Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

DZIEN DOBRY

MY O 12 W KOŃCU NA BIODERKA IDZIEMY.

LENKA SIE OSTATNIO BARDZO CZESTO BUDZI W NOCY, CO 2 GODZINY...

AGAK BARTUS ŚLICZNY 🙂

EWO WSZYSTKO BEDZIE DOBRZE. ZOBACZYSZ ZE PIOTRUS BEDZIE ZDROWYM SILNYM CHŁOPCEM 😘

DZIEWCZYNY MAM PYTANIE, CZY KARMICIE DZIECI W NOCY NA LEZĄCO?CZY POTEM NOSICIE JE DO ODBICIA?
JA TAK KARMIE LENE BO SPI ZE MNA, PO KARMIENIU OD RAZU ZASYPIA I NIE NOSZE JEJ DO ODBICIA...NIE WIEM CZY DOBRZE.

POZA TYM W NOCY CZESTO POCI JEJ SIE GŁÓWKA Z TEJ STRONY NA KTÓREJ LEZY...

I NAD RANEM JAK JA KARMIE TO POSTĘKUJE TAK JAK BY ROBIŁA KUPKE, CHOC WCALE NIE ROBI KUPKI...

PROSZE WAS O ODNIESIENIE SIE DO MOJEGO POSTA.


BUZIACZKI I MIŁEGO DNIA.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Hej dziewczyny!

AgaK Bartuś jest super 🙂

Mittka nie doluj sie 🙂 nie ma powodu 🙂


Kajtucha klotnie to normalka... chociaz u nas ostatnio jest zadzwiwiajaco spokojnie :P mam nadzieje,ze to nie jest cisza przed burza 😉 a tekst jest poprostu wzruszajacy 🙂

AgaW jak karmilam cycem to nie nosilam do odbijania bo zasypialam z Wiki przy cycku... a glowka mojej sie poci jak je a jest cieplo w pokoju.

Koncze, paaaaa

zajrze pozniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kobietki 🙂

Zapomniałam wam napisać o czymś 🤪
Kamil był jedynym dzieckiem w rodzinie męża aż do wtorku gdzie jego siostra cioteczna urodziła bliźnięta Marcinka i Magdę 🙂
Ale co najlepsze! nie dość że donosiła ciążę bliźniaczą do 39 tygodnia ciąży co się rzadko zdarza w tym przypadku to jeszcze dziewczynka waży 3430 i mierzy 55cm a chłopiec waży 3300 i mierzy 54cm 🤪 🤪 🤪
Miała cc ponieważ dzieci były odwrócone jedno główką a drugie nóżkami w dół. I jeszcze jedno od dnia porodu miewa bóle głowy i ordynator kazał jej pić w domu jak już będzie kilka kaw rozpuszczalnej kawy z 0,5% mlekiem dziennie a karmi piersią! 🤪 🤪 🤪

PannoNikt masz rację co do kryzysów małżeńskich gdy rodzi się pierwsze dziecko, mnie niestety ten kryzys małżeński nie ominą, było ciężko 😞 ale już jest po wszystkim 🙂

Ja od 3 tygodni jem kotlety mielone, schabowe i smażonego kurczaka i Małemu nic nie dolega 🙂 Zupy to jem zalewajkę, rosół, krupnik, warzywną, jadłam już pierogi ale z mięsem tylko i frytki ale takie co w piekarniku można robić 🙂
Nie pokusiłam się jeszcze zjeść ogórków ale może jutro 😉
A dzisiaj na obiad teściowa zrobiła pieczarkową i nie wiem czy można pieczarki już jeść a tak uwielbiam! 🤨

Ewa84 mój Kamilek też mało jeszcze głowę podnosi, ale myślę że po prostu takie ma tępo rozwoju, tego jeszcze nie robi za to może szybciej będzie coś innego robił później 🙂Na wszystko jest czas 🙂

AgnieszkoK1601 jaki słodziak jest z Bartoszka fajny 🙂 😘

Kajtucha współczuję tych kolek 🤢 😞 Ja małego musiałam zostawić na cały dzień kiedyś bo 100km do mojego miasta musiałam jechać autobusem sprawy pozałatwiać, też mi było ciężko się rozstać z Kamilkiem ale był mus i nie miałam wyjścia 🤨 Zajebisty tekst znalazłaś na necie 🙂

AgaW ja prawie nigdy małego nie odbijam a w nocy to wcale bo by po spaniu już było 😁

Ale się rozpisałam znowu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamulki!

