Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
no ja byłam okropna jeszcze miesiąc temu pełno syfów na twarzy ale teraz już jest dobrze więc nie wiem niby na dziewczynkę się brzydnie a na chłopaka jesteś ładna a moja siostra była ładna i ma dziewczynkę więc nie koniecznie jest powiedziane to co mówią ludzie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
pammat tylko nie posikaj się ze smiechu bo ten kabaret jest super 🙂
Mim mówią że dziewczynka będzie bo się na twarzy zmieniłama ja nic nie zauważyłam oprócz tego że buzia dekolt i plecy pełne syfków sa juz nie mam do nich siły 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rubi napisał(a):
pammat tylko nie posikaj się ze smiechu bo ten kabaret jest super 🙂
Mim mówią że dziewczynka będzie bo się na twarzy zmieniłama ja nic nie zauważyłam oprócz tego że buzia dekolt i plecy pełne syfków sa juz nie mam do nich siły 😞


Moja Tesciowa ostatnio opowiadala ze przysnil jej sie sen ze dzieciaki staly w jakiejs kolejce i ze dla nas byl przeznaczony sliczny blondynek, ktory byl strasznie madry i nie umial jeszcze chodzic ale za to umial liczyc. Moja mama tez twierdzi ze bedzie chlopak. Moze przy najblizszej wizycie sie dowiem. Tylko musze czekac do 13 Lipca bo moj lekarz teraz na urlop pojechal 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie wiem co będę miała ani jak mnie ludzie oceniają ale dziś się wbiłam w dzianinową sukienkę, niby luźną ale jak wiatr wiał to mi się na brzuszku opinała i podlukałam w szybach że widać go (czyli brzuszek)i czułam się ładna i atrakcyjna 🙂 A włosy też pofarbowałam wczoraj i też żyję, podobnie jak novaM i ziolka 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kobiety 😉

Jeśli o mnie chodzi to z Olą nic się nie zmieniłam 🙂
A teraz dopiero co mi syfy zaczęły powoli schodzić... więc nie wierzę w nic co jest związane z przewidywaniem płci dzidzi 😜

@ Chloe -> pomóż proszę 😞 !!!!!!!
Bondi rzyga od wczoraj 😞 Coś musiała zmieść z trawnika jak ją na sekundę z oczu straciłam 😠 Tzn. rzygnęła wczoraj karmą i w nocy pianą...rano też tak jakby wodą 🥴
Je normalnie tyle, że rano suchą karmę dostała ale już po południu ugotowałam jej kaszę z warzywami i kawałkiem kuraka... Załatwia się też normalnie, bawi się i skacze no i śpi później jak zabita 😉 Jak myślisz ??? Mam się czym martwić 🥴???
Plizzz POMOCY !!!!!! 🤢 🤢 🤢

Aaaa i jeszcze o wózku trochę...to coś na zdjęciu za mną to właśnie szkielet mojej Olki wózka sprzed 8 lat 🤪 To GRACO QUATTRO TOUR tu jest taki sam wózek 😉dokupię tylko śpiwór i nowy fotelik ( bo z Olą miałam całkiem z innej firmy) i komplecik gotowy 🤪 Mówię Wam niezniszczalny jest, a kółka jak się wytrą (tzn.plastik w nich) to można dokupić nowe 🙂
Hmm...ale oczywiście nie ukrywam, że jak mi się jakiś pod koniec ciąży baaaardzo spodoba to nie omieszkam naciągnąć tatusia na większą wyprawkę 😜 Hihihi 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Może póki co wystarczy Ci novaM moja odpowiedź, zanim chloe się pojawi 😉 Ja bym się nie przejmowała wcale małym rzygankiem, zwłaszcza że piszesz że psiak je (więc pewnie i pije?) i zachowuje się normalnie. Najważniejsze teraz to chyba szczepień pilnować ale to pewnie hodowca mówił? Zazdroszczę Ci papulca, ja swojego pierwszego psa miałam od wieku 5 m-cy a drugiego od jakiś ośmiu więc mnie etap szczenięco-niemowlęcy ominął
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wanilia powiem Ci szczerze, że dopiero teraz jestem w pełni świadoma obowiązków i w ogóle odpowiedzialności ze szczeniakiem związanej 😉 Kiedyś rodzice kupili mi psiaka - kundelka...miałam jakieś 12 lat...to był okres przedwakacyjny...wyjechałam wtedy na dosyć długo do rodzinki, a psiak został w domu razem z moimi starszymi braćmi, którzy tak go "wyszkolili", że pies pierdolca dostał i miał zrytą psychę 😠 Jak wróciłam i chciałam się do niego przytulić - przywitał mnie ugryzieniem w twarz ( ślady mam do dzisiaj na nosie ) 🥴
Na Bondi baaardzo długo czekałam...najpierw nie bo z byłym u jego rodziców mieszkaliśmy i mieli już kundelka i owczarka niemieckiego...później mieszkaliśmy już sami ale Ola w żłobku ja po 12 h pracowałam, a on też tylko "chwilę" w domu spędzał...a jeszcze później to już szkoda gadać 😜
Teraz jest super czas...będziemy mieszkać w końcu w domu z dużym ogrodem, Ola już w miarę ogarnięta i już trochę odpowiedzialna 😜 Ja sobie w domu jeszcze trochę posiedzę, a moi rodzice na emeryturce będą piętro niżej 🤪
I w końcu mam mojego łobuza wymarzonego 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Cześć kobiety 😉

