Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Agnieszka a możne spróbuj lefax wiem co to kolki bo moja corke meczylo poltorej miesiaca ale pewnie meczylo by dluzej gdym nie zminila mleka na bebilon comfort i nie podawała lefaxu - poczytaj na necie opinie mam o nim naprawde super i bezpieczny wydalany z moczem i kalem od dzidziusia 🙂 przemysl to i jak masz kogos w niemczech to powiedz zeby ci poslal naprwde warto mojej malej po 1 dniu przeszlo jak reka odjal a moze to byl zbieg okolicznosci ale wczoraj jak dalam jej kaszke manna to ptem troszke plakala dalam lefau i przeszlo - i jest dobr w smaku bananowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

Niunia nie mam nikogo bliskiego a nawet nie bliskiego w Niemczech 😞 nie można tego kupic w Polsce??
Mleczka nie zmienię , bo karmie piersią...staram sie nie jeść ,,niebezpiecznych" potraw...och te nasze małe biedne szkraby 😞 po stokroć wolałabym aby to mnie męczyły te bóle niz moją córeczkę 😞


Ale pustki na forum 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kobitki 🙂

Kropeczka śpi ja w miarę wyrobiona i chwilka na necie 🙂

My niestety musimy używać pieluch pampers bo są najdelikatniejsze, kupiłam te z biedronki i tak używam po jednej ale nie są takie fajne jak pampersy, jednak ze względu na tę strupki musimy pampersów używać, ale przynajmniej mleka nie kupuję, więc na pieluszki mogę sobie pozwolić 😉

na gazy położna poleciła mi super napój:po pół łyżeczki majeranku i kminku zaparzyć i popijać sobie po troszku, obrzydliwe, ale Lence tak gazy odchodzą, że hoho:laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

Niunia juz nie jest tak zle z tymi zaparciami, poprostu chyba organizm musial sie przyzywczaic do sztucznego mleka no imelko zmienilam jak sie dowiedzialam,ze nan powoduje zaparcia, zobaczymy jak po bebilonie... A pamietam,ze kiedys pisalas cos o jakims zelu na grzybice pochwy. Moglabys mi podac nazwe? I Ile mniej wiecej kosztuje?

Ami ja uzywam Dada z biedronki i nie sa zle, ale trzeba najpierw je potargac i pomientolic bo sa troche sztywne. Ale chlona dobrze i kupka jak mala zrobi to nie wychodzi bokami tak jak bylo w pampersach. I roznica w cenie jest porazajaca.

AgaK zazdroszcze Ci tego karmienia cycem. U mnie juz ostatnie kropelki mleka sa w moich cycach. A pozatym jestem na diecie od czwartku. I szczerze mowiac odrazu lepiej sie czuje,jak jem zdrowiej 🙂



Kajtucha biedny Szymek... oby bylo wszystko dobrze!

Mittka a Emilka jeszcze ma problemy z noskiem? Tez sie meczy malenstwo.

pozdrawiam was goraco 🙂 papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Laski!

Czytam tak forum od rana, ale nie mam czasu napisać. Przyjechała wczoraj moja siostra, (ciocia Iktorna) i mówi że on jest jakiś "mały" (przecież to niemowle). Jest bardzo zadowolona, że widzi w końcu swojego siostrzeńca! 😁

Posprzątała w kuchni 🙂 i zrobiła obiad, dała mi czas żebym odespała nockę. 😆

Czy u was jest też tak strasznie zimno na dworze? 😠

Trzymajcie się ciepło, do napisania później 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja dzisiaj cały dzień porządkuje.
A teraz siadłam na chwilę przy kompie i nogą bujam wózek, bo mała coś zasnąć nie może...

Wczoraj się zdołowałam trochę. Byliśmy w szpitalu na badaniu wzroku. Majka będzie nosić okulary. Ma tak samo olbrzymią wadę jak ja w jej wieku... ale to nie koniec... okulista powiedział, że dziewczyny to dziedziczą po mnie i Marika też będzie nosić okulary ☺️

Co do pieluch ja używam pampersów. Ile one kosztują w Polsce?? Pytam, bo w maju chyba pojedziemy i muszę wiedzieć na jakie wydatki trzeba się przygotować 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aguś dziękuję że pytasz. A czuje się dobrze, cały czas mi wycieka w swoim tempie to świństwo z rany ale moje samopoczucie jest jakby mi nigdy nic nie było 🙂 rana nie boli, mogę fikac koziołki :-) tylko zmęczona jestem po dzisiejszej nocy. Po kąpieli małego mąż pojedzie po espumisan, zobaczymy jak na niego podziała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agnieszka lefax mozesz kupic przez internet tez ale ja bym tk nie radzila a jakis znajmy moze ma kogos w niemczech?? pomysl a jak nie to przez internet naprawde sa dobre...Mam tyko jedna buteleczka a tak to bym ci odsprzedała jak bym miala wiecej 🤔 🤔 przy kolkach to meczy sie dziecko najbardzie ale takze mamusia bo nie umi pomoc swojemu malenswu 🥴
Fredeczka ja uzywalam clotrimazolum w ciazy chba za nie cale 10 go kupiam a a prawde swietny 🙂
bebilon zwykly uzywalam na poczatu ale malej p nim strasznie sie ulewalo do dzis mam jeszcze jedna puszke otwarta i robie ten bebilon ale z kaszka manna a mleczko robisz na bazie wody mineralnej??/ bo ja robie na wdzie mineralnej bo jak zrobilam na zwyklej to mala mila zaparcie ale jej pomoglam 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej, hej, hej

