Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej dzewczynki 🙂

U nas nocka spokojna 🙂 z rana obudziło mnie telefonem moje starsze dziecko i oznajmiło że się wyspało 🤪

Ale temat od rana mówicie o bączkach :laugh: oj moja też sobie nieźle z nimi radzi 🤪
Teraz siedzi u mnie na kolankach i się śmieje jak mama w klawiature stuka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Aga84 dobreeee, niestety nie znam żadnego snajpera :laugh:

Asiu my się chyba za bardzo wpatrujemy w nasze dzieciaczki, ale jak będziesz u lekarza możesz spytać o oczko, będziesz spokojniejsza. Chociaż to na pewno nic złego.
Z Kamilka super chłopak i ten uśmiech 🙂

Julia Natalia prześliczna 🙂

Też się nie mogę nadziwić, że z takiej małej dupki takie bączki wychodzą :laugh: :laugh: :laugh:
Ale mi tymi bączkami humor poprawiłyście :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ MAMUSIE 🙂

A MÓJ SYNEK MUSIAŁ DOSTAĆ W NOCY BUTELKĘ BO JA MIAŁAM WYSOKĄ TEMPERATURĘ 39,5 STOPNI I NIE WIEM DLACZEGO I NIESTETY NIE MOGŁAM DŁUGO JEJ ZBIĆ 😞 MLECZKO ODCIĄGNĘŁAM BO PIERSI MIAŁAM NABRZMIAŁE 😞 ALE DAŁAM RADĘ 🙂

O BĄCZKI DZIŚ W TEMACIE :laugh: :laugh: MÓJ NIE MA Z NIMI PROBLEMU ALE TEŻ CZASAMI DAJE TAKIE GŁOŚNIE ŻE JAK LEŻY KOŁO TOMKA TO JA SIĘ ZASTANAWIAM KTÓRY TO :laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJCIE

WIDZE DZIS NA TAPECIE BARDZO INTERESUJĄCY TEMAT :laugh: NO WIEC MOJA CÓRKA TEZ POTRAFI NIEŹLE PIERDNĄĆ :laugh:

WCZORAJ KUPIŁAM JEJ INFACOL NA KOLKI BO TEN ESPUMISAN DO DUPY JEST 😠 I WYDAJE MI SIE ZE JEST LEPIEJ, ALE CHYBA JESZCZE ZA WCZESNIE BY DO KOŃCA TO STWIERDZIC

ASIULA ALE MASZ SŁODKIEGO SYNKA , MOJA LENKA MA PODOBNĄ PIŻAMKE

JULIA ŚLICZNIE WYGLADACIE Z CÓRCIĄ.
NO I ZAZDROSZCZE CI ZE MIAŁAS CZAS ZROBIC GOŁĄBKI...

MITTKO NNIE OBUDZIŁ MÓJ BRAT TELEFONEM DZIS RANO, TZN NIE TAK RANO, BO O 9 :laugh: [img size=150]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSC06053__640x480___320x200_.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A MNIE GDZIEŚ UCIEKŁO ZDJĘCIE ASI KAMILKA ALE JUŻ ZNALAZŁAM 🙂

SŁODKI UŚMIESZEK MA KAMILEK 🙂

A LENKA TAKA POWAŻNA MINKĘ ZROBIŁA 🥴 :laugh: ALE TEŻ ŚLICZNOTKA 🙂

W OGÓLE WSZYSTKIE NASZE DZIECI SA PRZESŁODKIE, ŚLICZNE I KOCHANE :P :laugh: 😘 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

Asiula słodki ten Twoj skarbek 🙂 a co do oczek to Wiki ma tak jakby zezolka na jedno oczko ale tez nie zawsze tylko czasami. Hmm....

