Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
cześć dziewczyny 🙂

ale musiałam się naczytać 🙂

o wózkach nie mam jeszcze żadnego pojęcia

a ja od godziny 9 sprzątałam, i dopiero skończyłam, przywiozłam wczoraj ze sobą mnóstwo rzeczy z mieszkania z Lublina i gdzieś musiałam to poupychać. po prostu masakra. mam tyle rzeczy, że nie mam się gdzie z tym pomieścić.

no ale całe szczęście, że już udało mi się skończyć 🙂 przy okazji posprzątałam jeszcze łazienkę i kuchnię i korytarz 🙂 no i wykończona jestem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej mamusie 🙂
Ja właśnie kończe sprzątać kuchnie zrobiłabym to dawno temu ale w trakcie pracy brakło wody w studni 😠 no myślałam że się załamie więc szybko po telefon i dzwoniłam do faceta który tym się zajmował żeby przyjechał. Przyjechał po 3 godzinach, ale najważniejsze że wodę mam 🙂 i mogę dalej sprzątać. Nawet nie miałam jak ziemniaków dziecku ugotowac więc poleciałam po wodę niegazowaną do sklepu i obiadek był.
A co do wózka ja mam po chłopcach wyglada jak nowy po jeździli w nim tylko do roku a ppóźniej spacerówka bo jawygodniejsz, a chusty nigdy nie używałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajny temat o wozkach 🙂
Ja juz nie moge sie doczekac kupowania wyprawki, a spacerkow w wozku to juz w ogole. Bedziemy chodzic z dzieciaczkiem i z psami wiosna na dlugie spacery... 🙂

Na dzien dzisiejszy planujemy narazie przemeblowanie mieszkania i przy okazji odmalowanie go troszke. Mysle ze remonty zaczniemy w sierpniu, zebym mogla w razie czego wyprowadzic sie do mieszkania rodzicow na czas malowania.

Jeszcze pol godzinki i koncze prace, a potem jedziemy na grilla do znajomych 🙂 Bedziemy zajadac pyszne kielbaski 🙂 🙂 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqa1111 napisał(a):
pammat napisał(a):
co do wózków jestem obeznana rok temu właśnie działałam z siostrą jak ona kupowała dla swojej dzidzi więc wiem co nie co 😜 a też rodziła w grudniu :P



no chyba ze tak:-) bo juz myslalm ze ja jaks opóźniona jestem...widzialm ze o pieluchach tez juz byla mowa...matko, ja nigdy zadnemu dziecku pieluchy nie zmieniam, nie wiem gdzie przód a gdzie tył, a tym bardziej nie znam sie na rodzajach.przeraza mnie to wszystko:-/


Nie przejmuj sie tak hehehe bedziesz umiała od pierwszej pieluchy zobaczysz 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
a mam jeszcze pytanie, Chloe napisala, ze juz wszystkie mialyscie badania na toksoplazmoze. Dostalyscie to obligatoryjnie od lekarza, czy sie upomnnialyscie, czy z innych wgledów(wiek, wczesniejsze poronienia)? Bo moj lekarz nawet sie nie zająknął o takim badaniu i nie wiem czy powinnam je zrobic czy nie


Obowiazkowe i bardzo ważne badanie... dziwie sie ze lekarz nie zlecił....


Póki co badanie płatne więc nie jest obowiązkowe a jedynie wskazane, podobnie jak np,HIV czy różyczka.. Ostatnio temat poruszany był u listopadówek i tez nie wszystkie robiły to badanie. Jednym słowem robić nie trzeba ale warto pewnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A wózek....wydawało się proste zanim zaczęłam szukać 😉 Pierwszy typ to x-lander ale brak możliwości przełożenia spacerówki przód-tył mnie zniechęcił... Mutsy strasznie drogie, wato dać aż tyle za wózek??? Rozważam jeszcze jedo fyn i quinny buzz/speedy. Myślę że kupię używany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
Hej dziewczyny! 🙂
na temat pieluch to widzialam po mojje mamie, jak nie mogla wyjsc z zachwytu kiedy moj brat byl maly i byly juz pampersy!! ciagle mowila, ze jak ja bylam mala to tylko tetrowe byly i to byl koszmar!! hihi Ja tez uwazam ze po co dokladac sobie pracy z praniem i prasowaniem, jak mozna w tym czasie poczytac ksiazke 🙂

