Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Kobietki 🙂

Znalazłam sposób na Kamilka żeby spał w nocy w łóżeczku a nie zanim dobrze uśnie to czasami 5 razy go wkładam i wyjmuję, no więc SUSZARKA! Ten dźwięk go usypia 🤪 dzisiaj rano przebudził się o 6 nakarmiłam go, usną ale wiercił się strasznie więc suszareczka w ruch i spaliśmy do 8 tylko że usnęłam i suszarka cały czas chodziła 🤪 niezły rachunek przyjdzie teściowej za prąd 😜 🙃

Kobitki bo zgłupiałam już 🥴 macierzyński po nowemu trwa 18 tygodni +2 tygodnie czy 20 tygodni + 2 tygodnie o które trzeba pisać podanie? I czy jak mam wypłacane przez ZUS macierzyński to też muszę pisać podanie czy mi automatycznie przedłużą?

Jak nadrobię forum to się jeszcze odezwę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

hej laseczki 🙂

wstałysmy o 10;30 jupiii 🙂 🙂 🙂 🙂
lenka szaleje na kolanach, najwieksza atrakcja jest moje pisanie na klawiaturze, normalnie pezestaje oddychac 😁 😁 😁
ja dzisiaj do ksiedza załatwic chrzest, juz mam nerwa 😠

z zaległosci;
wiolka pewnie wszystko jeszcze nie uregulowane i pewnie sie spoznia, trzymam kciuki zeby bylo ok 🙂
akompf 24 maja to niebawem, i wracasz do pracy, dlaczego ten czas tak szybko leci 😠
fredka super wygladasz w tej kiecuszce 🙂
dziewczyny dzieciaczki super, a lenka taka duza 🙂 🙂 🙂moja to malnstwo jeszcze 5,5 kg 🙂 🙂 🙂no pewnie nieco wiecej za 2 tyg pewnie przybrała 😜
ogrzewanie podogowe jest super, zwłaszcza na płytkach, tylko tak sie zastanawiam czy jest w stanie nagrzac mieszkaniue bez dpdatkowych grzejników, siora ma tez grzejniki przy podłogówce, ale ja sie nie znam 🙂
ja tez nie kapie sie z mala 😉
reszty nie pamietam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc dziewczynki

ja dziś na mega wkurwie chodze....
Asiula i to sie tyczy macierzynskiego. Dostałam dziś 250 zł wypłaty za kwiecien!!!!!!! To dzwonie do zusu co to jest a oni mi, ze wypłata, a mi sie 6.04 skończyło 20 tygodni macierzynskiego. Księgowa z pracy nie wysłała mojego wniosku i mi nie przedłużyli... Ja pierdziele.... Ma to sprawdzac i odkręcac.... szlag mnie trafi... i jeszcze pytanie: Pani to zawsze wszystkiego tak pilnuje?! ehhhhhhhhhhh

Fredeczka - 55? jk dla mnie to pomażyć o 65 moge tylko 🙂 Ale jestem coraz bliżej... jeszcze 8 kilo 🙂 heheheh

Kajtucha - Szymek bardzo mocno podnosi główke bez podtzrymywania się rączkami! Ale to m widok 🙂

Przyznać się musze, ze zazdroszcze Wam tych budowanych domków ;]

A Madzia jaka jest zgarbniutka! Cudnie wygląda w tych rajstopkach!

Męzunio wczoraj wrócił przed 3 a po 6 musiał wstac do pracy... Bidulek... wróci to odeśpi 🙂

Uciekam do młodej bo wlożyła paluszki w grzechotkę i nie może wyjąć ;] hahaha aparatka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie, zapomniałam napisać.
Ja zaczęłam się kąpać z Mariką w wannie. Dwa razy kąpała się z Majką 🙂 Ale miały radochę 🤪

Persy Madzia jest słodka, a spacerek nie powinien jej zaszkodzić 😉

Emmax to sobie pospałyście 🤪 Ja niestety jestem już na etapie obowiązków przedszkolnych, więc wstaję rano i prowadzę Majkę do przedszkola 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak sobie mysle, u nas u ksiedza jak bylismy zgosic dziecko o chrztu to była para która nie miała ślubu kościelnego. Nie zapytał ich o bierzmowanie, po prostu kazał im podać z aktu zawarcia związku małżeństwa nr aktu i to wsio, nic nie mówił o bierzmowaniu a dodam że ludzie nie byli z naszej parafii...
no ale mój ksiądz to nawet jak chrzestna Szymka chciała mu dać zaświadczenie do chrztu to jej powiedział "no dobra, skoro już pani je ma to niech da..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie pomogę co do chrztu, bo tak na prawdę co parafia to inne wymogi.
Ja zdecydowałam się ochrzcić małą tu w Szkocji, nie chce mi się lecieć do Polski tylko z tego powodu. Tyle, że nadal nie wiem kiedy w końcu do tego dojdzie. Może w lipcu...

A z tym macierzyńskim to przeginka...

