Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
sliczner dzieciaczki mamy... serio...

mnie lekarka na szczepieniu mowila ze teraz trzeba dawac codziennie miesko, dzis cielecina.. kupilam troche i zrobie mu na obiad, wczoraj mial kurczaczka i zjadl ciekawe jak cielecine przyjmie...

moj ogolnie mowila na szczepieniu ze jest drobniutki w porownaniu z dziecmi w jego wieku, ale mowi ze jest zdrowy i nie jest zbyt wypasiony jak ona powiedziala.. wazy 7300... urodzil sie to wazyl 2800 wiec jest ok 🙂

kazde dziecko jest inne i ma inna budowe kosci i przmeiane materii wiec nie ma co przesadzac ze za grube dziecko badz za chude najwazniejsze ze zdrowe...

moja kolezanka ma core starsza o tydzien i jej jagoda w w czwartym miesiacy wazyla 7500 i lekarz kazal podobno ja troche odchudzic bo za szybko przybiera na wadze i organizm nie zdazy spalic materii, jest na cycku ale ogolnie powiem Wam ze noge to ma 3 razy jak Lukasz a jej pupcia to juz polowa mojej.. hihi.. ona jest krociutka dlatego widac jaka jest puciata 🙂 ale co innego gdy dziecko jest zdrowe i pucate a co innego ze kosci nie nadazaja rosnac w stosunku do jej wagi bo podobno moze zaczac pozno chodzic taka ciezka bedzie... ale to juz jej sprawa, ona mowi ze nie ebdzie jej ograniczac.. ja sie nie wtracam... poza tym mala jesty chora... i moze dlatego nie chce jej meczyc.. niestety nie widzi, ma padaczke i troszeczke opozniona ruchowo ale jest sliczna 🙂

rozpisalam sie...

tak bardzo sie ciesze ze Lukasz jest zdrowy, to najwazniejsze w zyciu dla mnie.. zdrowie dziecka..

czasem jak polozy nasze dzieci obok siebie to widac ze jej [przykro chociaz widac ze bardzo kocha corke, moj rozrabia, cieszy sie gada a mala po prostu lezy.... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamuśki!

kurde u nas kiepsko...ja zaziębiona, z nosa kapie jak z kranu, zatoki zawalone mam jak nic! no i aż uszy mnie bolą. Pal licho ze mną ale mój Szymek... słyszę że ma katarek ale gdzieś mu zalega gardłowo bo słyszę jak mu tam chlupie a biedak nie umie odchrząknąć więc całą noc tak kaszlał że ja nie spałam bo sprawdzałam po każdym kaszlu czy się nie udusił tą flegmą... ja pierdole, za bardzo go chwaliłam że jest zdrowy i teraz mam... ale to pewnie przywieźliśmy od teściów... tam smoczyca i chrzestna Szymka miały zapalenie oskrzeli i taaak kaszlały nawet przy małym że byłabym w szoku gdybyśmy nie byli chorzy poza tym okna mają tak nieszczelne że nocami grzaliśmy w pokoju farelką bo oni mają centralne i im już nie grzeją od połowy kwietnia, no a okna tak nieszczelne że aż gwizdało... no i mamy... Szymek kaszlał już od jakiegoś czasu ale byłam przekonana że krztusił się ślinką no ale teraz to już wiem że to nie to... moje maleństwo kochane... biedactwo... całe szczęście że nie zapycha mu się nosek... na 13.30 do lekarza...
poza tym Mittko Dominika prześlicznie wyglądała, Pikasso, śliczny prezent dostałaś na urodzinki, a Emmax i Lenka prześlicznie wyglądały na chrzcie!
Aga84 superancko że z Łukaszkiem wszystko w porządku!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc mamusie 🙂

my noc w miare z 2 pobudkami, ale wieczór masakra, zasneła o 22 z takim rykiem, jakby ja ze skóry obdzierali, az fotelik samochodowy ja pokonał 😜

kajtucha, moze syropkiem uda sie szymka wyleczyc, oby tak było 🙂

mittka, dominika slicznie wygladała, teraz pokaz elilie i siebie 🙂

co do porównan dzieci, kazda z nas piszac cokolwiek na forum musi liczyc sie z odpowiedzia innej i, to ze ktos napisał ze dziecko wazy tyle a moje tyle ja nie nazwałabym porównaniem, tylko zwykła wymiana osiagniec naszych dzieci i nie ma sie co denerwowac.

ag84 piszesz, ze łukasz wazy 7300 i lekarz mówi, ze jest drobny, ale z grudniowych dzieci wiekszosc wazy chyba ponad 7 kg, wiec chyba wszystko ok 🙂

z tego co piszecie o wadze swoich maluchów, to moja lena taka szkapina 😁 😁 😁 😁 moze w mamusie sie wdała 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc mamusie!

U nas nocka super 🙂

Mittka Iska wygladala pieknie!!!

Kajtucha szkoda was ze was jakies chorobsko zlapalo 😞 mam nadzieje ze szybko z tego wyjdziecie 🙂

Aga84 7300 to duzo, moja wazy 6850 i lekarka mowi ze w sam raz 🙂.

Ja sie cos kiepsko czuje alwe to pewnie przez @.

