Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!

Wróciłam z zakupów i jestem padnięta więc później nadrobie.
Chciałam wam tylko szybko napisać wiadomość od Fredeczki, nie wiem czy się odzywała więc oto ona:

"HEJ! JA POKI CO JESTEM W DOMU. JUTRO RANO MAM WIZYTE W PRACOWNI WAD PLODU W POZNANIU.CHODZI O HIPOTROFIE PŁODU, NIE WIEM CO TO ZNACZY. POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE"

A to o hipotrofi:

Hipotrofia płodu

Badanie usg u mojej 17 córki będącej w 34 tygodniu ciąży wykazało hipotrofię płodu, czy oznacza to, że dziecko urodzi się chore i z wadami. Bardzo się niepokoję, proszę o wyjaśnienia.

Hipotrofia to zahamowanie wewnątrzmacicznego wzrostu płodu. Wyróżnia się hipotrofię symetryczną- Zahamowanie wzrostu dotyczy proporcjonalnie wszystkich wymiarów ciała. ( tzn. cały płód stale rośnie wolniej, obwód główki i długość płodu są proporcjonalnie mniejsze w porównaniu do masy ciała). Tak prosto mówiąc oznacza to, że dziecko jest jakby za małe na dany tydzień ciąży- np. ciąża trwa już 34 tygodnie, a płód ma wielkość jakby ciąża trwała np.32 tygodnie dopiero.
Jeśli ciężarna pali niech natychmiast tego zaniecha. Dużo wypoczywa na lewym boku- wówczas poprawia się ukrwienie macicy. Regularnie zgłasza się na kontrole lekarskie.

Przy hipotrofii może wystąpić niedotlenienie wewnątrzmaciczne płodu(podczas porodu).
Po porodzie czasami zagraża noworodkowi hipoglikemia ( zmniejszone zapasy glikogenu- niski poziom cukru) i hipotermia ( zmniejszona ilość brązowej tkanki tłuszczowej- trudności w utrzymaniu prawidłowej temperatury ciała). Babcia niech będzie dobrej myśli i wspiera młodą mamusię. Jeśli lekarz prowadzący w badaniu USG nie zauważył wad np. serca itp. to proszę się nie martwic na zapas.

Bede pozniej, ide sie polozyc. 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Julio no prasuję, ale co chwilę tu zaglądam bo nie mogę wystać przy desce. Plecy za bardzo mi dokuczają. Mam 3 szuflady, ale chyba jednak skończy się na jednej, nie dam rady więcej. Mi zostały 2 tyg. do terminu więc wolę mieć wszystko gotowe, Ty masz troszkę więcej czasu 😉

megulka ja do tej pory kilka razy miałam na bluzce plamki od siary, ale było tego naprawdę malutko. Nie każdy musi mieć siarę żeby później karmić. Miejmy nadzieję, że wszystko będzie ok.

Mittko dobrze, że wyniki ok.

Aniu po drzemce powinnaś być jak nowo narodzona. Co to za kiepski humorek??? Masz buziaka na pocieszenie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kurcze normalnie jak bym słyszała moją lekarke 8 lat temu.Też mi zdiagnozowała hipotrofie że dziecko jest za małe i skierowała od razu do szpitala.Pisałam Wam tyle razy o tym i jak mnie przyjmowali do szpitala to lekarz od razu powiedział że to bzdura 😠

Jejku mam nadzieję że u Fredeczki będzie tak samo.Kurcze ile ta dziewczyna się musi denerwować teraz 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Ewo masz racje ja mam jeszcze 5tyg i kilka dni, dlatego moze tak odkladam to pranie i w ogole.. Rety Ewa Ty juz tylko 2 tyg.. ja nadal robie w portki na sama mysl hehehehe:laugh: :laugh: :laugh:

POza tym to juz wszystkie prawie macie terminy baaaaaaaaaaaaaaardzo zblizone 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪

Pamietacie jak was pytalam czego mog uzyc na peknieta skore kolo pochwy??? Stwierdzam ze jednak krem sudocrem to krem na wszystko juz na drugi dzien wszystko wrocilo do normy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Uff..obiadek dla Krzyśka zrobiłam;-) Teraz godzinka na allegro - czas zamówić łóżeczko. A później ruszam na zakupy do miasta;-)

Madzia w brzuchu szaleje...wiercipięta;-)

Jak leżałam w szpitalu to u jednej z dziewczyn podejrzewano hipotrofie asymetryczną. Przeleżała dwa tygodnie w szpitalu. A wczoraj jak jej zrobiono USG to się okazało że jest wszystko OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Juz jestem. No musimy wszystkie byc dobrej mysli... Na pewno bedzie dobrze oczywiscie dolaczam sie do buziakow na pocieszenie dla niej od nas wszystkich!!!

