Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witajcie!

Moja Basia kończy dziś 3 miesiące 🙂

Wczoraj bylismy na 2 dawce szczepienia, zniosła bardzo dzielnie! Waży już 6300g i mierzy 62 cm. Mamy zmienione mleczko na nutramigen, bo mała dostała okropnej alergii skórnej. Odstawiamy też wszyściutkie kosmetyki i wprowadzamy naprzemienne kąpiele w mleku niczym afrodyta i krochmalu, zobaczymy jakie bedą efekty 🙂

A co do chrztu, to my podobnie jak Ewa, chrzcimy,żeby mala nie miała problemów jak będzie chciała iść do komunii. Planujemy 17 kwietnia, ale jeszcze nic nie załatwione. Ani ja ani M nie chodzimy do kościoła, oboje jesteśmy wychowani przez wierzące Mamy i niewierzących Ojców, Basia tez będzie mogła sama decydować w co wierzy, w co nie i czy chce do kościoła chodzić.

Moja Kruszyna nauczyła się piszczeć i nieustannie tą nową umiejętność wykorzystuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

AMI DUŻO ZDRÓWKA DLA BASI 🙂 🙂 🙂 🙂

A MÓJ SYNUŚ MALINUŚ ZACZĄŁ SSAĆ SMOCZKA 🤪 🤪 I SUPER USPOKAJA SIĘ JAK MA GO W BUZI, NAWET DŁUŻEJ ŚPI 🤪 🤪 🤪

WCZORAJ BYLIŚMY U ZNAJOMEJ KTÓRA MA SYNKA Z LISTOPADA I ZROBILIŚMY IM SUPER ZDJĘCIE O TO ONE :laugh: :laugh: [img size=374]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Bartu__0172.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie!

Ami wszystkiego najlepszego dla Basieńki!

Dzisiaj byłysmy na szczepieniu 5w1, mała troszkę pokrzyczała przy wkłuciu ale była dzielna i więcej juz nie otworzyła buźki :P dopiero w samochodzie ale silnik szybciutko ją uspokoił i na szczęście zasnąła. Teraz walnęła mega kupę i smieje się do misiów. Niestety jeść nie chce, popiła tylko 35ml i dalej ni huhu. Spróbuję za 2 godzinki znowu.

Jak ja sie wściekłam na tą pizdę pediatrę!!!!! Co za debilka, wyobraźcie sobie, że jak jej powiedziałam, że odkąd mieszam Maji moje mleko z proszkowym to kupki zaczęły być żółte a jak podawałam tylko moje nadal zielone stwioerdziła, UWAGA!, ZE TO Z GŁODU, ZE GŁODZIŁAM MOJE DZIECKO I DLAEGO BYŁY ZIELONE!!!! no pierdolnięta! Żebyście widziały jaką ja jej piękną chorwacko/polską wiązankę pusciłam! Nigdy nikt mnie tak nie zdenerwował, nigdy! I nigdy na nikogo się tak nie wydzierałam jak na nia, aż pielęgniara przyszła. No kurwa nikt mi nie będzie mówił, że głodzę moje dziecko! Większej bzdury to ja w zyciu nie słyszałam. Ta się zwinęła a ja zabrałam moją kartę i więcej moja noga tam nie stanie!

Z dobrych wieści: Majka ma już 57cm! 🤪 czyli od urosdzenia urosła 6 cm!

Ze złych: ciągle kiepsko przybiera na wadze i w ciągu półtorej miesiaca dostała tylko 800gr. no ale mam nadzieję że na tej mieszance w końcu ładnie przybierze.

Ehh ale jestem zmęczona.

Do później laseczki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusie proszę o głosiki...niestety spadłyśmy w rankingu i pewnie już będzie trudno dogonić 2 miejsce;/
http://pl.lennylamb.com/#chusty/konkurs/501

Wiolka - nie dziwię się, że się darłas na tę babę!!! Moja Gabrysia zagłodzona nie jest a do tej pory robi zielone kupki (też karmię piersią). Co do wagi to się nie przejmuj!! 800 gram to bardzo dużo!! Moja w ciągu miesiąca przybierała ok 500 i tez nie raz nasłuchałam się, że to mało...ale w koncu udałam się do pediatry faceta który mnie uspokoił i powiedział, że najważniejsze że w ogóle przybiera...także spokojnie 🙂 Na pewno będzie wszystko oki 🙂 Moze zastanów się nad zmianą lekarza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Wiolka! Ale masz przeboje... Dzielna jestes! Zmien lekarza i wszystko sie ulozy, chciałabym słyszec ta chorwacko-polska wiazanke 🙂 Ja chyba bym na niej nie poprzestała :]