Julia widzialam to zdjecie na NK. Jest cuuudowne! 🙂

Sloneczko ojjj oczywiscie ,ze Cie pamietamy i wpadaj do nas jak najczesciej! 🙂 co u Ciebie? widziałam na nk ,ze jakiegos kawalera wyrwałas? 😉

Jesli o wage chodzi to do wagi sprzed ciazy zostalo mi 4kg... z 27kg to chyba malo co... ? Ale od jakiegos tygodnia waga stoi w miejscu 😠

A Wiki mi czesto pierdzi w reke hahaha :P jak ja przewijam i podnosze jej pupke to prut prut prut robi :P ale i tak ja kocham 😁 kiedys jak jeszcze czesto kupki robila to nie raz kupke mialam na rece :P albo siusiu ( ale to zostalo do tej pory hahaha)

AgaW26 tez mamy infacol, 2 razy Wiki podawalismy i po kilkunastu minutach bylo ok... ale cale szczescie poki co mielismy kolke chyba 6 razy.... odpukac 😉

Wczoraj Wiki znowu jakas marudna byla 😞 a teraz lezy sobie na dole a ja za chwile ide chyba wyregulowac brwi bo wygladam jakbym nei wygladala :P

dziewczyny jak myslicie, moge wrzucic skorzane adidasy do pralki? bo kuuurcze takie przepocone jakby sa i chcialam je wrzucic do pralki zeby sie ogarnely. Tylko najpierw piasek bede musiala wyczyscic.

Jeszcze dzisiaj mam do umycia naczynia i ziemniaki do obrania a tak pozatym to chyba jest ok 🙂 a ja jestem w szoku!
Na rozm 56 poza bodziakami ktore sa dobre zostaly nam tylko jedne spiochy i 3 kaftaniki 🙂 ojjj rośnie ta moja coreczka 🙂 jutro szczepienie... to zobaczymy ile mierzy i wazy... juz sie boje tego szczepienia 😞 ostatnio jak bylo szczepienie to moja mama z nia poszla bo ja mialam egzaminy wazne w szkole i mnie ominelo ale jak w szpitalu z pietki pobierali tosie nacierpialysmy z Wiki 😞 tymbardziej ta pietka byla taka chuda... i tak wyciskala ta krew ta polozna 😞 ;(

Lece bo me dziecie mnie wzywa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczynki 🙂

my teraz czekamy na położną, przyjdzie sprawdzić jak Lenka główkę podnosi, już nie powinna przyjść ale to koleżanka znajomej i mamy szczególne względy, a na 13 na szczepienie, a Lenka jakaś marudna dzisiaj, mam nadzieję, że zdrowa 🙂

Dziewczyny, zwłaszcza Ewa i Asia (bo wy macie teraz jakieś obawy o zdrowie dzieciaczków) wiem, że się martwicie i będziecie martwić ale postarajcie się myśleć pozytywnie bo lekarze często przesadzają i z byle pierdoły robią ogromny pr 🙂 oblem, oczywiście nie piszę że wasze obawy to "byle pierdoły", ale zobaczycie będzie wszystko dobrze, Ewunia a rehabilitacja Piotrusia na pewno przyniesie efekty, trzymam kciuki 🙂 nie piszę tego, żeby was głupio pocieszyć, ale ja chyba najwięcej przeszłam z Lenką z wszystkich grudniówek, zwłaszcza, że wymyślili choróbsko które leczy się jak choroby onkologiczne, a teraz patrząc z perspektywy czasu, wiem, że lekarze przesadzali w swoich przypuszczeniach, chociaż nadal oglądam Lenkę milion razy dziennie czy nie ma nic nowego na skórze, więc głowy do góry, wszystko będzie dobrze 🙂 🙂

Słoneczko oczywiście, że pamiętam Ciebie, zaglądaj i napisz co u Ciebie 🙂

co do pierdziochów to mała daje ostro:laugh: :laugh: :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta1 ja też oddałam głosik, Gabrysia śliczna i zdjęcie piękne 🙂

my po wizycie położnej i wszystko ok z podnoszeniem główki, juppi i znów do przodu 🙂 🙂 🙂
no i mi powiedziała, że chudnę w oczach już wszystko zżuciłam, nawet nie wiem kiedy, ale to chyba przez te nerwy, a zaraz do pediatry, oby ją zaszczepiła.

mittka, wynik nic jednoznacznie nie wykazał, ani nie potwierdził ani nie zaprzeczył, ale ja wierzę, że to nie to co podejrzewali, bo wszystko już pięknie schodzi, a świadomie nie pisze nazwy choroby, żebyście sie nie przeraziły.

do później
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mowa o bączkach :laugh: No to Wam coś opiszę...

