Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
cześć laseczki!

AgaW świetne fotki, ale mąż na koniku mnie rozwalił 😁 😁 😁 No Lenka w czapie też 😁

Kajtucha śliczne fotki na tle jeziorka 🙂 No a uśmiech Szymka jak zwykle przesłodki 🙂

Gosiu ojjj przystojniaków masz w domu!

Persy no tak to jest z allegro, ja się jakoś boję kupować używanych rzeczy jak ich wcześniej nie pooglądam. No, ale skoro Madzia już jadła w swoim krzesełku to pewnie nie jest tak źle z tym oparciem 😉

AgaK powiedz swoim synkom, że zakaz chorowania obejmuje także ich więc niech nie robią jaj! Dużo zdrówka 🙂

Wiola gratuluję drugiego ząbka 🤪 Rozkręciła się Maja 🙂

Wczoraj rano podjęliśmy decyzję, że jakoś przebiedujemy jeszcze miesiąc i mogę zostać w domu.Miałam iść do pracy żeby dostać w końcu całą pensję, a poza tym mam obiecaną podwyżkę, no ale wolę pobyć jeszcze z Piotrusiem.
No a dziś rano zadzwoniła do mnie babka z przychodni, że zwolniło się miejsce do neurologa i możemy przyjechać więc udało nam się z wizytą 😉 Neurolog powiedziała, żebyśmy się zmobilizowali i ćwiczyli z Piotrkiem przez miesiąc 3 razy dziennie, potem przerwa 2 tygodnie na urlop i kontrola. Na jej oko to powinien być koniec rehabilitacji. Więc tak czy siak zostałabym jeszcze ten miesiąc 😉 No, ale niestety musimy iść na USG głowy bo Piotrek ma dość dużą i szybko mu rośnie. Kur.. ciągle coś 🤢
Potem byliśmy na ostatniej szczepionce na żółtaczkę, potem spacerek i teraz siedzimy już w domu.

Wooow Portugalia wygrała 7:0 haha 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Wiolka może te krosteczki to potówki? Szymek niedawno miał je też na rączkach i klatce piersiowej, takie malutkie drobniutkie... ja mu to często przecierałam tymi chusteczkami wilgotnymi, albo namoczonym ręcznikiem, żeby zmyć pot

Agaw ale z Lenki modelka!!! jak nic rośnie Ci gwiazda!!!

dziewczyny co myślicie o podaniu krowiego mleka? tak wczoraj gadałam z mamą i ona mówi że ja w wieku Szymka dostawałam już dawno "domowy" budyń, który ona mi robiła na krowim mleku ale tym najmniej procentowym. jak pytam tu wkoło znajome to mi mówią że też już podawały dzieciakom krowie mleko np do kaszki mannej i to nie są mamy w wieku mojej mamy tylko młode laski które mają 2-5letnie dzieciaki już więc w tym czasie jak one były w wieku Szymka od dawna były te błyskawiczne kaszki i inne, ale mimo wszystko nie robiły na modyfikowanym nic... i tak się teraz zastanawiam... wiem co piszą teraz o krowim mleku że niezdrowe, złe i w ogóle ale mi nie zaszkodziło... no i nie wiem czy próbować? co wy o tym sądzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasiu jak my byłyśmy małe to nie było mleka modyfikowanego dzieciaki jadły krowie mleko i nic im nie było. Może warto spróbować takiego budyniu dać. Ja na razie daję Antosiowi serki i nic mu się nie dzieję. No i raz mu zrobiłam kisielek z soczku. Oj bardzo smakował 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć babole 🙂

ja znów pewnie tylko na sekundę bo moje dziecko od kilku dni jest trasznie marudne i cały czas chce byc na rękach, nawet ze spaceru wracamy na rękach, już jestem wykończona teraz chwilowo śpi a to też pewnie max 30 min i od nowa 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześc dziewczynki 🙂

podczytuję Was dziś ale jakoś nie mam czasu pisac bo mały marudny a mama przeziębiona i to ja sie małym dziś zajmuje. Dobrze, że chociaż wolne dziś mam.