Milego dnia !! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂
U nas wszystko dobrze, nocka przespana 🙂
Aga84 ma racje kazde dziecko jest inaczej zbudowane i kazde inaczej wazy. Kazdy lekarz tez gada co innego.
Kajtucha zdrowiej szybko 🙂
Mittko zdjecia sliczne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie znów pogoda do bani, ale nie pada, więc ja Lenka się obudzi to wychodzimy na spacerek 🙂
a dzisiaj znów cos marudna jest, chyba przez ta pogodę 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM

NOCKA OK. LENKA ŁADNIE SPAŁA. OBUDZIŁA SIĘ DWA RAZY NA CYCA I SPAŁYŚMY DO 8 DZIŚ 🙂
TERAZ LEŻY NA MACIE I WKURZA SIE NA ZABAWKI 😁

EWO JA SIĘ ABSOLUTNIE NIE GNIEWAM NA CIEBIE, PRZECIEŻ NIC ZŁEGO NIE POWIEDZIAŁAS 🙂
SAMĄ PRAWDĘ I JEZCZE MNIE POCHWALIŁAŚ ŻE MOGĘ BYĆ DUMNA ZE SWOICH CYCKÓW 😁
PO PROSTU TAK OGÓLNIE NAPISAŁAM ZE MAM GDZIEŚ GADANIE LUDZI JAK SKÓRECZKA NAPISAŁA ŻE CHCIAŁABY TEZ MIEĆ TAKIE PODEJŚCIE JAK JA, BO JA DENERWUJE GDY KTOS MÓWI ŻE MIKUS JEST DUŻY...

MITTKO ŚLICZNIE DOMINICZKA WYGLĄDAŁA, ŻYCZE WAM UDANEJ WYCIECZKI 🙂

AGA84 SZKODA MI TEJ MALUTKIEJ, W OGÓLE SZKODA MI TAKICH DZIECI. MASZ RACJĘ, ZDRWOEI JEST NAJWAŻNIEJSZE.

KAJTUCHA BIEDNY SZYMUS. BĘDZIE DOBRZE, WYZDROWIEJE 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moj maly lobuz juz nie spi, zrobil kupe i pojadl a teraz u mamy na kolanach i sie wkurza bo nie chce mu dac pilota od tv.. hihi...

moj cos od wczoraj zaczyna ciumkac ciuka ale mu nie pozwalam wole juz smoczka bo moja siostra ze palcem walczyla do 2 latek...

co robicie na obiad? ja nadal mam okres, ledwo chodze a malego trzeba dzwigac wiec powodz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM PIĄTKOWO 🙂

U NAS NOCKA REWELKA BO WCZORAJ DOSTAŁ KASZKI NA NOC WIĘC POSPAŁ 😜 😁

KAMILEK W DOMU BO GARDŁO GO BOLI I JUŻ BYLIŚMY U LEKARZA I FAKTYCZNIE JEST CZERWONE ALE NIE JEST TO NIC POWAŻNEGO 🙂 KAZAŁA NAM PRYSKAĆ HASKOSEPTEM ALBO TANTUM VERDE I DORAŹNIE PODAWAĆ MU LEK PRZECIW PRZEZIĘBIENIU TZN SYROP 🙂 NO I MA SIEDZIEĆ W DOMKU 🙂 🙂 🙂

MITTKO IŚKA WYGLĄDAŁA PRZEPIĘKNIE 🤪 🤪 🤪 🤪
UDANEJ WYCIECZKI WAM ŻYCZĘ 🙂 🙂

KAJTUCHA TAK MI PRZYKRO ŻE CHORÓBSKO WAS DOPADŁO 😞 😞 ŻYCZĘ ABYŚCIE SZYBKO Z TEGO WYSZLI 😘 😘 😘

AGA84 WAGA ŁUKASZKA JEST JAK NAJBARDZIEJ PRAWIDŁOWA 😉 LEKARZE SWOJE POWIEDZĄ ALE TY WIESZ ŻE TWOJE DZIECKO JEST ZDROWE I JE TYLE ILE MU POTRZEBA 🙂

A MÓJ BZIBZIOŁEK ŚPI NA DWORZE W WÓZECZKU 🙂 JEST ZIMNO ALE JEST CIEPLUTKO UBRANY I GRUNT ŻE NIE PADA 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ide jak Lena wstanie, na razie nie pada, jest zimno ale wezmę gruby koc i założę jeszcze przykrycie na wózek, więc będzie miała cieplutko 🙂

Aga l\Lena też doi palce -kciuk albo wskazujący, no albo całą dło~ń, ale jej wyjmuję 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MÓJ BARTEK TEŻ WŁOŻY SOBIE DWA PALCE DO BUZI I JE CMOKA 😁 SMOCZKA ZNÓW ZA CHOLERĘ NIE WEŹMIE I MÓWIĄ ŻE TO DOBRZE ALE JA WOLAŁABYM ABY GO SSAŁ BO WTEDY TYCH PALUCHÓW NIE WKŁADAŁ BY DO BUZI 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasie~ńko, wszystkiego naj, naj lepszego z okazji urodzinek 😘 😘 😘

no a z mojego spaceru chyba nici bo zaczyna padać, więc siedzimy w domku 😠 😠

moja Lena już od dawna wyjmuje sobie smoka, i swietnie sobie wkłada, od kilku dni łapie za stópki, a od wczoraj wkałada sobie do buzi, ale niestety tylko kilka razy odwróciła się z brzuszka na plecki i więcej nie chce, a z plecków tylko na boczek sie odwraca, więc na więcej obrotów cierpliwie czekamy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...