Wczorajszy wieczór. Kąpię Marikę, ta się do mnie pięknie śmieje i co??? Zrobiła wieeeelką kupę do wanienki, brudząc się przy tym jak nie wiem :laugh: Musieliśmy owinąć ją w ręcznik, zejść na dół do łazienki i wykąpać w wannie... Ależ jej się podobało 🙂
Nocka wyjątkowo niezbyt dobrze przespana 😞 Marika ma katarek i się biedna męczy :/
Mało tego...wczoraj odebrałam Majkę z przedszkola.Biegła z koleżanką i przewróciła się prosto na twarz 😞 Niczym dobiegłam do niej, to buzię miała zalaną krwią ☺️ Rozcięła sobie usta i zdarła brodę... Dziś zaprowadziłam ją do przedszkola i po 10 minutach musiałam wrócić bo zwymiotowała 😞 Leży teraz biedulka pod kołderką ☺️

Asiula, Julia i AgnieszkaW śliczne dzieci!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem najszczęśliwsza na świecie!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przed chwilą położyłam Piotrusia na brzuszku i podłożyłam mu rączki i tak WYSOKO trzymał główkę!!!!!!!!!!!!! Co prawda sam nie umiał się podnieść, ale jak ja go podniosłam to bardzo długo wytrzymał w górze.

Zaraz nadrobię posty, póki co musiałam się pochwalić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa widzisz! super 🙂 a wszyscy Ci mowili,ze bedzie dobrze 🙂 my musimy cwiczyc Wiki na te bioderka przy przewijaniu takie okrezne ruchy nozkami robic a ta mysli,ze to zabawa i robi wszystko,zeby tych nozek jej nie rozlozyc. Ahh skubana moja 🙂 pozniej jak pojde do ciotki to wrzuce zdjecia na kompa to wam wstawie zdj Wiki jak na raczkach sie podnosi jak na brzuszku lezy i jak mi fiknela na plecki a akurat chcialam jej zdjecie z przodu zrobic ale zdarzylam zlapac ja. uff.
A teraz spi w lezaczku tak slodko... ze nie mam sumienia jej wyciagac :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki 🙂

dawno mnie nie było ale taka zalatana jestem... jak nie urok to ... 😠
Musze wrócic do pracy bo nie wyrabiamy finansowo i jak sie zaczęłam dowiadywac o żłodek to sie okazało , że musze ok 1,5 roku na miejsce czekac!!!!!! W prywatnym by sie od razu znalazło ale kosztuje więcej niż bym zarobiła. Stanęło na tym ,że moja mama do nas przyjedzie i zajmie sie małym no i musimy poszukac większego mieszkania. Zaczęłam sie już rozglądac i ceny mnie powaliły a na dodatek niektórzy wołają sobie kaucje np. 15 tyś euro! 😠 😠 😠
No i jesteśmy w kropce...
Narazie sie jakoś pomieścimy ale na dłuższą mete trzeba czegoś poszukac...

Mój Bąbelek rośnie ślicznie, w nocy mamy 1 pobódke ok 4-5 na jedzenie i potem śpimy do 8-9, z ubranek wyrasta błyskawicznie- nosi już rozm. 68.

Współczuje Doruni-mam nadzieje, że wszystko sie ułoży, trzymam kciuki!

Co do bąków to mój też pierdzi, podaje mu Antiflac i purka na potęge 😉 i tak głośno,że też sie czasem zastanawiam który to, Bartek czy mój M 🤪 no i beka też strasznie głośno-ale to dobrze, że żadne gazy w brzuszku nie zalegają

Fredeczka przeczytałam pare wpisów na Twoim blogu, ciekawie wszystko opisujesz no i o nas Brzuszkowych mamach nawet wspomniałaś-to bardzo miłe 🙂

Julia Twoja córcia cudowna! włoski ma takie długie-mojemu sie wytarły i tylko na karku pare zostało

coś jeszcze miałam napisac ale zapomniałam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak pozatym Anju to faktycznie ciezko jak mieszkanie musicie nowe znalesc a tam takie ceny... :/ ale dobrze,ze Twoja mama przyjedzie do was bo tak to ze zlobkiem albo opiekunka na to samo by wlasciwie wyszlo w kwestii finansow co?

Mama przy okazji obiadek ugotuje czy posprzata 🙂 tylko wiadomo,nie ma to jak samemu mieszkac.

