Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
cześc dziewczynki 🙂

właśnie wróciliśmy od lekarza, mały w ciągu 3 tyg przybrał na wadze 960 gremm i teraz waży 5,52 kg i jest dłuższy o 3 cm, teraz ma 60 cm 🤪
pozatym dostał szczepionke na Rotateq ( taką do picia i nie był nakłuwany-ach... ta medycyna 😉

lekarka zaproponowała nam szczepionke na pneumokoki w następnym miesiącu-koszt 90 euro 😲 i chyba poprosze znajomych aby mi z PL przywiezli-ktoś sie orientuje w kosztach?

acha- i mamy też skierowanie na usg bioderek-już drugie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂

Nocka jako taka 😉 Na 13.20 idziemy do lekarza na kontrolę 😉 Ciekawa jestem ile znowu przytył mój syneczek.

Persy ale Madzia długa 🤪 Jak to ktoś napisał wcześniej -koszykara będzie 😉

Aniu ja się pytałam w aptece o tą szczepionkę to kosztuje 500zł więc u Ciebie taniej 😉

Fredeczko fajnie, że Wiki tak ładnie rośnie.

Acha... dzięki za odpowiedź o fotelikach. W internecie czytałam, że dziecko nie może być w foteliku więcej niż 2 godziny dziennie, a wcześniej myślałam że 2 godziny pod rząd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a no klocuszek z niego :P ale jest tylko na butelce więc nie ma sie co dziwic, zresztą ja i M nie należymy do maluszków (175, 183 cm) i mały ma to po nas :P

pierwsze usg było robione w 1 tyg życia i wyszło dobrze.

no właśnie pogrzebałam trochei widze, że prawie na jedno wychodzi z tą szczepionką, no ale jak trzeba to trzeba-nie bede oszczędzac na takich rzeczach


fredeczka a jak Twoja dietka? Ty jesteś na Dunkanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ MAMUŚKI 🙂

U NAS NASTĘPNA NOCKA SUPER TYLKO JA POSZŁAM SPAĆ O 2.30 BO MÓJ MĄŻ DO DOMKU WRÓCIŁ NO I TRZEBA BYŁO SIĘ TROSZKĘ POPRZYTULAĆ :P :P :laugh: :laugh:

BARTUŚ LEŻY SOBIE SPOKOJNIE U RODZICÓW W ŁÓŻECZKU I COŚ TAM PO SWOJEMU GADA :laugh::laugh:

JA SWOJEGO TEŻ SADZAM W FOTELIKU I CZASAMI W NIM ŚPI ALE MOŻE 2-3 RAZY W TYGODNIU NIE WIĘCEJ 🙂

ŁO MATKO POLKO ALE MADZIA JEST DŁUGAŚNA 🤪
FAKTYCZNIE ŻE MOŻE UROSNĄĆ NA SUPER KOSZYKARKĘ :laugh: :laugh: :laugh:

MIŁEGO DNIA 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajta!

Anja - no synek juz klocuszek spory! To moja Basia ma około 5 kg a jest o miesiac starsza! 🙂 W sumie to dokładnie nie wiem ile waży ale sie o tym przekonamy jutro bo jedziemy do kontroli. A na bioderka 17 czy 18 (juz nie pamietam) i zobaczymy czy dalej ją pieluszkowac czy nie... w sumie to tylko profilaktycznie było więc mam nadzieję, ze nie...

U nas nocka rewelka - jedno karmienie około 2:30

Uciekam bo karuzela przestała grac i zaraz zacznie sie ryk 🙂

AguśK - 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak Aniu, mówimy o samochodowych fotelikach.

Ja bujam w wózku na wszystkie sposoby -ryk, noszę na rękach -ryk, leżenie w łóżeczku -ryk, pobujam chwilę w foteliku -Piotruś śpi jak aniołek. No nie kumam tego swojego dziecka :laugh:

Akompf ja też próbowałam odkładać Piotrusia do łóżeczka, ale on tak strasznie płacze, że robi się cały czerwony i mokry. Masz na to jakiś sposób? Postanowiliśmy, że do końca lutego śpi z nami, a potem przestawiamy go na łóżeczko.
No i od kwietnia uczymy pić z butli bo od maja do pracy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny 🙂

tak,jestem na dukanie i musze powiedziec,ze dzisiaj waga pokazala 69,1kg 🙂 nawet mama powiedziala,ze widac,ze mocno schudlam.

od jutra faza druga. jade do szkoly wiec wezme sobie warzywka i bede zajadac 🙂

awiki u mamy na rekach... znowu wcina piastke pomimo,ze przed chwila jadlA :p AHH TEN MOJ WIERCIPIETEK, GLOWA CHODZI NA PRAWO I NA LEWO A wIKI JU LYSA JEST ;D HAHA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamuśki!

Ech ale miałam cieżkie 2 dni z tą moją małą. Nie wiedziałam co się z nią dzieje, ciągle płakała, nawet na rękach, dopiero jak ją bujałam od swoich pięt do czubka głowy to się uspakajała rany....no i na spacerku było spokojnie bo tam to ją nieźle wytrzepało. Swoją drogą, wiecie jakie będę miała mięśnie???? :laugh: :laugh: :laugh: Żadna dieta mi też nie jest potrzebna bo wczoraj udało mi się zjeść tylko 2 kanapki przez cały dzień.... Cóż wydaje mi się, że moje dzieciątko męczy się teraz żeby zrobić kupencję przez to sztuczne mleko. Póki co podaje jej tylko jedną butlę a już są problemy, co to będzie jak całkiem przejdę na sztuczne! Już się boję.