Mam pytanie do tych z was ktore maja wlasna dzialanosc... jestescie juz na l4? jesli nie to od kiedy zamerzacie pojsc lub czy kiedykolwiek bylyscie. Ja dostalam l4 od mojje gin, ale do prychodni na 3 godzinki dziennie musze isc bo mi sie maz zajedzie tam.... Chodze raczej na popoludnie. I tak sie zastanawiam czy zus mnie bedzie kontrolowal. bo jak tak to nie dam tego zwolnienia tylko wyrzucie i tyle. za 400zl nie bede sie stresowac 😉


Chloe wracam do starych postów, bo dopiero zaległości nadrabiam. Ja wcale nie idę na l4, bo wtedy rachunków nie można wystawiać, a mam wynagrodzenie prowizyjne i spływa mi też za stare sprawy, więc byłabym w plecy. Tylko chcę ten wysoki macierzyński szarpnąć... Ryzyk fizyk 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
guga napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
a mam jeszcze pytanie, Chloe napisala, ze juz wszystkie mialyscie badania na toksoplazmoze. Dostalyscie to obligatoryjnie od lekarza, czy sie upomnnialyscie, czy z innych wgledów(wiek, wczesniejsze poronienia)? Bo moj lekarz nawet sie nie zająknął o takim badaniu i nie wiem czy powinnam je zrobic czy nie


Obowiazkowe i bardzo ważne badanie... dziwie sie ze lekarz nie zlecił....


Póki co badanie płatne więc nie jest obowiązkowe a jedynie wskazane, podobnie jak np,HIV czy różyczka.. Ostatnio temat poruszany był u listopadówek i tez nie wszystkie robiły to badanie. Jednym słowem robić nie trzeba ale warto pewnie


Dziewczyny a czy słyszałyście, że na HIV jest obowiązkowe dla kobiet w ciąży? i za darmo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
A wózek....wydawało się proste zanim zaczęłam szukać 😉 Pierwszy typ to x-lander ale brak możliwości przełożenia spacerówki przód-tył mnie zniechęcił... Mutsy strasznie drogie, wato dać aż tyle za wózek??? Rozważam jeszcze jedo fyn i quinny buzz/speedy. Myślę że kupię używany


Ja mniej wiecej rozgladalam sie za wozkami z tego co gdzies tam na forum czytalam to podobno z kolami pompowanymi na nasze "drogi" jest najlepszy. Znalazlam stronke z duza iloscia wozkow i zastanawiam sie nad TAKO. Czy ktoras z Was ogladala moze ten wozek i moze cos o nim powiedziec?

Przesylam linka:
http://www.swiatwozkow.pl/tako-jumper-x-gleboko-spacerowy-fotelik-kolor-sttf-06-1szt-p-4385.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia85 napisał(a):
wanilia napisał(a):
guga napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
a mam jeszcze pytanie, Chloe napisala, ze juz wszystkie mialyscie badania na toksoplazmoze. Dostalyscie to obligatoryjnie od lekarza, czy sie upomnnialyscie, czy z innych wgledów(wiek, wczesniejsze poronienia)? Bo moj lekarz nawet sie nie zająknął o takim badaniu i nie wiem czy powinnam je zrobic czy nie