Rozmawiałam z Dorunia. Dziś przeszczepu nie będzie bo nie robią czegoś takiego w weekendy, dopiero w poniedziałek. Martusie czeka teraz zmiana opatrunku. Biedna dostaje głupiego jasia do tego "zabiegu" ale przynajmniej nie cierpi przy tym. Dorunia mówi że jak dobrze pójdzie to Martusia na wiosnę (!) wyjdzie do domu. No i bardzo wszystkim dziękuje za wsparcie i pozdrawia. Jak będzie miała możliwość to do nas zajrzy czeka tylko za kompem 🙂

Aga, Szymon też budzi się w nocy co 2godz na cyca. U mnie to normalka, czasami nawet co 1,5godz. Karmie w fotelu bo nie chce uczyć małego spania w naszym łóżku w nocy. Jak zje to go biorę dosłownie na 3minuty na ramię i albo odbije albo nie, jak nie to na brzuszek do łózeczka i grzecznie śpi i sam odbija. Dopiero rano karmie go na leżąco i nie odbijam tylko sobie śpi obok na boczku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jejku Kajtucha nie boisz się kłaść w nocy małego na brzuszku???
Czytałam gdzieś że nie wolno tego robić bo dzidziuś może w czasie snu obrócić główkę i spać na buzi a wtedy nieszczęście gotowe 🤨
Ja kładę na boczku jednym albo drugim do spania na pleckach też nie bo może się zakrztusić 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiulek mój mały innej pozycji nie toleruje. Jak go położę na boczku lub na wznak to się budzi od razu. Nie boję się. Jak tak na niego patrzę to on by nie zniósł lezenia noskiem na podusi, w ciągu dnia też go tak układam jak nie śpi to jak tylko główka mu opadnie noskiem na poduszkę to zaraz się złości i obraca główkę. Szczerze mówiąc bardziej boję się tego że leżąc na wznak udusi się jak mu się cofnie niż tego że źle główkę położy i tak się udusi. Z reszta, nie mam innego wyjścia. Muszę go tak układać bo każda inna pozycja kończy sen... Na boczku śpi tylko u mnie w łóżku jak ma główkę na moim ramieniu i zaśnie przy cycu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ MAMUSIE 🙂

AGNIESZKOW26 JA TEZ KARMIĘ NA LEŻĄCO W NOCY I NIE PODNOSZĘ GO DO ODBICIA BO BYŁO BY PO SPANIU 🙂 BARTEK WCZEŚNIEJ MI SIĘ BUDZIŁ W NOCY CO D LUB CO 1,5 GODZINY A TERAZ NAWET POŚPI 3-5 GODZIN ALE TYLKO W NOCY 🙂A POCIĆ TEZ SIĘ POCI STRASZNIE 😉 ALE JA MU WYCIERA TEN POT CHUSTECZKĄ LUB PIELUCHĄ 🙂

ASIULA TO GRATULACJE ZŁÓŻ KUZYNCE MĘŻA BO DONOSIĆ CIĄŻĘ BLIŹNIACZĄ TO SUKCES A DZIECIACZKI FAKTYCZNIE DUŻE 🙂

MOJA BRATOWA TEŻ MA BLIŹNIACZKI I DONOSIŁA CIĄŻĘ DO 38 TYGODNIA ALE ONE TAKIE DUŻE NIE BYŁY 🙂

JA LECĘ DO MOJEGO SZKRABA 🙂

MIŁEGO DNIA DZIEWCZYNKI 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak Kajtucha jak nie ma wyjścia to co zrobić 🙂 Znasz swojego malucha najlepiej i wiesz co dla niego najlepsze 🙂
Pozwoliłam sobie podebrać to zdanie które znalazłaś na necie i dodać pod zdjęciem na nk, mam nadzieje że się nie gniewasz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie!