AgnieszkaW - to była czapka ale mi nie wyszla bo mi sie w połowie motek wełny skończył :] hahaahahaha :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

teraz skonczyłam na walentynki mężulkowi breloczek-króliczek ale zdjecie wkleje pozniej bo aktualnie koncze kolejny twor wiec pozniej wkleje dwie foty :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ami buziaki dla Basi 😘

Wiola Ty to masz przeprawy z tymi lekarzami 😠
Też bym chętnie usłyszała tą polsko chorwacką wiązankę :laugh:

AgaK fajna fotka, dwóch kumpli i flaszka :laugh:

Akompf wklej koniecznie fotki bo ciekawa jestem co to za breloczek 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiola ja pierdzielę,co za babsko!!!! Brak mi słów... Bardzo dobrze, że jej puściłaś wiązankę :laugh:
800 gram na miesiąc to dużo,na półtorej to rzeczywiście mało,ale tak jak piszesz,może przy sztucznym mleczku zacznie przybierać na wadze. Z resztą najważniejsze, że tyje a nie chudnie... Ja tak miałam do 4 miesiąca, chudłam i było ze mną źle... Krowie mleko mnie uratowało, to była ostatnia deska ratunku, bo żadnego innego nie tolerowałam. Za to moja Majka odwrotnie,do 4 miesiąca tyła książkowo a potem było coraz gorzej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam Was dziewczyny zaczne od poczatku....musze sie wam do czegos przyznac te które mnie znaja zapewne zrozumieja...Gosiu Dorunia to ja ..zmieniłam nik dlatego ze po raz kolejny chciałam sie cieszyc ciaza jestem w ciazy mam fasolke 5tygodniowa w brzuszku....ale równiez jestem zagrozona...poniewarz miałam w domu wypadek mojej córki Martusi
lezy popazoona w szpitalu bedzie miała pszeszczep skóry jestem wrakiem człowieka niepotrafie juz nikomu opisac powiedziec co moj organizm przezywa i dlaczego tak sie dzieje...czy sa to moje 7lat chydych??jak mam to rozumiec???Gosiu mysle ze mi wybaczysz jak równiez grudniuwki...podaje wam moj numer telefonu bo jestem teraz tu oprzez chwile...cały czas jestem w szpitalu u córeczki tak sie boje ja juz nie mam sił działam jak automat .boje sie o zycie córki ze ta ciaze odłozyłam na bok ale tak tez sie nie data dzidzia moja fasoka jest silna i rosnie bardzo ładnie i zdrowo...codziennie mam mozliwosc w szpitalu teraz na podglad fasolki....jeszcze raz Was przepraszam podaje swoj numer...880098078pozdrawiam Was




Dziewczyny to Dorunia napisała do mnie na forum kurczę tak strasznie się cieszę że znowu ma fasolke w brzuszku ale życie Ją strasznie doświadcza mam nadzieję że wszystko dobrze się skończy 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry wieczor..

a ja wlasnie wrocilam od fryzjera.. musialam ta moja szope troche okeilznac w koncu 🙂

maly spi jak aniolek po kapieli...

zmiana mleka duzo dala...

Wiolka dalas czadu i powpieram...

moj maly ma 64cm ale nie wiem ile wazy, miesiac temu na szczepieniu 4300 wiec teraz pewnie z kilo do przodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ MAMUSIE 🙂

WIOLA ŁAP OKLASKA JESTEŚ DZIELNA ŻE TAK DOGADAŁAŚ TEJ LEKARCE OD SIEDMIU BOLEŚCI 🙂 JESZCZE WIĘKSZEJ BZDURY TO JA NIE SŁYSZAŁAM DZIECKO PRZYBIERA 800 GRAM W CIĄGU MIESIĄCA I JEST GŁODZONE :laugh: :laugh: :laugh: UBAW PO PACHY I TO ZA DARMOLA :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

OJEJ DORUNIA ZNÓW MA FASOLKĘ 🤪 ALE TEZ NIC NIE PISZĘ ABY NIE ZAPESZYĆ ☺️
ALE KURCZE JAKIEGO NA MA PECHA 😠 JAK NIE STRATA DWÓJKI DZIECI TO TERAZ JEJ CÓRECZKA LEŻY W SZPITALU 😞 BIEDNA MARTUSIA 😞 TO MUSI BYĆ SPORE POPARZENIE JEŻELI AŻ TRZEBA PRZESZCZEP SKÓRY PRZEPROWADZIĆ 😞
DORUNIU TRZYMAM KCIUKI ZA WASZĄ TRÓJECZKĘ 🙂 🙂

A MY BYLIŚMY DZIŚ NA USG BIODEREK I WSZYSTKO JEST W PORZĄDKU 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki macie pozdrowienia od Doruni,na razie czekają na przeszczep w czwartek będzie wiedziała coś więcej.

