Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

DZIEWCZYNY ALE MAŁY JEŹDZI MI DZIŚ PO PĘCHERZU 😉 😉 😉 CO CHWILĘ CHODZĘ DO TOALETY. JUŻ MNIE BRZUCH BOLI OD TEGO. MUSZĘ JESZCZE WIĘCEJ PIĆ ABY MIEĆ CO WYDALIĆ 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

A ja jeszcze nie czuję ruchów... 😞 Niedawno myślałam, że to maluch mi w brzusiu wywija fikołki ale jednak nie... nadal czekam...

W sobotę byłam na ślubie i weselu... zjadłam trzy kawałki torta giganta! Sama nie wiem gdzie to zmieściłam. A tort był najpyszniejszym tortem jaki miałam okazję zjeść kiedykolwiek... z borówkami!!!!! Mniaaaam!!!!!!
Dałabym się pokroić za jeszcze jeden kawałek... taki kaloryczny, że aż grzech jeść!

Widziałam Dzidzi zdjęcie USG na naszej klasie! Ale ma dzieciątko śliczne! Już sie nie mogę doczekać, kiedy sama swojego zobaczę i poznam płeć! może sie uda 8-9 sierpnia w poznańskiej PLAZIE! Jest akcja: http://www.poznanplaza.pl/go.live.php/PL-H8/aktualnosci/8/akcja-szczesliwa-mamaszczesliwie-dziecko-w-poznan-plaza.html

Mam nadzieję, że mi się uda!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akompf trzymam kciuki żeby się udało z tym usg, szkoda, że we Wrocławiu nie robią takiej akcji, przynajmniej nic mi nie wiadomo 🙃
A ruchy pewnie niebawem poczujesz, ja poczułam w czwartek wieczorem jak położyłam się spać, tak mi coś 3 razy w brzuch pod pępkiem zapukało, nigdy czegoś takiego nie czułam, a teraz rusza się kilka razy dziennie i to po całym brzuchu, ale jak na razie są to delikatne ruchy, ale 2 razy na ręce już poczułam 🙂
Mąż tylko patrzy z zazdrością, ale co tam w tym mamy nad nimi przewagę:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja poczulam wchodzac w 19tc ale na poczatku tez byly to takie delikatne w porownaniu do tych teraz kopniaczki. a teraz czasami bawie sie z dzidzia ze uciskam brzuch np 3 razy w roznych miejscach i wtedy maluszek czasami jakiego kopa potrafi zasadzic to az sama jestem w szoku:P nie wiem czy dlatego ze sie denerwuje czy dlatego ze to lubi... 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak ok tydzień-półtora wcześniej czułam coś takiego jakby mój brzuch miał swoje tętno i później doczytałam, że to już są ruch dzidzi 🙂 a ja gapa nie wiedziałam bo niby skąd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koleżanka mi mówiła, że pierwsze ruchy porównywała do takiego uczucia jak drgający miesiąń. Czasami tak jest, ze mięsień drga jak jest zmęczony albo coś... i ona tak czuła ruchy dzidziusia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Akompf świetna jest ta akcja, może zobaczysz dzidziusia na 4D i to jeszcze za darmoche, kurde 🤪

Fredeczka ABSOLUTNIE NIE WOLNO CI UCISKAĆ BRZUCHA! Możesz dostać skórczy macicy 🤢 nawet głaskać za bardzo nie wolno też z tego powodu i może się zacząć stawiać brzuch więc łapki precz.

Jeżeli chodzi o ruchy to tak porządnie poczułam w 17tc, w 18tc juz moja mama czuła przez skórę i wcale nie były to jakieś motylki, żabki czy takie coś po prostu czułam jakby takie pukanie od środka 🤪 Nie martw się Akompf,. niedługo na pewno je poczujesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny będę miała córcię 🙂 ale jestem szczęsliwa. Byłam na usg. Moja kruszynka waży 400 gram i dobrze się rozwija 🙂 mąż była ze mną i wyszedł stamtą z trzęsąsymi dłońmi hahah 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
te elektroniczne nianie sa super! raz widzialam na allegro taka,ktora miala jakies czujniki ktore wklada sie pod materacyk dziecka i kontroluje czy dzidzia oddycha a jesli by przestala oddychac to jest taki alarm i czesto po tym alarmie dzidzia sama zaczyna oddychac. wiec w pewien sposob zapobiega to smierci lozeczkowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAM TAKĄ JEDNA NA OKU http://www.allegro.pl/item693468888_monitor_ruchu_oddechu_elektroniczna_niania_reer.html
FREDECZKA POROZMAWIAJCIE SOBIE SPOKOJNIE. ZDECYDOWALIŚCIE SIĘ NA DZIECKO ALE ON MOŻE DO TEGO JESZCZE NIE DOJRZAŁ. NIE PAMIĘTAM KTÓRA Z FORUMOWICZEK NAPISAŁA ŻE FACET MUSI SIĘ NAUCZYĆ BYĆ RODZICEM A BYNAJMNIEJ CHOĆ TROCHĘ BYĆ ODPOWIEDZIALNYM JUŻ JAK DZIECKO SIĘ POCZĘŁO. TY JESTEŚ OSOBĄ KTÓRA NOSI MALEŃSTWO POD SWOIM SERCEM WIĘC POWINIEN ODPOWIADAĆ ZA CIEBIE A NIE TYLKO PÓJŚĆ DO ŁÓZKA A POTEM UMYĆ RĘCE. FREDECZKA MAM NADZIEJĘ ŻE SIĘ NIE OBRAZISZ NA MNIE ZA TO CO NAPISAŁAM ALE JA TAK O TYM MYŚLĘ.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...