Skocz do zawartości

GRUDNIÓWECZKI 2011... | Forum o ciąży


guga

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 26,1 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • aaagaaa

    2257

  • pammat

    2228

  • novaM

    2360

  • coquelicot

    1836

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
guga napisał(a):
chloe napisał(a):
guga napisał(a):
Czesc dziewczyny...

Aaaaa... weszłam w którys miesiąc ...chyba w listopadówki.... i maja tam liste zakupów...tzn wyprawki... ojej ale to bedzie shopping... 🤪 moze watro skopiowac - za pozwoleniem i rozgladac sie powolutku...i tak jak one dawac linki jak znajdziemy cos fajnego?!

Wanilia.... daj znac...czekamy...




Dobry pomysl! Guga zajmiesz sie tym? 🙂


Jasne, ale najpierw zapytam o pozwolenie ...nie chce oskarzenia o plagiat 😮 🤪


Hej,
Jesli chodzi o wyprawke to podsylam taka jaka ja znalazlam:
Odzież
koszulki bawełniane rozm. 56-62
body bawełniane 56-62
kaftaniki bawełniane 56-62
spioszki bawełniane rozpinane 56-62
skarpetki bawełniane lub frote
czapeczki po kąpieli bawełniane
czapeczki welurowe lub polarowe
pajacyki bawełniane, frote lub welur
kombinezon zimowy
rękawiczki
Pielęgnacja
wanienka
materacyk lub leżaczek do kąpieli
delikatna myjka
okrycie kąpielowe frotte
oliwka
puder
mydełko
chusteczki nasączone oliwką lub mleczkiem kosmetycznym
krem do twarzy i ciała
krem do odparzeń
bezpieczne patyczki higieniczne
bezpieczne nożyczki
termometr do pomiaru temp ciała i wody do kąpieli lub pokarmu
pieluszki tetrowe i flanelowe
wkładki i ceratki do pieluszek
wata bawełniana
sterylne gaziki
spirytus 70%
sól fizjologiczna
szczoteczka do włosów
aspirator do nosa
pojemnik na wode do przemywania pupy
Karmienie
butelka 250ml
butelka 125ml
szczotka do mycia butelek i smoczków
smoczki uspokajające
smoczki do butelek do płynów
smoczki do butelek do mleka
podgrzewacz do pokarmu
sterylizator do butelek
Akcesoria
łóżeczko
materac
prześcieradełko
kołdra und poduszka
pościel
ceratka na materac
kocyk
becik lub rożek
przewijak na łóżeczko lub komode
wózek
śpijwór do wózka lub pościel
fotelik samochodowy

Pewnie nie wszystko potrzebne 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rita napisał(a):
częś dziewuszki 🙂

wyprawka achhh juz sie nie moge doczekać tego buszowania po sklepach 😜 wszystko takie maluskie kolorowe...szybciej szybciej byle do grudnia 🙃


Masz racje rzeczy te sa sliczne i najchetniej bym wszystkie kupila. Tylko jedyny minus to ceny tego wszystkiego 😞 Ale damy rade i z tym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny masakra jakaś- od początku ciąży nie wymiotowałam ani razu aż tu nagla wstaje od komputera i sru cała podłoga w pokoju zawalona-samo z siebie bez ostrzeżenia buuuuu mam nadz że to jednorazowa akcja 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rita napisał(a):
dziewczyny masakra jakaś- od początku ciąży nie wymiotowałam ani razu aż tu nagla wstaje od komputera i sru cała podłoga w pokoju zawalona-samo z siebie bez ostrzeżenia buuuuu mam nadz że to jednorazowa akcja 🤨


Mnie tak zwielo kiedys po galaretce 🙂 zawsze moglam jesc a tu nagle zjadlam i szybkim pedem pobieglam do kibelka 😁 na szczescie to tylko niednorazowe bylo 🙂