Wiola brawo,co za walnięta baba 😠 ja bym jej jeszcze przyłożyła 🤪

A ja zawiozłam dziś Dominike do babci i masakra jak ja wyjde po zakupy,przez te śniegi to będzie masakra.
A i mąż mnie zabije wydałam dzisiaj na dziewczyny 320zł 🤪 ale jak weszłam do sklepu to nie mogłam się powstrzymać wszystko mi się do rączek kleiło :laugh:

A jeszcze zapomniałam AgnieszkoK zdjęcie mnie powaliło :laugh:

Ok moja laska charczy odkąd ją wyjęłam z fotelika może pośpi sporo,a ja zmykam się położyć.Dobranoc mamusie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Mamusie,

Biedna Dorunia, 😞 jesteśmy z Tobą. Za Martunię trzymam kciuki i wiem, że wszystko będzie dobrze. A dla małego groszka duużo sił.

Wiolu, tak trzymaj. Matka wie najlepiej. Ja też zmieniałam pediatrę dwa razy, ale u mnie stanęło na babce w tym przypadku. Do faceta poszlismy na 3 dobę po porodzie, na kontrolę, gdzie dziecko przecież zaczyna przybierać na wadze w trzeciej, czwartej dobie, a do tego czasu traci. A tu przecież wypuszczają do domu od razu, a nie po trzeciej dobie, debile. Facet stwierdził, że Natalia za dużo straciła na wadze i na pewno jeest głodna, owszem była, bo w kolejce czekaliśmy ponad 30min. + jeszcze 40min. dojazd, więc mogła już zgłodnieć. Kazali nam naychmiast kupić mleko i butelkę specjalną i ją nakarmić mlekiem modyfikowanym, w gabinecie lekarskim. Więc stwierdziłam, że niech się pocałuje... mąż poszedl kupić mleko na odczepnego, a ja ją w tym czasie nakarmiłam piersią i mleka z butli nie tknęła 😁 Zresztą do dzisiaj nie ruszyłam butli, a póki do niego chodziliśmy to wiecznie miał jakieś ale, i że mam dokarmiać. I tak bez tego dokarmiania!!! moje dziecko z 47cm ma 60cm, a z 2360gr 5320gr na koniec 3 mca życia.
Pamiętaj, Ty jesteś matką i Ty wiesz najlepiej co dla Majeczki Gwiazdeczki jest najlepsze.

Dobrej nocy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martus masz rację!!!

Aga zapomniałam napisać że to zdjęcie jest po prostu de best 🙂 chłopaki od małego się uczą co dobre 🙂

a mój mały miś dziś zrobił mi niespodziankę. Przed kąpielą dostał troszkę cyca na zaspokojenie pierwszego po śnie głodu i po kąpieli dostał to co sobie odciągnęłam w ciągu dnia bo miałam pełen cyc a miś spał, zaraz po tym przysnał sobie przy cycu, nawet nie jadł tylko po prostu sam dotyk piersi zadziałał na niego odpowiednio 🙂 oczywiście jak wstałam żeby go odłożyć to oczy jak 5zł ale w łózeczku na brzuszku chwilkę poleżał i coś tam sobie stękał po cichutku i nagle zasnął!!! Sam!!! Szok!!! I śpi już 1godz i 10min :-):-):-):-):-):-):-)

wiecie co, a ja dziś się poryczałam... Miałam mojego misia na ramieniu do odbicia i ułożył główkę do mojej szyi tak że oddychal mi prosto do ucha i wiecie co...to jest niesamowite słyszeć i czuć na sobie oddech własnego dziecka...do niedawna w brzuszku siedział a teraz jest tu ze mną i oddycha. Pięknie oddycha!!! Dotyka mnie, przy każdym karmieniu szuka mojego palca i chwyta mnie za niego tak kurczowo, mocno... Uwielbiam jak stęka sobie ułożony na moim ramieniu. Kocham każdy dźwięk jaki wydobywa się z jego malutkich usteczek...To jest nie do opisania... Jak ja kocham tego mojego synka!!!!!!