Konsekwencje jezeli chodzi o toksoplazmoze sa...poczytajcie same..... wiec mysle ze dla każdej mamy, ktora chce miec zdrowe dziecko jest to badanie ważne
słuchajcie ...tak naprawde nie mamy obowiazku chodzic na żadne badania...najwyzej nie ma becikowego - ale z rozsadku mysle ze sa ''obowiazkowe'' te które moga w jakis sposób zaszkodzic fasolce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie! miałam do nadrobienia dwa forumowe dni ale udało się 🤔
Spędziłam je całe z rodziną, bo przyjechały do mnie siostry i turlałyśmy się całymi dniami w ogrodzie! Szwagier mnie rozpieszcza piecze pyszne ciasta, rozpłynąć się tylko - już niestety dzisiaj pojechał więc koniec dobroci 😉
Mam wielki problem. Zrobił mi się taki hemoroid, że prawie nie siedzę. Powiem Wam, że mam problemy z nimi już 2 lata. Wybiorę się do lekarza już w poniedziałek, bo na własna rękę boję się którychkolwiek leków aplikować. Macie takie problemy ? Boję się bo to początek ciąży i już myślałam, że ten kłopot odezwie się później ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia mnie to ostatnio spotkało i to zaraz przed weselem znajomych także nie było przyjemnie ja używam maści i po 3 dniach problem znika
Co do badań ja robiee wszystkie nawet jak trzeba płacić dla świętego spokoju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Byłam w aptece ale pani magister powiedział, że mam iść do lekarza, a ja do poniedziałku nie wytrzymam i chciałam się poradzić jeśli macie taki sam problem co stosujecie ? Przed ciążą miałam krem bodajże proctohemolan, a teraz babeczka mnie zniechęciła w aptece - a ja muszę coś znaleźć i jutro kupić żeby mi ulżyło 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do wózków jeszcze się za żadnym nie oglądałam - pewnie zacznę, bo inspirację już mam od Was ! Pieluszki na pewno na początek z pampersa potem się zobaczy jak pupa dzidziusia będzie reagować na zmiany moja szwagierka używa DADA i chusteczek też, bardzo sobie chwali zapach chusteczek cudny rzadko można taki spotkać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosiu mi na początku ciąży pojawił się pierwszy raz w życiu. Ale bolało niesamowicie.. Zaczęłam stosować lekką dietę i po kilku dniach przeszło,.. Ale stracha mam co to będzie później.. A teraz mam kolejny problem, żylaki i pękające naczynka... Tragedia.., Jak moje nogi będą wyglądać po ciąży? Można coś stosować w ciąży na to?
Czy używacie już kremów na rozstępy?
Smaruję się oliwką, ale już mam jej dosyć. Śmierdzi mi rybami... masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja dzisiaj miałam aktywny dzionek 😆
Co prawda rocznicę ślubu mamy jutro, ale zrobiliśmy sobie dzisiaj. Mąż zrobił mi pyszne śniadanko, dostałam różę, potem pojechaliśmy na zakupy, i dostałam śliczny pierścionek 🙂
Wymęczona jestem dzisiejszym dniem, ale szczęśliwa.. 6 lat minęło strasznie szybko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nadia85 napisał(a):
A ja dzisiaj miałam aktywny dzionek 😆
Co prawda rocznicę ślubu mamy jutro, ale zrobiliśmy sobie dzisiaj. Mąż zrobił mi pyszne śniadanko, dostałam różę, potem pojechaliśmy na zakupy, i dostałam śliczny pierścionek 🙂
Wymęczona jestem dzisiejszym dniem, ale szczęśliwa.. 6 lat minęło strasznie szybko...


Ale fajowo 🙂 I jaka miła niespodzianka i sniadanko i kwiatek i pierscionek - prawdziwa rozpusta 😉
My naszą pierwsza niestety spedzimy z dala od siebie... 😞 ale nadrobimy mam nadzieje w drugą 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
nadia85 napisał(a):
A ja dzisiaj miałam aktywny dzionek 😆
Co prawda rocznicę ślubu mamy jutro, ale zrobiliśmy sobie dzisiaj. Mąż zrobił mi pyszne śniadanko, dostałam różę, potem pojechaliśmy na zakupy, i dostałam śliczny pierścionek 🙂
Wymęczona jestem dzisiejszym dniem, ale szczęśliwa.. 6 lat minęło strasznie szybko...


Ale fajowo 🙂 I jaka miła niespodzianka i sniadanko i kwiatek i pierscionek - prawdziwa rozpusta 😉
My naszą pierwsza niestety spedzimy z dala od siebie... 😞 ale nadrobimy mam nadzieje w drugą 😆


to guga tak jak ja spędzisz pierwszą rocznicę z dala od męża. nam rok mija 26 czerwca i będę to sama świętować 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...