A mam do was pytanie mi poleciala siara ok ale tylko z jednej piersi a z drugiej ani rusz... Czy to ok???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wierzę, że u fredeczki i Wiktorii wszystko będzie dobrze i skończy się na strachu.

ja niestety nie prasuje jakoś nie mogę się zebrać, zostało mi tego niewiele 30 min roboty, bo tak to już w październiku miałam wszystko poprasowane i poprane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej mamusie 🙂 ja właśnie skończyłam prasowanko tych słodkich maleńkich ciuszków. Kurcze, jaką radość mi to sprawiło... w ogóle jaką radochę daje mi układanie, przeglądanie, segregowanie tych maleństw 🙂 jedna pralka prania już za mną, czekają mnie jeszcze dwie kolejne, ale już mi ciężko z kręgosłupem od stania przy tej desce więc muszę to rozłożyć na resztę tygodnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewa84- moja kuzynka niby ją miała. Wzięli ja do szpitala i przetrzymali ciążę o 2 tygodnie, bo w dzień jej terminu porodu nagle zobaczyli, że dziecko jest ma za małą wagę w stosunku do wieku ciąży więc przenosiła 2 tygodnie. dziecko urodziło się zdrowe, ważyło 3750g a wg ich usg 2500... oprócz tego że niepotrzebnie było przenoszone i miało baaaardzo brzydka skórkę przez miesiąc po porodzie, to wszystko było ok.
Tak sobie myślę, że nie ma się co martwic!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej hej kobietki 🙂

Ale sobie pospałam i wiecie co lepiej się czuję :laugh:
Już nie mam tego niepokoju, przeszło :P I bardzo dobrze bo nie wiem co to mogło być 😠 Pieruńskie cholerstwo :P

Co do siary nie każdej musi wyciekać 😉 Ale nie ma się co martwić bo to na pewno nie wpłynie na przyszłą laktację 🙂

Za nim przeczytałam co naskrobałyście napisałam eska do Fredeczki ale widzę że już jakieś wiadomości są 😉 Jeżeli napisze mi to samo to nie będę powtarzać po Wioli chyba że coś nowego to zaraz poinformuję Was o tym 🙂

Kurcze ale mam nadzieje że jest to pomyłką co Fredeczce zdiagnozowali 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynki obyście miały rację co do Fredeczki. Wydaje mi się , że lekarze nawet jeśli nie są na 100% pewni diagnozy to musza poinformowac o swoich przypuszczeniach pacjentke, bo gdyby okazało się po porodzie, że nic nie robili w kierunku poprawy stanu płodu to mieli by jednym słowem przerabane...
Ja również wierzę w to, ze wszystko będzie OK i u Fredeczki i u Akompf i u wszystkich nas i naszych maleństw 🙂

Teściowa u nas była , oczywiście bez zapowiedzi no i pocałowała klamke, bo my na budowie byliśmy. Dobrze jej tak, nigdy nie dzwoni ze przyjdzie. Nie nawidze jak ktoś przychodzi do mnie bez wczesniejszego uprzedzenia mnie.
A tak gwoli ścisłości to szła na pieszo a ma jakieś 3 km do nas 🙂 wyjdzie jej na zdrowie 🙂
Jak juz doszła do domu to wtedy zadzwoniła ,,gdzie wy byliście bo ja u was byłam" haha szkoda,że nie wykonała tego telefonu zanim wyszła z domu.
Oklask telepatyczny dla niej 🙂

Co do siary to tez nic jeszcze do tej pory nie zauwazyłam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haha AgnieszkoW bardzo dobrze teściowej,takie wizyty powinno się uprzedzać moi rodzice zawsze dzwonią jak do mnie jadą.A teściowa to nawet nie wiem kiedy u nas była :P

Ja cały czas mam swoją historie przed oczami dlatego myśle że u Fredeczki też będzie wszystko dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...