@ Chloe -> pomóż proszę 😞 !!!!!!!
Bondi rzyga od wczoraj 😞 Coś musiała zmieść z trawnika jak ją na sekundę z oczu straciłam 😠 Tzn. rzygnęła wczoraj karmą i w nocy pianą...rano też tak jakby wodą 🥴
Je normalnie tyle, że rano suchą karmę dostała ale już po południu ugotowałam jej kaszę z warzywami i kawałkiem kuraka... Załatwia się też normalnie, bawi się i skacze no i śpi później jak zabita 😉 Jak myślisz ??? Mam się czym martwić 🥴???
Plizzz POMOCY !!!!!! 🤢 🤢 🤢


Marzenka glodowka bezwzgleda do jutra - tylko woda do picia. Szczeniak szybko sie odwadnia szczegolnie w takie gorace dni. 3 razy wymioty na szczeniaka to juz udzo. Takze bezwzglednie dieta do jutra, a jutro powolutko jedzenie do ktorego byla przyzwyczajona, czyli pewnie sucha karma. Kaszy wogole nie zaleca sie dla psow. Ewentualnie ryz. Ale to dopiero jutro, w bardzo malych porcjach. Jak mimo glodowki wymioty beda sie powtarzac to pisz, albo najlepiej jedz do przychodni jakiejs zeby leki podali p/wymiotne. Jesli nie ma biegunki, to raczej zwykle zatrucie pokarmowe. Mam nadzieje ze pomoglam. 3maj sie! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
@ Pammat -> no ja wiem, że zielone różnego rodzaju małym i tym już dużym smakuje ale boję się, że pochłonęła kawałek kory i gdzieś jej stanęła na przełyku albo nie daj Boże mocno podrażniła żołądeczek 🥴

Na szczęście je i pije bo już pewnie dawno u lekarza bym z nią wylądowała bo tak jak u dziecka to u niej bałabym się odwodnienia 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
i do ukonczenia szczepien zadnych spacerow po trawniku gdzie zalatwiaja sie inne psy!!!!! Chcesz zeby zlapala jakies chorobsko!!?! 😠 🙂


Hmm...no to problem może być 🤢
No oczywiście, że nie chcę ale w blokowisku to trudne będzie 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
chloe napisał(a):
i do ukonczenia szczepien zadnych spacerow po trawniku gdzie zalatwiaja sie inne psy!!!!! Chcesz zeby zlapala jakies chorobsko!!?! 😠 🙂


Hmm...no to problem może być 🤢
No oczywiście, że nie chcę ale w blokowisku to trudne będzie 🥴


Sikanko na gazety w domu 🙂 🙂 🙂 Niestety, zdrowie przede wszystkim, a nauka czystosci zajmiescie sie po szczepieniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak jest Pani doktor 🙃 !!!!!
A co do gazet to już w całej chacie pościągałam dywany i w każdym pokoju "ma co czytać" hihihi 😜
Moja mama tak jak na początku była przeciwna "tak drogiemu psu" to teraz nawet pozwala jej załatwiać się na balkonie jak jej powiedziałam, że do następnego szczepienia ma z podwórkowego trawnika nie korzystać 🤪
Hehe słowo lekarza jest bezcenne 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Tak jest Pani doktor 🙃 !!!!!
A co do gazet to już w całej chacie pościągałam dywany i w każdym pokoju "ma co czytać" hihihi 😜
Moja mama tak jak na początku była przeciwna "tak drogiemu psu" to teraz nawet pozwala jej załatwiać się na balkonie jak jej powiedziałam, że do następnego szczepienia ma z podwórkowego trawnika nie korzystać 🤪
Hehe słowo lekarza jest bezcenne 😘