PIĘKINE SĄ WASZE MALEŃSTWA, NIE MOGĘ SIĘ NAPATRZEĆ!!!!!! Ech...

Kurka tutak się nie robi USG bioderek 🤢 tylko jak pediatra stwierdzi, że coś jest nie teges to wtedy wysyła, inaczej niet.

Kurde właśnie do mnei dzwonili z zajebistą ofertą pracy i nie wiem co mam teraz zrobić bo to jest praca tylko na sezon a musiałabym zrezygnować z macierzyńskiego i w dodatku nie mogłabym przyjechać do PL! Kurna nie mogli dzwonić w zeszłym roku??!?!?! Teraz jak mam małe dziecko i plany na wakacje to im się zachciało... ZONK.

To jak tak wszystkie wklejałyście swoje brzdące to ja też, a co!

Moja laleczka 🙂 [img size=412]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/P1010541.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂

U nas nocka już nie taka rewelacyjna zamiast 9 godzin snu było 7 :P ale za to od 6 to już tylko taki dżemanie było.

Kurcze pierwsze co pomyślałam jak zobaczyłam zdjęcie Madzi to tak jak Wy jaka ona długaa 🙂 aż jeszcze raz oglądałam czy mi się nie przewidziało :laugh:

Anja to Bartuś już spory ciekawe ile moja waży też już pewnie koło 5kg a ciuszków to już dwie reklamówki odłożyłam,nawet niektóre 62 są zamałe ale to chyba zawyżone numeracje były :P

U nas choroby ciąg dalszy Dominika kaszle jak oszalała no i została już w domu więc właściwie ma już ferie 🙂
Wczoraj dzwonił jej pan z tańców i namawiał żeby pojechała na obóz taneczny bo jej partner jedzie,no kurcze ta kasa to mnie zaczyna dobijać 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa - cały proces opisałam juz kiedys ale specjalnie dla Ciebie pisze jeszcze raz:
ja nie miałam wiekszych problemów z Basią ale dawała nam w kośc wieczorami płacząc i lamentując. Pewnego dnia swierdziliśmy, ze nie ma co się dac ustawiać dziecięciu i kąpiemy ja zawsze punktualnie o 20:00, póżniej do cyca i do łóżeczka. Na początku ryk ale my twardo i teraz juz sobie ładnie zasypia w łóżeczku, choc czasami popiskuje... ale to juz nie jest ryk tylko próba sił. Jak widzi, że nie reagujemy to zasypia. I dzięki temu mamy wieczory dla siebie a Mała spi do 3:30-4:00 )

Fredeczka - heheh fajnie sobie pogadac z córcią nie? Mój męzulek ostatnio nad ranem ak sobie gadał z Basia a Basia do niego "kałłłłł" hehehhe uśmiałam się z nich 🙂

a tak moja Basia podnosi główkę 😁 choć widziałam, ze Mary Natalka jest silniejsza już 😁

. [img size=499]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie0341male.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. U nas nocka cała przespana aż do 9 rano 🙂 Równe dwanaście godzin, z karmieniem przez sen o 4.00

Persy rzeczywiście niunia długaśna 😲 Super dziewczynka

Wiola Tobie to tylko dzieci robić... śliczna Majeczka!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka! A nie za wcześnie na błyszczyk? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂


Buziaki dla Was!

Wiolka, no to masz zonka z ta dodatkową praca... ja nie wiem co zrobię z Basią jak sama bede musiała wrócić! Ehhh..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiolka Maja prześliczna, jak malowana 🙂 i jakie włoski ma długie

Akompf ja też mam taki system kładzienia małego do spania, myju myju, butla, kołysanka i po paru minutach mały słodko śpi a my mamy czas dla siebie-na początku też marudził i była próba sił ale teraz już jest ok

a propos pracy-też dostałam propozycje od września i to za super kase ale musiałabym oddac małego do żłodka na cały dzien bo pracowałabym od 8-18... i co tu zrobic... 🤢

a tu mój łobuz jak cwiczy mięśnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola cudna laleczka z Twojej Majki 🙂

Akompf dzięki 😘 Spróbuję być silna, ale nie wiem czy mi to wyjdzie jak Piotruś zacznie tak strasznie płakać. Basia bardzo wysoko trzyma główkę, wygląda jakby podpierała się już na rączkach, silna kobitka. Piotrek jeszcze tak ładnie nie trzyma.

Aniu no ja prawdopodobnie też dam Piotrka do żłobka 😞 Codziennie o tym myślę i dobija mnie to, ale przecież żłobki są pełne dzieci i nie dzieje im się krzywda -tak się pocieszam!

Z tego co widzę to większość grudniówek zostaje w domu z dzieciaczkami.

PannoNikt super, że Marika daje Ci tak ładnie pospać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka 🙂

Wczoraj miałam małą jazdę Antoś tak strasznie płakał po szczepieniu że aż mi się serce krajało. Ale po dwóch godzinkach jakoś zasnął.

Ale te nasze dzieciaczki są superaśne.

A mój skarb usnął więc mama będzie musiała stanąć do prasowania bo na spacerek dzisiaj nie idziemy.

No chyba za bardzo sie cieszyłam że usnął:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...