Skocz do zawartości

grudniówki2 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Antoś słodziachny :P

a ja wstaje 1-2 razy na siku w nocy, zależy czy wieczorem dużo pije, a rano zwykle już sie budze bo głodna jestem a dziś nic... bo wieczorem zjedliśmy fure tostów z serem i ketchupem :P

a M mi powiedział, że teraz jestem 2w1 to powinnam też spac za dwóch a więc za siebie 8 h i za Bartka 8 h więc śpie do oporu 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 45,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • fredeczkaa

    4147

  • mittka

    4665

  • Mamusia
Witajcie nieliczne brzuchatki i liczne Mamusie!!

Bardzo proszę o tabelkę, bo kompletnie się pogubiłam.

Moja Basieńka kończy dziś miesiąc! Zleciało Nam w trybie ekspresowym. Niestety dziś dopadła ją pierwsza kolka i od rana mamy baardzo ciężki dzień.

Muszę się Wam pochwalić,że nie wytrzymałam książkowych 6 tyg i zaraz po wizycie u lekarza zmolestowałam Ukochanego 🙂 Nic a nic nie bolało i powiedziałabym, iż było nawet lepiej niż przed porodem 🙂 Idę nakarmić mojego pyszczka głogomorka najsłodszego w świecie!

Całuję Was wszystkie
MAMA (!!!)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kajtucha ja mamsie zgłosic dopiero w poniedziałek do szpitala na ktg
terminu porodu z miesiączki nie mam bo brałam wtedy tabletki i po prostu nie znaczyłam w kalendarzu a na wszystkich usg wychodziło 20.12 z tym, że na ostatniej wizycie z usg gin powiedział, że zmieniamy termin na 10.12 ale jakby nic sie nie działo to do szpitala na 21.12 dopiero 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczynki do świąt zostało jeszcze troche czasu więc może Wam się uda wyrobić 🙂

A ja zapomniałam się pochwalić że dziś w nocy odpadł nam pępek 🤪 uff co za ulga 🙂

Kurcze,ale ten czas leci dzieciaczki kończą już miesiąc.Niedługo też Basia Akompf skończy miesiąc a do terminu jej porodu został jeszcze tydzień 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za pochwały Antka. 😉
Wklejam tabelkę do momentu aż ja urodziłam a reszte podajcie to będę poprawiać 😉

A moje maleństwo słodko śpi mam nadzieję że będzie tak dalej. Takich dzieciaczków to bym mogła chować armię 🤪 [file name=tabelka_grudni__wek2-5c0386aa166d04f25adb31e95c40dc7e.doc size=75776]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/files/tabelka_grudni__wek2-5c0386aa166d04f25adb31e95c40dc7e.doc[/file]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A my dzis mamy słabszy dzien. Od 9 rano maluszek woła jesc i w ogóle nie chce spac. Moze w koncu mu sie przestawi dzien z nocą 🙂 Ciekawe jak długo pociagne karmiac piersia? Chciałabym pol roku 🙂
A ja objadam sie kislem, bo tylko on mi najbardziej podchodzi.
I znów trzeba nastawic tetrowe do prania. Nawet nie myslalam, ze tyle bede ich potrzebowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej mamusie i ciężarne 🙂 🙂

GosiuG witaj z powrotem 🙂
Antoś jest prześliczny :laugh:

Ami całuski dla Basi z okazji ukończenia pierwszego miesiąca życia i aby te okropne kolki się nie pojawiały 😉 🙂 :P

Mittka gratulacje z okazji odpadnięcia pępka :laugh: :laugh: :laugh:

A my nockę możemy zaliczyć do udanych choć był mały epizodzik między 1 a 3 w nocy że nie chciał spać ale potem do 7 chrapaliśmy 😉

Dziś też była u mnie położna i wszystko jest w jak najlepszym porządku choć muszę dalej oglądać mojego Bartka bo ma lekko zażółcona cerkę 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wróciłam właśnie ze spacerku z psem. Ze 3 km przeszliśmy 🙂 ale się zmęczyłam, a zimno na dworze że hej... -4 stopnie...
Anja, mnie właśnie wkurzają te rozbieżności odnośnie terminu wg usg a terminu wg miesiączki... Ja mam termin wg miesiączki na 27go a wg usg... nie wiem, bo moja gin na początku ciąży miała problem z określeniem wieku ciąży wg usg bo wychodziło 2 tyg mniej niż wg miesiączki, ale po kolejnych badaniach został przyjęty termin wg miesiączki... Mały ważył i mierzył tak jak w prawidłowej ciąży wg ostatniej miesiączki. Ale ja też brałam tabletki, odstawiłam od grudnia i w sumie miałam tak nieregularny cykl że co miesiąc byłam pewna że już jestem w ciąży 🙂
No ale skoro pani doktor stweirdziła że zostaje 27 to tak musi być 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mnie jutro mija termin wyliczony z miesiączki, no i idę jutro do lekarza ( o ile nie urodze do tego czasu he) . Na ostatniej wizycie powiedział ze jak nie urodze do 17 to mam przyjsc i wtedy mi powie co dalej... ciekawa jestem co mi powie kiedy mam się zgłosić..no jak by na to nie patrzeć to jakies świateczne terminy wychodzą..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dzieewczyny!

