Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No helołłłł 🙂

Masakra ale się naczytałam...chociaż przyznam, że kilka stron puściłam bo 30 to zbyt wiele jak na jeden raz 😉 😜

A ja wczoraj tak zaaferowana psiakiem byłam, że nawet kompa nie włączyłam...dopiero teraz 😉

Echh...zaraz Wam fotkę wrzucę chociaż jedną bo padnięta jestem 😉
Zupełnie jakbym już swoje maleństwo w domu miała w nocy 😜

Buziaki i dobrej nocki 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

witam was juz tak poznym wieczorkiem ale musze o tym napisac!!! dzis bylam w pracy i zobaczylam zmieniony grafik ze mam prace od 8 do 18 i w ogole magisterka mi mowi ze kierownik prosil zebym nie zglaszala do firmy ze jestem w ciazy bo dzieki kierownikowi mam umowe i zostalam w pracy a ja sie wkurzylam i se mysle to co mam zglosic firmie ze w ciazy jestem jak urodze i wzielam poszlam do lekarza jeszcze dzis i mi dal l4 do konca czerwca jak zadzwonilam do kierownika to juz nie mial takiej mowy wesolej oslupial i mowi mi to czy pani do nas wroci a ja mowie ze nie wiem tego na dZien dzisiejszy i spytal jakie mam l4 czy przypadkiem nie ciazowe a ja mam ciazowe i pieprze to!!! dziewczyny mnie przeklna masakra obgadaja ze hej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia85 napisał(a):
Gosiu mi na początku ciąży pojawił się pierwszy raz w życiu. Ale bolało niesamowicie.. Zaczęłam stosować lekką dietę i po kilku dniach przeszło,.. Ale stracha mam co to będzie później.. A teraz mam kolejny problem, żylaki i pękające naczynka... Tragedia.., Jak moje nogi będą wyglądać po ciąży? Można coś stosować w ciąży na to?
Czy używacie już kremów na rozstępy?
Smaruję się oliwką, ale już mam jej dosyć. Śmierdzi mi rybami... masakra...


Sluchaj, ja mam straszne zylaki na calej lewej nodze i popekane naczynka, bylam z tym u chirurga no i nic nie moze mi z lekow zapisac, bo wszystkie szkodza dzidzi, ale moge stosowac zele chlodzace (stosuje taki z firmy "AA"), no i mam rajstopy uciskowe II stopnia, ktore bede pozniej stosowac, bo teraz jest za goraco, do tego mam starac sie trzymac nogi wyzej niz tylek, nie uciskac nog, nie zakladac noga na noge itp., co prawda to wszystko nie spowoduje znikniecia zylakow, ale zlagodzi dolegliwosci bolowe i spowolni dalszy rozwoj. A po porodzie czeka mnie operacja, bo powiedziala, ze one juz nie znikna, a po pierwszej ciazy mialam tak samo tylko troche mniejszy, ale dopiero w ok 6 miesiacu mi sie pojawily, no i po porodzie wszystko zniknelo oprocz peknietych naczynek.
Tak to juz jest i nic na to nie poradzimy, nikt nie mowil, ze w ciazy jest lekko 😁
Pozdrawiam i dobranoc 🙂
PS. A o 13.25 mam samolot z Angli do domciu i juz nie moge sie doczekac powrotu, bo tam jest tak strasznie zimno i deszczowo, a u nas sloneczko 😆 no i oczywiscie tesknie juz za rodzinka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
witam was juz tak poznym wieczorkiem ale musze o tym napisac!!! dzis bylam w pracy i zobaczylam zmieniony grafik ze mam prace od 8 do 18 i w ogole magisterka mi mowi ze kierownik prosil zebym nie zglaszala do firmy ze jestem w ciazy bo dzieki kierownikowi mam umowe i zostalam w pracy a ja sie wkurzylam i se mysle to co mam zglosic firmie ze w ciazy jestem jak urodze i wzielam poszlam do lekarza jeszcze dzis i mi dal l4 do konca czerwca jak zadzwonilam do kierownika to juz nie mial takiej mowy wesolej oslupial i mowi mi to czy pani do nas wroci a ja mowie ze nie wiem tego na dZien dzisiejszy i spytal jakie mam l4 czy przypadkiem nie ciazowe a ja mam ciazowe i pieprze to!!! dziewczyny mnie przeklna masakra obgadaja ze hej