Prezbrnelam przez ostatnie kilka stron ale nie widzialam wiesci od Wanilli.... Czy ktoras z Was wie co tam u niej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam dziewczynki jak tam dzis leci dzien!!!! u mnie dzis zimno wiatr!!!!! rano bylam w taniej odziezy kupilam sobie fajna torbe na pampersy i takie tam dla dziecka za 2 zl bo bylo wszystko po 2zl wiec sie obkupilam ze masakra!!!! heheheh zadowolona jestem!!! potem bylam u mamy i zjadlam pyszny rosolek a w domu na jutro zrobilam kapuste zasmazana pycha mi wyszla i jutro kotleciki do tego i obiadek gotowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam, najpierw napiszę co u mnie a potem zabiorę się za nadrabianie zaległości - 10 stron od wczoraj??
Tak więc nie udało mi się wczoraj umówić do lekarza a do szpitala zaparłam się i powiedziałam że nie pójdę. Nie wiem jak jest u Was ale u mnie dopiero z toba rozmawiają jak już się w piżamę przebierzesz 😉 Położyłam się więc spać szybciutko - to się nazywa przesypianie problemu 😉
Dziś rano udało mi się dodzwonić do przychodni we wrocławiu i tam mnie przyjęli. Okazało się że mi się krwiak jakiś zrobił (7na 14mm) i stąd te plamienia. Póki co sprawa nie wygląda groźnie ale mam iść za tydzień na kolejne usg żeby sprawdzić czy się wchłania czy powiększa...Ale to już do mojego gina się umówię. Bardzo się cieszę że uniknęłam szpitala bo ostatnio jak leżałam to była ze mną na sali dziewczyna z krwiakiem właśnie - trzymali ją tydzień! A ten lekarz dziś mi powiedział że mogę sobie funkcjonować normalnie tylko sprawę monitorować. Oby się wchłonęło wszystko, ech..
I jeszcze jedno - coś się udało podejrzeć 🤪 chyba będzie babeczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wanilia napisał(a):
Witam, najpierw napiszę co u mnie a potem zabiorę się za nadrabianie zaległości - 10 stron od wczoraj??
Tak więc nie udało mi się wczoraj umówić do lekarza a do szpitala zaparłam się i powiedziałam że nie pójdę. Nie wiem jak jest u Was ale u mnie dopiero z toba rozmawiają jak już się w piżamę przebierzesz 😉 Położyłam się więc spać szybciutko - to się nazywa przesypianie problemu 😉
Dziś rano udało mi się dodzwonić do przychodni we wrocławiu i tam mnie przyjęli. Okazało się że mi się krwiak jakiś zrobił (7na 14mm) i stąd te plamienia. Póki co sprawa nie wygląda groźnie ale mam iść za tydzień na kolejne usg żeby sprawdzić czy się wchłania czy powiększa...Ale to już do mojego gina się umówię. Bardzo się cieszę że uniknęłam szpitala bo ostatnio jak leżałam to była ze mną na sali dziewczyna z krwiakiem właśnie - trzymali ją tydzień! A ten lekarz dziś mi powiedział że mogę sobie funkcjonować normalnie tylko sprawę monitorować. Oby się wchłonęło wszystko, ech..
I jeszcze jedno - coś się udało podejrzeć 🤪 chyba będzie babeczka 🙂


Gratulacje w takim razie dziewczynki 😁 Najwazniejsze ze nie ma sie czym martwic 🙂 Krwiak powinien sie bez problemu wchonac 🙂 Wazne ze w domu jestes 🙂 Odpoczywaj i bedzie dobrze 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj tak sobie myślę, że kupowanie wyprawki będzie świetne 🙂 jeszcze żeby tylko pieniądze na drzewach jak czereśnie rosły 😜 no ale już się nie mogę tego doczekać 🙂

a jeśli chodzi o imiona, to znam małą Zosię i rzeczywiście Zosia bardzo ładne imię, ale Zofia to już nie bardzo.

Jak już mówiłam u nas będzie Zuzia albo Maciek.
Ale podoba mi się Hania, Bartek, Wojtek, Filip 🙂 tylko że imiona już zajęte w najbliższej rodzinie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
holi32 napisał(a):
witam dziewczynki jak tam dzis leci dzien!!!! u mnie dzis zimno wiatr!!!!! rano bylam w taniej odziezy kupilam sobie fajna torbe na pampersy i takie tam dla dziecka za 2 zl bo bylo wszystko po 2zl wiec sie obkupilam ze masakra!!!! heheheh zadowolona jestem!!! potem bylam u mamy i zjadlam pyszny rosolek a w domu na jutro zrobilam kapuste zasmazana pycha mi wyszla i jutro kotleciki do tego i obiadek gotowy


mmm rosołek i kapustka pycha 😁 ale narobiłaś mi ochoty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Śliczne to imię Antonina - można też mówić Antosia i już ładniej brzmi. Moja mama jest niania Adrianny i mówimy wszyscy Ada albo Adusia 😆
Uwielbiam imię Antonina - mam spatrzenie historyczne mój maż tak twierdzi, dlatego nie wybraliśmy właśnie żadnego kojarzącego się z królową lub władczynią, bo Maria Antonina była cesarzową Austrii i tak mi się to połączenie imion podobało ale nic z tego 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobrze słyszeć wanilia, że sprawę z krwawieniem masz już pod kontrolą. może rzeczywiście ten sen pozwolił Ci z nowymi siłami i na trzeźwo wziąć się w garść i pojechać do lekarza. A po drodze jeszcze taka niespodzianka że masz dziewuszkę - bosko ! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gosia20101 napisał(a):
Dobrze słyszeć wanilia, że sprawę z krwawieniem masz już pod kontrolą. może rzeczywiście ten sen pozwolił Ci z nowymi siłami i na trzeźwo wziąć się w garść i pojechać do lekarza. A po drodze jeszcze taka niespodzianka że masz dziewuszkę - bosko ! 😉


Do lekarza to ja chciałam jechać - nie chciałam do szpitala 🥴
Mnie się Tośka też podoba, oj będzie trzeba zacząć się poważnie zastanawiać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wanilia : Ale jesteś odważna ...ja bym chyba nie wytrzymała do rana...choc z tym szpitalem to masz racje...też uciekłam w 9 tyg bez badania 🙂

Dziewczyny...imie, imieniem ale jak zaczełam na samym allegro szukać wg listy...głowa mnie aż rozbolała... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Trzeba się przygotować psychicznie na wydanie takiej ilości kasy 🤔 swoja drogą myślę, że moje dziecko nie potrzebuje do szczęścia wszystkiego nowego chociaż chciałabym mieć na wszystko pieniążki - zobaczymy jak to będzie 😉 powolutku trzeba kupować ! Na szczęście mam siostry, które oszalały jak się dowiedziały, że będę mama ( same nie maja dzieci ) więc liczę na nie 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...