Moja Córeczka pobija swoje rekordy, dziś spała od 21 do 5 rano, pierwszy raz wytrzymała 8 h! O 5 zjadła, zasnęła i pospałyśmy do 10.30 🙂 Za to później zrobiła wielką, zieloną niestety kupę, zjadła 120 mleczka i wszystko zwymiotowała. Teraz śpi promyczek, czekamy aż M wróci z pracy i uciekamy do rodziców na obiad.

AgaW, ja jak karmię Basię w nocy,to biorę do odbicia, ale tylko dlatego,że w przeciwnym razie bardzo jej się ulewa. Główka pociła się jej jak spała na flanelowej pościeli, od kiedy śpi na bawełnianej, nie ma tego problemu. A właśnie,jaką macie temperaturę w domach. My utrzymujemy tak 20 stopni i nie wiem, czy to dużo czy mało...

Dalej walczymy z atopową skórą Basi,dziś znów czeka ją kąpiel w krochmalu. Pierwszego dnia zrobiłam trochę za gęsty i aż jej włosy na główce dęba stanęły 🤪

Co do kryzysów małżeńskich, to nas nie dotknął, ale może dlatego,że nie jesteśmy małżeńśtwem, 🙃

Mam z Basią nową zabawę, chodzimy od lustra do lustra i rozmawiamy z dziewczynką, która w nim mieszka, Basia śmieje się wtedy jak szalona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam weekendowo 🙂

AgaK ale Bartuś się ślicznie uśmiecha 🙂
Ja jak próbuję zrobić fotkę Piotrkowi jak się uśmiecha to poważnieje, jak tylko zobaczy aparat to się w niego wpatruje zamiast dalej się ładnie uśmiechać :laugh:

AgaW ja karmię Piotrusia na leżąco w nocy i nie daję go do odbicia. Czytałam, że nie trzeba bo dziecko w nocy jest rozluźnione i jedząc nie połyka powietrza więc nie musi odbijać.

Asiula to rzeczywiście duże te bliźniaki 🤪

Ami to ładnie Ci Basia pospała 🙂 Chciałabym ją zobaczyć z krochmalem na włoskach :laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO NAPRAWDE JESTESCIE KOCHANE. DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZI 🙂

MY JUZ PO USG BIODEREK - WSZYSTKO OK, ZA 3 MIESIĄCE DO KONTROLI. MIMO WSZYSTKO DOKTOR ZALECIŁ POJEDYŃCZE PIELUSZKOWANIE, ALE JA I TAK LENKE PIELUSZKUJĘ POJEDYŃCZO OD URODZENIA.

BYŁYSMY TEZ NA SPACERKU - PIĘKNA U NAS POGODA.

ASIULA MOJA LENKA Z KOLEI NIE ZASNIE ANI NA BOKU ANI NA BRZUSZKU - TYLKO I WYŁĄCZNIE NA PLECKACH.

ZJADŁAM SOBIE WŁASNIE CIASTKO Z BITĄ ŚMIETANĄ MMMM PYCHA

AMI JA TEZ SIE TAK BAWIE Z LENKĄ, MOJA TESCIOWA JAK TO ZOBACZYŁA TO STWIERDZIŁA ZE TO ZLE JAK DZIECKO PATRZY W LUSTRO, ALE NIE WIEM DLACZEGO , BO NIE PYTAŁAM, JEJ KOLEJNY GŁUPI PRZESĄD...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiulek ależ skąd 🙂 sama to dodam pod zdjęcie jak tylko otworzy mi się nk bo od kilku dni stronka mi nie chodzi a dziś wyskoczył komunikat że trwają prace na serwerze...
Co do lustra to moje maleństwo jeszcze nie kuma o co chodzi i jak już w nie spojrzy to wielkimi oczami patrzy na mamę 🙂 dziś pierwszy raz uśmiechając się wydał z siebie głosik 🙂 ach jakie to było słodkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kobitki, mam mega problem z internetem w ogole nie chce dzialac,,,
Wczoraj bylam z moja ksiezniczka na pierwszej szczepionce brrr....ja plakalam za nia bo niunia krzyknela tylko przy ukluciu w drugie udo...Jest za to teraz marudna troche spi budzi sie z placzem na cyca zje i dalej lulu...Dobrze ze nie dostala goraczki...