Dzidzia śpi, a my z M mamy dzień leniucha i nie wychodzimy z
łóżka. No nie, teraz M wyszedł po wino na grzańca 🙂

Co do pieluszek to kupiłam jednak pampersy tylko tańsze, z jakimś rumiankowym wkładem, a po godzinie przyszła moja mama z wielką paką pampers new care 🙂 moja mała dupka na razie więc zmian nie uświadczy

AgnieszkoW mojej Basi problemy z brzuszkiem przeszły po kropelkach Infacol, skład jak lefax, też wydalane z moczem i kałem, podajesz przed jedzonkiem. Basia w pon skończy 10 tyg a od czwartego tygodnia problemów z brzuszkiem brak

Wskakuję do łóżka po zaraz M wróci i będziemy się dalej mizdrzyć:laugh:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laski!

Kajtucha spróbuj okładów z ciepłych pieluszek albo suszarka grzej brzusio, kładz na brzuszku jak najczesciej i masuj okreznymi ruchami zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Tak na prawde to nic z tych rzeczy nie zlikwiduje kolkio ale przynajmniej moze troszke ja złagodzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamusie 🙂

Laski sukces wróciłam do karmienia tylko piersią 🤪
Mały już się tak nie denerwuje i dziś nawet nie dostał butelki do ust 🤪 Dziś kupiłam sobie herbatkę wspomagającą laktację bo przez ten okres troszkę mniej mleczka wytwarza się w moich piersiach ale mam nadzieję że uda mi się :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kajtucha oklady z cieple pieluszki ( nagrzej lepiej suszarka niz zelazkiem zeby nie poparzyc malenstwa) woda koperkowa albo rumiankowa na moja dziaa lepie rumianek kladz na brzuszku duzo masuj brzuszek zgodznie z wskazuwkami zearaka i bezcenna rada ktora mi pomgla OWIAZ MALCA NA SZTYWO RACZKI WZDLUZ BO JAK DZIDZIA wierzzga to jeszze bardziej o boli a tak t mja mala przysypiala 🙂 ja kupilam koc atykolkowy czy cos taiego w ciazy jak bylam w irl posle ci linka jak znajde cos takiego na necie 🙂http://motherhood.pl/produkt/otulaczek.html maze sie sprawdzi u ciebie tak jak u mnie 🙂 i cierpliwosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry wieczór 🙂

U nas kolejny spokojny dzień 🙂

Ami zazdroszczę leniuchowania w łóżeczku no i grzańca 😉 Basia Wam pozwala na takie fajne dni? 😉

Kajtucha współczuję kolek, niestety to jeden z uroków macierzyństwa 😉

AgaK fajnie, że Bartuś przekonał się na nowo do cycucia 😉

PannoNikt teraz są ta fajne okulary, że nie masz się co przejmować, dobrze dobrane oprawki dodają uroku 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dziękuje za rady co do kolek..
Spróbuję jeszcze pomysłu Emmax - majranek z kminkiem..hmm
Póki co espumisan w miare łagodzi kolke - Kajtucha ja podaję Lence Espumisan od przed wczoraj, więc juz Mała ma ponad miesiąc, ale myśle ze 5 kropelek nie zaszkodzi Szymkowi.
Rewelacyjnie działa tez suszarka do włosów - dziś grzałam tak brzunio Lence i po prostu jak by dziecka nie było 🙂

Ami ja tez zazdroszczę Ci tego grzańca...

Uciekam do wanny i spać..

Dobranoc:*

A no i gratuluje AguśK powrotu do karmienia piersią 🙂 ja tez nie cierpię bawarki 🙂 ogólnie piję tyle płynów co w cizy czyli normalnie, bez przesady jak niektóre kobiety po 3 butelki wody ;/ i na brak pokarmu nie narzekam 🙂

paa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!

U nas na szczęście już po zaparciach (polecam polski Bobotic - można podawać od 28 dnia życia - my podaliśmy pierwszy raz po 2 tygodniach życia Basi, ale w zmniejszonej dawce). Zawiera dokładnie ten sam skład co niemieckie Sab Simplex. Basia ładnie śpi, czasem tylko marudzi, ale to chyba przez Vigantol - uwaga z dawkowaniem!

Jak czytam te Wasze męki z kolkami i zaparciami, to mi się przypomina nasza przeprawa... Odpukać już jest OK!

Karmimy TYLKO cycem, żadnych herbat i dopajania... Dzidzia rośnie ładnie! Teraz klocek ma z 5 kg! A ważyła przecież 2170g. O spacerze ani mowy! Za duży mróz! Basia nie wybrzydza pije z obu piersi równie chętnie.. Czasem tylko stęka i marudzi ciągnąc za sutki;]

A pieluchy? Dada są naprawdę spoko! My jestesmy zadowoleni, Basia też! ZERO odparzeń!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...