Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A mój Borys to ekshibicjonista hehehe 😜

A co do koloru pokoju to niestety pole do popisu będę miała dopiero w przyszłym roku (jak dobrze pójdzie) bo przy świeżych tynkach każda farba się łuszczy 😠
Więc pozostaną tylko białkowane 😉
Hihi i tak zanim mały będzie miał swój pokój to pewnie już będzie na tyle duży, że sam już wybierze 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Ja gdybym miała osobny pokój dla dziecka to bym pewnie popłynęła z kolorami i nie ograniczyłabym się do jednego 😉 Póki co nie mam takiego problemu - niestety....


my pewnie zrobimy tak jak w innych pokojach, jedna sciana kilka tonow ciemniejsza niz 3 pozostale.. czy cos w tym stylu. Wtedy ladnie sie to komponuje a nie jest pstrokato. No i przede wszystkim pastele. Sama mialam pokoj u rodzicow pomalowany na taki mocny zolty i wcieklizny mozna bylo dostac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorkiem późnym...ja myślę,że chłopak będzie u nas.i będzie Maciuś.jakiś taki mam ,jak to nazwać? przeczucie.może dlatego że Julkę już mam i chłopak jak znalazł by był...zobaczymy.u nas usg 6 lipca.to będzie 17 tydzień czyli jak pupalkiem się nie wykręci to mam nadzieję,że się dowiem 🤪póki co 2,5 kg więcej.brzucho rośnie i robi się 'napakowane'.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aaaaaa! zapomniałam powiedzieć.rodzice na Mazury się wybierają 23.06 a my jedziemy z nimi 🙂 matko jak ja dawno nigdzie nie byłam! planowałam na początku sierpnia i mąż też urlop wziął ale mamy wesele w lipcu a później 3 tyg następne a do tego mieliśmy pokój pusty wykończyć bo mamy tylko jeden.wydałam też 1000 zł na naprawę samochodu.po prostu masakra.a z rodzicami jak to z rodzicami.jednym samochodem a mamy rodzinę na mazurach więc może jakąś nockę przekoczujemy u nich.tylko że pogoda ma nie być fajna.sob i ndz ma padać.o zgrozo! 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej hej
Ja po weekendzie i po szkole uffff. Było ciężko wczoraj jak wróciłam to tylko wieczorem zjadłam kolacje poszłam usypiać małą kolo 20 i wstałam dzisiaj rano dopiero hehehe. Ale byłam na maksa zmęczona więc przynjamniej się wyspałam 🙂
Teraz jeszcze ten tydzień nauki egzaminy w niedzielę i na szczęście przerwa wakacyjna 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam was z rana jestem smutna bo dzwonili do mnie z osrodka i mowia mi ze moja krzywa cukrowa jest podwyzszona a mojego lekarza ginekologa nie ma teraz bo maja awarie w osrodku i wszyscy sa na urlopach!!!! mam wyrzuty sumienia bo jadlam przez caly tydzien slodycze bo myslalam ze wynik z krzywej bedzie dobry tak sie boje zeby mojemu maluszkowi nic sie nie stalo!!!!! a druga sprawa to l4 konczy mi sie 30 czerwca a ich nie ma do konca czerwca wszystko sie pokielbasilo masakra nic sie nie uklada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
witam was z rana jestem smutna bo dzwonili do mnie z osrodka i mowia mi ze moja krzywa cukrowa jest podwyzszona a mojego lekarza ginekologa nie ma teraz bo maja awarie w osrodku i wszyscy sa na urlopach!!!! mam wyrzuty sumienia bo jadlam przez caly tydzien slodycze bo myslalam ze wynik z krzywej bedzie dobry tak sie boje zeby mojemu maluszkowi nic sie nie stalo!!!!! a druga sprawa to l4 konczy mi sie 30 czerwca a ich nie ma do konca czerwca wszystko sie pokielbasilo masakra nic sie nie uklada


Nie martw sie wszystko bedzie dobrze 🙂 Nie znam sie na krzywej cukrowej ale jesli to z powodu tego ze jadlas slodycze caly tydzien to jak je odstawisz to powinno wrocic do normy. Nie ma czym sie przejmowac. A jesli chodzi o L4 to skoro i Ty i cala reszta ma wolne do konca czerwca to umow sie zaraz na wizyte na 1 lipca i przedluz L4. Wszystko sie ulozy 🙂 glowa do gory. Poki co odpoczywaj i nie martw sie 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Holi, na pewno wszystko będzie dobrze. nie martw się, bo dzidziuś to czuje. a ze zwolnieniem to Basia ma rację, pójdziesz 1 lipca i przedłużysz sobie. i po problemie 🙂

