Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Ewo oczywiście we wszystkim trzeba znać umiar.Wygodnictwo w tym jet jak najbardziej,ale czasem można zrobić sobie chwilke.Co innego jak rodzice sadzają dzieci na cały dzień przed telewizor.Myśle że jedna bajeczka dziennie nie zepsuje dziecka a my będziemy miały chwilke dla siebie,o ile dzieciaczki wysiedzą bo moja to po 20 minutach już się znudziła 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Amelka pije Nan Activ, bo takie dostała w szpitalu i już jej nie zmieniałam. Udało mi sie właśnie ją nakarmić na śpiku, bo za cholere jak nie śpi nie wciśnie się jej butelki ze smoczkiem. Raz już myślałam, że mleko będę jej łyżeczką dawać, ale troche dziwnie by to wyglądało, no ale czego się nie robi do dziecka, jeśli wiedziałabym, że łyżeczką by mi mleko piła to dawałabym jej.

Jej ile ja mam do Was pytań...
Wiecie co mnie najbardziej interesuje.... Może to głupie, ale jestem ciekawa w jakim języku będą mówiły dzieciaczki Wiolki, MartyEr oraz Julki... 😁

Podziwam bardzo Wiolke, że będąc sama poradziła sobie z Majką, bo przecież miała z nią nie lada problemy...

Mittka ty przecież też cały czas sama z dwójką dzieci, mnie by cholera wzieła. Dobrze, że mieszkam z rodzicami i mąż pracuje od pn-pt od 7.00 do 15.00, bo popołudniami mamy z Amelcią go dla siebie.

Fredeczka Ty też swoje przeszłaś z ojcem Wikusi, ale takiemu to tylko (piii) urwac, albo nacinać i solić 😁 😁 😁 😁 😁 😁 😁, żeby poczuł, że to nie jest do zabawy

Kajtucha śliczną robisz biżuterie

Agnieszki piękne macie domki

Asiula Ty to się namęczysz z tą teściową, jak ja bym taką miała to nie wiem co bym zrobiła.

Pewnie zapomniałam jeszcze o innych dziewczynach, ale musicie mi wybaczyć ☺️


Moja córa też bardzo lubi oglądać bajki, a najbardziej podoba mi się jak gada do takiej żółtej kaczki... Uśmiać się wtedy można co niemiara... Też wiem, że to wygodnictwo, ale niestety chcąc coś zrobić w domu, to trzeba dziecko czymś zając żeby było grzeczne...
Mogłam sobie troche popisać, bo malutka mi zasneła (ciekawe na jak długo) i mam troche czasu żeby komputer włączyć, bo ostatnimi czasy komputer włączam dopiero po 20-stej jak Amelka śpi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kobietki za podpowiedz 😘 Kupię Kamilkowi tę robioną na wodzie i zobaczymy 🙂
A pierwsze dałyście jedzonko w słoiczku czy kaszkę czy to bez różnicy co pierwsze?

Pisałyście o kołderkach, moje dziecko śpi w takim śpiworku do spania, ani się nie przykryje ani nie odkopie świetna rzecz polecam 🙂
http://www.allegro.pl/item1004696430_spiworek_spiwor_do_spania_roz_74_stan_bdb.html#gallery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu przeprawy mam i to nie małe ze smoczycą 🤢 Mam nadzieję że jak najszybciej się wyniosę do tego domku na wsi tylko znowu martwi mnie że ta wieś jest 5 minut drogi od Kielc i teściowa będzie mnie nachodzić ciągle 🤢 🤢 🤢 A jak ją znam to weekendy będę spędzała z "mamusią" 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asia nie daj się,solidne zamki w drzwi i nie ma nikogo w domu 🤪

Aniusiaa widze ze ty wszystko wiesz miło że nas czytasz i szkoda że tak rzadko zaglądasz.Ale rozumiemy Cię doskonale 🙂

A dzieciaczki pewnie będą mówiły w dwóch językach,ale to juuż muszą Ci odpowiedzieć te konkretne mamusie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hahaha to się Dominika zajęła Emilą 😁
No Piotrek też po 20 minutach się znudził, ale ile ja zdążyłam zrobić w tym czasie 🤪

A i przypomniało mi się... PannoNikt widzę, że teraz u Ciebie zaczęły się przeprawy z Mariką. Trzymaj się dzielnie! Mam nadzieję, że przyjmą Was do tego szpitala i szybko coś poradzą z oczkami Mariki. Buziaki dla Was dziewczynki 😘 😘 😘