Kajtuszka co do budyniu to ja zakupiłam dla małego mleko ale kozie i też chce mu ugotowac budyń, chyba mu zrobie jutro bo dziś już dostał deserek. Podobno mleko kozie zawiera mniej alergenów, które mogą uczulac i jest lżej strawne niż krowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Nie wiem Kasiu co Ci napisać... Ja mojej małej codziennie robie budyń na kolacje i nic jej nie jest... To jest decyzja każdej matki co i kiedy będzie podawała swojemu dziecku. Kiedyś było tylko mleko krowie i nikt o modyfikowanym nie słyszał. Wydaje mi się (ale to jest tylko moje zdanie, moze miałabym inne jakby moje dziecko chciało pić mleko chociaż troche), że to wszystko przez szeroko rozwijający się rynek, producenci muszą jakoś zarobić i przez to właśnie są tak szeroko rozpowszechnione mleka modyfikowane. Nie ukrywam, że bardzo bym chciała, aby moje dziecko piło to mleczko, ale niestety nie da się jej wcisnąć nawet grama 😞 Ja jestem zmuszona do tego aby Amelka jadła budyń i serki, bo skądś białkp i wapń musi mieć.
Decyzja Kasiu należy do Ciebie.

Persy to Cię "ukochali" z tym krzesełkiem 🙂 Najważniejsze, że Madzi odpowiada
Ewa super, że posiedzisz jeszcze w domku. Ja nie wyobrażam sobie jakbym miała teraz wrócić do pracy, no ale niestety kiedyś trzeba będzie zacząć. Może w końcu otworze swój wymarzony zakład kosmetyczny... Ech... pomarzyć można
AgaW Lenka to taka mała "Kapelusiara" 🙂 Do twarzy jej tych czapkach
Wiolka zawsze coś. Twój mąż to powinien Cie po gołej dupie (za przeproszniem) całować, że tak się Majce poświęcasz i cały czas jestem sama. Jestem ciekawa jakby on był sam i jakby sobie radził z jej nie jedzeniem, wysypkami, twardymi kupkami itd.

Jeszcze delikatne sprostowanie... Kiedyś AgaK napisała, że Amelka ma już ząbek... Niestety jeszcze nie ma 😞 Nawet jeszcze dobrze nie siedzi... 😞 Ale wszystko przyjdzie z czasem.


Pozdrawiam gorąco!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę udało mi się was nadrobić i się odnoszę do niektórych postów:

wiolka gratki 2 zębucha 🙂

Ewa co wykąbinowałaś, że jeszcze zostajesz w domku 🙂

Kajtucha ja bym nie dawała takiemu małemu dziecku krowiego mleka, ale twoja decyzja no i czy na ten budyń też nie jest za wcześnie?

Agak coś nie umiecie się wykurować biedactwa 😞

ja to was podziwiam, ja nie mam czasu grudniowego wątku czytac a wy jeszcze inne czytać jak wam się to czasowo udaje, bo ja chyba jestem mało zorganizowana 😠 😠 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lukasz spi a ja szykuje obiad, d bedzie gdzies za [pol godziny...

lekarka mi miwola ze budyn i kisiel po 9 miesiacu chyba ze taki samemu mozna zrobic ale pwoiedziala max raz na tydzien.. serki moge dawac tak co 3 dzien a zlotko co drugi...

ale malemu jednak najbardziej smakuje nasze jedzenie po czasem mu dam troche sprobowac naszego bo sie patrzy zawsze jak jemy a mnie glupio.. hihi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Mamusie, oj duuużo napisałyście więc ciężko mi będzie się do wszystkiego odnieść. W każdym razie PannoNikt, Wiolka nie stresujcie się że Wasze dzieci w mniejszych ilościach jedzą - widocznie taka ich natura 🙂 🙂 Madzia jadła dużo więcej jakiś czas temu a teraz jakoś straciła apetyt...ja wszystko dodaje z kaszką ryżową lub kleikiem. Ale nie zjada mi zalecanej normy...no cóż widocznie będzie z niej niejadek.
Kajtucha, mnie doktor powiedziała żeby póki co nie robić z kaszką glutenową pełnych posiłków (tzn. dodawać do mleka raz dziennie 2 łyżeczki kaszki z glutenem) a pozostałe posiłki z kleikiem lub kaszką mleczno-ryżową.
Wiolka, gratuluję kolejnego ząbka!
Ja też bym się wstrzymała z mlekiem krowim...no ale decyzja należy do Ciebie.
Dziewczyny podajecie już dzieciom obiadki z kawałeczkami czy nadal miksujecie na papkę?
Ewa, ładnie waży Twój szkrab....ach moja też by mogła trochę przybrać na wadze ale widocznie taka jej uroda.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MY JUŻ W DOMKU, BYŁYŚMY NA BUDOWIE U TATUSIA 🙂

PERSY MADZIA WYGLADA SUPER W KRZESEŁKU

KAJTUCHA JA TEZ BYM SIE WSTRZYMAŁA Z TYM KROWIM MLEKIEM. ROZUMIEM DECYZJE ANUSI NP ALE JESLI TWÓJ SZYMEK ŁADNIE PIJE MODYFIKOWANE MLECZKO TO NIE SPIESZ SIE Z PODANIEM KROWIEGO.