no więc uśmiech ma być a nie smutek 🙂

a z tą krzywą cukrową na pewno wszystko się wyjaśni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry brzuszki !
Weekend spędziłam na wyjazdach i leniuchowaniu. Byłam na imprezie u szwagierki, a wczoraj przespaliśmy pół dnia z mężem 😆 i wybraliśmy się na długi spacer. nie mogłam z niego wrócić, bo dostałam takich wzdęć, że ledwo co szlam jak żółw. Teraz zastanawiam się co upichcic na obiad pomysłów brak i jeszcze czeka mnie spacer do sklepu po zakupy, bo wyczyściłam lodówkę 🥴
Holi nic się nie stresuj, pewnie karzą Ci badanie powtórzyć. Do tego czasu zrezygnuj ze słodyczy, a potem lekarz powie Ci co dalej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Holi odstaw słodycze teraz całkiem. Pewnie będziesz powtarzać krzywą cukrową niestety z większym obicążeniem glukozy znaczy będziesz musiała wypić więcej. I twedy się dopiero okaże. Ja miałam tak w pierwszej ciąży. Pierwszy wynik za wysoki i mnie pytała lekarka czy nie jadłam ostatnio słodyczy. No i kazała odstawić i powtórzyć krzywa własnie z większym obciążeniem. Wynik wyszedł dobry tzn w normie. Ale do końca ciąży miałam zakaż spożywania słodyczy żeby jednak cukier się nie podnosił. Także głowa do góry. Czekaj na wizytę i wtedy się wszytskiego dowiesz.

Ja na obiad robię canelloni ze szpinakiem dzisiaj mniam....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamusie
umnie dzisiaj już trochę lepiej nie wymiotuję ale troszkę mnie jeszcze muli
mam męża więc mogę sobie pozwolić na więcej odpoczynku
synek nawet się mnie wczoraj spytał czy dopadł mnie niebieski wirus 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
rubi napisał(a):
cześć mamusie
umnie dzisiaj już trochę lepiej nie wymiotuję ale troszkę mnie jeszcze muli
mam męża więc mogę sobie pozwolić na więcej odpoczynku
synek nawet się mnie wczoraj spytał czy dopadł mnie niebieski wirus 🙂


To super 🙂 najwazniejsze ze juz po wymiotach 🙂 Odpoczywaj 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alez tu cisza dzisiaj.
Dobrze rubi, wracasz do zywych! 🙂 tak trzymaj!
Ja juz w domku, ale po poludniu drug raz do pracy. Straszna pogoda u nas, wieje i pada. Alergia nadal meczy...
Mam pytanie do was wszystkich:
ile wasze dzieciaczki mialy cm podczas badania genetycznego i ktory to byl tydzien ciazy?
My idziemy teraz w srode, az mnie zimny pot oblewa 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
chloe napisał(a):
Alez tu cisza dzisiaj.
Dobrze rubi, wracasz do zywych! 🙂 tak trzymaj!
Ja juz w domku, ale po poludniu drug raz do pracy. Straszna pogoda u nas, wieje i pada. Alergia nadal meczy...
Mam pytanie do was wszystkich:
ile wasze dzieciaczki mialy cm podczas badania genetycznego i ktory to byl tydzien ciazy?
My idziemy teraz w srode, az mnie zimny pot oblewa 🤪


Ja bylam na genetycznym dokladnie w 11 tygodniu i 6 dni a malenstwo wtedy mialo 55 mm z tego co pamietam. Nastepne genetyczne bede miala ok 20 tygodnia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry.wiecie co ,tak mówicie o tym genetycznym....macie na myśli zwykłe usg 2d czy 3d? czy może nazywacie tak jakieś inne badanie?bo ja to w końcu zgłupiałam.usg to usg.
a na obiad jakieś spagetti.
zamówiłam dziś fotelik do samochodu dla starszej córy.9-36kg.ale musiałam 3 godz spędzić żeby znaleźć kogoś kto mi obieca że dojdzie kurierem na środę.znalazłam kobitkę z Krakowa która powiedziała że jak jej samochód nie potrąci jak będzie wracała z pracy to wyśle jutro rano i dojdzie 🙂
pocieszka 😁tylko pogoda na mazury jest nieciekawa...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiadudzika napisał(a):
dzień dobry.wiecie co ,tak mówicie o tym genetycznym....macie na myśli zwykłe usg 2d czy 3d? czy może nazywacie tak jakieś inne badanie?bo ja to w końcu zgłupiałam.usg to usg.


usg genetyczne to potoczna nazwa usg miedzy 11-14tc, na ktorym wykonuje sie pomiary faldu karkowego dziecka oraz kosci nosowej i inne... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...