Co do klotni z mezem to my tez sie klocimy przewaznie ale to chyba wlasnie urok malzenstw 😉
do napisania 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJKA 🙂

DOSTAŁAM ESKA OD DORUNI I MARTUSIA BĘDZIE MIAŁA 3 PRZESZCZEPY 😞 ODBĘDĄ SIĘ WE WTOREK LUB W ŚRODĘ 😞

A MÓJ BZIBZIOŁEK DZIŚ SPAŁ W WÓZECZKU NA DWORZE BO W DOMKU NIE BARDZO MU SIĘ CHCIAŁO :laugh: :laugh: A POTEM POJECHALIŚMY NA CMENTARZ DO MOJE MAMY A JEGO BABCI 😉 TROSZKĘ POSPRZĄTALIŚMY ALE TYLE ŚNIEGU LEŻY ŻE CIĘŻKO SIĘ DOSTAĆ DO NAGROBKA 😞 W PONIEDZIAŁEK MIJA 3 ROCZNICA ŚMIERCI MOJEJ MAMY A JUTRO JEDZIEMY DO KOŚCIÓŁKA NA WIEŚ DO MOJEJ BABCI BO JEST MSZA ZA MOJĄ MAMĘ 😞

A MÓJ KOSZAŁEK OPAŁEK TAK CMOKA RĄCZKĘ ŻE SZOK :laugh: :laugh: :laugh: NO NIC ZMYKAM BO MAM PRANIE JESZCZE DO WYWIESZENIA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂

Asiula to faktycznie szok ze do 39tc doniosla ciaze 😁 a dzieciaczki jakie duuuuze! miala co dzwigac kobieta...

Kajtucha z tego co wiem to na brzuszek nie mozna... jedynie na boczek.

Ami 20 stopni jest ok 🙂 a my z Wiki tez chodzimy od lustra do lustra ale wtedy Wiki sie nie smieje tylko z zaciekawieniem patrzy 🙂 no i nas tez nie dotknal kryzys malzenski i chyba tez dlatego,ze nie jestesmy malzenstwem haha . A po kąpielach w krochmalu Wiki ma skore jak po kapielach w oliatum wiec sie ciesze,ze chociaz na czyms dalo sie zaoszczedzic :P

No a Wiki dzisiaj spala troche krocej niz zwykle, tzn spala tyle samo tylko,ze wczesniej zasnela bo o 20.30 a obudzila sie o 5.30 a tak to zawsze zasypia o 22 i spi do 7 albo czasami do 8. Ale za to zjadla i poszla spac dalej do 11 :P spioszek maly 🙂

a dzisiaj robilam na obiad Marcinowi filety w ciescie serowym i sa pyyyycha 🙂 tez troche zjadlam pomimo,ze to niezbyt dietetyczne danie :P

i bylysmy z Wiki na spacerku z moja kolezanka i jak po nia zaszlam to jej mama odrazu sie ubrala i poszla zobaczyc mala i mowila "a ja to Madzi juz dawno mowilam,zeby cos kupila dla dzieciatka i poszla Cie odwiedzic a ona jakby sie wstydzila" hehe a mi sie smiac chcialo bo jej mama pomimo,ze jest bardzo mila i uprzejma czesto wszystko wyolbrzymia i jest (za)bardzo goscinna. Ale i tak ja lubie 😁 Magda byla zachwycona,ze Wiki jest taka spokojna i cicha 🙂

nooo a teraz bede pisac notke na blogu 🙂 wiec jak cos to mozna pozniej zagladac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...