Magister chyb abardzo sie boi kierownika. Dziwne dla mnie to ze masz nie zglaszac do zakladu pracy tego ze jestes w ciazy. Ja pierwsze co zrobilam to polecialam do szefa i powiedzialam ze jestem w ciazy 😁 strasznie sie ucieszyl 🙂
Moim zdaniem dobrze zrobilas ze wzielas L4 odpoczniesz sobie nie bedziesz sie przemeczac. A dziewczynami sie nie przejmuj, zwykle takie to ne juz sa.
Kiedys w knajpie widzialam jak trzy najlepsze przyjaciolki siedzialy przy stoilku i z soba gadaly, smialy sie i wogole. Jedna poszla to ubikacji to dwie ktore zosaly przy stoliku nie zostawily suchej nitki na niej. Skomentowaly wszytsko jak jest ubrana jak sie zachowuje itp. Jak ta wrocila jakby nigdy nic wrocily do rozmowy, a potem poszla druga do ubikacji i historia sie powtorzyla.
Moze te dziewczyny u Ciebie w pracy tez tak maja. Tym bardziej powinnas jak najdalej od nich 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki Basiu naprawdę!!! Tak wiem pracować z dziewczynami to masakra a one jeszcze się nie mogą do tego faktu przyzwyczaić bo ja odkąd tam się przyjełam do pracy harowalam jak wol wszystko robilam naprawdę byłam njlepsza a teraz zabraknie mnie i już mają nerwy niech robią niech poznają co to znaczy pracować !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieszę się że to mam l4 chodzące bo wiecie kurde jak bym miala leżace to jeszcze by mnie ktoras sprawdzila bo tak podejrzewam ale juz nie mysle jak ktoras kiedys spotkam to powiem ze wyszlam na spacer i tyle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
L4 w ciąży jest chodzące i możesz spacerować, odwiedzać kogo chcesz, jeździć do miasta po kupy - a poza tym ruch to zdrowie 😆
Bardzo dobrze, że wzięłaś to wolne, bo praca więcej niż 8 h jest w przepisach dla kobiet w ciąży niedozwolona. Myśleli sobie chyba w tej aptece, że luki urlopowe Tobą wypełnią - bez przesady. Mim zdaniem pracodawca powinien wiedzieć jak najwcześniej o tym, że dzidzia w drodze i chronić takie kobiety pracujące wtedy nie musiałybyśmy brać L4.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzucholki 🙂
Ja dzis od rana w pracy, ale na szczescie tylko 4 godzinki.
holi - dobrze ze masz to l4, tylko teraz nie zamartwiaj sie ze cie obgadja - takie sa niektore zawistne baby!
co do badan - to mnie tez kazala zrobic hiv. i zastanwiam sie nad tym ale cyba zrobie przy okazji kolejnej morfologii za miesiac. tak samo antyhabs, odczyn wasermana (kila), i wzw c. ale wszystko bede robic powolutko, co miesiac jedno 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienka84 napisał(a):
wanilia napisał(a):
A wózek....wydawało się proste zanim zaczęłam szukać 😉 Pierwszy typ to x-lander ale brak możliwości przełożenia spacerówki przód-tył mnie zniechęcił... Mutsy strasznie drogie, wato dać aż tyle za wózek??? Rozważam jeszcze jedo fyn i quinny buzz/speedy. Myślę że kupię używany


Ja mniej wiecej rozgladalam sie za wozkami z tego co gdzies tam na forum czytalam to podobno z kolami pompowanymi na nasze "drogi" jest najlepszy. Znalazlam stronke z duza iloscia wozkow i zastanawiam sie nad TAKO. Czy ktoras z Was ogladala moze ten wozek i moze cos o nim powiedziec?