Ja na wagę nie narzekam. Zależy mi tylko na ujędrnieniu brzucha, ud i pupci i będzie ok 😉
Dzisiaj robię 5 dzień szóstki Weidera 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mogę Was nadrobić 🙂 bo zawsze coś mi umyka 🙂

Aale coś tam doczytałam 🙂
kajtucha Szymek rewelacyjnie podnosi główke silny z niego chłopak 🙂 przykro mi że tak się bidulko z nim męczysz też już nie wiem co Ci doradzać 😞

Persy Madzia śliczna i super trzyma buteleczke 🙂

Przekichane macie z tym macierzyńskim.O to akurat się nie musze martwić,ale za to jedna wypłata w domu i mąż po za nim 😞 a defakto od wczoraj się do niego nie odzywam.Bo nie dość że wszędzie musze sama latać no przepraszam z Emilą to jeszcze się głupio dopytuje czy jeszcze coś załatwiłam jak bym w ciągu jednego dnia mogła bez problemu wszystko pozałatwiać.W piątek Dominika ma próbe chciałam pójść no i co musze mała targać a nie wiadomo jaka pogoda.W poniedziałek ma egzamin na 15 i co znowu musze Emile targać a dzieci od cholery i nie wiadomo ile to potrwa.No mówie Wam wkur... mnie to wszystko.Ok sorki wyżaliłam się i już mi lepiej 🙂

A my pospałyśmy dwie i pół godzinki 🙂 mała dostała flache odłożyłam ją i maarudzi heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mittka wyobraź sobie że moj chłop tak samo... no z tym że on w weekend jest w domu no ale wszytskie sprawy musze załatwiać ja bo np banki i urzędy nie pracują w sobotę... a ten tylko dzwoni i pyta czy załatwiłam i że on jeszcze ma do mnie sprawę... no kur... to już nie te czasy kiedy było sie na każde kiwnięcie palcem... ale widze że co niektórzy mają problemy ze zrozumieniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf Ty to zawsze masz problemy z zusem 😠 współczuję!

Co do chrztu to nie mam pojęcia, ale to raczej indywidualna sprawa. My też nie mamy ślubu kościelnego i nie wiemy czy nam ochrzczą Piotrka, z resztą cały czas się zastanawiamy czy w ogóle go chrzcić.

Mittko rozumiem Twoje wkur..., ja Cię podziwiam, że sama sobie radzisz. Ja bym nie dała rady.

PannoNikt czemu nas ostatnio zaniedbujesz? 😜 Kurcze fajnie musiała wyglądać kąpiel Twoich dwóch księżniczek 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA TEZ NIE WIEM JAK TO JEST Z TYMI CO NIE MAJĄ BIERZMOWANIA BO WIEM TYLKO ŻE BEZ BIERZMOWANIA ŚLUBU SIĘ NIE DOSTANIE ALE CZEKAJCIE Z MĘŻA STRONY KUZYN NIE DOSTAŁ BIERZMOWANIA BO CIOCIA NA BUDOWĘ KOŚCIOŁA NIE DAŁA 50 ZŁ ALE TO ZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA, NO I JEGO SIOSTRA URODZIŁA CÓRECZKĘ TĘ CHORĄ CO WAM KIEDYŚ PISAŁAM I JAK W PEWNYM MOMENCIE BYŁA TAKA SYTUACJA ŻE MAŁEJ NIE DAWALI SZANS NA PRZEŻYCIE TO CHCIELI SZYBKO JĄ OCHRZCIĆ I KUZYN MĘŻA ZOSTAŁ CHRZESTNYM BEZ BIERZMOWANA ALE MUSIAŁ ZGŁOSIĆ SIĘ DO KURII WE WROCŁAWIU I TAM UZYSKAŁ BIERZMOWANIE I TO BEZ ŁASKI 🙂 TAKZE MI SIE WYDAJE ŻE BIERZMOWANIE MUSI BYĆ 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ide dopiero wszytko załatwiac ale z tego co mi laseczki pisały to akt urodzenia, małzenstwa i zaswiadczenia od chrzestnych, ale jak znam zycie to pewnie co parafia to inaczej do tego podchodza 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny ale napisałyscie duzo. Ile czytania.
Kajtuszka super chłopak i taki siny. Uwielbiam jak takie maluszki dzwigaja główke do góry.
Persy ja tez nie mam slubu i strach mnie ogarnia jak mam isc do ksiedza. Mam natomiast akt bierzmowania 🙂 Trzeba w koncu zaczac załatwiac. Tylko my chcemy chrzciny zrobic w lato.
Mittko maz pewnie uwaza cie za bardzo szybko działajaca kobietke 🙂
Panno Nikt nigdy tego nie pisałam ale wybraliscie sliczne imię dla córci 🙂

A co do macierzynskiego to tez sie skonczyło, a wychowawczego nie dostane, bo umowa o prace mi wygasła z dniem urodzenia dziecka. Okrutny kraj. Super rodzinne 68zł...koń by sie usmiał!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elol dziewczynki 🙂
nocka taka sobie - mlodemu juz chba weszlo w nawyk sranie w nocy - troche mnie to denerwuje bo jak sie nieobudzi to z ta kupa siedzi do rana i ma cala pupe czerwona 🤨
persy7 - jak bedziwsz mogla to napisz co ci tam ksiadz powiedzial bo u mnie jest odwrotnie pawel nie ma bierzmowania ... a gdy pytalam sie kolezanki to powiedziala ze nie jest potrzebne tylko nie wiem jak jest u mnie no i u ciebie
ale te nasze dzieciaczki sa przecudne - moj w porownaniu do waszych to taki maly okruszek ktory nadal nie lubi sie kapac 🤢
a powiedzcie mi czy wasze pociechy na poczatku tez wypluwaly caly przecierek czy moj tylko jakos nie lubi nowosci ...
uciekam kilka truskawek wsadzic dopuki pogoda jako tako ... pozniej sie odezwe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...