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja telewizji nie daję oglądać Marice. Zresztą ona nie widzi ☺️ ☺️ 😞
Majce też nie włączałam, dopiero jak miała ponad rok to zaczęłam jej włączać teletubisie 😉 Teraz jest maniakiem komputerowo-telewizyjnym i muszę ją gonić, bo cały dzień by grała lub coś oglądała 🙂

Aniusia jak miło, że do nas wróciłaś!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula, ale Ty wtedy będziesz "na swoim" i to Ty będziesz decydowała czy chcesz przyjmować gości czy nie. Zawsze możesz zamknąć drzwi na klucz i udawać, że Was nie ma... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i dzięki za odpowiedź co do mleczka, wezmę na chybił trafił któreś i zobaczymy czy podejdzie Piotrkowi. Chociaż on wcale nie chce pić z butelki więc pewnie ciężko będzie 😮

Asia to jak smoczyca będzie coś szurać to teraz Ty jej powiesz -nie wydzieraj się w moim domu starucho 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
PannoNikt tak mi przykro,ale nie martw się Marice napewno poprawi się wzrok.Czeka Was pewnie długie leczenie,ale myśle że Marika jest na tyle mała że upora się ze wszystkim 🙂

Co do telemaniaków to moja też straszna,ale to by chyba trzeba było nie mieć telewizora w domu żeby dziecko nie wiedziało co to bajki.Trzeba po prostu pilnować dzieciaczki i tyle ukrucać od małego a wszystko będzie ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maly spi a obiad sie robi...

PannoNikt nie martw sie, mala napewno z tego wyrosnie.. u mojego malego tez bylo podejrzenie ze jest gluchy ale teraz juz jest wszystko w porzadku...

Asiula, nie daj sie tesciowej to tylko tesciowa i co to znaczy zeekendy z mamusia? masz swoje zycie i nie masz obowiazko spedzac u niej weekend...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Aniu z powrotem 🙂
dziękuję za uznanie dla biżuterii!
PannoNikt wierzę że Marice poprawi się z oczkami! I Ty też musisz w to uwierzyć!
No Mittka, ładnie się pilnują Twoje baby 🙂
Mój maluch to jest taki telewidz że szok! telewizor to znajdzie z każdego kąta pokoju piernik jeden. Nie pozwalam mu oglądać bo sama noszę okulary i wolę oszczędzać jego oczka póki jeszcze się wzrok kształtuje bo nie byłam szczęsliwa jako dziecko nosząc okulary więc i jemu chcę tego oszczędzić.
Mój mały smok wlaśnie padł bo od 9 do teraz zrobił sobie tylko 20 minutową drzemkę i to na tyle spania było no aż padł i to godny... ale na śpiochu główkę od cysia odwracał...
lece posprzatać trochę w chacie bo nic nie zrobiłam przez tego marudera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję dziewczyny za wsparcie. Jesteście kochane 😘
Na codzień staram się być silna, ale czasem mam takie chwile, że czuję się okropnie zdołowana.
O ile AZS i alergia nie jest dla mnie już wielkim problemem (bo Majka miała to samo) to z kolei wzrok małej spędza mi sen z powiek.
Chciałabym chociaż znać przyczynę a tak tysiąc rzeczy przychodzi do głowy... Nie wiem nawet jak będą korygować tą wadę... Umieram ze strachu na myśl, że np. trzeba będzie operować ☺️

Sorki dziewczyny, że tak się żalę, ale dziś mi wyjątkowo ciężko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


O JA , PRZEGIEŁYŚCIE KOBITY, 17 STRON DO NADROBIENIA MIAŁAM 😁 😁

ANUSIA WITAJ SPOWROTEM 🙂 WKLEJ NAM FOTKĘ AMELKI , BO TY WIESZ JAK NASZE POCIECHY WYGLĄDAJĄ 🙂

PANNONIKT WSPÓŁCZUJĘ, ALE MAM NADZIEJĘ, ŻE BEDZIE TAK JAK MÓWI AGA84 I MARICZKA WYROŚNIE ZE WSZYSTKIEGO CO ZŁE I NIE DOBRE DLA JEJ ZDRÓWKA 🙂

