Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
chloe napisał(a):
Czy was tez jeszcze tak bola piersi? Mnie chyba bardziej niz na poczatku 🤪 Ale traktuje to jako pozytywny objaw 🙂


Niestety tez mnie bola. W nocy nie umialam spac 😞 Trzeba sie chyba do tego przyzwyczaic 🙂 To tylko dla dobra dziecka 😆
Dzis w Gliwicach jest pieknie 13 stopni, jest czym oddychac i jest sloneczko, wiec nie za cieplo nie zimno 😉
Dzis spedzam kolejny dzien w pracy (dzis do 17:00), a potem na 18:45 na cwiczenia.

Mam pytanie o szkole rodzenia. Czy bylyscie juz na jakis zajeciach? Czy to obowiazkowe? Czy sie przydaje? Co wogole sie tam robi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej hej
A ja sie nawet wyspałam 🙂
Ja mam usg na każdej wizycie i na każdej dostaję wydrukowane zdjęcie 🙂
Teraz będę za tydzień w środę więc będzie to prawie 17 tydzień i myslę ze połówkowe zrobi mi w 21 tygodniu bo chodze co 4 tygodnie. A no i tez myślę że poznam juz płeć 🙂 Też będę sama bo mąż wyjeżdża i się z nim drocze że mu nie powiem 😁. W pierwszej ciąży dowiedzielismy się dopiero za trzecim razem bo się nie chciała dzidzia pokazać. No i okazało się że to dziewczynka taka wstydnisia 😁
Co do szkoły rodzenia to ja nie chodziłam i teraz tez nie będę chodzić. Na necie był fajny kursik kilka krótkich odcinków szkoły rodzenia. Tam pokazywali jak ćwiczyć i oddychać. No i korzystałam z tego. I jak rodziłam to położna mi mówi o pani widac chodziła do szkoły rodzenia hahahahaha uśmiałam się wtedy widać trochę ten kurs pomógł 🙂 Jak go znajdę to wkleje linka może wam się przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Brzuszki 🙂
dalej cierpię na bolące dziąsła ale mam na dzisiaj umówioną wizytę u dentysty więc mam nadzieję że coś pomoże bo ochujeć można no i głodem przymieram już 😉 obawiam się tylko, że bez antybiotyku się nie obędzie 😞
Dziewczyny czy wiecie coś na temat żelu Dianatal przy porodzie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ziolka napisał(a):

Co do szkoły rodzenia to ja nie chodziłam i teraz tez nie będę chodzić. Na necie był fajny kursik kilka krótkich odcinków szkoły rodzenia. Tam pokazywali jak ćwiczyć i oddychać. No i korzystałam z tego. I jak rodziłam to położna mi mówi o pani widac chodziła do szkoły rodzenia hahahahaha uśmiałam się wtedy widać trochę ten kurs pomógł 🙂 Jak go znajdę to wkleje linka może wam się przyda.


To czekam na linka 🙂 dzieki wielkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heya laseczki...

Ja teraz mam wizytę na początku lipca - usg szyjki macicy, badanie ph, i cytologie. Natomiast w 22 tyg ciaży mam kolejne badanie 4d - niby genetyczne- ale juz bez badania krwi, gdzie bedzie badany system nerwowy, narzady wewnetrzne i inne duperele bąbelka...
Moj lekarz nie jest zwolennikiem czestych usg...nie wiem dlaczego bo jest w miare młody i nowoczesny ale mowi ze im mniej tym lepiej - jak sie nic nie dzieje oczywiscie. Teraz bede bez wizyty 6 tyg bo jedzie na sympozjum ale mowi ze jak ok to ok to sie nie martwic a jak cos to przyjechac... 🙂
Jak widac inna ''szkoła jazdy'' 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witajcie dziewczyny mi przedwczoraj sie ladowarka do kompa spalila i tylko podgladalam was z biura

pozatym czy czasami was pobolewuje bzruch nadole ?????bo mnie tak jak luzej siedze a czasami z prawej strony mnie tak ciagnie cos,kurde juz bymchciala miec wizyte a mam dopiero 1 lipca

