaja ... ale sie rozpisalam uciekam do malego terorysty bo sie obudzil 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też w okolicy brwi pojawiła się ciemieniucha 😠

Fredeczko to na pewno nie okres, bo to mi wyleciało tylko trochę krwi na wkładkę i cisza 🤨

Kajtucha cieszę się, że lepiej się czujesz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wieczorkiem mamusie 🙂

Kurcze cały dzień neta nie miałam 😞

I co tam słychać mamusie ? Jak minął dzionek bo u mnie rewelka i nocka i dzionek 🤪 🤪 Tfu, tfu nie zapeszać :laugh: :laugh:

Ja nie mam wyrzutów co do karmienia butelką małego bo wiem że je spokojnie a nie jak przy cycku wpada w szał i jest jeden wielki terror z jego strony ale w nocy o dziwo je jak aniołek z cycusia 🤔 Porostu lubi w ciemności jeść z cycka :laugh: :laugh:

Ewo jeżeli chodzi o karmienie piersią a pracą to wiem że kobiecie pracującej należą się 2 po pół godziny przerwy że może iść do domu i malucha nakarmić 🙂 Musisz dowiedzieć się jak to dokładnie jest 🙂 A i wcale nie musisz tego odpracowywać 😉

Ja jeszcze nie chrzciłam ale już mamy datę zaklepaną na 14 lutego :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki,
Kurcze moja Natalia, nie ma i nie miała żadnych ciemieniuch ani nic jej się nie dzieje ze skórą, kompletnie, w ogóle też nie wiem jak wyglądają odparzenia 🙂 widziałam u innych dzieci.
Ja uzywam całej serii kosmetyków Nivea Baby, na buzię pielegnacyjny dwa razy dziennie + na każdą pogodę jak wychodzimy, oliwkę na cale ciało i czasem krem SOS pod pachy w razie jakby się coś działo, bo nie ma przeciez doplywu powietrza pod pachy. No i na pupcię krem oczywiście. N i ciągle jest cud miód i maliny.

Co do okresu to mam jakies krwawienia, krótkie bo może max 3 dni i bardzo mało, baardzo. Najlepsze jest to, że karmię piersią, tylko piersią, nie dokarmiam nawet, więc nie wiem co jest grane. Wygląda na okres, ale to prawie niemozliwe!!??

Co do zabezpieczenia to wzięłam zastrzyk na 3 miesiące.

A moja Dziecina dzisiaj spała w nocy prawie 12godzin, z przerwą 20min. na karmienie, po 8 godzinach snu, a w dzień 4 i więcej jej nie dałam ze strachu, że nie zaśnie 😁
Teraz też padła jak kawka 😁 Ale nie wykorzystałam tych 12godz. bo co godzinę wstawałam i patrzyłam czy oddycha... ech te matkowe schizy :/

Dobrej nocy :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

pikasso a kapalas tak jak zaklinacz dzieci w dzin dobry tvn? moja kruszyna tertaz uwielbia sie pluskac 🙂 http://dziendobrytvn.plejada.pl/26,24917,wideo,,124255,jak_kapac_niemowle,aktualnosci_detal.html oto link do filmiku.

martar to tylko pozazdroscic 🙂


dobrej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Macie rację dziewczynki, pracuje się godzinę krócej jeśli przedstawi się zaświadczenie od lekarza, że się karmi 🙂 Tylko w czasie pracy to nie uda mi się nakarmić Piotrusia bo do domu mam godzinę drogi więc po prostu będę wychodziła godzinę wcześniej do domu 🙂

Marto tylko pozazdrościć tyle snu i braku problemów ze skórą 😉

My dopiero za chwilę weźmiemy się za kąpiel bąbla.

Dobrej i spokojnej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spokojnie, te 12h to byl ewenement 😁 Normlnie jest max 5-6, a czasem wstaje co 2h. Liczę, że teraz już tak zostanie 🤪 i pewnie się przeliczę 😁 A może mi dziecko dobrzeje, w końcu trefne pierwsze 3 miesiace dobijają końca powoli.

Teraz juz naprawdę DOBRANOC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mamusie 🙂

Oj Fredeczko to miałaś niezłą przygodę w nocy :laugh: :laugh:
Takie niewinne stworzenie a tyle strachu może narobić :laugh: :laugh: :laugh:
Ale całe szczęście że po Twoim łóżku a nie po Wiktorii 😉

A u nas nocka taka sobie bo ja tyko nie wyspana bo znów mam ból głowy 😞 Kurcze będę musiała iść do lekarza z moją głową bo to za często mnie ona boli 😞

Mój Bartoszek teraz śpi 🙂 Mamusia zdążyła w pokoiku posprzątać i poodkurzać :P

Agusia_W, AgnieszkaW26, Akompf i jeszcze inne mamusie o tym imieniu pragnę złożyć Wam życzonka z okazji imienin, dużo zdrówka, miłości i szmalu pod dostatkiem no i wszystkiego naj, naj, naj :laugh: Sobie też :laugh:

:laugh: :laugh::laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczko matko jedyna ja bym zawału dostala... Strasznie boję się myszy 🤢 Aż mnie ciarki przechodzą

Wszystkim Agnieszkom życzę wszystkiego najlepszego

Martaer okres podczas karmienia piersią może wystąpić, jeśli karmienia występują rzadziej niż co 6 godzin... Ale u Ciebie te krwawienia to chyba skutek zastrzyku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

Agnieszki wszystkiego najlepszego 😘 😘 😘

Fredeczko przepraszam, ale się uśmiałam z Twojej historii od rana :laugh: Ja to bym zawału dostała chyba na Twoim miejscu.

AgaK idź do lekarza bo rzeczywiście za często boli Cię głowa.

miłego dzionka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie!

U nas nocka super, jedno karmienie, w dodatku wstawał Tatuś więc to chyba pierwsza moja całkiem przespana noc od porodu!
Chyba kupię szampana z tej okazji 🙂

Agnieszki- spełnienia marzeń z okazji imienin!!!!
My z Basią od rana obdzwoniłyśmy Babcie i teraz śpi moja kruszyna( w momencie kiedy to napisałam zaczęła się budzić)Rano mieliśmy ubaw, Basia fikała sobie radośnie nóżętami na kocyku,a Tatuś wychodząc do pracy postanowił dać jej buziaka. Urządziła mu taki pisk,że biedny nie wiedział co zrobić. Straszny pieszczoch z tej naszej Basi:P Pędzę bo już po spaniu 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry 🙂

Agnieszki wszystkiego najlepszego!!!

a u nas tak sobie... mały ma kolke i płacze cały czas, teraz zasnął, ciekawe na jak długo...

fredeczko to miałaś przygode 🙂 ja sie myszy nie boje ale jakbym pająka zobaczyła to zareagowałabym dokładnie tak samo 😁 😁 😁

Marto 12h snu Natki... no no... u nas najwięcej to było 7h naraz przedwczoraj 🙂

a ja nadal nie mam apetytu, jedyne co jem to jabłka i jogurty... i tak odkąd wyszłam ze szpitala 🤢 chyba tak sie objawia u mnie baby blues :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...