Sluchaj weterynarza, a wszystko bedzie dobrze 😉

3majcie sie dziewuszki, ja lece na imienicy do babci 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
guga napisał(a):
nadia85 napisał(a):
wanilia napisał(a):
guga napisał(a):
Aniqa1111 napisał(a):
a mam jeszcze pytanie, Chloe napisala, ze juz wszystkie mialyscie badania na toksoplazmoze. Dostalyscie to obligatoryjnie od lekarza, czy sie upomnnialyscie, czy z innych wgledów(wiek, wczesniejsze poronienia)? Bo moj lekarz nawet sie nie zająknął o takim badaniu i nie wiem czy powinnam je zrobic czy nie


Konsekwencje jezeli chodzi o toksoplazmoze sa...poczytajcie same..... wiec mysle ze dla każdej mamy, ktora chce miec zdrowe dziecko jest to badanie ważne
słuchajcie ...tak naprawde nie mamy obowiazku chodzic na żadne badania...najwyzej nie ma becikowego - ale z rozsadku mysle ze sa ''obowiazkowe'' te które moga w jakis sposób zaszkodzic fasolce...


no tak, masz racje. tylko przez brak świadomości człowiek wielu badań nie zrobi ani sie o nie nie upomni. A to ze trzeba placic to trudno, nawet jakby kosztowaly krocie to bym je zrobila, tylko wielu nie jestem poprostu swiadoma, a mój lekarz to sie okazuje to taka prawdziwa dupa, juz którys raz mam wrażenie, że ma swoje pacjentki gdzies, byle kase sciagnac. Tak sie zastanawiam, czy mozna teraz jeszcezmienic lekarza prowadzacego, czy nie jest juz za pozno. co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka z wieczora 🙂

ja co do lekarzy to jestem poturbowana i to bardzo...przez tą przeprowadzkę 😞
Mam nadzieję, że za pierwszym razem na ogarniętego trafię 🙂

Moja Bondi nadal się męczy 😞
Już nie wymiotuje ale tak ją trzepie, że aż się boję za każdym razem, że wnętrzności jej się na drugą stronę zaraz wywalą 🥴
Chloe...może jest jakiś domowy sposób na takie szarpanie żołądka u szczeniąt 🥴?????
Może jakąś osłonę żołądka czy coś 🤢
Martwi mnie to bardzo 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
novaM napisał(a):
Hejka z wieczora 🙂

ja co do lekarzy to jestem poturbowana i to bardzo...przez tą przeprowadzkę 😞
Mam nadzieję, że za pierwszym razem na ogarniętego trafię 🙂

Moja Bondi nadal się męczy 😞
Już nie wymiotuje ale tak ją trzepie, że aż się boję za każdym razem, że wnętrzności jej się na drugą stronę zaraz wywalą 🥴
Chloe...może jest jakiś domowy sposób na takie szarpanie żołądka u szczeniąt 🥴?????
Martwi mnie to bardzo 🥴


W takim razie odstaw jej tez wode na kilka godzin. Potem po lyzeczce. domowych sposobow na wymioty niestety nie ma, jakbys mieszkala blizej to dala bym ci jakies lekarstwo.
Chyba ze masz w domu ludzki Torecan w czopkach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniqua z tego co mi mój mówił to ma obowiązek poinformować o zalecanych badaniach typu hiv toksoplazmoza itp. Mój zachęcił do tokso, natomiast jeśłi chodzi o hiv to powiedział że sama mam ocenić czy czuję potrzebę robić. W sumie to żaluję że nie zrobiłam hiv, chyba jeszcze zrobię, faktycznie lepszej okazji w życiu nie będzie żeby sprawdzić i mieć pewność 100%.
Tokspolazmozę robiłam i będę powtarzać więc i dla Ciebie też nie jest za późno żeby nadrobić zaległości. Poszukaj innego lekarza jeśli masz wątpliwości co do kompetencji obecnego, przed nami jeszcze kawał ciąży 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...