pozdrawiam wszystkie brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie brzucholki 🙂
Ja nie miałam zbyt dobrej nocki, obudziłam się o 5 i nie mogłam już spać.. Sąsiad znowu nam zaserwował akcję, wczoraj o 23.30. Byli u nas znajomi, graliśmy w karty i nagle wpada sąsiad z dołu z krzykiem, żeby mój mąż z nim nie zaczynał, bo coś mu zrobi (!!) że nie wiemy z kim zadarliśmy (!!) ja się zapytałam, co my takiego zrobiliśmy, a on, że się drzemy - a normalnie rozmawialiśmy.. i że zadzwoni na policję, zaczął krzyczeć na całą klatkę... Wiecie co, ja mam już tego wszystkiego dosyć.. Powiedziałam mu, że to jest nękanie... tak się zdenerwowałam, że cała się trzęsłam po tej jego wizycie i płakałam... Co to za człowiek? I w dodatku strażnikiem miejskim jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam , pozdrawiam wszystkie mamusie z pięknego słonecznego, cudownego mojego zadupia ! 😁
Nadia myślę, że właśnie dlatego że jest strażnikiem tak sobie pozwala - furiat! W bloku tak zawsze, poczekaj jak będzie bobas to mu powiesz, żeby Ci po lulał dziecko jak będzie płakało - ciekawe swoja drogą, czy to też mu będzie działać na nerwy ? Czy ten koleś jest młody ?
A teraz z innej beczki 😉 pisałyście o szkole rodzenia. Zastanawiałam się czy nie chodzić, postanowiłam jednak że nie mam mamę, która w razie W mi pomoże przy bobasku na początku. A co do porodu to wole iść nie wiedząc co mnie czeka . To chyba najlepsze wyjście, niż straszenie. Moja szwagierka tez uczyła się oddychać przez internet i pomogło jej to bardzo 😆 więc do nauki ! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gosia wcześniej pisałam, że przyszedł do nas, bo w sobotę o 22.30 przeszkadzało mu dziecko, które u nas było i stwierdził, że zawody strażackie sobie urządzamy (a mały po prostu sobie chodził-biegał).. Młody jest, ok 30... Nie wiem, co to będzie jak nasze dziecko przyjdzie na świat..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez niespalam w nocy jak wstaje siuku pozniej zasnac niemoge pomimo ze staram malo sie pic przed spaniem i tak wstaje tez bym chciala juz wiedziec kto siedzi wemnie ja mam przeczucie zxe to chlopiec zobaczymy czy sie sprawdzi, chociaz jak bym miala miec nastepna dziewczynke tez sie nieobraze bo juz mam wprawe z chlopcem to troche inaczej przewijanie i kapanie chyba inaczej sie pielegnuje siusiaka ,chociaz niewiem???? 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia20101 napisał(a):
Zrobiłam zupkę pomidorową , bo miałam rosołek od wczoraj. Ziemniaczki i sos - jak ktoś lubi z żołądków indyczych ( ja lubię). Ale sobie dzisiaj dogodziłam i robię buły zapiekane - pychota - takie farszowane.


Hahaha ja tez wczoraj rosołek a dzisiaj pomidorowa 🙂
Mam ostatnio ''nalot'' na młode ziemniaczki zapiekane w folii z sosikiem czasnkowym wiec dzisiaj to na drugie danie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ulka napisał(a):

jeszcze jest jeden powod dlaczego nie jestem fanką czestego usg, studiowałam na uniwer med, przez rok miałam radiologe i ćwiczenia z usg i powiem wam ze nie jest to tak do konca zbadane i uważa sie to za nieszkodliwe, przyjmuje sie za nieszkodliwe w porownaniu z innymi metodami jak rtg , ale działanie usg na płody i organizm ludzki nie jest do konca znane
tak jak telefony komorkowe, mikrofalówka - czy jest szkodliwe to sie dopiero dowiemy za kilka, kilkadziesiat lat ,



Pewnie dlatego mój gin też mi nie robi tak często...tylko zapowiedział 4 usg na ciąże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...