AGAK SUPER RODZINKA, TYLKO TATUSIA BRAK NA TYM ZDJĘCIU 🙂

MITTKO JA TEZ CZASEM POZWOLĘ OBEJRZEĆ LENCE JAKĄS BAJECZKĘ. MAMY DUZY TELEWIZOR NA SCIANIE , WIĘC CO KOLWIEK NIE LECI TO ONA ODWRACA GŁOWĘ W JEGO STRONE . CZĘSTO KŁADĘ JĄ W WÓZKU NA PÓŁ LEŻĄCO I ODWRACAM GO TAK BY NIE PATRZYŁA W TV ALE JAK CHCE COŚ ZROBIC TO WTEDY JEST NIEZAWODNY 🙂
WIEM ŻE TO NIE ZDROWE DLA OCZU, NIE PEDAGOGICZNE ITD ALE CZASEM CHWILA SPOKOJU JEST CENNA I WSZYSTKO CO ,,NIE DOBRE" BIERZE GÓRE NAD TYM CO ,,DOBRE" 😁 😁

LENKA SBIE ŚPI NA BALKONIE, DESZCZYK PADA, JEST DOŚC CHŁODNO, ALE UBRAŁAM JĄ CIEPŁO, NAWET ŁAPKI NIEDRAPKI ABY JEJ RĄCZKI NIE ZMARZŁY I ŚPI 🙂

JA JUZ LENCE DAŁAM JABŁUSZKO.
NIC JEJ NIE BYŁO
DZIS DAM JEJ MARCHEWECZKE
NIE WYTRWAŁAM DO 5 MIESIĄCA 😁 😁 ALE JUZ PO MAŁU ŚWIRUJĘ ZE ZMECZENIA.
NIEDŁUGO TEZ DAM JEJ NA NOC KASZKE TYLKO NIE WIEM JAK TO ZROBIE BO ONA TEZ NIE CHCE PIĆ Z BUTLI 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj to chyba jest rekordzista...

je jablko, banan, marchewke, zupke jarzynowa, chrupki kukurydziane, kaszki, serki i czasem mu cos wrzuce do dziubka jak cos jemy... wiadomo ze nie daje wszystkiego naraz ale je juz to wszystko i woli banana od jablka zauwazylam 🙂

moja siostra tak uwazala zeby nic malej nie dawac bo jest za mala, albo cos tam i teraz niczego nie chce jesc... na obiad ziemniakow nie zje a z surowek do obiadu to tylko ogorek zielony.. urakow czy surowek z kapusty nie zje...

moj maly jedynie z czym mam problem to z piciem, nie chce nic pic.. soczkow, herbatek wody przegotowanej.. NIC.. czasem co wypije ale ze 20ml... ale podobno ja tez nie pilam jak bylam mala i mam tak do dzis.. bardzo malo pije, za malo....

mierzylam mu goraczke i nie ma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
AgnieszkoW no miałaś co nadrabiać 🙂

PannoNikt możesz się żalić tyle ile masz ochote po to tu jesteśmy żeby Cię wspierać.Wiem że takie dni jak dziś będą nie raz,ale dacie rade bo jesteście silną rodzinką 😘

A ja mam pytanie do dziewczynek które dają kaszke w butli.Jakich butelek używacie i jakich smoczków i czy są odpowiednie dziurki w tych smoczkach czy same powiększałyście??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mittka mnie mleko ciagnie z butli z nuka a kaszke z aventu bo tam sa 3 dziurki i spokojnie wystarcza, nie musi mocno ciagnac ale tez sie nie zakrztusi...

ciezko troche zeby jadl kaszke z butli z aventu bo woli nuka ale jak juz pociagnie to wszama na raz 🙂 bez pisniecia...

sama nie chce robic dziury bo nie wiem jaka bedzie wystarczajaco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item1000805627_drewex_butelka_butelka_z_lyzeczka_260_ml_3_wzor.html MOJA SZWAGIERKA KUPIŁA TA BUTELK\E BO JEJ MAŁY TEZ NIE CHCE PIC Z BUTLI A TA JEST Z ŁYZECZKA I TAK MU DAJE KASZE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
O jaka fajna butelka nie widziałam takiej 🙂

A to smoczki z 3 z aventu mam musze spróbować,a podajesz gęstość kaszki tak jak na opakowaniu pisze?? wiem że już to pisałaś ale mi się zapomniało i nie chce mi się szukać.Jak byś mogła powtórzyć dla mnie Agnieszko84 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...