A my mamy z Marcinem dylemat... jego tata i jego matka chca zamienic sie mieszkaniami bo to mieszkanie gdzie mielismy sie w prowadzic z trzema duzymi pokojami to bysmy sie nie dali rady tam utrzymac a teraz po zamianie jest dla nas mieszkanko takie male, 2 pokoje kuchnia i lazienka tylko... ze jak dla mnie to za ciasne :/ nigdy nie miszkalam w malym mieszkaniu. Jak jestem u tescia to mi ciasno a w domu jednak jest wiecej miejsca no i jeszcze te nasze plany o wyjezdzie po wakacjach... Dobrze byloby sie przeprowadzic do Anglii i odlozyc troche pieniedzy, po roku albo dwoch zjechac i np wziac kredyt i kupic wlasne mieszkanie albo.... zostac dluzej w Anglii i uzbierac na dom...
Ciekawe ile moze kosztowac postawienie domu tak ok.150m kwadratowych. Tylko kupic jeszcze dzialke i wykonczeniowka... moja szefowa swoj dom chciala sprzedac za 500tys z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moje dziecię zasnęło i pasowałoby sie wziąc za prasowanie bo sie nazbierało tego troche, zresztą całe mieszkanie wymaga gruntownego sprzątania 🙃

a za 2 tyg przyjeżdża do nas na zaległy urlop moja beste beste freundin! znamy sie jeszcze z przedszkola 🙂 ahh... już nie moge sie doczekac 😁 te nocne rozmowy o życiu przy butelce jabola... 🤪 🤪 🤪

ocho... nawet nie zdążyłam deski do prasowania rozłożyc... Bobsko sie obudziło, lece... do napisania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgaK to co Ci było bidulo, że miałaś taką wysoką temperaturę?

Agaw ja na kolki polecam wodę koperkową, nazywamy ją z mężem magiczną wodą bo wystarczy łyżeczka, chwila bujania i Piotruś jest spokojny 🙂
No, ale wiadomo że na każde dziecko co innego działa.

Emmax to świetnie, że z Leną wszystko ok. Rzeczywiście sporo przeszłaś i dużo nerwów straciłaś. No ja mam już lepszy humor i wiem że damy radę! Dziś jak Piotruś tak ładnie trzymał główkę w górze to już totalnie poprawił mi nastrój. Troszkę poćwiczymy i będzie ok!

Fredeczko Twoja Wiki to silna dziewczynka no i super, że już się przekręca. A w ciąży tak Cię debile nastraszyli!
W kwestii wyjazdu czy mieszkania ciężko coś doradzić, musicie sami podjąć decyzję. My też myśleliśmy nad wyjazdem, ale jednak ciężko rzucić wszystko i zaryzykować bo obydwoje mamy stałą pracę.

PannoNikt biedna Majeczka 😞 Wycałuj ją od nas 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fredeczko wiem z własnego doświadczenia , że jak sie już wyjedzie " na zachód" to ciężko jest wrócic. Skosztujesz innego życia i z reguły wyjazd na 2-3 lata znacznie sie przedłuża. Ja miałam tylko na sezon do lodziarni wyjechac a w kwietniu mi stuknie 6 lat jak tu jestem 🙃 z drugiej strony jak masz do czego wracac to co innego...

a co do przyjazdu mojej mamy to obawiam sie troche jak to będzie... mama sie nie wtrąca i ogólnie jest super ale ja nie mieszkam już od 6 lat z rodzicami i chyba bedzie ciężko sie znowu tak przestawic...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my juz po spacerku,pogoda śliczna,tylko wodyyy na tym cholernym osiedlu wszystko się topi i osiedle też się topi :P

Emmax ja wierze że z Lenką jest wszystko w porządku i widać jak wdomku ładnie doszła do siebie 🙂

O Anja to rzeczywiście macie problem,ale mama napewno super się zachowa i będziecie wszyscy zadowoleni 🙂

Ewa widzisz Piotruś dzielnie sobie radzi nie ma się co martwić 🙂

Fredeczko śliczne zdjęcia Wiki 🙂

PannoNikt buziaki dla Majeczki bidulka 😘

A tu moja dżumisia po spacerku
Jaką mam fryzure 🤪
[img size=308]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/23022010186.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...