Wczoraj po kapieli jak karmilam moja Wiki to mi sie zachlysnela i nie mogla zlapac powietrza 😞 dobrze,ze moja mama byla w domu bo ja spanikowalam i zaczelam sie cala trzasc i tracilam swiadomosc, nie moglam jej utrzymac na rekach 😞 dopiero po jakiejs godzinie noszenia jej przellozonej przez ramie i klepania po pleckach zasnela i pozniej jak sie obudzila to juz bylo ok. Ale ja cala noc nie spalam, bo balam sie ,ze ona znopwu zacznie sie krztusic a ja sie nie obudze 😞
cale szczescie,ze wszystko dobrze sie skonczylo... ale boje sie ja karmic... no i boje sie ja sama zostawiac teraz jak spi i caly czas praktycznie siedze przy niej i sprawdzam czy oddycha.

Mittka Emilka naprawde dzielna, ze to zniosla.


Czy urodzil sie jakis dzieciaczek od wczoraj wieczoru? :P

PannaNikt bo my chyba nie mamy siebie na nk w znajomych? to link do mojego profilu http://nasza-klasa.pl/profile/25455354

A dzisiaj urodzila moja kolezanka 🙂 do samego konca miala niespodzianke i okazalo sie,ze ma synka 🙂 miala robiona CC a u jej synka stwierdzono ta hypotrofie co u mojej Wiki a po porodzie lekarze byli zdziwieni bo mial 3100g 🙂 a brzuch miala mniejszy odemnie... wlasciwie to jak ja w 5-6mies. Troszeczke odstawal :P ale mowila,ze strasznie ja boli ta rana po cieciu. Jak ja sie ciesze,ze mialam porod naturalny... uff!

Wiolka Twoja Maja przynajmniej spi 😉 moja Wiki obudzila sie o 1.08 dokladnie i zasnela ok 7.30 :P a na poczatku tak ladnie mi nocki przesypiala... ehh... :P

Kajtucha jak przeczytalam Twojego posta " za tydzien swieta" to sobie w myslach zanucilam ta piosenke z reklamy coli "coraz blizej swieta,coraz blizej swieta" hehe :P

Emmax normalnie pajacyk spiochy czy co tam chcesz, kombinezon zimowy ( jesli nie jest az tak cieply to jeszcze pod spod cieplego pajacyka ubierz) , zawin w rozek, kocykiem owin jeszcze i tyle. no i oczywiscie 2 czapeczki.

Zgryz wierz w terminz miesiaczki a nie z usg. Z ostatniego usg mi wychodzil termin na 11.01.2010 ! a spakuj sie najlepiej w torbe i to co sie nie zmiesci z reklamowki ( ja mialam jedna torbe i 2 reklamowki )

Emmax ja tez skierowania nie mialam.

GosiaG swoja droga Twoj Antoś to kawał chłopa 😁


Kajtucha,emmax itd wy sie cieszcie,ze nie mialam neta przed porodem bo byscie chyba ze mna szalu dostaly :P

Ojj i widze,ze Anja nie urodzila ahh :P a juz sie nastawialam na dzieciaczka :P

Ami a nie balas sie troche ? po 4 tyg? :P wyobrazcie sobie,ze moj Marcin to juz mysli,ze odrazu bedziemy o drugiego bobaska sie starac a poki co to ja nawet nie mysle o sprawach lozkowych, nie mam WOGOLE na nic ochoty.

Mittka gratuluje straty pepuszka! 🙂 mojej Wiki po 12 dniach odpadl.