Przesylam linka:
http://www.swiatwozkow.pl/tako-jumper-x-gleboko-spacerowy-fotelik-kolor-sttf-06-1szt-p-4385.html


sliczny ten wozeczek, ale z tego co radzily mi mama i kuzynka, wszystko zalezy czy mieszksz w bloku na drugim pietrze, gdzie potrzeujesz wozek przede wszystkim lekki, a co inego jak masz dm z ogrodem 🙂 Ja niestety mam ta pierwsza opcje i u nas kola pompowane odpadaja bo sa ciezkie. Penwie zdecydujemy sie na te male koleczka obrotwe, pomimo ze dzidziusiowi badziej twardo sie jezdzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka dziewczynki sorki ze sie wtracam, byc moze sobie tego nie zyczycie ja tylko z taka subiektywna rada dotyczaca wozeczka
My kupilismy ten 3 w 1 a po pol roku jak maly juz stabilnie siedzial i tak go sprzedalismy bo spacerowki w tych typach sa strasznie masywne i ciezkie wiec jesli moge poradzic to ja na waszym miejscu zastanowila bym sie nad tylko glebokim wozeczkiem ktory jest i tak na pierwsze miesace i wydac na niego jakies 400, 500 zl a potem kupic sobie juz solidna spacerowke 🙂
Ja mam z baby design i jest swietna wazy 10 kg zmiesci sie do kazdego bagaznika ale jest bardzo solidnie wykonana 🙂
to tyle pozdrawiam serdecznie 😉Marta pazdz 2010 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka ja z października co do badań wszystkie na raz robiłam bo nie lubie być kłuta
troche hiv mi namieszał bo lekarz nie dał skierowania i szukałąm gdzie robia anonimowo za free powiedzieli ze mi sie to należy bo w ciąży jestem a tak bym płaciła z 40 zeta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chamster napisał(a):
Hej dziewczyny
Ja spałam dziś 5 godzin,wstałam o piątej bo wymyślili egzamin na 7.30:/
Ale mam to już za sobą, podyplomówka skończona! ale ulga. mówię wam, te weekendy były wykańczające.
Teraz jem lody i odpoczywam 😁


Gratulacje 😁 wreszcie masz a soba 🙂 Teraz zostaje tylko odpoczynek 🤪 Jeszcze raz gratulacje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuszka26 napisał(a):
hejka ja z października co do badań wszystkie na raz robiłam bo nie lubie być kłuta
troche hiv mi namieszał bo lekarz nie dał skierowania i szukałąm gdzie robia anonimowo za free powiedzieli ze mi sie to należy bo w ciąży jestem a tak bym płaciła z 40 zeta


wiekszosc z nas nistety chodzi orywatnie i ze skierowania beda nici, a bez skieroania trzeba placic za wszystko 😞

kasiuszka- a do morfologii nie musialas byc kluta co miesiac? ja mam obowiazkowo przed kazda wizyta morfologie i mocz, pommo ze wyniki mam dobre.

mortishia - dzieki za rade 🙂 tez tak slyszalam, ze potem i tk sie kupuje druga spacerowke lzejsza. ale oprocz wozeczka glebokiego potrzebujemy jeszcze taka kolyske do auta, ktora tez jest w zestawie 3w1. wiec cenowo jak sie zsumuje to pewnie podobnie wyjdzie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiuszka26 napisał(a):
morfologie mam drugi raz dopiero robiona a skierowania sie też należa jak chodzisz prywatnie musisz okazać tylko ubezpieczenie zdrowotne


ale od kogo to skierowanie? o prywatnego ginekologa skierowanie mozesz sobie powiesic na scianie 😉 bo nikt go nie uznaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
kasiuszka26 napisał(a):
morfologie mam drugi raz dopiero robiona a skierowania sie też należa jak chodzisz prywatnie musisz okazać tylko ubezpieczenie zdrowotne


ale od kogo to skierowanie? o prywatnego ginekologa skierowanie mozesz sobie powiesic na scianie 😉 bo nikt go nie uznaje.


Chloe w ktorym jestes tygodniu?bo masz w profilu 12 i 6 dzień, a na suwaczku 11 i 6 dni:P racja od prywatnego nie uznają, jedynie możesz iść do rodzinnego, żdeby dał ci skierowanie na morfologię. Jeśli chodzi się do elkarzy prywatnych to potem cała dalsza diagnostyka jest także
prywatnie.

p.s. wczoraj miałam usg genetyczne,wszystko jest ok 🙂 teraz ok 2 tyg czekania na wyniki z krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
to prawda- recepty dzialaja 🙂

sloneczko123 - wg om dzisiaj mija rowno 12tc, a wg terminu porodu z ysg ktory wpisalam na forum wychodzi tak jak pod nickiem czyli 12t6d, czyli 6 dni do przodu. A jak bedzie to sie okaze.
Ja mam usg genetyczne w srode 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...