A tak w ogóle to jak dziś zasnął w ciągu dnia to przez sen się roześmiał w głos :-):-):-) to było cudne!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Acha no i mam pytanie do mam karmiących piersią- czy was też tak czasami kłuje w piersiach jakby igły wbijali? Bo w sumie zauważyłam to jak zaczęłam używać (beznadziejnego) elektrycznego laktatora. Od kilku dni czasami tak mnie coś kłuje w piersiach że szok. No a na marginesie powiem wam że ręką sobie więcej pokarmu wycisne niż laktatorem odciągnę.
Poza tym od jakiś dwóch tyg bolą mnie strasznie kolana nie wiem dlaczego...
Dobra, wyżaliłam się :-):-):-)

dobrej nocki mamusie, buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEJ LASKI

KAAJTUCHA MNIE TEZ TAK CZASEM KŁUJĄ PIERSI. ALE JA NIE UZYWAM LAKTATORA. JAK MAM PEŁNE CYCKI TO PRZYSTAWIAM LENE 🙂

WIOLA DZIELNA Z CIEBIE BABKA. TAK TRZYMAJ.
MOIM ZDANIE 800 GRAM NA 1,5 MIESIACA TO WCALE NIE AZ TAK MAŁO. WAZNE, ZE W OGÓLE PRZYBIERA NA WADZE.

WCZORAJ BYŁAM U GIN. WSZYSTKO OK.

DORUNIU TRZYMAJ SIE. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny.
Wiolka czy tam nie ma normalnych lekarzy u Ciebie?

Biedna Dorunia.... jak los sie na kogos uwezmie to juz koniec... czy ktos moze sie spytac Doruni czy mozna jej jakos pomoc? kurcze, nawet nie moge napisac smsa... :/ 😞

a ja musze wam powiedziec,ze moja Wiki jakby zeby miala dostac... jesli do piatku jej nie minie to chyba pojde do lekarza bo wtedy to juz bede praktycznie pewna ze to zeby... szybko cos... szkoda,ze mama nie pamieta kiedy ja zeby dostalam. a dzisiaj mielismy miec szczepienie ale wczoraj babka dzwonila,ze sie pomylila i mamy 24.02 .

Meczy mnie ten ciagly placz i marudzenie Wiki 😞 najgorsze jest to,ze nie wiem jak jej pomoc... poki co to caly dzien jest na rekach i wlaczam suszarke albo odkurzacz to sie troche uspokaja.

Lece dziewczyny sie ubrac, pozniej ubiore mloda i pojdziemy na spacer.

aaaa ostatnio na allegro fajna aukcje wygralam ( hehe moja oferta byla jedyna ) http://allegro.pl/item915135935_zestaw_cieplych_rajstopek_wola.html 90gr za pare rajstopek 🙂 noo i oczywiscie wysylka ale to sie pominie.

Lece paaaa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejka 🙂

Kajtucha mnie też kłują piersi, ale nie używam laktatora. Najczęściej kłuje mnie lewa jak Piotruś je z prawej i na odwrót.

Martusiu masz rację, musimy zaufać swojej intuicji bo najlepiej wiemy co jest dobre dla naszych maluszków!

Co do Doruni to nie wiem co napisać... nie rozumiem dlaczego życie tak okrutnie ją doświadcza...pozostaje wierzyć i trzymać kciuki, że wszystko skończy się dobrze!

Wczoraj byliśmy u lekarki rehabilitantki i dostaliśmy skierowanie na 3 miesiące 2 razy w tygodniu na ćwiczenia metodą vojty i dodatkowo na masaże żeby rozluźnić Piotrusia po ćwiczeniach.

Miłego dnia kobitki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A MNIE DOPADAŁA KOBIECA DOLEGLIWOŚĆ MIESIĄCZKA 😞 SZLAK BY TO TRAFIŁ 😠 A TAK BYŁO FAJNIE BEZ NIEJ :P :P :P

DZIEWCZYNY ROZMAWIAŁAM Z DORUNIĄ I BARDZO SERDECZNIE WAS POZDRAWIA 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry...

ja miesiaczke mam juz 3 tyg. ale urodzilam lozysko i troche mniej juz krawaie ale mozna sie wykonczyc...

maly w koncu zasnal bo nie spi od rana..

zapomowilam sobie hustawko-bujaczek z fisher price wszystko byloby ok gdyby nie to ze hustawka jest do 9 kilo i wiedzialam o tym ale nie ma pozycji lezacej tylko siedzaca a jak zacznie siedziec to bedzie wazyl juz chyba z 8 wiec do dupy to jest...

dzwonilam do kobiety i mam odzwonic bo moze zle zlozylam ale zaplacilam 450 zl wiec cjestem zla....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale mnie teściowa wkurwia 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 jestem wściekła jak osa!

Kochana Dorunia, zawsze pod wiatr, mam nadzieję, że tym razem będzie wszystko dobrze. Będę trzymać kciuki.

AgnieszkoK pozdrów Dorunie ode mnie.

Aga84 to do kitu taki bujaczek ale sprawdz dokładnie bo może jest jeszcze jakieś ustawienie. Jak ogladałam te bujaczki to raczej niemowlaki w nich lezały na fotkach.

Hahaha a ja jeszcze miesiaczki nie dostałam!!! :laugh:

Spadam prasować, przynajmniej nie będę musiała oglądać smoczycy 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...