EWO OJ WY TO SIE NACHODZICIE PO TYCH LEKARZACH. MAM NADEZIEJE ZE TO NIC POWAZNEGO, ALE LEPIEJ DMUCHAC NA ZIMNE

EMMAX BIEDNA TY, MAŁA TERRORYSTKA CIE OPANOWAŁA 😁

IDE ROBIĆ MĘZOWI JEŚC BO DZWONIŁ ZE JEDZIE DO DOMKU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Śliczne fotki Madzi 🙂 Fajnie sobie siedzi w tej huśtawce 🙂

AgaW a ja właśnie napisałam mężowi smsa, że nie ma obiadu ani nic na kanapki bo nie chciało mi się iść do sklepu i żeby wymyślił coś do jedzenia 😁 😁 😁 Ja to jestem leń! 😜

Emmax biorę drugi miesiąc opieki nad Piotrkiem 😉

Mnie ostatnio zaczepiły babki w parku, ktoś tam w przechodni, sąsiadka i wszyscy mówili, że Piotrek to dziewczynka, musiałam ich wyprowadzać z błędu. No cholera ubrany był na niebiesko, zielono albo granatowo, a oni i tak myśleli, że to laska 😮 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MĄZ SIĘ NAJADŁ I POJECHAŁ ZNOWU 😞

EWO MÓJ MĄZ BY POJECHAL SIE NAJEŚĆ DO MAMUSI JAK BYM MU TAKIEGO SMSA NAPISAŁA BO NIESTETY MA JĄ PO DRODZE JAK WRACA DO DOMU Z BUDOWY 😠
A LUDZIE TEZ CZĘSTO PYTAJĄ SIE MNIE CZY LENKA TO CHŁOPIEC CZY DZIEWCZYNKA, JAK BY NIE BYŁO WIDAC 😁 STARAM SIĘ JĄ UBIERAC W DZIEWCZĘCE UBRANKA, CZAPECZKI ITP

ALE MADZIA JEST SLICZNA, TAKA FILIGRANOWA DZIEWCZYNECZKA, SŁODKA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ BABECZKI 🙂

WYBACZCIE ALE NIE ODNIOSĘ DO WASZYCH WSZYSTKICH POSTÓW 😉

ZNÓW MAM ANGINĘ 😞 NIC PRZEZ GARDŁO NIE MOGĘ PRZEŁKNĄĆ, TRZEPIE MNIE Z ZIMNA 😞
CZUJĘ ŻE MNIE ROZKŁADA A TOMEK MUSI DO PRACY JECHAĆ 😞 JEŻELI ROZŁOŻY MNIE TAK JAK OSTATNIO TO JA NIE DAM RADY ZAJMOWAĆ SIĘ DZIEĆMI 😞
PRZEPRASZAM ŻE WAM SMĘCĘ O NASZYCH CHOROBACH 😞 😞 😞 😞

BYLIŚMY W GŁOGOWIE W CASTORAMIE I ZAMIAST MATERIAŁÓW DO WODY KUPILIŚMY WSAD DO KOMINA I JAKIEŚ TAM JESZCZE PIERDOŁY I NA TO WSZYSTKO WYDALIŚMY OKOŁO 1100 ZŁ 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga to współczuję, ale pewnie masz anginę bakteryjną, mojej siostrzenicy wracała się przez 1,5 msc aż w końcu udało się wyleczyć, a co do usuwania migdałków to jedni mówią, żeby usuwać a inni żeby nie bo wtedy nie ma ochrony gardła i choruje się na inne choroby gardła, ale ja się nie znam nie miałam z tym problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAK Z BARTUSIEM BYŁAM U LEKARZA DZIŚ I W SUMIE NIC NOWEGO PONOWNIE STODAL DAWAĆ, TO MI POWIEDZIAŁA ŻE MÓJ ORGANIZM JEST OSŁABIONY PRZE TO ŻE SIĘ NIE WYSYPIAM NO I MAŁY Z CYCA JESZCZE CIĄGNIE I TO TEŻ OSŁABIA 😞 PO PROSTU TRZEBA TO PRZEZWYCIĘŻYĆ 😞

A CO DO WYCINANIA MIGDAŁÓW TO ZOBACZYMY NA RAZIE MUSZĘ POCIERPIEĆ AŻ BARTUŚ BĘDZIE STARSZY NO I Z CYCEM KONIEC MUSI WTEDY BYĆ 😞
WYCINANIE MIGDAŁÓW MA SWOJE PLUSY I MINUSY 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...