Dobra dziewczyny , uciekam bo Wiki sie budzi i wola cycusia 🙂 pozniej tatuś wraca z pracy i obiadek robiomy itd itp. Moze do jutra jesli bedzie chwila czasu :P papa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie fredeczka aż mi sie cieplej na sercu zrobiło jak zobaczyłam taaaaaakiego posta :P

już pare dni Akompf sie nie pojawia 🤨 mam nadzieje, że z Basieńką wszystko dobrze.

byłam na poczcie wysłac kartki świąteczne, śnieżek sobie tak leniwie pruszy i nawet nie jest tak zimno, jakieś -2 stopnie 🙂 a za tydzień święta 🙂 🙂 🙂

jak nie urodze do soboty to jedziemy po choinke-żywą! zawsze o takiej marzyłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anja żywa choinka jest najlepsza, ale my ngdy nie mamy tylko u moich rodziców zawsze jest, dbają zeby wnuczka miała prawdziwe święta. W tym roku już tez kupili.
Widze ze rozmawiałyscie o tym jak ubierac dziecko na taką pogodę, ja szczerze mowiąc wogole nie mam pojecia jak to jest w zimie, jak ciepło ubierać w domu a jak na dwór. Ja troche mam fioła na tym punkcie zeby nie przegrzewać dziecka. Moja córka urodziła się w bardzo ciepłym czerwcu i nie miałam problemu bo tylko pieluszkai krótkie body, a teraz.. to sie zobaczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczko toś się rozpisała :-) przynajmniej jest co czytać :-)
ja co roku miałam żywą choinkę, taka dużą aż do sufitu i pchnącą no ale jest łózeczko i nie ma już miejsca na choinkę. Muszę mieć małą, taką żeby na półkę weszła... Aż mi przykro :-( ani dzidzi ani żywej choinki...
Ja do ubioru dla małego mam śpioch, body, taki ala sweterek- to był komplet, ciepły polar, ciepłe skarpetunie, czapkę bawełnianą taką domową i taka ciepłą z wełny i polaru no i kombinezon z bucikami i rękawiczkami :-) no i ciepły kocyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na wyjście dla Bartka spakowałam body, polarkowy dres i gruby kombinezon+czapeczka zresztą to tylko pare metrów-ze szpitala do auta i z auta do klatki 🙂

a w domu bede ubierac body, jakiś dresik lub pajaca i zawijac w rożek, u nas jest stała temp 18-20 stopni więc nie powinien marznąc, do kąpieli mam zamiar dodatkowo nagrzewac łazienke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj jaki ja mam dzisiaj kiepski dzień zmęczona, rozdrażniona, coś mnie kuje po prawej stronie brzuszka, w ogóle mam jakieś takie dziwne przeczucie, że to może zaraz nastąpić, aż boję się zbliżającej nocy 🤪 no ale z przeczuciami to różnie bywa:laugh:
zaraz zjem sobie loda tiramisu może mi się humor polepszy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki!

U mnie też lipa ze spaniem 🥴 Piotruś już drugi dzień marudzi okrutnie i nie chce spąć, ale oczywiście na brzuszka musiałam wejść :P Wykąpałam się dzisiaj tylko dlatego, że mąż zabrał Piotrusia na spacerek 😉 Pępuszek odpadł nam w 10 dobie, a wczoraj był pierwszy spacer 🙂 To tyle u nas 😉

Gosia witamy spowrotem, synek słodziutki!

Mała Wiki rzeczywiście słodziutko wygląda w tym pajacyku!

W ogóle wszystkie nasze grudniowe dzieciaczki są prześliczne!!!

Dziewczynki z brzuszkami buziaki dla Was 😘 😘 😘 Wiem, że łatwo mówić, ale doczekacie się porodu, jeszcze trochę!

A ja w ogólę nie czuję, że niedługo święta. Zero przygotowań póki co. Z kasą kiespko więc nie wiem jak to wszystko będzie wygldało 😞

Miłego wieczoru kochane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fredeczko ja też wysłałam Ci zaproszenie bo Cię nie mam :-)
tak mi się nastrojowo świątecznie zrobiło że poszłam i wykradłam kilka pierników :-) ale są tak pyszne i miękkie że chyba upięke jeszcze jedną partie.
Ja do domu dla maluszka też mam śpiochy, pajacyki i kilka dresików, portek i sweterkow :-) miałam to szczęście że pół roku temu moja kuzynka urodziła synka więc mój Szymek odziedziczy po nim co nie co, a te małe ciuszki są prawie jak nowe! Poza tym moja mama miała bzika na punkcie kupowania rzeczy dla małego i mam pełną komodę rzeczy tylko w rozmiarze od 56-74 :-) mały pewnie nie zdarzy wszystkiego założyć
teraz jadę po mandarynki :-) kolejna skrzynka w ruch :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...